Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lech Poznań : Benfica - 22. října 2020   18:55

Lech Poznań
Lech Poznań
15' Ishak (Czerwiński) • 49' Ishak
2:4
(1:2)
Benfica
Benfica
8' Pizzi   • 42' Núñez  (Everton) • 60' Núñez  (Everton) • 90+3' Núñez  (R. Silva)
Lech Poznań
Bednarek – Czerwiński, Dejewski, Crnomarković, Puchacz (74. V. Kravec) – Skóraś (90+1. Awwad), Tiba, Moder, Kamiński (68. Marchwiński) – Ramirez (68. Muhar) – Ishak (74. Kaczarawa).
Nikola Dabanovic (Ma
INEA Stadion, Poznań
Benfica
Vlachodimos – Gilberto, Otamendi, Vertonghen, Grimaldo (67. N. Tavares) – Taarabt (62. Weigl), Gabriel, Pizzi (46. R. Silva), Everton (87. Jardel) – Núñez, Waldschmidt (62. Pedrinho).

Druhý poločas byl nakonec ještě atraktivnější, než ten první. Oba týmy ještě více vysunuly útočníky a otevřely obranu. Už na začátku druhého poločasu srovnal svým druhým gólem v zápase Ishtak. Jenže v 60. minutě se opět prosadil Nunez, a stejně tak tomu bylo v 90+3. minutě, kdy tento hráč zkompletoval hattrick. Benfica tak přiváží z Polska první tři body do tabulky.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 9:7.
Střely mimo: 5:3.
Rohy: 5:10.
Ofsajdy: 4:1.
Fauly: 12:9.
90+4'
90+3'
Benfica právě vstřelila branku!
Hattrick! DARWIN NÚÑEZ po velmi dobrém centru Silvy, který ještě lehce tečoval domácí Crnomarković, hlavou odklízí do branky Lechu další míč a již definitivně rozhoduje o výsledku. Asistence: Rafa Silva.
90+1'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Michał Skóraś, přichází Mohammad Awwad.
90'
Žlutou kartu dostává Karlo Muhar (KKS Lech Poznań).
89'
Nastaví se čtyři minutky nad rámez základní hrací doby.
88'
Moder poslal svého soupeře velmi tvrdě k zemi. Sudí ale stále nechává hru bez karet, tedy alespoň ve druhém poločase, v prvním poločase jsme jednu viděli.
87'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Everton, přichází Jardel.
85'
Djordje Crnomarković se nyní skácel na trávník. Bude potřebovat lékařské ošetření, takže se hra na chvíli pozdrží.
83'
Everton se dokázal při dalším brejku na druhou stranu dostat do pokutového území a nakonec taky vystřelit. Ránu ale zneškodnil skvělým zákrokem Bednarek.
82'
Tak tady máme dlouhou sérií rohových kopů. Ta nyní pokračuje rohem ve prospěch Lechu, který rozehrál Michal Skoras, ale nenašel ve vápně spoluhráče.
81'
Další útok Benficy opět končí v zámezí za domácí brankou. Everton se postavil k míči a rozehrál ho nakrátko. Jenže trefil přímo protihráče, který míč poslal do brejku.
80'
Hosté si na druhé straně po rychlém brejku taktéž vybojovali roh. Ujal se ho Pedrinho, který ale míč zatočil jen do hloučku protihráčů, takže Benfica neuspěla.
79'
Vlachodimos zlikvidoval tento rohový kop Lechu. Míč sebral přímo ze vzduchu a rychle rozehrál. Benfica se řítí na druhou stranu hřiště.
78'
Vlachodimos si připsal důležitý zákrok proti jednomu z polských hráčů z hranice malého vápna. Hráč byl ale ve velkém úhlu a brankář tak neměl moc těžkou práci.
77'
Kaczarawa spálil neskutečnou šanci! Míč dostal do uličky a byl sám. Pozemní ránou ale poslal míč kolem pravé tyčky vedle.
75'
Kaczarawa se hned po příchodu na hřiště chtěl ukázat. Naběhl si za obranu na dlouhý pas z obrany a hlavičkoval míč těsně nad břevno. Sudí ale odpískal ofsajd.
74'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Mikael Ishak, přichází Nika Kaczarawa.
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Tymoteusz Puchacz, přichází Vasilij Kravec.
73'
Jeden z domácích hráčů se nyní dostal na hranici pokutového území. Jeho následná střela prověřila schopnosti Vlachodimose, který musel míč, mířící do levého rohu, tygřím skokem zneškodnit.
72'
Lech tak trochu vypadá, jako by mu došel dech. Za to Benfica je stále tak útočně aktivní a kolem autových čar to tahá neskutečně rychle.
70'
Marchwinského faul byl jasným prohřeškem proti pravidlům. Soupeř se skácel k zemi, ale sudí ani pro tentokrát nevytáhne karty z kapsičky.
68'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Filip Marchwiński.
68'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Dani Ramirez, přichází Karlo Muhar.
67'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Alejandro Grimaldo, přichází Nuno Tavares.
66'
Pedrinho vyslal míč z rohového kopu nakrátko, ale obrana soupeře ho přebrala a dnes už poněkolikáté okamžitě přešla do brejku. Z toho nakonec nic nebylo.
65'
