Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Botev Plovdiv : Partizani - 6. července 2017   19:00

Botev Plovdiv
23' Brisola
1:0
(1:0)
Partizani
Partizani
Dimitrov, Kajzer, Marin, Alvaro, Stoyanov, Yusein.
Partizani
Bardhi, Djidjiwa, Kalari, Marku, Mazrekaj, Sukaj, Xhika.

90+2'
90+1'
V první minutě nastavení mohla přijít druhá branka Botevu. Nejprve se ale zaskvěl Hoxha a následně už domácí zakončovali nad bránu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.
88'
Střídání v týmu PFK Botev Plovdiv: ze hřiště odchází Omnibes, přichází Serkan.
87'
Za důrazný faul je nyní potrestán Renaldo Kalari (PTZ), jenž inkasuje žlutou kartu.
85'
Hodně rychlou akci hostujícího Partizani teď zakončoval Sukaj. Jeho střela z levé strany pokutového území však nemířila do prostoru brány.
84'
A naložil s ním velmi bídně. K centrovanému míči se sice dostal Baltanov, ale jeho zakončení na bližší tyči nemělo gólové parametry.
83'
Nalevo to nyní zkusil jeden z domácích a následovat bude rohový kop. Uvidíme, jak s ním Plovdiv naloží.
82'
Několik desítek vteřin nyní domácí kombinovali na útočné polovině hřiště, avšak nakonec se nedostali ani k pokutovému území. Partizani však míč rychle ztrácí.
81'
Střídání v týmu FK Partizani: ze hřiště odchází Fili, přichází Sukaj.
79'
Do obrovské šance se zničehonic dostali hosté. Plovdiv ztratil míč na nějakých pětadvaceti metrech od své brány, následně zleva zakončoval osamocený Mazrekaj, avšak Cvorovic ho parádně vychytal.
78'
Střídání v týmu PFK Botev Plovdiv: ze hřiště odchází Brisola, přichází Alvaro.
77'
Téměř vůbec se k míči nedostávají fotbalisté Partizani. Jakákoliv snaha o kombinaci končí již před půlící čárou, kde míč pravidelně získávají domácí.
76'
Rychlá akce na levé straně teď v podání Plovdivu vůbec nevypadala špatně. Nakonec ale vyústila ve velmi nepřesnou přihrávku.
75'
Střídání v týmu FK Partizani: ze hřiště odchází Trashi, přichází Kalari.
74'
Prudký centr z pravé strany nyní letěl před brankáře Hoxhu, avšak hned první bránící hráč Partizani si s míčem poradil. U půlící čáry však hraje znovu Botev.
72'
Botev Plovdiv už se nikam moc netlačí. Naprosto v pohodě teď domácí hrají poblíž středového kruhu.
71'
Poměrně jednoduše se fotbalisté Partizani ujali míče ve středu hřiště, nicméně Trashi pak kulatý předmět doslova daroval Cvorovicovi.
70'
Kombinaci Partizani navíc narušuje ohromné množství nepřesností. Další taková přišla při pokusu o roztažení hry na pravou stranu.
69'
Domácí fotbalisté si naprosto v pohodě kontrolují postup do dalšího kola. Přibližně dvacet minut před koncem zápasu by soupeři museli povolit hned tři zářezy. A to se jen tak nestane.
67'
Po špatné rozehrávce hostujícího celku se ke střele zpoza pokutového území odhodlal Brisola. Ze slibné pozice však záložník Plovdivu vysoko přestřelil.
66'
Střídání v týmu FK Partizani: ze hřiště odchází Batha, přichází Mazrekaj.
64'
Střídání v týmu PFK Botev Plovdiv: ze hřiště odchází Tasev, přichází Stoyanov.
63'
Po faulu na Batha se hostující hráč těžce zvedá ze země. Nakonec se ale zvedá i přesto, že k němu přibíhali lékaři s nosítky. Pro hráče rozhodně přívětivá pauza na občerstvení.
62'
Útočné akce domácích hráčů přesto končí ještě před pokutovým územím hostů.
61'
Hosté drží míč na vlastní polovině, do žádných větších útočných akcí se ale nehrnou a nevypadá to, že by v nejbližší době měli vykonat nějaký zvrat v utkání.
59'
Domácí opět kombinují na své polovině, i když mají dostatečný náskok pro postup do další fáze Evropské ligy, chuť do útočné hry mají jistě obrovskou.
57'
