Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FK Sūduva : Soligorsk - 6. července 2017   17:00

FK Sūduva
FK Sūduva
33' Leimonas  • 90+2' Jankauskas
2:1
(1:1)
Soligorsk
Soligorsk
38' Kovaljov
FK Sūduva
Kardum – Švrljuga, Kerla (55. Altiparmakovski), Jankauskas (C), Abu Bakr, Slavickas – Janušauskas (70. Matulevičius), Leimonas, Verbickas – Laukžemis, Veliulis (79. Armizian).
D. Robertson – D. Potter, S. Stevenson (SCO)
Sūduva Stadium, Marijampolė
Soligorsk
Karadžov – Burko, Januškevič, Rybak (C), Matveičik – Seljava, Olechnovič, Kovaljov – Bagarić (46. Crepulja), Laptev (78. Januš), Lisakovič (46. Poznjak).
Bušma, Sadovskij – Januš, Crepulja, Soiri, Poznjak, Šibun.

Fotbalisté Sūduvy nakonec poráží Šachťor Soligorsk 2:1 a po bezbrankové remíze z úvodního zápasu postupují do 2. předkola EL! Domácí hráli celý druhý poločas proti deseti, ale Šachťor byl i tak dlouho o něco lepším týmem. Litevský celek dostal hosty pod tlak až v závěru zápasu a již v nastavení vstřelil po rohu postupový gól kapitán Algis Jankauskas. Hosté ještě mohli vyrovnat, ale Sūduvu spasil na brankové čáře bránící hráč.
90+4'
90+4'
Hosté se v plném počtu nahrnuli do pokutového území soupeře a málem ještě vyrovnali! Za již překonaným Kardumem zaskakoval na brankové čáře obránce, který akrobaticky vykopl balón zpět do pole!
90+2'
FK Sūduva právě vstřelila branku!
Obrovská radost na straně hráčů a fanoušků Sūduvy! Domácí spasil kapitán ALGIS JANKAUSKAS, který si na přední tyči naskočil na rohový kop Slavickase a balón zapadl za záda bezmocného Karadžova – 2:1.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
90'
Nechybělo mnoho a domácí se mohli radovat! Hlavička Laukžemise prolétla těsně vedle tyče. Nevím, zda by plachtící Karadžov na míč dosáhl.
90'
Slavickas ho zahrál na bližší tyč. Hosté se ale nakonec ubránili.
88'
Skákavý projektil Amirziana Karadžov neudržel v rukavicích a vyrazil míč jen před sebe. Pomohli mu obránci, kteří míč uklidili na roh.
87'
Domácí se domáhali po pádu Laukžemise odpískání penalty, ale rozhodčí Robertson je jiného názoru.
86'
Hostující protiútok táhl Burko. Dokázal se i uvolnit kolem bránícího hráče, ale vypálil nad.
85'
Nyní jim to ale vyšlo slušně. Po spolupráci se Slavickasem se dostal do šance Laukžemis. Už byl ale v ostrém úhlu a nedokázal trefit míč ke vzdálenější tyči.
84'
Domácí začínají s blížícím se koncem zápasu zvyšovat svou aktivitu. Zkoušejí to po stranách, ale hosté se zatím dobře brání.
82'
Z velké dálky to zkusil Abu Bakr. Byl to ale hodně naivní pokus a podle toho to i dopadlo. Balón končí daleko vedle brány.
81'
Dobře zapracoval hostující gólman Karadžov, který stihl zastavit tečovanou střelu Leimonase ještě před brankovou čarou. Tím zabránil rohovému kopu.
79'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Ernestas Veliulis, přichází Segei Amirzian.
78'
Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Denis Laptev, přichází Nikolaj Januš.
77'
Domácím nevyšel pokus o kombinaci na pravém křídle. Vhazovat bude běloruský celek.
75'
Hosté se v deseti našli a jsou dokonce lepším týmem. Sūduva se nyní ubránila za cenu odkopu, který opět sbírají hostující hráči.
73'
I s nastavením zbývá do konce zápasu možná dvacet minut. Šachťor hraje velmi dobře takticky a k ničemu domácí nepouští.
70'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Janušauskas, přichází Matulevičius.
