Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Varšava - 21. října 2021   21:00

Neapol
Neapol
76' L. Insigne (Politano) • 80' Osimhen (L. Insigne) • 90+5' Politano (Elmas)
3:0
(0:0)
Varšava
Varšava
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Manolas (72. Politano), Koulibaly, Juan Jesus – Anguissa (57. Ruiz), Demme, Elmas – Lozano (57. Osimhen), D. Mertens (72. Petagna), L. Insigne (C) (81. Rrahmani).
Idasiak, Ospina – Ruiz, Osimhen, Rrahmani, Politano, Petagna, Zanoli, Lobotka.
C.del Cerro Grande – P.C Devís, R.A. Fernández
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Varšava
Miszta – Nawrocki, Wieteska, Jędrzejczyk (C) – Mladenović, Luquinhas (71. Kastrati), A. Martins (77. Charatin), Josué, M. Johansson – R. Lopes (59. Slisz) – Muci (71. Emreli).

Neapol dnes musela zvítězit, aby si polepšila ve skupině! O důležitosti tohoto zápasu svědčí i jejich obrovské množství střeleckých pokusů. Neapol se téměř celý zápas snažila aktivně překonat obranu a brankáře Legie. Nakonec se jí to podařilo v poslední čtvrt hodině hry. Kdy po velké šanci soupeře dala z protiútoku první branku. Následovala rychle další, kdy Legia nechala otevřenou obranu. V poslední minutě nastaveného času už pak jen přišla kosmetická úprava výsledku.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 8:3. Rohy: 18:2. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 11:6.
90+5'
90+5'
Neapol právě vstřelila branku!
Autorem branky je MATTEO POLITANO, proti kterému nevystoupil žádný hráč a měl dostatek prostoru. Navedl si míč ke střele a ten přesně umístil k levé tyči. Asistence: Eljif Elmas.
Zákroky brankáře Cezary Miszta:7.
90+4'
Osmnáctý rohový kop Neapole a ten nepřinesl možnost na branku Legie.
90+3'
Neapol se snaží o třetí branku. Po dalším centru do vápna soupeře byl míč odražen na rohový kop.
90+1'
Kombinace Neapole poblíž branky soupeře. Uvidíme, zda se ještě italský celek k něčemu dokáže dostat.
90'
Centr se však hráči moc nepovedl. Hlavní sudí nastavuje ještě celých pět minut!
89'
Míč odražen na roh a to už bude 17 roh pro Neapol!
87'
Domácí celek nakonec dostává míč pod svou kontrolu a v poklidu kombinuje.
86'
Nyní sledujeme hru hlavně na polovině hrací plochy.
85'
Domácí celek už pochopitelně šetří své síly a už se tolik nežene do útoku. Legia se ještě snaží něco s výsledkem udělat, ale své první prohře nejspíše nezabrání.
83'
Neapol se zcela jistě uklidnila, neboť má v zádech dvoubrankové vedení a je na dobré cestě k prvnímu vítězství v rámci skupiny Evropské ligy.
81'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Amir Rrahmani.
80'
Teď už se VICTOR OSIMHEN dostal k brankové radosti. Šikovně si narazil míč s Insignem a z pravé strany dokázal propálit brankáře. I tato situace vznikla po dobrém útoku Legie, která následně nedokázala včas zabránit rychlému protiútoku. Asistence: Lorenzo Insigne.
78'
Osimhen nyní mohl uklidnit svůj tým. Přestože míč dokázal dostat do sítě, střílel z ofsajdu a jeho branka nemohla být uznána!
77'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází André Martins, přichází Ihor Charatin.
77'
Nepříjemná bolest nyní trápí hráče Legie, který nyní zblízka dostal míčem do břicha!
76'
Nedáš dostaneš se nyní vyplnilo do puntíku. Následoval rychlý protiútok Neapole, po kterém otevírá skóre zápasu LORENZO INSIGNE a ten rozpoutal obrovskou radost na tamním stadionu. Asistence: Matteo Politano.
75'
A tohle mohlo být pořádné překvapení! Meret si dnes moc zatím nezachytal, ale nyní musel předvést důležitý zákrok skokem ke své levé tyčce. No a střela od Emreliho nakonec skončila na tyči!
75'
A po něm přišla tvrdá přízemní střela do středu branky. Cezary Miszta dobře viděl míč a poradil si s tvrdým projektilem.
74'
Střela mířící mezi tři tyče nakonec skončila vyražená nad branku a je tu další roh pro domácí tým.
73'
Eljif Elmas byl tvrdě faulován a Mattias Johansson vidí žlutou kartu.
72'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Andrea Petagna.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Konstantinos Manolas, přichází Matteo Politano.
71'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Luquinhas, přichází Lirim Kastrati.
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Ernest Muci, přichází Mahir Emreli.
70'
Konstantinos Manolas má nějaké svalové problémy a po jednom skluzu zůstává na hrací ploše.
69'
Ta nepřinesla zakončení, ale Neapol se díky ní drží s míčem v blízkosti branky Legie.
68'
Mertens zabojoval u pomezní čáry a vybojoval pro svůj tým další rohovou situaci.
67'
Dobrá pobídka na levou stranu, ovšem hostující hráč neměl potřebnou rychlost a Meret byl u míče dříve.
66'
Dokonce se hostům daří držet hru na půlící čáře a nechává tak trochu odpočinout zadním řadám.
65'
Neapol se stále snaží dostat k úvodní trefě, která by zajisté uklidnila celou jejich hru. Nicméně Legia se brání statečně.
63'
Osimhen byl nyní pokryt hned dvěma bránícími hráči a nedostal se k hlavičce.
62'
Brankář Legie nyní podržel svůj tým! Vysoký míč mířící pod břevno dokázal vyrazit!
62'
Italskému celku dnes chybí potřebné štěstí, které by jim pomohlo k otevření skóre.
61'
Hráč z pravé strany hlavičkoval míč k levé tyčce, kde se skluzem snažil dostat míč do branky Dries Mertens, ale byl u míče pozdě!
60'
Victor Osimhen dal o sobě poprvé vědět a zavezl míč do blízkosti šestnáctky.
59'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Rafael Lopes, přichází Bartosz Slisz.
57'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Victor Osimhen.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Fabián Ruiz.
56'
Cezary Miszta nejprve odrazil vysoký míč. Následovala dorážka a tu zastavil bránící hráč! Další dobrá šance Neapole.
55'
Centrovaný míč nyní pohodlně dokázal odhlavičkovat Mateusz Wieteska.
54'