Střelu jednoho z útočníků Benficy domácí obrana srazila na roh. Ten rozehraje Pedrinho. Vypadá to, že Benfica ještě domlouvá nějaký signál.
64'
Pedrinho se chvíli po příchodu na hřiště prezentuje velmi nešetrným zákrokem na protihráče. Dabanović okamžitě píská a zastavuje hru.
63'
Jeden z hráčů Benficy se dostal ke střele z velkého úhlu, dokonce byl až za gólmanem. Ten ale skočil zpátky směrem k brance a míč vychytal.
62'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Adel Taarabt, přichází Julian Weigl.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Gian-Luca Waldschmidt, přichází Pedrinho.
60'
Benfica jde potřetí v zápase do vedení. A stejně, jako na straně Lechu, má nyní dvougólového střelce. Everton vymyslel hezkou přihrávku na DARWINA NÚÑEZE. Ten ale nepálil hned z první. Zasekl míč nalevo a vyrazil doprava, čímž totálně odstavil jediného obránce, který mu stál v cestě. Následně už jen zakončil, Bednarek neměl nárok. Asistence: Everton.
58'
Po krátké kombinaci se z předvápnového prostoru dokázal dostat ke střele Jakub Kaminski. Jeho pozemní rána ale neměla přílišnou razanci a pro Vlachodimose nebyla problémem.
57'
Lech si vybojoval rohový kop. Skoras se k němu postavil a tentokrát ho zkusil rozehrát nakrátko po vzoru Benficy. Domácí z toho však nic nevytěžili.
56'
Moder vyslal zajímavý centr do vápna, ale přímo na hlavy hráčů Benficy.Ta obrátila míč a okamžitě se dostala do brejku na druhé straně.
55'
Czerwinski tentokrát tvrdě fauloval soupeře. Sudí Dabanović to viděl a okamžitě odpískal. Zatím ale zůstává s kartama skromný.
54'
Ishak se hnal za dlouhým centrm za obranu, ale nestihl ho. Míč se dotkl země až těsně před brankovou čárou. Štěstí pro Benficu.
53'
Everton se utrhl a mířil za míčem do pokutového území. Dva obránci Lechu ho ale doběhli a nakonec těsně před střelou obrali.
51'
Silva už si nabíhal do šance dva na jednoho, ale tu mu překazil pomezní sudí, který zvedl praporek. Nikola Dabanović následně píská ofsajd.
49'
Lech Poznań právě vstřelil branku!
Opět máme srovnáno! Dva hráči lechu sehráli krásnou kombinaci. Narážečkou se dostal jeden z nich do vápna a vypálil. Vlachodimos se sesunul k zemi a pozemní ránu vyrazil. Ale míč se odrazil nad něj, kde se zjevil MIKAEL ISHAK a pohotově míč hlavou dorazil do branky. Bez asistence.
48'
Obrovská šance portugalského celku! jeden z hráčů se dostal k brankáři, ale napálil z blízkosti gólmana míč do země. Bednarek ale vyskočil a odražený míč od země sebral.
47'
Waldschmidt byl teď velmi nehezkým skluzem poslán k zemi. benfica získala míč na své kopačky, ale sudí kartu protentokrát neuděloval.
46'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Rafa Silva.
46'
V prvním poločase jsme viděli krásný útočný fotbal z obou stran. Lech začal ve vysokém tempu a v prvních pěti minutách donutil Vlachodimose 2x zachraňovat situaci. Pak ale přišla nešťastná penalta, kterou Pizzi nezahodil. Lech docela rychle srovnal, po hezké akci doklepl do branky míč Ishtak. Ale ke konci poločasu si domácí nepohlídali to, co Benfica zkouší celý zápas. Míč z boku nacentrovaný na malé vápno a následná hlavička. Do kabin se tak jde za stavu 1:2.
45'
44'
Everton se dopustil faulu před svým vápnem. Lech dostal k dispozici volný přímý kop, ale ten nevyužil vůbec dobře. Navíc se Benfica dostala do brejku a do úniku dva na jednoho. Ale Everton si moc předkopl míč a poslední obránce Lechu nakonec zasáhl.
42'
Tentokrát to Benfice už vyšlo. Everton poslal takový docela povedený centr do vápna. Tam ale nikdo nehlídal DARWINA NÚÑEZE, který volného prostoru náležitě využil. Vyskočil vysoko a hlavou okamžitě poslal míč do branky. Hosté se tedy opět ujímají vedení. Asistence: Everton.
40'
Nyní si sudí zahrál taky. Nechtěně sklepl míč při kombinaci Benficy. Pak získal míč soupeř, ale zahrál rukou a sudí tedy pískal a přisoudil míč na kopačky hráčů Benficy.
39'
Mikael Ishak se dostal k míči a z hranice pokutového území vypálil. Na poslední chvíli před něj skočil jeden hráč z domácí defenzívy a míč zablokoval.
38'
Gian-Luca Waldschmidt se opět postavil k rohovému kopu svého týmu. Nyní to pro změnu zkusil zase nakrátko. Ani tak Benfica nedokázala uspět.
36'
Dejewski se postaral o poněkud komický okamžik. Při hlavičkovém souboji svou rukou zakryl soupeři oči, aby nic neviděl. Sudí to vyhodnotil jako faul.
35'
Otamendi skvělým skluzem zasáhl proti jednomu z polských hráčů, který se už už uvolňoval. Následně ale domácí faulovali a to už sudí nenechal bez povšimnutí.
