Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Neapol - 29. října 2020   21:00

Real Sociedad
0:1
(0:0)
Neapol
Neapol
56' Politano  (Bakayoko)
Remiro – Gorosabel (79. Barrenetxea), Sagnan, Le Normand, Monreal – Merino (79. Zubimendi), Guevara, D. Silva – Portugués (67. Bautista), Isak (67. José), Oyarzabal (C) (86. Guridi).
Pawson – Hussin, Hatzidakis (všichni ENG)
Reale Arena (San Sebastián)
Neapol
Ospina – Hysaj, Nikola Maksimović, Koulibaly, Rui – Bakayoko, Demme (89. Ruiz), Lobotka (61. D. Mertens) – Politano (61. Di Lorenzo), Petagna (61. Osimhen), L. Insigne (C) (22. Lozano).

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:10.
Neapol si po porážce s Alkmaaru napravuje chuť a dnes si vyšlápla na Real Sociedad. Ten byl ale po většinu času aktivnější, avšak nedokázal se prosadit, takže na vítězství nemohl myslet. To samozřejmě neplatí o italském týmu, kterému zajistil výhru šťastnou střelou z dálky Matteo Politano. Hosté už pak jenom pokračovali ve výborné defenzivě, což zvládli na výbornou a připisují si zasloužené tři body.
90+5'
90+4'
Hosté budou vhazovat aut poblíž pokutového území a vítězství již mají takřka v kapse. Teď to ale nesmí nějak pokazit.
90+3'
Victor Osimhen ještě půjde předčasně do šaten, protože při hlavičkovém souboji šel proti hlavě Robina Le Normanda svým loktem. Za to nemohl čekat nic jiného než žlutou kartu, vzápětí tak viděl i červenou.
90+2'
Ander Barrenetxea se pokusil o překvapivé zakončení z pravé strany, které opravdu nikdo nečekal, ale nakonec to bylo k ničemu, protože se míč zatočil mimo tři tyče.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Sociedad by se za gólem už měl opravdu hnát, ale tomu se tak neděje. Na útočné polovině zatím kombinuje v klidu, avšak stále je bez nápadu ke skórování.
89'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Fabián Ruiz.
88'
Jeden z domácích hráčů sice ve vápnu našel odražený míč, ale střela se mu vůbec nepovedla, protože měla opravdu slabou razanci. David Ospina tak bez problémů zasáhl.
86'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Jon Guridi.
85'
Hosté sice podruhé skórují, ale branka neplatí! Victor Osimhen hlavičkou rozvlnil síť, ale hostující hráč při rozehrávce přímého kopu podklouzl a míče se dotkl dvakrát, kvůli čemuž gól není regulérní!
84'
Neapol chytře získává na útočné polovině co nejvíce času, což se jim daří. Při jednom ze soubojů navíc fauloval Mikel Oyarzabal, což znamená další čas pro hosty.
82'
David Ospina trochu vystrašil své spoluhráče, protože při chytání centr mu míč vypadl z rukavic, ale nakonec to zvládl, i když si přitom nejspíš přivodil nějaké zranění.
81'
Žlutou kartu dostává Victor Osimhen (SSC Neapol).
80'
Ander Barrenetxea se hned po svém příchodu zkoušel dostat k vápnu z pravé strany, ale protihráč mu vystavil jasnou stopku, i když jenom za cenu autu.
79'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Ander Barrenetxea.
79'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Martín Zubimendi.
78'
Hosté dokonce mohl rozehrát standardku, ale ta se jim hrubě nepovedla, což znamená dost nebezpečný protiútok, který však zazdil Mikel Oyarzabal nepřesnou střelou!
77'
Po nepřesné kombinaci na útočné polovině výborně zapracoval Elseid Hysaj, který soupeře nakonec donutil k odkopnutí za brankovou čáru, čímž získává pro svůj tým další cenné sekundy.
76'
David Ospina si po delší době kopl do balónu, protože ho spoluhráči zapojili do kombinace, při které nakonec raději nakopl směrem dopředu.