68'
Hosté hrají aktivně i v deseti. Vybojovali si standardní situaci zhruba 25 metrů od brány soupeře a Edgar Olechnovič to zkusil přímo. Jeho štiplavou střelu přizvedl gólman Kardum nad břevno.
67'
Na druhé straně se odhodlal ke střele trinidadský stoper Radanfah Abu Bakr. Karadžov byl pozorný.
66'
Po rohu Crepulji se ještě dostal do zakončení Burko. Fotbalista Soligorsku ale nemířil přesně.
65'
Udeřit mohlo naopak na druhé straně! Laptev chytře pustil míč na Olechnoviče, který byl zhruba na prostoru penaltového puntíku zcela volný. Jeho střelu, která směřovala k levé tyči, ale senzačně vytlačil na roh brankář Kardum, který tedy udržel domácím naději na postup!
63'
Domácí se zatím nemohou dostat k většímu náporu. Přitom hrají přesilovku a potřebují vstřelit gól.
61'
Nic z toho ale nebylo. Rozhodčí totiž viděli útočný faul jednoho z nabíhajících fotbalistů Sūduvy.
61'
Laukžemis byl na pravém křídle faulován. Standardní situace v podobě vylepšeného rohu.
59'
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku, který zakončil nebezpečnou střelou z levé strany šestnáctky Kovaljov. Ivan Kardum ale předvedl dobrý zákrok a míč, který směřoval na vzdálenější tyč, vyrazil!
58'
Téměř pokaždé, kdy mají domácí možnost vhodit míč až před bránu, to v šestnáctce Bělorusů vře. Nyní borci ve žlutém ale dokázali dostat balón do bezpečí.
58'
Akci, kterou táhl po levém křídle Slavickas, přerušila obrana Soligorsku. Domácí budou vhazovat.
57'
Vysoký nákop Leimonase se stal kořistí brankáře Šachťoru Karadžova. Hosté zatím nepouštějí soupeře do šancí a drží postupové skóre.
55'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Kerla, přichází Altiparmakovski.
55'
Švrljuga byl v ofsajdu a rozhodčí tak přerušil hru. Vypadá to, že domácí budou střídat.
53'
Kovaljov je v pořádku a tak se již může znovu hrát. Domácí nyní zaútočili po pravé straně, ale centr byl snadnou kořistí pro Karadžova.
52'
Andro Švrljuga ještě dodatečně dostává za zákrok na Kovaljova žlutou kartu.
52'
Na zemi zůstal ležet Jurij Kovaljov. Rozhodčí sice dal hostům výhodu, ale Januškevič raději zakopl míč do autu, aby mohl být jeho spoluhráč ošetřen.
51'
Hráči Soligorsku jsou kombinačně vcelku zdatní a ukazují, že dokáží podržet míč i v početním oslabení.
49'
Hosté sice hrají v deseti, ale na ofenzivu ještě úplně nerezignovali. Střela Olechnoviče však končí na těle bránícího hráče.
47'
Švrljuga se po faulu od Kovaljova těžce zvedal ze země. Vypadá to ale, že bude moci pokračovat ve hře.
46'
Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Bagarić, přichází Crepulja.
46'
Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Lisakovič, přichází Poznjak.
46'
Po prvním poločase hraje Sūduva se Šachťorem Soligorsk nerozhodně 1:1, což je po bezgólové remíze z prvního zápasu výsledek, který by posouval do 2. předkola Bělorusy. Domácí dostali míč do sítě už ve 3. minutě, ale Laukžemis hlavičkoval z ofsajdu. Skóre se tak měnilo až ve 33. minutě. Po dlouhém autu spoluhráče vystřihl povedené nůžky Povilas Leimonas a Sūduva vedla. Radost však domácím vydržela jen necelých pět minut, vyrovnávací trefu totiž zařídil Jurij Kovaljov. Ve 43. minutě ale nálada v táboře Soligorsku zase poklesla, když se po druhé žluté kartě nechal vyloučit Matveičik. Hosté tak sice drží postupový výsledek, ale celý druhý poločas budou hrát v deseti.
45+3'
45+3'
Ještě centr Švrljugy z pravé strany. Ten byl ale přetažený a žádný ze spoluhráčů tak nemohl na míč dosáhnout.