Hosté jsou v druhé polovině utkání více na míči, branku ale ohrožují spíše domácí, kterých útočné akce jsou daleko nápaditější.
55'
Další velké nebezpečí z kopaček domácích hráčů musel hasit brankář Hoxha! Nejprve se položil pod nohy Brisolovi, který jej chtěl obejít a poté zakončit. Následně musel ukrýt v rukavicích tvrdou ránu Kossoka ze střední vzdálenosti!
54'
Následný pokus Trashiho o ohrožení Cvorovicovi branky nevyšel úspěšně, jelikož míč o nějaké dva metry minul domácí svatyni.
53'
Na polovině hřiště se faulu dopustil Brisola, který nevybíravě sejmul Trashiho. Zákroky domácích hráčů se ale zatím obcházejí bez karet.
52'
Centrovaný míč ze standartní situace domácích nikdo z hráčů netečoval, následný nakopávaný míč z pravé strany doputoval až k brankáři hostujícího celku.
51'
Žlutou kartu dostává Ibrahimi (FK Partizani).
49'
Většina soubojů se ale odehrává ve středu hřiště, kde oba týmy často ztrácí míč.
48'
Hosté kombinují na polovině soupeře, trenér jim ještě v kabině zřejmě dodal trochu sebedůvěry k zřejmě poslednímu pohárovému utkání v letošní sezóně.
46'
Domácí se ihned ze začátku druhé půli snažili držet míč, to se jim ale nepovedlo a po faulu na trashiho budou pokračovat hosté.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:00.
Hostující tým z počátku utkání rozhodně neztvrzoval roli outsidera, i přes větší držení míče si ale větší šanci nevypracoval. Druhou polovinu prvního dějství převzali pevně na své kopačky domácí, což vygradovalo ve 23. minutě, kdy se prosadil hlavou Felipe Brisola. Víc se v prvním poločase neudálo a do kabin se tak jde za stavu 1:0!
45+1'
45'
Na závěr prvního dějství si ještě zahrál i domácí brankář Cvorovic, hráči Botevu už nedočkavě čekají na odpočinek v šatně, který jim zřejmě sudí dopřeje bez většího nastavení.
44'
Po pravém křídle unikl do rychlého brejku Nedelev, následně ale nedokázal přes bránícího hráče odcentrovat a míč je opět na polovině hřiště.
42'
Hosté opět kombinují na polovině hřiště, jejich následné centrované míče ale postrádají přesnost a končí až u brankáře Cvorovice.
41'
Po Teči jednoho z domácích obránců měli hosté první příležitost rohového kopu, ten ale skončil stejně mizerně, jako jejich dosavadní útočné akce.
40'
O střelu hlavou se pokusil zřejmě Fili, jeho pokus ale postrádal razanci a brankář Cvorovic s ním neměl sebemenší potíže.
38'
Kotobelli byl faulován na pravé straně domácí poloviny, hosté tak měli zajímavou příležitost na ohrožení branky Cvorovice. Následný pokus hlavou z hranice vápna ale skončil těsně mimo tří tyčí!
36'
Navíc útočná hra hostujícího týmu je stále bez nápadu a nevypadá to, že by mělo dojít před svačinou k nějakému zvratu v utkání.
35'
Domácí stále drží míč na své polovině, nic velkého směrem do předu zatím nevidíme. Z jejich pohledu je to ale celkem logické, pro postup do další fáze kvalifikace o Evropskou ligu mají již výmluvný náskok.
32'
Faul Krasniqiho na domácího Brisolu nyní končí pouze domluvou, hostující obránce si ale musí dávat pozor, aby nebyl již druhým hráče hostujícího týmu, který byl postižen kartou.
30'
Následný pokus o střelu bez větších potíží uklidil Hoxha ve své náruči a vyslal svůj tým do rychlého brejku. Je ale asi jediný, kdo chce dnes z hostujícího mužstva zvítězit. Možnost brejku byla ihned poté zpomalena.
29'
Žlutou kartu dostává Batha (FK Partizani).
29'
Kousek od vápna hostů byl faulován Baltanov, domácí tak budou mít zajímavou příležitost na další ohrožení branky hostů.
28'
Hosté kombinují na hranici soupeřovy poloviny hřiště, zatím se jim ale nedaří najít skulinku v obraných řadách Botevu.