75'
Domácí stále nemohou vymyslet nic nebezpečnějšího než centr. O další se pokusil Andoni Gorosabel, ale mělo to stejný výsledek jako vždycky.
74'
Nacho Monreal zkoušel něco vymyslet na levé straně, za pomoci Davida Silvy obešel jednoho protihráče, ale jeho následný pas už byl vystižen.
73'
San Sebastian stále nic neriskuje, po docela dlouhé kombinaci nakonec přišel jen pokus o centr, který však bez problémů odvrátil Tiemoué Bakayoko.
72'
Žlutou kartu dostává Robin Le Normand (Real Sociedad San Sebastian).
71'
Sociedad po úspěšné obraně dopředu pořád moc nepospíchají, stále sází na jistotu. Čas jim navíc velmi rychle dochází, i když pořád je ho docela dost.
70'
Domácí už mají pouze dvacet minut na vyrovnání a nyní hrají pod tlakem. Z levé strany tentokrát centroval Hirving Lozano, ale ten svou přihrávkou nikoho nenašel.
69'
Dries Mertens už rozehrává standardní situace, avšak docela překvapivě jenom nakrátko. Centr následně nepřichází a hosté se stahují až k půlící čáře.
68'
Hirving Lozano se chtěl dostat přes bránícího protihráče, ten mu to ale nedovolil a poslal ho k zemi, což však hlavní rozhodčí nevyhodnocuje jako nedovolený zákrok.
67'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Jon Bautista.
67'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Willian José.
66'
Nakonec se do něj dostal David Silva, který však hodně nepřesně přenáší hru, protože nenašel vůbec nikoho. Nacho Monreal jen tak tak udržel míč ve hře.
65'
Hosté už jsou v plném počtu zatažení na své polovině a těsný náskok chtějí jednoznačně udržet. Zatím se jim to vyplácí, protože soupeř se nemá jak přiblížit k vápnu.
64'
Kalidou Koulibaly neomylně využívá své výšky a jistě odklízí další míč mířící za jeho záda. Nyní to bude stát hodně na něm, ale on jen a tuto roli určitě dobře připraven.
63'
David Silva byl dost ostře napadán Giovannim Di Lorenzem, hlavní rozhodčí však tentokrát přivřel oči a faul nepíská. Nejspíš i kvůli tomu, že domácí udrželi míč.
62'
Mikel Oyarzabal z přímého kopu posílá do šestnáctky jen přetažený centr, který nakonec doletěl až mimo hrací plochu, což znamená odkop pro Davida Ospinu.
61'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Victor Osimhen.
61'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Dries Mertens.
61'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Giovanni Di Lorenzo.
60'
Do závěrečné třetiny hry tedy Neapol vstupuje za překvapivého vedení. Otázkou nyní zůstává, jestli ho dokáže udržet.
59'
Domácí nyní mají výhodu rohového kopu, ale Andrea Petagna si splnil i obranné povinnosti a míč odvrátil bez komplikací pryč.
58'
Sociedad se z inkasované branky chvíli vzpamatovává, ale vzápětí už se začíná tlačit za vyrovnáním. Času má pořád dost.
56'
Neapol právě vstřelila branku!
Hosté se zničehonic dostávají do vedení! MATTEO POLITANO ztratil nervy při kombinaci na útočné polovině a z dálky prostě tvrdě vystřelil, což se opravdu vyplatilo. Do střely totiž sáhl hlavou Modibo Sagnan, který míč nešťastně srazil přímo za záda vlastního gólmana. Asistence: Tiemoué Bakayoko.
54'
Nacho Monreal se dobře uvolnil na levé straně, kam dostal také dost přesný vzdušný pas, ale nechtěl nic riskovat, takže raději přihrál zase dozadu.
53'
Mário Rui z první hledal nabíhajícího Hirvinga Lozana, místo toho se však k míči dostal Andrea Petagna, který následně uvolnil mexického křídelníka. Ten následně odcentroval, ale ve vápnu už žádného spoluhráče nenašel.
52'
Neapol je po delší době na útočné polovině, kde vhazuje docela blízko pokutového území. Aut přišel na Kalidoua Koulibalyho, který však proti několika protihráčům nemohl nic udělat.
