Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Šachtar - 23. února 2023   21:00

Rennais
Rennais
52' Toko Ekambi (Gouiri) • 106' I. Salah (Doku)
2:1
(0:0)

4:5 (PEN)

Šachtar
Šachtar
119' Belocian (vl.)
Rennais
Mandanda (C) – Spence, Omari, Belocian, Truffert (97. Meling) – Doku, Santamaría (96. D. Doué), Majer (71. Ugochukwu), Toko Ekambi (96. I. Salah) – Kalimuendo (84. Tait), Gouiri.
Alemdar, Salin – G. Doué, Rodon, Theate, Wooh.
Stieler – Gittelmann, Borsch
Roazhon Park, Rennes
Šachtar
Trubin – Konoplja, Bondar, Matvijenko, Mychajličenko – Stěpaněnko (C) (100. Nazaryna) – Zubkov (112. Kelsy), Bondarenko, Sudakov, Topalov (79. Djurasek) – L. Traoré (79. Sikan).
Ševčenko, Pjatov – Kozik, L. Taylor, Očeretko, Rakyckyj, Totovyckyj, Farina.

Z mé strany je to pro tento zápas všechno. Ahoj všem.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 9:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 11:17.
Drama je u konce, Z vítězství a z postupu do další osmifinále se nakonec raduje Šachtar Doněc, který po prodloužení prohrál 1:2, ale poté zvládl penaltový rozstřel.

V prvním poločase bylo aktivnějším týmem Rennes a vytvořilo si i několik zajímavých šancí, recept na brankáře Trubina ale nenašlo. Do vedení mohli jít překvapivě hosté, ale branku Lassiny Traorého VAR odvolal kvůli ruce, která mu předcházela.

Ve druhém poločasu se povedlo Rennes vstřelit důležitou branku, která nakonec poslala zápas do prodloužení. Stejně jako v prvním duelu se prosadil Karl Toko Ekambi, a to už v 52. minutě. Domácí měli poté další šance, ale ty už gólem neskončily. Blízko byl zejména v 90. minutě Truffert, ale branku Trubina o kousek přestřelil.

V prodloužení se trefil ve 106. minutě po skvělé Dokuově akci střídající Ibrahim Salah a vše vypadalo pro domácí růžově. Jenže pak pro ně přišel neuvěřitelně nešťastný moment, když si ve 119. minutě vstřelil vlastní gól Jeanuel Belocian.

