Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Ajax - 30. listopadu 2023   21:00

Marseille
Marseille
8' Aubameyang  • 27' Mbemba (Clauss) • 47' Aubameyang (Harít) • 90+3' Aubameyang
4:3
(2:2)
Ajax
Ajax
10' Brobbey  (Berghuis) • 30' Brobbey  (Berghuis) • 79' Akpom  (Hlynsson)
Marseille
López – Clauss, Mbemba, Gigot, Lodi (86. Murillo) – Sarr, Kondogbia, Veretout (86. Vitinha), Harít (86. Únáhí) – Correa (66. Ndiaye), Aubameyang (90+5. Meïté).
Blanco – Balerdi, Mughe, Nadir, Soglo.
Sozza – Bindoni, Tegoni (všichni Itálie)
Stade Vélodrome, Marseille
Ajax
Ramaj – Gaaei, Rensch, Hato, Sosa (77. Martha) – Tahirović (90+4. Banel), Berghuis, Taylor (77. Akpom) – Borges (46. Hlynsson), Brobbey, Bergwijn.
Rulli, Setford – Salah-Eddine, Medić, Mikautadze, Ávila, Godts, Gooijer.

A je dobojováno! Máme za sebou gólově velmi pestré utkání! Po čtyřgólovém prvním poločase, otevřel gólový účet druhého poločasu už ve 47. minutě Aubameyang, který se prosadil nádhernými nůžkami. Když ještě poté v 61. minutě dostal Berhuis za svůj zákrok červenou kartu, asi nikdo nepochyboval o výhře domácích. Jenže Ajax se ještě dokázal nadechnout a v 79. minutě srovnal hlavou Akpom. V první minutě nastavení fauloval po své hrubce brankář Ramaj Sarra a nařízenou penaltu proměnil znovu Aubameyang, který tak završil hattrick. Domácí získávají velmi důležité tři body a mají tak jistotu postupu do jarní části. Naopak Ajax tímto utkání o tuto šanci přišel a bude se už jen soustředit na boj o 3. příčku zaručující jaro v Konferenční lize.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 6:0. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 9:16.
90+9'
90+8'
Další žlutá karta, tentokrát pro Hata za zákrok zezadu na Sarra.
90+7'
Domácí zahrávali rohový kop, hosté se ale bez potíží ubránili a dlouhým nákopem se budou snažit, co nejrychleji dostat na polovinu soupeře.
90+5'
Střídají i domácí, odchází autor hattricku Aubameyang, místo něj si zahraje Meité.
90+4'
Hosté ještě střídají, místo Tahiroviče přichází Banel.
90+3'
Rensch vidí žlutou kartu za protesty.
90+3'
Marseille právě vstřelilo branku! I druhého pokutového kopu domácích se ujal PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG a i tentokrát spolehlivě proměňuje! Svým dnešním hattrickem tak hodně přiblížil domácí k důležité výhře!
90+1'
Velká hrubka Ramaje, který si šel pro vysoký centr, míč mu ale vypadl z náručí a fauloval při tom dotírajícího Sarra! Bude z toho penalta!
90'
Hlavní rozhodčí nastaví 6 minut nad rámec hrací doby.
90'
Žlutá karta pro domácího Sarra.
86'
Trojí střídání domácích, hřiště opouští Veretout, Harít a Lodi místo nich přichází Vitinha, Únahí a Murillo.
85'
Rychlý brejk hostí zaváněl další brankou, Gaaei poslal střílený centr před branku, na který jen tak tak nedosáhl Brobbey.
82'
Domácí se okamžitě tlačí dopředu s remízou se nechtějí smířit.
79'
Ajax právě vstřelil branku! Hosté přeci jen srovnávají! Gaaei na pravé straně centroval, obrana ale míč odvrátila jen ke Hlynssonovi, jehož centr našel přesně na zadní tyči hlavu CHUBY AKPOMA a střídající hráč neměl problém dostat míč za záda Lópeze!
77'
Dvojí střídání hostů, odchází Taylor a Sosa, přichází Akpom a Martha.
76'
Sérii nepřesností ukončil faul Hlynssona, který sudí ohodnotil žlutou kartou.
74'
Hosté jsou sice nyní hodně na míči, ale kombinují pouze na své polovině, kde nejsou nebezpeční.
71'
Žlutá karta nyní přišla i na druhé straně, vidí ji Taylor.
69'
Lodi nyní dostal žlutou kartu za faul na Hlynssona.
68'
Sarr nyní střílel velmi nebezpečně z pravé strany pokutového území, jeho střela ale mířila jen do boční sítě!