45+1'
Domácí hrají přesilovku a rádi by strhli vedení zpět na svou stranu ještě do přestávky. Laukžemis pálil z levé strany šestnáctky nepřesně.
45+1'
Rozhodčí nastaví první půli o dvě minuty.
43'
Po ubráněném rohu se míč odrážel k Veliulisovi, kterého přistrčením zezadu poslal k zemi Sergej Matveičik. Ten už měl jednu žlutou kartu a jelikož mu teď rozhodčí ukázal další, tak musí opustit hřiště! To je pro Soligorsk pochopitelně velká komplikace.
43'
Po levém křídle pronikal dopředu Lisakovič. Nakonec získal rohový kop pro hosty.
40'
Z jinak nezajímavé mezihry se dá vypíchnout pár zajímavých momentů a především dva vstřelené góly. Uvidíme, co nám ještě aktéři zápasu přichystají.
38'
Šachťor Soligorsk právě vstřelil branku!
Hosté své manko dorovnali rychle a teď by naopak díky gólu vstřelenému na půdě soupeře postupovali oni! Skvělou práci odvedl Dražen Bagarić, který si na pravém křídle pohrál s dvěma bránícími hráči a předložil míč do šestnáctky JURIJOVI KOVALJOVOVI, který ho lehkou placírkou umístil mimo dosah Karduma – 1:1. Jedno je jisté, prodlužovat se určitě nebude.
36'
Šachťor v prvním zápase dominoval, na střely na bránu vyhrál 9:0. Skórovat ale nedokázal a teď tedy má co dohánět.
35'
Sūduva tedy otevřela skóre celého dvojzápasu a nyní to jsou hosté, kteří musejí nějak odpovědět.
33'
Domácí sází na jednoduchý způsob hry, který jim vynesl i vedoucí gól! Opět jsme viděli aut vhozený až před bránu a balón se odrazil k POVILASOVI LEIMONASOVI, který ho dopravil do sítě krásnými nůžkami.
33'
Ne, centr domácího hráče totiž skončil v náručí brankáře Karadžova.
32'
To ale může změnit domácí rohový kop...
32'
Utkání nabízí spíše bojovný a běhavý fotbal. Opravdu pěkných akcí mnoho nevidíme.
31'
Držení míče – 42 % : 58 %
29'
Dlouhý nákop hledal Lapteva. Míč ale skončil v rukavicích gólmana Ivana Karduma.
28'
Kovaljov byl v hlavičkovém souboji faulován Leimonasem. Hosté tedy budou rozehrávat.
26'
Domácí nebyli daleko od vstřelení vedoucího gólu! Slavickas našel přesným přízemním centrem nabíhajícího Pauliuse Janušauskase, který míč zblízka usměrnil těsně vedle tyče!
25'
Hosté zahrávali rohový kop, ale nic nebezpečného z něj nevytěžili. Dopředu mohou Litevci.
23'
Zatímco hosté sází spíše na držení míče a postupný útok, tak domácí hrají více přímočařeji. Uvidíme, který ze stylů bude nakonec slavit úspěch.
22'
Oba týmy chtějí házet auty až před bránu. To nyní udělal i Matveičik, ovšem hostům byl následně pískán útočný faul.
22'
Kerla si nedělal problémy a místo vymýšlení poslal míč z vlastní šestnáctky do autu.
20'
Sergej Matveičik zajel skluzem do achilovek Švrljugy. Je z toho první žlutá karta zápasu.
19'
Zatím se hraje naprosto vyrovnané utkání. Domácí kontrovali rychlou akcí, na jejímž konci byl Laukžemis. Ten se opřel do míče hned po převzetí přihrávky, ovšem pálil vysoko nad.
18'
Hosté zahrozili Bagarovićem. Jejich pravý křídelník se dostal s míčem do pokutového území a zamířil do boční sítě.
17'
Stadion v Marijampolé není nijak zvlášť zaplněný. Protější tribuna je dokonce zcela prázdná.
16'
Domácí dnes již podruhé zahrozili po dlouhém autu. Míč z rukou Švrljugy hodně nebezpečně propadl předbrankovým prostorem, ale nikdo z fotbalistů Sūduvy jej nedokázal zasáhnout.