Na řadu se tak dostaly penalty. Šachtar vedl v pokutových kopech už 3:1, ale Rennes dokázalo i díky dvěma minelám hostů vyrovnat. Poté však Ugochukwu penaltu neproměnil a Kevin Kelsy naopak ano a rozhodl o postupu Šachtaru.
Kevin Kelsy je za hrdinu, jeho proměněná penalta posílá jeho Šachtar Doněck do osmifinále Evropské ligy!
Anatolij Trubin vychytal Lesleyho Ugochukwa a Rennes je opět na hraně vyřazení!
Juchym Konoplja zvolil ledově klidné zakončení. Vystřelil po zemi na opačnou stranu, než kterou zvolil Mandanda. Vyrovnáno na 4:4 a drama pokračuje.
Warmed Omari proměňuje penaltou razantní střelou pod břevno.
Danylo Sikan trefuje jen břevno, takže po pěti penaltách je to 3:3 a pokračujeme dál!
Flavien Tait se prosazuje střelou po zemi k levé tyči a srovnává na 3:3.
Valerij Bondar mohl rozhodnout, ale netrefuje branku, takže naděje Rennes stále žijí!
Amine Gouiri ještě drží naděje Rennes. I on střílel doprava, tentokrát si ale Trubin vybral opačnou stranu.
Arťom Bondarenko se trefuje razantní střelou pod břevno. Šachtar vede 3:1 a je už opravdu jen kousek od postupu.
Anatolij Trubin předvádí další skvělý zákrok a vychytal také Birgera Melinga, který rovněž mířil na jeho pravou ruku!
Georgij Sudakov si počkal na pohyb brankáře a pak poslal míč mimo jeho dosah.
Jeremy Doku nedává gól! Anatolij Trubin se natáhl a jeho střelou po zemi k pravé tyči vyrazil!
Jegor Nazaryna poslal Mandandu na opačnou stranu a sebevědomou penaltou vyrovnává.
Désiré Doué se trefuje střelou po zemi k pravé tyči.
Střílení penalt začíná.
O postupujícím do osmifinále Evropské ligy rozhodnou penalty, jako prnví budeou kopat domácí.
120+4'
Druhé prodloužení skončilo.
120+2'
Rennes zahrávalo standardní situaci a míč samozřejmě letěl do vápna Šachtaru. Anatolij Trubin nepředvedl zrovna přesvědčivý zákrok, ale nakonec se mu to nevymstilo.
119'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Tak zřejmě nakonec přeci jen uvidíme penalty, protože Šachtar se nakonec dočkal snížení na 1:2. Smutným hrdinou okamžiku je JEANUEL BELOCIAN, který si vstřelil vlastní gól.
117'
Djurasek se dostal do zakončení, ale důležitou branku na 1:2, která by poslala zápas do penalt, nevstřelil.
114'
Kelsy se pokusil uvolnit do šance, ale byl přistižen v ofsajdu.
112'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck:
ze hřiště odchází Olexandr Zubkov, přichází Kevin Kelsy.
111'
Domácí zaútočili do otevřené obrany hostů a vybojovali rohový kop. Ten rozehrál Amine Gouiri, ale ohrožení branky hostů z toho nebylo.
110'
Do dobré šance se dostal před brankou Rennes Sikan, ale v nejdůležitějším okamžiku zakopl, takže ani pořádně nezakončil.
108'
Šachtar nyní logicky vše vrhne do útoku, už se nastěhoval na polovinu Rennes.
106'
Rennes právě vstřelilo branku!
Domácí se velmi přiblížili postupu, protože se dostávají do vedení 2:0 a celkově v tomto dvojzápase vedou 3:2! Hrdinou se stává střídající IBRAHIM SALAH, který dokončil skvělou práci Dokua, který mu předložil míč před prázdnou branku. Asistence: Jeremy Doku.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+3'
První poločas prodloužení skončil.
105+3'
Rohový kop byl velmi dobře rozehraný, ale Trubin nakonec zasahovat nemusel.
105+2'
Na konci nastavení je tu ještě šance pro Rennes, které bude zahrávat rohový kop.
105'
Mandanda sebevědomě sebral ze vzduchu vysoký centr z levé strany.
104'
Salah hledal přihrávkou z pravé strany před brankou Dokua, ten ale na ten míč nemohl dosáhnout.
102'
Rennes obléhalo vápno Šachtaru a nakonec se po rychlé otočce dostal ke střele Amine Gouiri. Anatolij Trubin ale dalším výborným zákrokem svůj tým podržel.
100'
ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Jegor Nazaryna.
98'
Arťom Bondarenko byl ve středu pole zastaven nedovoleným způsobem, míč připadne hráčům Šachtaru.