66'
Correa po zákroku od Berghuise dohrál, jeho stav mu nedovolí pokračovat, a tak místo něj přichází Ndiaye.
65'
Rohovému kopu se hosté ubránili. Nyní je ale čeká mnohem horší úkol, a sice pokusit se alespoň o vyrovnání a to i přesto, že hrají v deseti!
64'
Střela Kondogbii byla jen zablokována hostující obranou na roh.
61'
A je to tak! Na základě VARu přehodnotil sudí své rozhodnutí a uděluje hostujícímu Berghuisovi červenou kartu!
61'
Hlavní sudí se ale ještě jde podívat k videu, jestli zákrok náhodou nebyl na červenou kartu!
61'
Berghuis nyní hodně nebezpečně atakoval Correu a vyfasoval za to žlutou kartu.
60'
Clauss nedovoleně zastavil Taylora. Hosté jsou nyní určitě aktivnější.
57'
Lópezovi rukavice opět museli do akce, když si francouzský gólman pohodlně došel pro centr ze standardní situace.
55'
Correa se vyskytl v dobré příležitosti, jeho střelu z úhlu ale Ramaj zneškodnil.
54'
Domácí se snažili zužitkovat poskytnutou výhodu po faulu na Kondogbiu, centr ale nebyl přesný a hrají hosté.
51'
Po něm přišla lehká hlavička jednoho z hostujících borců. López tentokrát neměl problém.
51'
Hosté si nyní vybojovali na pravé straně rohový kop.
47'
Marseille právě vstřelilo branku! Tak tohle byla fotbalová nádhera! Harit dostal pěknou přihrávku do lajny a dával z první centr před branku, kde PIERRE-EMERICK AUBAMAYANG vystřihl parádní nůžky po vzoru Garnacha! Domácí tak opět vedou.
46'
Do druhého poločasu už nenastoupil hostující Borges, místo něj bude hrát Hlynsson.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
Máme za sebou první poločas, který rozhodně nenudil. Dohromady jsme viděli čtyři branky, dvě na každé straně. Jako první se do vedení dostali domácí, když Aubamayang proměnil nařízenou penaltu. Hned o minutu později vyrovnal Brobbey. Domácí si vzali vedení zpět, po rohovém kopu se prosadil hlavou Mbemba. Radost domácím ale opět nevydržela dlouho, po třech minutách totiž opět srovnal Brobbey. Ve druhém poločase se tak určitě máme na co těšit.
45+1'
45'
Hlavní rozhodčí nastaví v prvním poločase jednu minutu.
41'
Brobbey se nyní snažil prosadit po přihrávce od Bergwijna mezi dvojící obránců, místo toho je mu ale pískán faul.
39'
Ramaj nyní skvěle četl hru a byl včas venku z branky, aby se zhostil míče před dotírajícím útočníkem.
38'
Nepřesná kombinace Ajaxu končí vhazováním na polovině Marseille.
35'
Do vápna hostí mířil po standardní situaci zajímavý centr, domácí hráči se ale přes obranu Ajaxu nedokázali prosadit.
34'
Berghuis zezadu fauloval Harita a bude z toho zajímavá standardní situace pro domácí!
32'
Do vápna domácích nyní mířil centr z levé strany, Brobbey se po něm ale natahoval marně! Bude z toho jen odkop od branky!
30'
Ajax právě vstřelil branku! Hosté opět rychle srovnávají skóre! Perfektní práci odvedl Bergwijn, který dobře podržel míč a předal ho na pravou stranu Berghuisovu, ten přesnou přihrávkou našel ve vápně BRIANA BROBBEYHO, který se perfektně otočil kolem obránce a přesnou střelou přidal svou druhou branku v utkání!
29'
Harit se nyní pokoušel překvapit hostujícího brankáře střelou z velké dálky, ale mířil hodně mimo.
29'
Hosté se okamžitě snažili o odpověď, ale domácí obrana je do šance nepustila.
27'
Marseille právě vstřelilo branku! Domácí se opět dostávají do vedení! Perfektně zahraný centr Clausse z rohového kopu našel hlavu CHANCELA MBEMBY a ten nedal gólmanovi žádnou šanci!
26'
Další zajímavá příležitost pro domácí se rýsovala na pravé straně, ale nakonec z toho bude jen další roh!
23'
Domácí se už radovali z druhé branky, ale jejich radost nyní zastavil praporek pomezního sudího a nutno říci, že správně! Zakončující Aubameyang byl v jasném ofsajdu! Situace se ani nebude zkoumat u VARu.