Neapol opět začíná více a více zatápět obraně Legie. Ta se dopustila dalšího faulu a je tu zase zajímavá standardní situace pro domácí celek.
53'
Diego Demme byl nyní blízko k otevření skóre! Ten vyslal dobrou střelu k pravé tyčce a míč se stočil jen kousek mimo! Diváci na stadionu chvilku ani nedýchali a tlačili míč do sítě.
52'
Pokus o přímou střelu, která si však nenašla cestu do sítě.
51'
Faul hostí a ti nabízí soupeři standardní situaci ze slibného místa!
50'
I v úvodu druhého poločasu se Legia snaží být aktivní, uvidíme, jak jim tato aktivita dlouho vydrží.
49'
Dries Mertens si zpracovával míč v ofsajdu. Ještě byl přitom i faulován, ale první byl odpískán ofsajd Mertense a u míče nyní budou hosté.
48'
Z rohového kopu a ani z následného dlouhého centru se Legia do zakončení aktuálně nedostane.
47'
Hosté zahrávali standardní situaci ze střední vzdálenosti, která jim přinesla roh. O centr se postaral Josué, a míč byl v chumlu tečován bránícím hráčem.
46'
V prvním poločase dominovali domácí, kteří si dokázali vytvořit několik slibných šancí před brankou Legie. Ovšem ani jednou míč neskončil v síti a obě mužstva odchází do kabin za bezbrankového stavu. Jestliže bude Neapol pokračovat ve své nastolené hře, lze očekávat branku v jejich podání. Legia měla dobrý vstup do zápasu, ale od té doby se příliš před Mereta nedostávala.
45'
45'
Standardní situace nepřinesla pro hosty nic zajímavého. I když se dostali ke střele, která byla zablokovaná.
44'
Žlutou kartu dostává Konstantinos Manolas (SSC Neapol).
43'
Ernest Muci se rozhodl něco změnit a vydal se s míčem do útoku. Konstantinos Manolas jej sice dokázal ubránit, ale jen za cenu faulu. Jelikož se Muci měl možnost dostat do slibné šance, bude tento faul potrestán žlutou kartou!
41'
Blíží se konec prvního poločasu. Nyní musel brankář Legie opět zasahovat, ale tentokrát nešlo o nic vážného.
39'
Řešením by mohly být dlouhé míče, jako nyní na levou stranu, kde si jej zpracoval Filip Mladenović a ten jej posunul na Muciho, který zakončoval mimo levou tyčku.
38'
Na tahu byla Legia, která se má problémy dostat vůbec přes půlící čáru.
37'
A opět Lozano, který se dnes rozhodl spíše přihrávat. Místo střely často hledá ještě někoho lépe postaveného ve vápně, ale nyní mu přihrávka nevyšla.
36'
První hlušší pasáž hry a míč se nyní pohybuje hlavně na polovině hřiště.
35'
Hostům se daří držet Neapol od své branky, ale dostat se k brance Mereta už je zatím nad jejich síly.
34'
...ten však nebyl zahraný zrovna nejlépe. Legia se snaží dostat míč z vlastní poloviny.
33'
Devátý roh pro Neapol...
30'
Půl hodina hry je minulostí a zatím sledujeme bezbrankový stav. Domácí mají navrch a ukazují, kdo je dnešním favoritem zápasu.
29'
Vzápětí přišel další roh Neapole, se kterým si soupeř poradil.
28'
Následně zahrávala Neapol další roh, po kterém přišel diskutabilní zákrok ve vápně, ale rozhodčí zde neviděl žádný faul.
27'
Hirving Lozano už měl další možnost otevřít skóre zápasu! Vyslal střelu, která prošla pod nohy bránícího hráče a Cezary Miszta musel nohou vyrážet míč nad svou branku.
26'
Nyní však roh domácím nepřinesl nebezpečí a Neapol drží míč na polovině soupeře.
25'
Roh pro Neapol, která po krátké odmlce zase úřaduje před brankou Legie.
24'
Dobrá střela domácího hráče, která šla sice nad branku, ale domácí se opět výrazně připomněli v útoku.
23'
Legia kombinuje na vlastní polovině a nyní se jí daří svým způsobem tlumit tlak Neapole.
21'
Pěkná rána od hráče Neapole a jeho pokus zamířil jen kousek vedle levé tyčky!
20'
To se však hostům moc nedaří a jejich sok má míč opět ve své moci.
19'
Brankář Legie odkopává míč daleko od své branky. Na polovině Neapole se jeho spoluhráči snaží udržet na delší dobu míč.
18'
Opět nebezpečně dávala Neapol míč do vápna. Artur Jędrzejczyk použil zase svou hlavičku a odrazil míč. Následně byl faulován a hra je přerušena.
16'
Neapol je stále u míče a po své další útočné akci si vybojovala další roh.
15'
Ovšem s hráčem Legie to bude v pořádku a může se pokračovat ve hře.
14'
Hra je nyní přerušena, Artur Jędrzejczyk nyní hodně nízko hlavičkoval míč a byl v souboji zasažen do hlavy.
13'
Žlutou kartu dostává Juan Jesus (SSC Neapol).
12'
Hosté nyní museli ubránit rohový kop soupeře a s přibývajícími minutami zápasu se jejich obrana dostává pod tlak.
12'
Lorenzo Insigne si zpracoval ve vápně míč a mezi dva hráče se pokoušel prokličkovat. Nakonec byl od míče čistým způsobem odstaven.
11'
Hirving Lozano nabral rychlost a přihrával před branku. Tam brankář krkolomným zákrokem nakonec dostal míč mimo vápno. Lozano každopádně od začátku zápasu zaměstnává defenzívu Legie.
10'
Oproti úvodním pěti minutám hry, už se Neapol dostala do tempa a nyní má převahu nad svým soupeřem.
9'
Samotný roh nepřinesl nebezpečí. Ovšem vynikající náběh Lozana volal po úvodní trefě. Jeho hlavička zamířila do připravených rukou brankáře!
8'
Giovanni Di Lorenzo ještě chtěl přihrávat v malém vápně před branku, ale jeho pobídku stihl na poslední chvíli skluzem odpravit na roh bránící hráč Legie.
7'
Dobrý centr nyní mířil do vápna, kde si nabíhal Hirving Lozano, ale před ním stačil jeden z bránících hráčů dostat míč z vápna.
6'
Dries Mertens se rozhodl více napadat soupeře a obránce musel rychle odehrát míč. Nakonec se Neapol na polovině hrací plochy dostává k míči.
5'
Zatím sledujeme spíše opatrný úvod zápasu. Hlavně ze strany domácího celku, který spíše čeká s čím jejich soupeř přijde.
4'
Neapol zahrávala svůj první roh a centr přišel na hranici šestnáctky, odkud přišla střela. Míč byl zablokovaný a Cezary Miszta nemusel zasahovat.
3'
Varšava se drží od úvodních minut na míči a hledá cestu přes obranu Neapole.
1'
Hosté se hned po rozehrávce chtěli dostat do útoku. Jejich počínání skončilo na levé straně u pomezné čáry.
1'