97'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Adrien Truffert, přichází Birger Meling.
96'
ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Désiré Doué,
ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Ibrahim Salah.
96'
Na centr Rennes z levé strany nikdo nereagoval, míč tak prolétl pokutovým územím.
94'
Uvidíme, který tým bude mít v prodloužení více sil. Menší výhodu může mít Šachtar, kterému ještě nezačala ligová soutěž, takže o víkendu nehrál žádný zápas.
91'
Domácí předvedli zajímavý průnik do šestnáctky Šachtaru, ten ale nakonec nebyl kvůli nepřesné finální přihrávce zakončen.
91'
Začal první poločas prodloužení.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Juchym Konoplja dostává žlutou kartu za svůj taktický faul.
90+3'
Rennes tuhle těžkou situaci ustálo, Mandanda zasahovat nemusel.
90+3'
Šachtar dostal míč před branku Rennes a bude z toho rohový kop.
90+1'
Z dálky dobře vypálil Flavien Tait, ale nepřekonal Trubina, který předvedl jistý zákrok.
90'
Po dobré Spencově přihrávce střílel z druhé vlny Adrien Truffert, ten ale o malý kousek minul branku Šachtaru.
89'
Hosté se dopustili chyby v rozehrávce, ale ta se jim nakonec nestala osudnou, protože ji rychle dokázali zabránit.
87'
Po delší době zaútočil také Šachtar. Z levé strany centroval Zubkov, zakončení z toho ale nakonec nebylo.
84'
ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Flavien Tait.
83'
Trenér Šachtaru Ogir Jovičevič dostává žlutou kartu.
83'
Standardní situace ohrožení branky Šachtaru nepřinesla, domácí opět rozehrávají z vlastní poloviny hřiště.
82'
Bohdan Mychajličenko se dopustil nedovoleného zákroku a je tu tak další standardní situace pro domácí tým.
79'
ze hřiště odchází Dmytro Topalov, přichází Neven Djurasek,
ze hřiště odchází Lassina Traoré, přichází Danylo Sikan.
76'
Doku je sice rychlý hráč, ale nyní ani on již nestihl míč na hrací ploše, takže rozehrávat budou hosté.
74'
Truffert se rozhodl z velké dálky poslat míč z přímého kopu přímo na branku, ale Trubina tímto překonat nemohl.
73'
Rozhodčí píská faul Matvijenka na Dokua, Rennes dostává možnost zahrávat přímý kop.
71'
ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Lesley Ugochukwu.
69'
Na druhé straně vystřelil z otočky Doku, ale trefil jen opět dobře postaveného Bondara.
68'
Hosté hned měli další šanci, ale nejprve znovu dobře zasáhl Mandanda a poté se pokusil nafilmovat penaltu Traoré. Rozhodčí mu to ale nezbaštil a navrch mu udělil žlutou kartu.
67'
Juchym Konoplja střílel nebezpečně z pravé strany z voleje a Steve Mandanda musel předvést poprvé v utkání opravdu kvalitní zákrok, aby si udržel čisté konto.
65'
Jeremy Doku si dlouho míč chystal na pravačku a nakonec také vypálil, ale branku Šachtaru minul možná o deset metrů.
63'
Valerij Bondar zastavil nedovoleným způsobem Gouiriho a dostává po zásluze žlutou kartu.
58'
Střela Arnauda Kalimuenda na branku Šachtaru neprošla, dokázal se jí postavit do cesty obránce Velerij Bondar.
56'
Pokračovalo se rohovým kopem Šachtaru, ale i ten dokázali hráči Rennes ubránit.
55'
Hosté mohli rychle odpovědět, ale Georgij Sudakov trefil z přímého volného kopu pouze zeď.
54'
Už po několikáté dnes fauloval Djed Spence a nyní už dostává žlutou kartu.
52'
Domácí se radují z důležitého gólu na 1:0 a prosazuje se stejně jako v prvním duelu KARL TOKO EKAMBI! V součtu s prvním zápasem je tedy vyrovnáno na 2:2 a oba týmy myjí nyní stejně blízko i daleko k postupu do osmifinále. Asistence: Amine Gouiri.
49'
Dopředu se hnal Juchym Konoplja, ale svůj postup musel zasatavit, protože se jednalo o ofsajd.
47'
Ke střele se dostal Lovro Majer, obrana Šachtaru ji ale dokázala zablokovat.
46'
Ani jeden z týmů o poločasové přestávce nestřídal.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