20'
Na pravé straně ve středu hřiště byl faulovaný Borges, hosté tak zůstanou u míče. Domácím fanouškům se aktuální situace na hřišti příliš nezamlouvá.
19'
Fotbalisté Ajaxu se nyní snaží hodně držet míč a kombinují s ním na vlastní polovině.
17'
Po centru z pravé strany zakončoval ekvilibristicky Sarr, ale z krkolomné pozice branku minul.
16'
Na druhé straně zahrávali domácí svůj již třetí rohový kop, nic z něho ale nevytěžili, nicméně i nadále zůstávají u míče.
14'
Velká šance Ajaxu a v ní znovu Brobbey, který se po rychlé kombinaci hostí ocitl za obranou a zakončoval přes padajícího Gigota. López si ale se střelou poradil.
13'
Hosté nyní sevřeli domácí před jejich vápnem, k zakončení ale chyběla přesnější kombinace.
10'
Ajax právě vstřelil branku! Hosté hned po rozehrávce vyrovnávají!
BRIAN BROBBEY si skvěle před vápnem narazil s Berghuisem a poté z levé strany překonal Lópeze!
8'
Marseille právě vstřelilo branku! Exekuce pokutového kopu se ujal PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG, který poslal brankáře na druhou stranu spolehlivě penaltu proměňuje!
7'
Rychlá akce domácích po pravé straně přinesla kontakt Sarra a Hata ve vápně a ten je vyhodnocen jako nedovolený a bude z toho penalta!
6'
Po dalším pobytu domácích v pokutovém území hostů je tu druhý rohový kop. Domácí jsou zatím jednoznačně aktivnější.
2'
Rohový kop žádné další nebezpečí nepřinesl a s míčem hrají hosté.
2'
Hned v úvodu se k zakončení z úhlu ve skluzu dostal Aubameyang, jeho pokus ale Ramaj vyrazil na roh.
1'

Olympique Marseille: López – Clauss, Mbemba, Gigot, Lodi – Sarr, Kondogbia, Veretout, Harít – Correa, Aubameyang.
Náhradníci: Blanco – Balerdi, Únáhí, Vitinha, Meïté, Mughe, Ndiaye, Nadir, Soglo, Murillo.

Ajax Amsterdam: Ramaj – Gaaei, Rensch, Hato, Sosa – Tahirović, Berghuis, Taylor – Borges, Brobbey, Bergwijn.
Náhradníci: Rulli, Setford – Akpom, Salah-Eddine, Medić, Mikautadze, Ávila, Hlynsson, Godts, Gooijer, Banel, Martha.
Ajax Amsterdam – Hostující celek z Nizozemska zažívá sezonu hrůzy. V domácí lize jsou po velmi bídném úvodu na 8. místě se ziskem 15 bodů ze 12 zápasů. Nutno ale podotknout, že jejich forma se velmi zlepšuje, když z posledních čtyřech zápasů hned třikrát zvítězili a jednou brali bod za remízu. Co se týče Evropské ligy, tak tam není situace vůbec růžová. Ajaxu patří 4., tedy poslední pozice se ziskem pouhých dvou bodů a pokud se chce poprat o postup do vyřazovací části, bude muset dnes bezpodmínečně zvítězit. To se ale Ajaxu zatím v této sezoně Evropské ligy ani jednou nepovedlo. Bod hosté brali za již zmiňovanou remízu 3:3 právě s Marseillí a poté za remízu 1:1 s Aek. Oba zápasy s Brightonem prohráli shodně 0:2.
Olympique Marseille – Domácí fotbalisté jsou po 4 odehraných kolech v tabulce na prvním místě se ziskem 8 bodů. Poté, co v prvních dvou kolech jen remízovali (3:3 s Ajaxem a poté doma s Brightonem 2:2) se jejich mašina rozjela a další dva zápasy ve skupině zvládli vítězně, když porazili dvakrát po sobě AEK Athény (nejprve doma 3:1 a poté venku 2:0). Vzhledem k vyrovnanosti tabulky ale zatím jistotu postupu do jarní fáze nemají. V rámci domácí soutěže se Olympique moc nedaří a patří mu až 12. pozice, navíc čeká 4 zápasy na vítězství.
Hezký den přeji všem fanouškům Evropské ligy. Na programu jsou 5. zápasy skupinové fáze a my se společně podíváme na utkání skupiny B, kde domácí Olympique Marseille přivítá na svém hřišti Ajax Amsterdam.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.