Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Brann : Ružomberok - 20. července 2017   19:00

Brann
Brann
0:2
(0:0)
Ružomberok
Ružomberok
64' Qose   • 78' Kružliak
Brann
Horwath – Nouri (81. Skalevik), Wormgoor (C), Acosta, Kristiansen – Haugen, Nilsen, Barmen (65. Larsen) – Skaanes, Orlov (81. Karadas), Sörensen
Pettersen – Grönner, Jónsson, Larsen, Skalevik, Karadas, Börven
Arťom Kučin – Jevgenij Belskij, Anatolij Hodin (vš. KAZ)
Stadion Brann, Bergen
Ružomberok
Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak (C), Kupec (46. Gerec) – Takáč, Qose, Kochan – Daniel (90. Kostadinov), Haskić, Gal-Andrezly (84. Menich)
Hajdúch – Kunca, Geres, Čurma, Kostadinov, Menich, Lačný

K tomuto utkání je to ode mě vše, ale již za dvacet minut se na vás budu těšit u on-line přenosu ze zápasu KR Reykjavík – Maccabi Tel-Aviv. Na shledanou.
Hlavní rozhodčí ukončil dnešní utkání a hostující Ružomberok se jakožto outsider posouvá do třetího předkola Evropské ligy. Po celý zápas měli hráči slovenského celku větší chuť do hry a v druhé půli převahu přetavili v potřebné dvě branky. Nejprve se po rohovém kopu v 64. minutě prosadil Kristi Qose a na toho o čtrnáct minut později navázal Dominik Kružliak, jenž proměnil pokutový kop. Slovenský vicemistr se tedy může těšit na slavný Everton!!!
90+6'
90+5'
Haskić si to sice namířil vpřed, ale na půlící čáře si v souboji s Wormgoorem počínal nedovoleně. Tohle už hostující celek přesto udrží!
90+4'
Ne a ne se domácí dostat do tlaku, který tak nutně potřebují. Na druhou stranu, jedna vstřelená branka Brannu by dále stejně posouvala Ružomberok.
90+3'
Dobře to nalevo udělal Gerec, který si posunul míč a tím si řekl o faul Nilsena. Nedovolený zákrok opravdu přišel.
90+2'
Hráči bergenského týmu se nastěhovali do blízkosti pokutového území, nicméně po jejich kombinaci se bude pouze odkopávat od Macíkovy brány.
90'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Erik Daniel, přichází Tihomir Kostadinov.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje šest minut!
89'
Po sklepnutí od Skalevika se ke střele odhodlal Larsen, nicméně jeho razantní zakončení vylétlo hodně vysoko nad Macíkovu bránu.
87'
Žlutou kartu si za nemístné připomínky vysloužil Azar Karadas (BANN).
87'
Po souboji v pokutovém území Ružomberoku se na trávník poroučel Skaanes, jenž si chtěl vymodlit pokutový kop. Sudí ale nezapískal.
86'
Do výborné pozice se na konci 86. minuty dostal jeden z domácích, který z voleje zakončoval po skákavé přihrávce. Kružliak však míč dokázal vyhlavičkovat.
84'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Peter Gal-Andrezly, přichází Jozef Menich.
83'
Norský tým se samozřejmě znovu dostal k soupeřově šestnáctce. Nejprve pálil Larsen z těžkého voleje jen do brankáře Macíka a na toho poté nevyzrál ani Sörensen. Proti němu už se Macik musel pořádně vytáhnout.
82'
Pomalu se rodil bleskový protiútok Ružomberoku, nicméně finální přihrávka na rozběhnutého Daniela byla nepřesná.
81'
Střídání v týmu SK Brann: ze hřiště odchází Jakob Orlov, přichází Azar Karadas.
Střídání v týmu SK Brann: ze hřiště odchází Amin Nouri, přichází Steffen Skalevik.