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Juan Jesus – Anguissa, Demme, Elmas – Lozano, D. Mertens, L. Insigne (C).
Náhradníci: Idasiak, Ospina – Ruiz, Osimhen, Rrahmani, Politano, Petagna, Zanoli, Lobotka.

Legia Varšava: Miszta – Nawrocki, Wieteska, Jędrzejczyk (C) – Mladenović, Luquinhas, A. Martins, Josué, M. Johansson – R. Lopes – Muci.
Náhradníci: Tobiasz – Kastrati, Emreli, Charatin, Çelhaka, Skibicki, Rose, Kostorz, Slisz, Y. Ribeiro.

Rozhodčí: C.del Cerro Grande – P.C Devís, R.A. Fernández.

SSC Neapo

Neapol musí v dnešním zápase bezpodmínečně zabrat jestliže chce ještě pomýšlet na postup ze skupiny. Ve dvou zápasech nasbírala jen jeden bod a to za remízu v prvním zápase s Leicesterem (2:2). Zápas se Spartakem Moskva pak prohrála 3:2, kdy se sice Neapol dostala do vedeni druhou nejrychlejší brankou v historii Evropské ligy, avšak následně dostala červenou kartu a jejich soupeř postupně otočil zápas.

Legia Varšava

Naopak Legia má zcela jiné starosti a to, aby udržela svou neporazitelnost ve skupině! Své soupeře, Spartak Moskva i Leicester, dokázal varšavský celek porazit těsným rozdílem 1:0! Legia tedy zatím z minima těží maximum a vyhřívá se na první pozici. Dnes narazí na italského soupeře, kterému jde o body a určitě je nečeká žádný snadný duel!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.