51'
David Silva se uvolňoval na středu hřiště, přihrávka však dostal za sebe. I přesto se snažil k míči dostat, ale jenom podklouzl.
50'
San Sebastian se už zase začíná uchylovat ke klidné kombinaci, kterou praktikoval skoro celou první půli. Tentokrát ale rozehrává o dost rychleji a jde vidět, že už se chce dostat do vedení.
49'
Cristian Portugués si na pravé straně výborně vyměnil míč se spoluhráčem, díky čemuž se dostal až do střelecké pozice, ale trefil se při ní pouze do náruče Davida Ospiny.
48'
Mário Rui vystihl přihrávku, ale nechtěl nic riskovat nějakým zpracováním, takže míč prostě zakopl za autovou čáru.
47'
Sražený centr na druhé straně si výborně našel Hirving Lozano, který však pálil ve velmi těžké pozici, takže trefil jen Andrea Petagnu, který srazil míč za brankovou čáru.
46'
Domácí hned po výkopu přihrávali do pokutového území, ale přízemní pas se přes dobře rozmístěné obránce nedostal.
46'
V první půli jsme toho moc neviděli. Většinu času tlačil domácí Real Sociedad, který však svou aktivitu nedokázal využít k tomu, aby se dostával do nějakých šancí. Hosté pak párkrát zahrozili z protiútoků, ale taky to nebylo nic velkého. Nezbývá než doufat, že druhý poločas bude zajímavější.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
45+3'
45+2'
Pořád se hraje zejména na polovině Neapole. Ta tam tentokrát získala aut, ale ten nerozehrála zrovna nejpřesněji, kvůli čemuž se ještě musí soustředit na defenzivu.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Žlutou kartu dostává Hirving Lozano (SSC Neapol).
44'
David Ospina rozehrává po nepřesné střele protihráče, s čímž tedy rozhodně nespěchá. Hosté už chtějí dohrát poločas v co největším klidu.
43'
Standardka byla rozehrána nakrátko a až přišel centr na Mikela Oyarzabala, který byl ale dostoupen dvěma protihráči a nebylo mu umožněno zakončení.
42'
David Silva byl při zpracování míče poslán zezadu k zemi, takže hlavní rozhodčí okamžitě nařizuje přímý kop ve prospěch jeho týmu.
41'
Sebastian už ztratil odhodlání ke skórování v první půli a na vlastní polovině už víceméně vyčkává na přestávku. To docela vyhovuje i italskému celku.
40'
Hirving Lozano opět prokázal svou mrštnost, na levé straně se dostal přes dva protihráče a odcentroval, ale ani tentokrát nebyl moc přesný.
39'
Hostujícímu brankáři naštěstí nic není a bude moci pokračovat v zápase. Míče se tedy chopili jeho spoluhráči, kteří ještě hledají cestu dopředu.
38'
David Ospina prokázal dobrý odhad situace a velmi dobře vystoupil proti centr, který vyboxoval pryč. Přitom si ale asi natáhl nějaký sval v ruce, protože se svíjí v bolestech.
37'
Andreu Petagnovi se nyní vůbec nepovedlo zpracování vysokého míče, ten totiž srazil jen k soupeřícím hráčům, kteří tedy okamžitě začínají se zakládáním další útočné akce.
36'
Sociedadu se tentokrát útok nepovedl, ale to mu vůbec nevadí, protože následně velmi aktivně napadá, díky čemuž má balón rychle zpět.
35'
Míč asi nejvíce času drží Modibo Sagnan, který má zakládal útočné akce svého týmu, ale většinou se k tomu neodhodlá.
34'
Alexander Isak si nakonec pohybem řekl o přihrávku za obranu, ale balón letěl moc nízko, kvůli čemuž ho jeden ze stoperů bez problémů uklidil.
33'
Oběma celkům už pomalu začíná docházet síla. Horší to asi bude u domácích, kteří i s další rozehrávkou opravdu hodně váhají.
31'
Hirving Lozano si sice v pokutovém území našel odražený míč, ale do něj vložil moc velkou sílu, kvůli čemuž tedy přestřelil bránu.