81'
Křeče již chytá Gal-Andrezly. Mezitím se chystá hned dvojité střídání domácího celku.
79'
Domácí se pochopitelně rychle nastěhovali na útočnou polovinu. Daniel se nalevo od pokutového území provinil faulem, avšak Jan Maslo následnou standardku odvrátil ráznou hlavičkou.
78'
Ružomberok právě vstřelil branku!
A je to 0:2! Zodpovědnost vzal na sebe mladý kapitán DOMINIK KRUŽLIAK, který nezaváhal, poslal gólmana na stranu a penaltu zakončil do horního rohu na druhé straně brány. Perfektně kopnutý pokutový kop a Brann teď potřebuje dva góly!
76'
PENALTA! Domácí kapitán v pokutovém kopu zasáhl Takáče, který spadl na trávník a kazašský rozhodčí jednoznačně ukázal na penaltový puntík.
74'
Až do šestnáctky si to nyní namířil Skaanes. Následně sice neuspěl, ale Brann nadále zůstává nastěhován v blízkosti pokutového území soupeře.
73'
Norský tým se sice chvíli držel na útočné polovině, ale zatím nemá odpověď na dobrou hru Ružomberoku. Hosté by si i zasloužili druhou branku, která by zřejmě rozhodla.
71'
Erik Daniel sice na pravé straně stihl prudkou přihrávku ze středu hřiště, avšak následně již nedokázal navázat akci povedenou kombinací.
70'
Pokus o vysunutí rozběhnutého Orlova teď domácím vůbec nevyšel. Míč šel daleko od švédského útočníka a stal se kořistí Macíka.
69'
Nouri si na půlící čáře počínal nedovoleně, nicméně po navázání hry Ružomberok záhy předvedl nepřesnou kombinaci.
67'
Také na druhé straně se znovu zahrával rohový kop. Tentokrát zakončoval Peter Maslo, avšak jeho hlavička šla v tomto případě mimo tři tyče.
66'
Okamžitě mohlo být vyrovnáno! Dobře zahraný rohový kop našel Orlova, který hlavičkoval z malého vápna. Míč ale zamířil přesně do rukavic na brankové čáře postaveného Macíka.
65'
Střídání v týmu SK Brann: ze hřiště odchází Kristoffer Barmen, přichází Peter Larsen.
64'
Hosté jdou naprosto po zásluze do vedení! Domácí soupeři doslova darovali rohový kop. Ten skvělým centrem rozehrál Takáč, jenž položil míč na hlavu KRISTIHO QOSEHO, který zakončoval přesně k tyči.
62'
Gerec se dvakrát dostal k míč. Nejprve si nedokázal připravit střelu, ale poté si míč posunul na pravou stranu šestnáctky a jedovatým zakončením jen o decimetry minul bránu.
61'
Nouri si daleko posunul míč, nicméně Gal-Andrezly následně nedokázal lépe vyhodnotit rodící se brejk Ružomberoku.
60'
Brann si špatně počínal při bránění vysokého centru do pokutového území. Peter Maslo se ale k odraženému míči nedostal.
59'
Jenže rohový kop si hosté pohlídali a záhy poté Gal-Andrezly získal míč u středové čáry. Tam se faulem provinil Nouri.
58'
Velké problémy se Skaanesem měl Gal-Andrezly, který u brankové čáry vůbec nezvládl souboj se soupeřem a poté na poslední chvíli míč posunul na roh.
57'
Po dlouhé době se norský tým aspoň několik desítek vteřin držel v útoku. Defenzíva Ružomberoku si sice pomohla riskantní malou domů, avšak následně míč získal znovu Brann.
55'
Na obou stranách byly k vidění rychlé akce. Centr Skaanese si ale pohlídal Peter Maslo a Ružomberok pak svou akci úplně pokazil.
55'
Brann je teď ale úplně mimo hru a vůbec se nedostává na polovinu soupeře. Ružomberok cítí šanci na vyrovnání skóre tohoto dvojzápasu.