14'
Na trávníku zůstal ležet Leimonas a hra tak byla na nějakou chvíli přerušena. Domácí záložník ale bude v pořádku.
12'
Zajímavý kontr se rodil na druhé straně. Veliulis byl v pokutovém území zcela volný, ale přesnou přihrávku nedostal a musel balón dobíhat už mimo střeleckou pozici.
12'
Dlouhý aut vhodil do domácí šestnáctky Matveičik. Odražený míč poté ještě nápálil z dálky jeden z jeho spoluhráčů, ovšem míč až na bránu litevského celku neprošel.
10'
Běloruský celek teď má dost prostoru na rozehrání postupného útoku. Hráči Sūduvy totiž napadají jejich rozehrávku až od půlící čáry.
9'
Také hosté nyní zaútočili. Vysoký míč si ale stáhl ze vzduchu brankář Kardum.
7'
Ten zahrával Slavickas, jeho centr však hosté odvracejí.
6'
Domácí zaútočili po pravé straně. Obrana Šachťoru akci přerušila odkopem na roh.
4'
Hostující útočník Laptev fauloval Verbickase. Domácí se dožadují žluté karty, ale skotský sudí zatím zůstává v klidu.
3'
Domácí soupeři zatopili dlouhým autem Švrljugy. Ten vhodil míč až před bránu a po následném závaru dokonce poslal balón hlavou do sítě Karolis Laukžemis. Gól ale neplatí, útočník Sūduvy se totiž nacházel v ofsajdu!
1'
Utkání začalo o minutku dříve, než byl stanoven oficiální začátek. Domácí hrají v bílých dresech, Soligorsk nastoupil ve žlutém.
1'

FK Sūduva Marijampolė: Kardum – Švrljuga, Kerla, Jankauskas (C), Abu Bakr, Slavickas – Janušauskas, Leimonas, Verbickas – Laukžemis, Veliulis.
Náhradníci: Matuzas – Isoda, Altiparmakovski, Matulevičius, Vėževičius, Amirzian, Antanavičius.

FC Šachťor Soligorsk: Karadžov – Burko, Januškevič, Rybak (C), Matveičik – Seljava, Olechnovič, Kovaljov – Bagarić, Laptev, Lisakovič.
Náhradníci: Bušma, Sadovskij – Januš, Crepulja, Soiri, Poznjak, Šibun.

Rozhodčí: D. Robertson – D. Potter, S. Stevenson (SCO).
První zápas:
Úvodní utkání gól nepřineslo, byť domácí Soligorsk byl výrazně aktivnějším týmem. Na střely na bránu Bělorusové zvítězili 9:0, na rohy 8:0, ovšem gól vstřelit nedokázali. Výsledek tak rozhodně více bral litevský celek.
FK Sūduva:
Také litevská liga se hraje systémem jaro – podzim a celek z města Marijampolė v ní loni obsadil třetí příčku, čímž se kvalifikoval do 1. předkola Evropské ligy. Největšími úspěchy Sūduvy v historii jsou dva triumfy v národním poháru a dvě druhá místa v lize. V pohárové Evropě se tento celek nikdy nedostal dále než do 2. předkola Evropské ligy (či poháru UEFA). V letošním ročníku domácí ligy Sūduvě patří třetí pozice. V kádru mužstva jsou i dva Chorvaté. Slovinec, Bosňan a nejexotičtějším jménem je reprezentant Trinidadu a Tobaga Radanfah Abu Bakr.
FC Šachťor Soligorsk:
Soligorsk skončil v loňském ročníku běloruské ligy, která se hraje systémem jaro – podzim, na druhém místě. Letos je na tom šampión z roku 2005 ještě lépe, když po polovině soutěže vede tabulku o tři body před Borisovem. O víkendu hráči Šachťoru doma jen remizovali 0:0 s Grodnem. Ze zahraničních akvizic najdeme v kádru dva Srby, hráče z Bosny a Hercegoviny a také jednoho Fina.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve čtvrtek jsou na programu odvetné zápasy 1. předkola Evropské ligy a já Vás provedu soubojem mezi litevským týmem FK Sūduva a běloruským Šachťorem Soligorsk. Úvodní utkání skončilo bezgólovou remízou a postupová hra je tak zcela otevřená.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.