30'
Kalidou Koulibaly si udělal výlet do útoku, míč pak předal Hirvingu Lozanovi, od kterého chtěl centr, ale jeho pokus skončil jen na rohovém kopu.
29'
Modibo Sagnan nechce riskovat ztrátu nějakou náročnou přihrávkou, takže se raději otočí a přihraje gólmanovi, který to teď musí vymyslet za něj.
28'
V posledních minutách se hraje jen na polovině Neapole, která se tak pomalu dostává pod velký tlak. Domácí jsou navíc každou chvíli v pokutovém území, ale tam zatím nepřichází žádné nebezpečné zakončení.
27'
David Silva nemohl dosáhnout na dlouhou přihrávku, s čímž nebyl vůbec spokojený, takže o míč zabojoval jenom faulem, který mu samozřejmě píská hlavní rozhodčí.
26'
David Silva i přes svůj vysoký věk doslova létá po hřišti. Tentokrát byl s míčem u pravého rohového praporku hostů, ale odtud jenom nepřesně přihrával.
24'
Mikel Merino nabíhal do pokutového území, kam také dostal načechraný centr, ale z hranice malého vápna hlavou mířil jen moc vysoko!
23'
Álex Remiro je nyní trochu napadán, což samozřejmě řeší dalekým pasem, po kterém ale nechtějí jeho spoluhráči nic riskovat, takže si zase pomáhají s ním.
22'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Hirving Lozano.
21'
Lorenzo Insigne zničehonic sundává kapitánskou pásku a vypadá to, že bude muset střídat kvůli zdravotním komplikacím, z čehož je hodně frustrovaný!
20'
Hostům se zase vůbec nepovedla další rozehrávka, kvůli čemuž se míč dostává do moci Realu, který má při ní mnohem více prostoru.
19'
Modibo Sagnan vystoupil až k pokutovému území soupeře, čímž sice dostal protihráče pod tlak, ale ti si pouze narazili s gólmanem, čímž tuto situaci klidně vyřešili.
18'
Sociedad už přece jen začíná potvrzovat mírnou roli favorita. Na pravé straně se tentokrát utrhl Cristian Portugués, kterému se však střela z úhlu příliš nepovedla, takže David Ospina bez problémů zasáhl.
17'
Alexander Isak si sice našel odražený míč v pokutovém území, ale po zpracování podklouzl, kvůli čemuž nakonec nemohl ani vystřelit.
16'
Neapol rozehrává pod opravdu obrovským tlakem, nakonec jim ale pomohl jeden z domácích, konkrétně to byl Mikel Oyarzabal, který fauloval Tiemouéa Bakayoka.
15'
Domácí to při rozehrávce mají o dost jednodušší, soupeř ho začíná napadat až na půlící čáře. Díky tomu odcentrovali z pravé strany, ale ve vápnu hlavička nepřišla.
14'
Sociedad soupeře vytlačil zpět na jeho polovinu, kde se však napadání úplně nepovedlo, protože David Silva nechtěně srazil balón mimo hrací plochu.
13'
Hosté jsou zatím o něco aktivnější. Tentokrát to dopředu zkouší přes pravou stranu, kde prozatím získávají autové vhazování.
12'
Lorenzo Insigne už zase sprintoval po levé straně, ale protihráč ho doběhl a míč mu vypíchl. Stejně vzápětí přišla ještě jedna přihrávka za obranu, po které následovalo velmi nebezpečné zakončení, které se jen těsně nevešlo mezi tři tyče!
11'
San Sebastian už zase jen tak kombinuje na své polovině a vůbec nikam nespěchá. Hosté ani moc nenapadají, takže je to zpočátku hodně opatrné.
10'
Alexander Isak už zase číhal v pokutovém území, kde tentokrát zakončoval hlavou, ale to se mu hrubě nepovedl, protože nemířil ani na bránu.
9'
David Silva padá poblíž pokutového území, míč však zůstal v moci domácích fotbalistů, kteří obětovali přímý kop a pokračují v útočném snažení.