54'
Nepřesnosti v kombinaci domácího celku se pokusil využít Erik Daniel. Acosta ale dokázal napravit svou chybu a poslal míč do bezpečí.
53'
Dobře to udělal Qose, který se uvolnil mezi dvěma hráči a téměř dokázal vysunout Gerece. Tomu ale k míči chyběly dva tři kroky.
52'
Tentokrát už Takáč ani nadvakrát nedokázal najít některého ze spoluhráčů. Domácí však posléze jen zakopli míč do zámezí.
51'
Pohledný centr doputoval na hlavu Petera Masla, který ale hlavičkoval pouze do Sörensena. Další standardní situace pro hosty.
51'
Takáč poslal dobrý centr, nicméně nikdo se k hlavičce neprosadil a stejně tak po další přihrávce zprava. Ružomberok však ještě získal další rohový kop.
49'
Napravo se šikovně uvolnil rychlonohý Daniel, avšak jeho prudká přihrávka do pokutového území byla sražena na roh.
48'
Po rohovém kopu Brannu se na trávníku ocitl Peter Maslo. Velmi rychle se ale hostující obránce dostává zpátky na nohy a vrací míč soupeři.
47'
Ružomberok hru stáhl na tři obránce, avšak teď za to mohl být potrestán. Haugen oslovil Skaanese, který se nastěhoval do pokutového území. Přihrávka na Orlova však nevyšla.
47'
Velmi záhy po začátku druhého poločasu se Brann dostal do blízkosti pokutového území. Výsledkem byl dlouhý aut, nicméně následovalo pouze nepřesné zakončení.
46'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Šimon Kupec, přichází Štefan Gerec.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
Úvodní půle zápasu je minulostí. Trochu více ze hry měl Ružomberok, který byl aktivnější především v prvních patnácti minutách. Posléze bylo k vidění hodně nepřesností na obou stranách a jedinou šanci na vstřelení gólu měl Skaanes. Ten ale ve 34. minutě v zakončení selhal.
45+2'
45+1'
Ružomberok rozjel zřejmě svou poslední útočnou akci v prvním poločase. Na začátku souhry to nevypadalo vůbec špatně, ale Kochan nakonec nezískal ani roh.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.
44'
Velmi důrazný byl nyní Kupec, který šel do skluzu proti Haugenovi. Domácí záložník se poroučel na trávník, nicméně slovenský obránce hrál jednoznačně míč a o faul se tedy nejednalo.
43'
Po rychlé kombinaci ve středu hřiště byl vysunut Erik Daniel. Asistent rozhodčího však hostujícímu forvardovi odpískal poněkud přísný faul.
42'
Výborně to ve středu hřiště udělal Haskić, který míč kousek potáhl a následně se pokusil oslovit rozběhnutého Daniela. Toho ale pohlídal Kristiansen.
41'
Kombinace na útočné polovině Ružomberoku už nebavila Qoseho, jenž proto natáhl ke střele z třiceti metrů. Míč ale ohrozil jen prázdnou tribunu za bránou Alexandera Horwatha.
40'
Hodně špatně si teď Macík zpracoval malou domů a dostal se tím do potíží. Napadajícímu Orlovovi však chybělo pár decimetrů.
38'
Už poněkolikáté domácí rozehráli dlouhé autové vhazování do šestnáctky soupeře. Míč se sice nakonec dostal k Acostovi, ale jeho slabá střela šla k Macíkovi.
37'
Takáč si napravo dobře pohlídal míč mezi dvěma soky a přihrávkou ještě dokázal najít v pokutovém území postaveného Kochana. Ten ale neprostřelil blokujícího stopera.
36'
Velkou nepřesnost nyní předvedl jeden z domácích a Qose tak ze středu hřiště může vyvážet míč na útočnou polovinu. Haskić však následně pokazil přihrávku.