První poločas je u konce, Rennes zatím hraje doma s Šachtarem bez branek. Domácí byli v prvním poločase aktivnějším týmem a vytvořili si i několik zajímavých šancí, recept na brankáře Trubina ale zatím nenašli. Do vedení mohli jít překvapivě hosté, ale branku Lassiny Traorého VAR odvolal kvůli ruce, která mu předcházela.
45+4'
45+2'
Nastavený čas se odehrává na polovině Šachtaru, hosté se ji určitě těší na přestávku, protože jsou pod velkým tlakem.
42'
Steve Mandanda byl včas venku z branky a chytil míč před dobíhajícím Traorém.
41'
Standardní situace ale dnes zatím domácím nejdou, i tuhle Šachtar bez potíží ubránil.
40'
Rennes bude zahrávat standardní situaci z pravé strany.
39'
Djed Spence měl velké problémy při bránění Topalova, podle rozhodčího ho ale nefauloval.
37'
Rennes už zase trpělivě dobývá obranný val hráčů Šachtaru Doněck.
34'
Dlouhý míč za obranu na Santamaríu byl až příliš dlouhý, to nemohl záložník Rennes stihnout.
33'
Dnes velmi aktivní Doku se dostal ke střele, ale pravačkou z velké dálky přestřelil branku.
30'
Od neuznaného gólu už se zase Šachtar jen brání a čeká na další ojedinělou šanci zaútočit.
29'
Majer zahrával přímý kop, ale trefil pouze zeď postavenou z hráčů Šachtaru Doněck.
28'
Majer se dostal k míči z druhé vlny a tvrdě vypálil, trefil ale jen prostředek branky, kde stál připravený Trubin.
27'
Trubin poslal dlouhý, ale nepřesný míč na útočnou polovinu, vhazovat budou domácí.
25'
Šachtar ukázal, že na jeho standardní situace si budou muset domácí dávat pozor, tento gól ale k jeho smůle neplatí.
24'
Tak vše je nakonec jinak, gól Šachtaru odvolává VAR kvůli ruce Mykoly Matvijenka a pokračujeme tedy za stavu 0:0.
22'
Hosté byli v útoku dnes zatím téměř neviditelní, ale nyní se hned z první zajímavé šance ujímají vedení! Prosazuje se Lassina Traoré, který se dostal k míči po rohovém kopu a z blízka ho poslal do sítě. Tohle si bude obrana Rennes asi dlouho vyčítat.
19'
Poprvé v dnešním utkání drží delší dobu míč ve své moci hosté a v Rennes už se ozval z hlediště i pískot.
17'
Kapitán Šachtaru je ale v pořádku a bude moci pokračovat ve hře.
17'
Stěpaněnkoa zranil jeho vlastní spoluhráč Bondar, když ho kopačkou kopl do nosu.
16'
Nyní se nehraje, protože na trávníku zůstává ležet kapitán hostů Taras Stěpaněnko.
14'
Průniková přihrávka domácího týmu byla nepřesná, míč tak skončil na kopačkách brankáře Trubina.
12'
Pokračovalo se rohovým kopem Rennes, který znovu dokázali hosté ubránit.
12'
Znovu došlo k závěru v pokutovém území Šachtaru. Anatolij Trubin opět své mužstvo podržel, když vyrazil střelu Trufferta.
11'
Rennes zatím tomuto zápasu dominuje, úvodní minuty jednoznačně patří tomuto mužstvu. Šachtar se pouze brání.
10'
Ke střele zevnitř pokutového území se dostal Adrien Truffert, ale jeho přízemní střela minula branku hostů.
9'
Arťom Bondarenko se snažil dostat k míči, ale přitom se dopustil útočného faulu.
8'
První rohový kop se domácím vůbec nepovedl, ukrajinský celek se bez problému ubránil.
7'
Djed Spence tvrdě vypálil z pravé strany a Anatolij Trubin dokázal míč pouze vyrazit na rohový kop.
6'
Hráči Šachtaru se pokusili zaútočit, ale zastavil je zdvižený praporek signalizující ofsajd.
5'
Adrien Truffert nezpracoval dlouhý míč za obranu, autové vhazování budou mít hosté.
3'
Z pravé strany centroval pravý obránce Djed Spence, který je v Rennes na hostování z Tottenhamu. Žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel.
2'
Hned ve druhé minutě se ke střele z levé strany dostal útočník Rennes Arnaud Kalimuendo. Ten o víkendu dvakrát skóroval ve francouzské lize, nyní jeho tečovaný pokus dokázal Anatolij Trubin vyrazit.
1'
Rennes vstupuje do utkání v roli favorita a také je na začátku utkání častěji na míči.
1'
Domácí Rennes dnes nastoupí ve svých tradičních červeno-černých dresech, hráči Šachtaru dnes budou oděni v bílém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na trávníku a poslouchají hymnu Evropské ligy.