26'
Hosté jsou ti, kteří by se měli snažit o vstřelení branky. Zatím se jejich snaha směrem do předu ale nevyvíjí moc dobře. Žádné velké napadání z jejich strany také nevidíme, vypadá to spíš, že jsou se svým osudem v Evropské lize pro letošní rok smířeni.
25'
Žlutou kartu dostává Vila (FK Partizani).
23'
Botev Plovdiv právě vstřelil branku!
Domácí splňují roli favorita a i přes mírný tlak jejich soupeře se dostávají do vedení! Baltanov centroval z pravého křídla, na jeho centr si vyskočil FELIPE BRISOLA a rybičkou se položil do střely hlavou, kterou úspěšně usměrnil za záda hostujícího brankáře!
22'
Další útočné akce domácího týmu ale končí ještě před pokutovým územím Partizanu.
20'
Přímého kopu se ujal Nedelev, který dokázal přestřelit zeď, míč ale skončil po jeho tvrdé ráně pouze na horní tyči Hoxhaovy branky! Poté se ještě o střelu ze střední vzdálenosti pokoušel zřejmě Omnibes a jeho pokus jen o pár centimetrů minul branku!
19'
Domácí budou mít zajímavou možnost na ohrožení hostující branky. Po faulu na Kossoka budou zahrávat přímý kop z nějakých 20 metrů od Hoxhaovy branky!
18'
Po dalším nepovedeném centrovaném míči směrem do pokutového území Botevu, skonči míč až v rukavicích Cvorovice.
16'
Domácí se v útočné fázi zatím hodně trápí, zapříčiňuje to ale hlavně malý počet hráčů, ve kterých chodí hráči Botevu do vápna hostů.
15'
Na Trashiho centr si naskočil až poslední hráč ve vápně hostů Ibrahimi, kterému ale šanci zhatil sudí, který odpískal faul na Cvorovice.
14'
Na levém křídle si z hráčů domácího Botevu udělal dobrý den Progni, poté sice ztratil míč, následně byl ale faulován Fili a hosté tak budou mít zajímavou příležitost standartní situace.
12'
Na druhé straně se o střelu ze střední vzdálenosti pokusil Brisola, jeho pokus sice měl více než dostatečnou razanci, mířil ale přesně do míst, kde stál připravený Hoxha, který následně Brisolův pokus ukryl v náruči!
11'
Hosté s rozvahou kombinují na své polovině hřiště, kde hledají možné skulinky, kudy se dostat na polovinu soupeře. To se jim po chvíli sice daří, na Filiho centr byl ale Progni krátký.
9'
Po centrovaném míči Brisoly z pravé strany vápna Partizanu nejvýše vyskočil Atanda, sklepl míč svému brankáři a poté se chvíli těžce zvedal ze země. Snad to nebude nic vážnějšího.
8'
Domácí v poklidu kombinovali na své polovině, poté se snažili o rychlý přechod na útočnou polovinu nakopávaným míčem, který sice doputoval až do zámezí, ale bez teče, tudíž Hoxha bude odkopávat od své branky.
6'
Ve vápně domácího týmu byl zřejmě nedovoleně sražen Progni, sudí ale jeho i lehce přifilmovaný signál pádu nevyslyšel a ve hře se tak pokračuje bez přerušení.
5'
O první větší pozdvižení dnešního utkání se postaral domácí Tasev, který se pokoušel překonat brankáře hostí ze střední vzdálenosti. Jeho střela jen o pár centimetrů minula levou tyč Hoxhaovy branky!
4'
Je rozhodně na hostech z Albánie, aby se snažili o rychlou branku. Ani vítězství 2:0 z jejich pohledu je ale do dalších bojů neposune, a to kvůli pravidlu vstřelených branek na hřišti soupeře.
3'
Hosté ale na polovině soupeře ihned míč ztratili, čehož využil Nedelev, který vyslal do rychlého brejku Taseva. Obránce hostů byl ale nad Tasevovy síly a míč skončil pouze v zámezí.
2'
Následně byl ale faulován na polovině hřiště Kotobelli, míč se tedy vrací až k brankáři Hoxhaovi, který bude v poklidu rozehrávat.
1'
Hosté kombinovali na své polovině, poté se pokusili o rychlý přechod na útočnou polovinu, který se jim moc nepovedl a o míč tak přišli.
1'