34'
Rohový kop se Benfice opět moc nepovedl. Míč mířil na hlavy obrany, ta ho hlavičkovala k půli a následně se hosté ještě dopustili faulu, takže hraje Lech.
33'
Everton poslal další centr do vápna. Tam už číhal volný spoluhráč. Ale mezi ně se postavil Dejewski a míč uklidil alespoň na rohový kop.
32'
Hosté vybojovali další rohový kop. Tentokrát míč rozehrál Waldschmidt a našel v pokutovém území přímo hlavu Pizziho. Jenže ten poslal míč hlavičkou hodně vysoko.
31'
Jeden z hráčů Lechu zezadu nehezky fauloval Taarabta, který padl k zemi. Chytil se za nohu, sudí odpískal faul a hra bude za chvíli pokračovat.
30'
První půl hodinka hry je za námi. Sledujeme fantastický útočný fotbal, ve kterém o šance určitě není nouze! Hraje se ze strany na stranu ve velmi rychlém tempu.
29'
Everton vyslal Ramireze skoro do samostatného úniku. Ramirez si míč srazil daleko od těla a obránce, který proti němu vystoupil, ho odrazil patou.
28'
Hosté rozehráli rohový kop nakrátko. Rychle ale obrátili míč do pokutového území a Bednarek musel zasahovat. Centrovaný míč sebral ze vzduchu.
27'
Gilberto se snažil projít přes protihráče na pravé straně. To se mu nepovedlo, ale míč otřel o soupeřovu nohu a vybojoval tak alespoň rohový kop.
25'
Obrovská šance! Moder si našel prostor v pokutovém území a z voleje okamžitě zakončoval. Jeho dělovka narazila do břevna! Následnou hlavičkovou dorážku už chytil do náruče Vlachodimos.
24'
Lech kombinoval na hranici velkého vápna. Přihrávkový kolotoč zamotal hlavy hráčů Benficy, nakonec Lech vybojoval alespoň rohový kop díky sraženému míči.
23'
Dabanović odpáskal další faul. A viníkem byl opět Everton. Sudí mu ještě výrazně domluvil, ale příště už to asi bude za kartu.
22'
Everton poslal do šestnáctky centrovaný míč. Nenašel ale žádného ze spoluhráčů, protože si na míč naskočili domácí hráči.
21'
Gilberto svým nešetrným a zbrklým skluzem nabral i nohy svého spoluhráče. To se rozhodně nelíbilo sudímu Nikola Dabanovićovi, který okamžitě odpískal.
20'
Benfica po předchozích "nůžkách" získala rohový kop. Ten vyslal jeden z hráčů na hranici malého vápna, ovšem tam se zjevil pohotový Bednarek a míč vyboxoval.
19'
Benfica vhodila dlouhý aut až do vápna. U brankové čáry si míč našel Núnez Ribeiro a nůžkama chtěl míč poslat zpět. Ale trefil jen protihráče.
18'
Taarabt zkusil vypíchnout míč sprintujícímu Puchaczovi. Místo toho ale trefil nohu kapitána polského týmu a poslal ho tvrdě k zemi. Může být hodně rád, že sudí neuděloval kartu.
17'
Žlutou kartu dostává Djordje Crnomarković (KKS Lech Poznań).
15'
A je srovnáno! Czerwinski se dostalse spoluhráčem do rychlého brejku. Následně poslal dlouhý centr do běhu před branku pro MIKAELA ISHAKA, který už jen doklel míč do branky. Asistence: Alan Czerwiński.
13'
Everton poslal do vápna načechraný centr, který přesně našel adresáta na hranici malého vápna. Ten ale nedokázal usměrnit míč do branky.
12'
Benfica rozehrála získaný rohový kop nakrátko. Následně sehrála domluvený signál, rychle vyměnila pozice a po centru do vápna přišla hlavička, která ale nenabrala směr na branku.
10'
Ramirez se po rozehrávce dostal rychle s míčem do vápna a prověřil svou ránou Vlachodimose. Ten je ale zatím stále úspěšný.
8'
PIZZI si s pokutovým kopem nedělal těžkou hlavu. Míč poslal do pravého dolného růžku a brankář Bednarek se skoro ani nepohl. 0:1 pro hosty.
7'
Benfica se dostala do rychlého brejku. Waldschmidt poslal pozemní centr z hranice hřiště. Do něho sklouzl jeden z hráčů Lechu, ale nešťastně se mu míč svezl po ruce. Bude se pískat penalta!
6'
Moder se dostal k ráně z hranice pokutového území. Jeho následná střela mířila do pravé části branky, ale Vlachodimos si připsal první úspěšný zákrok.
5'
Ramirez byl tvrdě podrařen před vápnem soupeře. Lech dostal k dispozici volný přímý kop, ale míč zaplaval mimo branku. Po výkopu ho domácí ale opět vybojovali.
4'
Po pravé staně unikl Skoras, který zavedl míč až do vápna, tam ho následně chvíli držel. Následně přihrál před vápno, ale jeho spoluhráč míč poslal příliš vysoko.
3'
Everton se ke střele z hranice vápna. Do míče se pořádně opřel, ale nasměroval ho jen přímo do bránícího hráče. Toho míč tvrdě zasáhl a hráč se skácel k zemi.
2'
Úvodní výkop si vzala na starost lisabonská Benfica, která dnes nastupuje v klasických červených dresech s bílými šortky. Lech zvolil modrou variantu.
1'

