Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Fenerbahce : Sturm Graz - 3. srpna 2017   19:30

Fenerbahce
Fenerbahce
32' Dirar
1:1
(1:0)
Sturm Graz
Sturm Graz
66' Huspek
Fenerbahce
Kameni – Isla, Topal, Köybasi, Persie, Chahechouhe, Stoch.
R. Madley – C. Hatzidakis, M. Perry.
Şükrü Saracoğlu, Istanbul
Sturm Graz
Gratzei – Lovric, Zulechner, Puchegger, Schubert, Lema, Schmid.

Nakonec tomu tak je a po celkovém vítězství 3:2 slaví postup a stadion v Istanbulu bouří. Druhý poločas již byl vyrovnanější, hostům se podařilo dát branku, avšak to bylo prakticky vše na co se zmohli. Domácí již pak kontrolovali hru, vedení mohli pak ke konci zápasu ještě navýšit, avšak proti tomu byla levá tyč.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:17.
90+5'
90+4'
Domácím zbývá několik vteřin, aby ubránili postup.
90+3'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Valbuena, přichází Isla.
90+2'
Hosté využívají rychlých protiútoků do otevřené obrany soupeře a proti jedné akci musel zasahovat Demirel.
90'
Ještě čtyři minuty se budou hrát nad ráme základní hrací doby.
89'
A najednou měli více prostoru a je z toho nebezpečná střela, která míří jen kousek vedle pravé tyče. Velká škoda pro domácí celek.
88'
Domácí mají míč na svých kopačkách, ale nedaří se jim dostat míč před branku svého soupeře.
86'
Žlutou kartu dostává Potuk (Fenerbahce Istanbul).
84'
No a skoro to byla branka domácích. Po pěkné přihrávce vystřelil Topal a ten nastřelil pouze levou tyč!
83'
Fenerbahce potřebuje skórovat, neboť momentálně postupují hosté.
82'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Tufan, přichází Topal.
81'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Jeggo, přichází Schmid.
81'
Schubert to od fanoušků nyní schytal, co se týká mohutného pískotu, když fauloval domácího hráče.
79'
Nyní sledujeme opatrnou hru od obou celků a míč se pohybuje hlavně na polovině hřiště.
77'
Hosté nakonec zahrávali rohový kop a domácí se bez problémů ubránili.
76'
Hosté se snaží o rychlý útok, ale následná střela nevede k další jejich brance.
75'
Žlutou kartu dostává Maresic (SK Sturm Graz).
75'
Zbývá nám zhruba patnáct minut do konce zápasu a stále máme skóre 1:1.
74'
Omlouvám se za menší výpadek zapříčiněný nejspíše internetem.
70'
Rohový kop zahrávali hosté a to nebyla špatná hlavička, která však mířila kousek nad branku.
69'
Hosté tedy dokázali vyrovnat a to bude ještě určitě zajímavých dvacet minut do konce zápasu.
67'
Žlutou kartu dostává Neustädter (Fenerbahce Istanbul).
66'
Sturm Graz právě vstřelil branku!
Tak to byla nádherná sólová akce PHILIPPA HUSPEKA, který téměř od poloviny hřiště sám prošel až brance a dává srovnávací branku!
65'
Centrovaný míč v pohodě sbírá brankář Demirel do svých rukavic a nedovoluje srovnání skóre.
64'
Hosté budou zahrávat standardní situaci...
62'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Alar, přichází Schubert.
62'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Kose, přichází Van Persie.
60'
Hostům se nyní podařilo domácí zatlačit a krátce operovali s míčem na šestnáctce, byla z toho střela nad bránu.
59'
Fenerbahce se dostalo ke střele,ale ta míří hodně vysoko nad bránu.
57'
Nyní sledujeme poměrně vyrovnaný fotbal, kdy opticky více ze hry mají stále domácí, ale ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit nějakou slibnou šanci.
55'
Na hřišti se chvíli nehrálo, neboť domácí hráč potřeboval ošetření.
53'
Hosté to zkouší a ihned po zisku míče se snaží o střelu, ale opět šlo jen o dalekonosnou střelu, která neměla parametry, aby ohrozila Demirela v brance.
52'
Po pravé straně unikl jeden z domácích a pěkně s emu podařilo vystřelit, brankář Siebenhandl musel na zem, aby míč chytil.
51'
Domácí si hrají se svým soupeřem, ti se snaží o kombinaci a hosté se marně snaží vybojovat míč.
49'
Tahle dalekonosná střela hostujícího hráče se opravdu mezi tři tyče vejít nemohla.
48'
Hostům snaha o přechod do útoku příliš nevyšla.
47'
Druhý poločas rozehráli domácí s míčem na svých kopačkách.
46'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Rocher, přichází Zulechner.
46'
Skončil nám první poločas a domácí vedou na svém hřišti 1:0, zásluhou Dirara, který se hezky trefil hlavičkou. Domácí mají více ze hry a zaslouženě vedou!