34'
Do obrovské šance se zničehonic dostal Skaanes. Domácí útočník dostal dobrou přihrávku za obranu Ružomberoku, ale poté vůbec nezvládl zakončení z pravé strany. Macík si mohl oddechnout.
33'
Haugen na polovině hřiště příliš dlouho vyčkával a Takáč ho zezadu obral o míč. Přišel faul norského záložníka, který může být rád, že neviděl druhou žlutou kartu.
32'
Erik Daniel si to zprava namířil až do šestnáctky, kde si narazil s Galem-Andrezlym a poté vyslal přízemní střelecký pokus. Míč ale putoval přesně do Horwathovy náruče.
31'
Jedovatý centr do blízkosti domácího brankáře byl sice odvrácen, avšak Ružomberok ještě zůstal u míče. Vše ukončila až nepřesná přihrávka do Horwathových rukavic.
30'
Kochan nyní dobrou přihrávkou vysunul Gala-Andrezlyho, jenž na levé straně pokutového území vybojoval aspoň rohový kop. Ten zavinil Nouri.
28'
Ružomberok už navázal hru, nicméně míč byl pouze vrácen norskému týmu, který kombinoval v době přerušení.
27'
Znovu byl k vidění velmi dlouhý aut bergenského týmu. Výborně šel ale Macík z brány a nataženou rukou vytěsnil míč do bezpečí. Cestou ještě slovenský gólman zboural Nielsena, jenž potřebuje ošetření.
26'
Ružomberok ještě chvíli zůstal u míče, ale nyní už se dopředu vydal Nouri. Ten napravo zaměstnává nejistou defenzívu hostujícího celku.
25'
Na druhé straně už mohl zakončovat Gal-Andrezly, nicméně ten šel ještě do jedné kličky a míč mu byl nakonec odebrán. Škoda pro slovenský celek.
25'
Až nyní se do pokutového území soupeře znovu podívali domácí. Skaanes to nemyslel vůbec špatně, když přihrával z pravé strany, avšak míč doputoval jen do Horwathovy náruče.
24'
Barmen už je zpátky na svých nohách, díky čemuž mohl odkráčet za postranní čáru. Posléze se stále hraje jen u půlící čáry.
22'
Jen do ofsajdu šla solidní přihrávka na Gala-Andrezlyho. Záhy poté byl sveden důrazný souboj na polovině Ružomberoku a jeden z norských hráčů končí na trávníku.
21'
V posledních minutách je na obou stranách hodně nepřesností. Ani jeden z celků si ne a ne vypracovat nějaký soustavnější tlak.
20'
Dlouhé vhazování norského celku doputovalo až do pokutového území. Míč posléze propadl k Kristiansenovi, nicméně ten bránu vysoko přestřelil.
18'
Příliš dlouhý byl nyní míč z kopačky Jana Masla, který se pokusil oslovit Gal-Andrezlyho. Od poloviny hřiště šla přestávka až za brankovou čáru.
17'
Velmi dobrou kolmici nyní vymyslel Kupec, který dokázal oslovit rozběhnutého Takáče. Jeho přihrávku do šestnáctky na Gal-Andrezlyho si však obrana Brannu pohlídala.
15'
Na konci 15. minuty neměl Daniel prostor na kombinaci a proto se odhodlal k centru. Míč ale doputoval až vedle Horwathovy brány.
14'
I přes aktivitu Brannu v posledních minutách má trochu více ze hry slovenský vicemistr. Útok Ružomberoku je ale znovu pouze do zabezpečené obrany.
13'
Ke střele se naopak na druhé straně odhodlal Fredrik Haugen, jenž natáhl k zakončení z nějakých pětadvaceti metrů. Míč ale vylétl vysoko nad bránu.
12'
Jan Maslo šikovně přenesl hru na levou stranu, kam si seběhl Gal-Andrezly. Jeho centr mířil do dobrého prostoru, nicméně nikdo ze čtyř hráčů Ružomberoku se v šestnáctce nedostal k zakončení.