KKS Lech Poznań: Bednarek – Czerwiński, Dejewski, Crnomarković, Puchacz – Skóraś, Tiba, Moder, Kamiński – Ramirez – Ishak.
Náhradníci: Malenica – Awwad, Kaczarawa, Klupś, V. Kravec, Marchwiński, Muhar, Niewiadomski, Rogne, Szymczak.

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Gilberto, Otamendi, Vertonghen, Grimaldo – Taarabt, Gabriel, Pizzi, Everton – Núñez, Waldschmidt.
Náhradníci: Leite – Cervi, Pedrinho, F. Ferreira, D. Gonçalves, Chiquinho, Jardel, Ramos, Seferović, R. Silva, N. Tavares, Weigl..
BENFICA LISABON

Benfice se naopak v Primeira lize nad míru daří. Za první čtyři zápasy získala plný počet bodů, tedy dvanáct. Inkasovala jen tři branky, naopak jich vstřelila až 13, což dává průměr přes tři góly na zápas. Už takhle brzy má navíc náskok o každoročního konkurenta v boji o titul – Porto – dokonce pět bodů.

Loňskou sezónu skončila na druhém místě, kvalifikovala se ale přesto do předkol Ligy mistrů. První dvě předkola hrát nemusela. Ve třetím předkole se jí postavil řecký PAOK, který ji překvapivě doma udolal 2:1 a poslal do Evropské ligy.

Forma: V – V – V – V – P (Primeira liga + předkolo LM)

Poslední zápasy: (Primeira Liga)
Rio Ave – Benfica 0:3
Benfica Farense 3:2
Benfica – Moreirense 2:0
KKS LECH POZNAŃ

Poznańi nevyšel vstup do nového ročníku Ekstraklasy. Lech získal za šest odehraných zápasů pouze 8 bodů a nyní je tedy až na deváté pozici. Vstřelil dvanáct branek, takže průměrně dve branky na zápas, ovšem taky jich deset obdržel. Loni se polský tý kvalifikoval do Evropské ligy z druhého místa nadstavbové skupiny o titul. Před nadstavbou končil základní část na čtvrté pozici. Evropské poháry si v minulém ročníku nezahrál.

Do tohoto ročníku Evropské ligy musel projít hned čtyřma koly kvalifikace. V prvním kole jednoznačně přehrál doma lotyšskou Valmeiru 3:0. Následně vyřadil stejným výsledkem venku švédské Hammarby. Následně mu los přidělil kyperský Apollon, kde Lech bral vekovní vítezství 0:5. Nejtěžší soupeř ho čekal ve finále předkola. I venkovní zápas na půdě belgického Charleroi nakonec zvládl výsledkem 1:2 a kvalifikoval se tak do skupiny.

Forma: P – V – V – V- V (Ekstraklasa + předkola EL)

Poslední zápasy: (Ekstraklasa)
Jagiellonia – Lech 2:1
Piast – Lech 1:4
Lech – Warta 1:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.