PFK Botev Plovdiv: Cvorovic – Panov, Dimov, Genev, Minev – Nedelev, Baltanov, Omnibes, Brisola, Tasev – Kossoko.
Náhradníci: Dimitrov, Kajzer, Marin, Alvaro, Stoyanov, Yusein.

FK Partizani: Hoxha – Ibrahimi, Krasniqi, Atanda, Kotobelli – Fejzullahu, Batha – Vila, Trashi, Progni – Fili.
Náhradníci: Bardhi, Djidjiwa, Kalari, Marku, Mazrekaj, Sukaj, Xhika..
Zajímavost

PFK Botev Plovdiv dnes neodehraje utkání na svém stadionu, nýbrž na Lazur Stadiu v Burgasu, jelikož Stadion Christo Boteva je v rekonstrukci.
První utkání

29.6.2017 týmy odehráli první vzájemné utkání v osmifinálové fázi kvalifikace o Evropskou ligu, kde se rozhodovalo především, zda outsider z Albánie alespoň v domácím prostředí dokáže uhrát přijatelný výsledek pro odvetu v Bulharsku.

To se týmu Partizani FK nepovedlo, i když od páté minuty vedli, po dvou brankách Kossoka a jedné Nedeleva se zřejmě předčasně rozloučili s Evropskou ligou. Prohrát v roli Outsidera na domácím stadionu poměrem 1:3 je většinou „smrtelné“.
FK Partizani

Partizani FK je fotbalový tým z města Tirana ležícím v Albánii. V Albánské Super League se minulou sezónu umístili na druhé pozici, ze které přímo postoupili do kvalifikací o Evropskou ligu.

Mimo úspěchy v lize jsou také Partizani nejúspěšnějším Albánským týmem v tamních pohárech. Albánský pohár totiž ve své historii dokázal vyhrát již 15x.

V lize ale zaostávají, stejně jako minulý rok, za týmem Kukesi, který je v minulé sezóně předčil o pouhé 3 body. Jelikož v Albánské Super Lize je pouze 10 celků, může je to mrzet o to více, že první tým postupuje do bojů o nejslavnější soutěž světa, Ligu Mistrů.
PFK Botev Plovdiv

Botev Plovdiv je Bulharský fotbalový tým, který hraje pravidelně nejvyšší Bulharskou fotbalovou ligu a mimo to je její dvojnásobný mistr z let 1929 a 1967.

V Bulharské Prve Lize minulou sezónu skončili na 7. místě, tudíž byli odsouzeni k bojům o udržení se v nejvyšší tamní fotbalové lize. I přes nepříznivé výsledky v lize se dokázali probojovat až do finále tamního poháru, kde i s nutnou dávkou štěstí dokázali porazit mistra z Ludogorets, takže se posunuli přímo do kvalifikací o evropskou ligu.
Přeji krásný čtvrteční podvečer u utkání kvalifikace Evropské ligy. Konkrétně v jejím odvetném osmifinále se utkají týmy PFK Botev Plovdiv a FK Partizani.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.