Stade Rennes FC: Mandanda (C) – Spence, Omari, Belocian, Truffert – Doku, Santamaría, Majer, Toko Ekambi – Kalimuendo, Gouiri.
Náhradníci: Alemdar, Salin – D. Doué, G. Doué, Meling, Rodon, Tait, Theate, Ugochukwu, Wooh, Salah.
Trenér: Genesio

FK Šachtar Doněck: Trubin – Konoplja, Bondar, Matvijenko, Mychajličenko – Stěpaněnko (C) – Zubkov, Bondarenko, Sudakov, Topalov – L. Traoré.
Náhradníci: Ševčenko, Pjatov – Djurasek, Kelsy, Kozik, L. Taylor, Nazaryna, Očeretko, Rakyckyj, Sikan, Totovyckyj, Farina.
Trenér: Jovičevič

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Borsch.
Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby se v historii utkaly jen dvakrát. Poprvé v roce 2005 v základní skupině Poháru UEFA, kdy vyjela Šachtar v Rennes 1:0. No a naposledy pak v tomto dvojzápase minulý týden. A znovu uspěl Šachtar, který vyhrál na „domací půdě“ 2:1. Za ukrajinský klub dávali góly v prvním poločase Kryskiv a Bondarenko, za francouzský ve druhé půli snížil Toko Ekambi.
FK Šachtar Doněck

Šachtar je ukrajinským klubem, který ale z důvodu ruské agrese na Ukrajinu už dlouhou dobu nehraje své domácí zápasy v Domečku a nyní dokonce ani na Ukrajině, nýbrž v Polsku. Přesto dosahuje Šachtar stále skvělých výsledků. V domácí lize je druhý o pět bodů za Dniprem, o proti kterému má zápas k dobru. Na podzim hrál Šachtar Ligu mistrů, ve které dlouho sahal po postupu. Nakonec skončil třetí za Realem Madrid a Lipskem a přes Celticem. Ukrajinská liga má momentálně stále zimní přestávku, takže Šachtar odehrál pouze několik přípravných duelů a první zápas s Rennes.
Stade Rennes FC

Rennes je menším, ale velmi ambiciózní francouzským klubem. Sice se nemůže největším francouzským klubům rovnat po finanční stránce, ale sportovně jim docela stačí. Aktuálně se Rennes nachází na pátém místě francouzské Ligue 1 a znovu tedy bojuje evropské poháry. Na Evropskou ligu ztrácí šest a na Ligu mistrů sedm bodů. Ve skupině B Evropské ligy obsadilo Rennes druhé místo za Fenerbahce a před Larnacou a Dynamem Kyjev. Naposledy Rennnes o víkendu porzailo v domácí lize 2:0 Clermont, čímž ukončilo sérii tří porážek v řadě.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání vyřazovací fáze Evropské ligy mezi týmy Stade Rennes FC a FK Šachtar Doněck. Zápas se odehraje na stadionu Roazhon Park v Rennes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.