10'
Následně to vypadalo na nedovolený zákrok Kružliaka, ale nakonec je to Fredrik Haugen (BANN), kdo dostává žlutou kartu za filmování.
10'
Nebezpečné zakončení si v pokutovém území přichystal Skaanes, ale jedovatou střelu z deseti metrů dokázal zablokovat Kružliak.
9'
Rohový kop byl rozehrán přihrávkou přímo k Macíkovi, jenž míč vyboxoval daleko za pokutové území. Domácí ale zůstávají na útočné polovině.
8'
Rychlou akci nalevo nyní táhl Gilli Sörensen. Centr od brankové čáry však neprošel přes prvního bránícího hráče Ružomberoku.
8'
Ve hře Brannu je k vidění opravdu velké množství nepřesností. Zatím se domácí vůbec nemohou dostat do kombinace na útočné polovině hřiště.
6'
Na hranici šestnáctky se dobře pohyboval jeden z hostů, avšak další postup Ružomberoku byl zastaven asistentem rozhodčího. Ten spatřil ofsajd.
5'
Teď to ze strany slovenského týmu vypadalo velmi nadějně. Skákavý míč doputoval až k nohám Haskiće, nicméně ten už s míčem nenaložil zrovna ideálně.
4'
Bleskový protiútok Ružomberoku teď shodně dospěl až k finální přihrávce mířící do pokutového území. Ani v tomto případě však ofenzíva neslavila úspěch.
3'
Nyní už se i Brann podíval až do pokutového území soupeře, nicméně zpětná přihrávka z pravé strany nenašla nikoho z hráčů v červeném dresu.
2'
Centrovaný míč Gala-Andrezlyho si defenzíva norského týmu bezpečně pohlídala. Hra se přesouvá k půlící čáře, kde nadále kombinují hosté.
1'
Hostující celek se poprvé podíval hlouběji na polovinu soupeře a okamžitě je z toho zisk rohového kopu. Uvidíme, jak Ružomberok naloží s první standardní situací zápasu.
1'
Fotbalisté již nastupují na hrací plochu. Domácí borci oblékli červené dresy, hráči Ružomberoku mají na dresech bílou barvu.

SK Brann: Horwath – Nouri, Wormgoor (C), Acosta, Kristiansen – Haugen, Nilsen, Barmen – Skaanes, Orlov, Sörensen
Náhradníci: Pettersen – Grönner, Jónsson, Larsen, Skalevik, Karadas, Börven

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak (C), Kupec – Takáč, Qose, Kochan – Daniel, Haskić, Gal-Andrezly
Náhradníci: Hajdúch – Kunca, Geres, Čurma, Kostadinov, Menich, Lačný

Rozhodčí: Arťom Kučin – Jevgenij Belskij, Anatolij Hodin (vš. KAZ).

MFK RUŽOMBEROK

Naopak třetí nejlepší tým loňského očníku slovenské ligy není v jednoduché pozici. V úvodním utkání na své půdě prohrál a navíc nic nenasvědčuje zrovna dokonalé formě. Prohru si totiž Ružomberok odvezl i z venkovního zápasu prvního předkola, jenž byl odehrán ve Vojvodině. Tu sice slovenský celek díky vítězství v odvetě přeci jenom vyřadil, avšak to až díky brance z 87. minuty.
SK BRANN

Do letošního ročníku Evropské ligy se Brann dostal díky zisku druhého místa v posledním odehraném ročníku norské ligy, avšak aktuálně nemá zrovna ideální formu. V Eliteserien je sice tento celek čtvrtý, nicméně z posledních čtyř ligových utkání má pouze dvě prohry a dvě remízy. Přesto bude norský celek v pozici favorita, neboť z Ružomberoku si odvezl vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.