8'
Míč totiž skončil přímo u Lorenza Insigneho, který se pak sám prokličkoval až do vápna, ale z nemalého úhlu nedokázal míč zakroutit ke vzdálenější tyči.
7'
Do hry se poprvé zapojuje také Álex Remiro, který si balón chvílí podrží a následně ho nepřesně nakopne.
6'
Nacho Monreal vhazuje poblíž pokutového území. Rozehrál na Davida Silvu, který proti dvěma protihráčům vytěžil asi maximum, protože zajistil další vhazování.
5'
Italský tým pořád drží míč pevně na svých kopačkách, ale přes pevnou obranu soupeře zatím žádnou cestu nenachází. Naopak domácí se díky dobrému napadání dostali až do šestnáctky, kde však Alexander Isak pálil jen do jednoho z obránců.
3'
Neapol nepřešla přes pravou stranu, vzápětí má ale míč zpět a rovnou rozehrává rohový kop, jelikož Modibo Sagnan odkopl balón nechtěně mimo hrací plochu.
2'
Real Sociedad však pořád hraje opravdu vysoko, což už mu přineslo balón. Následně se stahuje a zkouší založit nějakou útočnou akci pomalou kombinací.
1'
David Silva je hned na začátku při napadání moc tvrdý, pomohl si tedy nedovoleným zákrokem, po kterém budou hosté moci v klidu rozehrávat.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Sagnan, Le Normand, Monreal – Merino, Guevara, D. Silva – Portugués, Isak, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Moyà, Ayesa – José, Januzaj, Muñoz, Guridi, Merquelanz, Barrenetxea, Bautista, Roberto López, Aranbarri, Zubimendi.

SSC Neapol: Ospina – Hysaj, Nikola Maksimović, Koulibaly, Rui – Bakayoko, Demme, Lobotka – Politano, Petagna, L. Insigne (C).
Náhradníci: Meret, Contini – Elmas, Ruiz, Osimhen, Lozano, D. Mertens, P. Zieliński, Di Lorenzo, Ghoulam, Rrahmani, Manolas.

Rozhodčí: Pawson – Hussin, Hatzidakis (všichni ENG).
SSC Neapol
Neapol v poslední době trpí střídavou formou, po výhře tak přijde porážka a zrovna dnes to na ni vychází. Dnešní hosté si totiž naposledy poradili s Beneventem 2:1, ale právě v úvodním zápase Evropské ligy selhali proti Alkmaaru a padli 0:1. V Serii A je na tom Neapol ale více než dobře, protože je na druhém místě. Dost překvapivě navíc porazila Atalantu 4:1, čímž napravila jednoznačnou porážku s Juventusem. Dnes to tedy pro hosty vychází na prohru, první body v Evropské lize však budou chtít vybojovat za každou cenu, takže nás určitě čeká napínavý zápas.

Poslední tři utkání
Benevento vs. Neapol – 1:2
Neapol vs. Alkmaar – 0:1
Neapol vs. Atalanta – 4:1
Real Sociedad San Sebastian
Sociedad se nachází ve formě, protože vyhrál čtyři utkání po sobě. Díky tomu je v LaLize dokonce na prvním místě, to samé platí i o Evropské lize, kde tedy zvládl první utkání s Rijekou a vyhrál 1:0. V domácí soutěži se pak San Sebastian může chlubit třemi výhrami po sobě tříbrankovým rozdílem, což je úctyhodná statistika. Postupně si poradil s Getafe, Betisem a Huescou, zejména první dva jmenované týmy patří mezi silnější soupeře. Sociedad však dnes čeká asi zatím největší zkouška v letošní sezoně, kdy vyzve Neapol. Uvidíme, jestli prodlouží šňůru neporazitelnosti.

Sociedad vs. Huesca – 4:1
Rijeka vs. Sociedad – 0:1
Betis vs. Sociedad – 0:3
Dobrý večer při evropském fotbalu! Ve čtvrtek se již tradičně odehraje další várka zápasů Evropské ligy, bude se jednat o druhé skupinové kole. V jednom z duelů tak na sebe narazí Real Sociedad a Neapol. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.