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje ještě jednu minutu.
44'
Snaha byla, ale jejich střely jsou buď blokovány nebo mířily mimo tři tyče.
43'
Domácí velmi rázně a rychle přerušili počínající tlak ze strany hostů a již operují s míčem na jejich polovině.
41'
Na ten si ale dobře počíhal Demirel a ten ukrývá míč do svých rukavic.
41'
Hosté se snaží nejspíše dát ještě vyrovnávací branku do konce prvního poločasu, mají další možnost rohového kopu.
40'
A s ním si obrana domácích hravě poradila, nicméně nedokázala dostat míč pod svou kontrolu.
39'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
37'
Na stadionu to hodně bouří a fanoušci jsou hodně slyšet. Hosté hrají opravdu v dusné atmosféře.
36'
Domácí jakoby ožili a opět se snadně dostali do útoku a jen díky dobré práci obrany se střela neujala a brankář Siebenhandl nemusel zasahovat.
33'
Domácí tedy dali zápletku a uvidíme jak se hosté s danou situací vyrovnají.
32'
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
A je tu ta vymodlená první branka zápasu. Centr od Valbueny z levé strany nádherně využil NABIL DIRAR a ten hlavičkou dává branku.
30'
Ani druhý rohový kop nedokázali hosté využít ve vedoucí branku tohoto odvetného zápasu.
29'
Centr na přední tyč odhlavičkoval domácí obránce. Následně si Graz vybojoval další roh.
28'
Rohový kop pro hosty...
26'
No i když se dokázali dostat s míčem k soupeřově brance, Demirela vůbec neohrozili.
25'
Nyní jsou na míči hosté, dokáží si i oni vytvořit nějakou vážnější situaci?
24'
Centrovaný míč se pokusil hlavičkovat do branky jeden z hráčů domácích, ale míč míří jen kousek vedle pravé tyče!
23'
Žlutou kartu dostává Jeggo (SK Sturm Graz).
23'
A je tu první možnost? Domácí mají možnost první standardní situace.
21'
Po dvaceti minutách hry neregistrujeme žádnou vyloženou šanci, která by mohla znamenat úvodní branku.
21'
19'
Graz dokázal vyvézt míč až před branku, ale tam jej v pohodě má ve své moci brankář Demirel.
18'
Özbayrakli se snažil aktivně hrát na levé straně hřiště, ale neuspěl. Už vypadalo, že vybojuje alespoň rohový kop, ale ani to se mu nepodařilo a hra se přesouvá na druhou stranu.
17'
Sledujeme jak domácí zvyšují svou převahu na hře na míči, ale to je tak vše. Jejich kombinace je hodně daleko do brány soupeře.
15'
Dostali míč až na pravou stranu hřiště, následně však byli vytlačeni zpět na svou polovinu.
14'
Rozhodčí to zatím řeší jen domluvou, domácí poté rozehráli a dokázali se dostat kombinací na polovinu soupeře.
13'
Nyní byl poměrně tvrdě faulován Valbuena.
12'
Zatím sledujeme urputný boj a výbornou hru od obou obran.
11'
Míč se dostal sice až k hostujícímu brankáři, ale ten neměl žádný problém a v pohodě rozehrává.
9'
...ten si rozehráli na krátko a to bylo vše.
8'
Vybojovali svůj první rohový kop...
8'
Nicméně opět se dopouští nedovoleného zákroku na polovině hřiště a Graz se nyní snaží o útok.
7'
Fenerbahce má míč a je podporováno hlasitým povzbuzováním od svých věrných fanoušků.
5'
Hosté na míči, ale ani oni se nedokáží dostat na dostřel brány. Míč ztrácí u levého rohového praporku.
4'
Domácí se dopustili faulu a prozatím si o nějakém útoku mohou nechat jen zdát.
3'
Hosté nyní vytáhli svou obranu až na polovinu hřiště domácí mají nyní problém s přechodem na soupeřovu polovinu.
2'
Od úvodu zápasu drží míč domácí, ale zatím si nevypracovali žádnou střeleckou příležitost.
1'
Rozhodčí zahájil utkání na horké turecké půdě.
1'

Fenerbahce Istanbul: Demirel (C) – Kaldirim, Škrtel, Neustädter, Özbayrakli – Valbuena, Tufan, Souza, Dirar – Köse, Potuk.
Náhradníci: Kameni – Isla, Topal, Köybasi, Persie, Chahechouhe, Stoch.

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Koch, Maresic, Lykogiannis, Potzmann – Jeggo, Žulj – Huspek, Hierländer, Röcher – Alar (C).
Náhradníci: Gratzei – Lovric, Zulechner, Puchegger, Schubert, Lema, Schmid.

Rozhodčí: R. Madley – C. Hatzidakis, M. Perry..
První zápas obou týmů lépe vyzněl pro turecký celek. Ten musel vývoj zápasu otáčet. Jako první se do vedení dostali právě domácí a to zásluhou Hierlandera v desáté minutě zápasu. Avšak po půl hodině hry si dal vlastní branku Maresic a za necelých šest minut se trefil Neustadter a stanovil svou trefou zároveň konečný stav zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.