Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  M. Tel-Aviv : Rheindorf Altach - 24. srpna 2017   19:00

M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
41' Kjartansson  • 73' Jeini
2:2
(1:1)
Rheindorf Altach
20' Aigner   • 59' Netzer
M. Tel-Aviv
Rajković – Špungin (66. Atzily), Tibi, Ben Chaim, Davidzada – Battocchio, Micha (86. Filipenko), Jeini (C) – Schoenfeld, Kjartansson, Rikan (73. Sušić).
Daniel – Itžaki, Jehezkel, Peretz. Trenér: Johan Jordi Cruijff.
Netanja Municipal Stadium - Netanja
Kobras – Lienhart, Zech, Netzer (C), Schreiner – Piesinger (84. Zwischenbrugger) – Ngamaleu, Nutz (74. Gebauer), Salomon, Dobras – Aigner (89. Grbic).
Dmitrovic – Sakic, Müller, Janeczek. Trenér: Klaus Schmidt.

Altach v Izraeli zásluhou gólů Hannesa Aignera a po přestávce kapitána Philippa Netzera dvakrát vedl, jenže ani v jednom případě vedení neudržel, stejně jako postupové naděje, když krátce před přestávkou vyrovnal Vidar Orn Kjartansson a ve druhém poločase Šeran Jeini. Na obou stranách skórovali kapitáni, postup ale slaví po krásném a dramatickém průběhu zápasu ten z Maccabi. Shrnuto a podrženo. Maccabi Tel-Aviv postupuje do základní části UEFA Europa League a může se těšit na zítřejší (25. srpna) los základních skupin. Konečný výsledek: Maccabi Tel-Aviv 2 SC Rheindorf Altach 2 (Agregát 3:2).
90+4'
90+3'
Altach propadl v obraně a jeden z hráčů Maccabi se ocitl na pravé straně šestnáctky ve slibné šanci, jenže míč nakonec nedokázal v ostrém úhlu zpracovat. Maccabi dělí sekundy od postupu do základní části!
90+2'
Omlouvám se, že je zbytek dramatického utkání tak stručný, ale oba týmy hrají fotbal nahoru dolů bez větších šancí, zatímco o fauly a souboje nouze není.
90+1'
Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90'
Do šestnáctky Maccabi přilétl z levého křídla velmi nebezpečný centr a Ben Chaim měl co dělat, aby ho těsně před jedním z protihráčů odvrátil do bezpečí.
89'
Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Hannes Aigner, přichází Adrian Grbic.
87'
Patrick Salomon v blízkosti středového kruhu zatáhl za záchranou brzdu a viděl žlutou kartu.
86'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Dor Micha, přichází Jegor Filipenko.
84'
Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Simon Piesinger, přichází Jan Zwischenbrugger.
83'
Hannes Aigner posílal do šestnáctky z pravého křídla a ostrého úhlu nebezpečný přízemní centr, na který jeden z jeho spoluhráčů těsně nedosáhl a míč skončil v Rajkovićově rukavicích.
82'
Žlutých karet začíná na straně frustrovaného Altachu přibývat, další viděl naštvaný Hannes Aigner.
79'
Žlutou kartu dostává Philipp Netzer (SC Rheindorf Altach).
75'
Tino-Sven Sušić mohl ihned po příchodu na hřiště otočit zápas na stranu Maccabi, když zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní střele, která mířila k pravé tyči, Martin Kobras u ní byl ale včas a nadvakrát míč dokázal vleže zastavit!
74'
Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Stefan Nutz, přichází Christian Gebauer.
73'
Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
ŠERAN JEINI se po centru z rohového kopu na vzdálenější pravé tyči dostal k propadnutému míči a přízemní střelou propálil vše, co mu stálo v cestě! Maccabi vyrovnalo a karty se opět obrací! Ty postupové drží Maccabi Tel-Aviv!
73'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Avraham Rikan, přichází Tino-Sven Sušić.
71'
Moumi Ngamaleu se nejprve dopustil faulu, když jednoho ze svých protihráčů stáhl k zemi, a poté nechtěl dát soupeři míč při autovém vhazování, za což viděl žlutou kartu.
69'
Střídající Omer Atzily se mohl po dvou minutách na hřišti uvést gólem, jeho střela zpoza šestnáctky ale byla zablokována.
68'
Jeden z domácích hráčů podle názoru rozhodčího nebyl ve středu útočné poloviny Maccabi faulován a po rychlém protiútoku Altachu vypálil z téměř poloviny hřiště Hannes Aigner, který se pokusil zaskočit Pedraga Rajkoviće, domácí brankář byl ale připraven a přehodit se nenechal.
66'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Juval Špungin, přichází Omer Atzily.
64'
Maccabi se nedaří vytvořit ustavičný tlak a na střídačce izraelského týmu už se připravuje první změna.
63'
Emanuel Schreiner se provinil proti pravidlům a za jeden z ostřejších zákroků byl potrestán žlutou kartou.
59'
Rheindorf Altach právě vstřelil branku!
PHILIPP NETZER se po centru z rohového kopu na přední levé tyči dostal ke střele, která byla zablokována. Jenže míč se k němu vzápětí vrátil a hostující kapitán rakouského týmu ho nekompromisně napálil do bližšího levého horního rohu brány! Altach vede v Izraeli 2:1 a v současné chvíli sahá po postupu. Agregát: 2-2.
57'
Moumi Ngamaleu se snažil pláchnout podél pravé postranní čáry, jenže se ocitl v obležení dvou protihráčů, z nichž jeden ho zezadu čistým zákrokem zboural k zemi.
55'
Stefan Nutz si ve středu hřiště dobře navedl míč na pravačku a zpoza šestnáctky napřáhl k táhlé střele, která prolétla mezi dvěma obránci Maccabi a zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
53'
Predrag Rajković se pokusil založit útok dlouhým nákopem od své brány, jenže byl příliš dlouhý. Tak dlouhý, až míč skončil v náruči jeho protějšku, kterým je Martin Kobras.
52'
Fotbalista hostujícího Rheindorfu Altach byl rychle ošetřen a opět pobíhá na trávníku jako laňka.
50'
Benedikt Zech utrpěl ve středu obranné poloviny svého týmu po dobrém pokrytí míče tělem koňara a zůstal ležet na hřišti.
49'
Moumi Ngamaleu byl zřejmě hráčem, který do šestnáctky posílal ze středu hřiště střelu nebo spíše centr, a brankář Predrag Rajković v pohodě stáhl míč ze vzduchu.
48'
Ani jeden z týmů o přestávce nesáhl ke střídání.
47'
Maccabi vstoupilo do druhého poločasu lépe a na levé straně hřiště vybojovalo po sraženém centru rohový kop. Jeden z domácích hráčů si na značce pokutového kopu naskakoval na míč, těsně před ním ho ale jeden z fotbalistů Altachu odvrátil.
46'
Rheindorf Altach rozehrál druhý poločas, do kterého oba týmy vstupují za nerozhodného stavu 1:1, což znamená, že rakouský tým musí vstřelit minimálně jeden gól a žádný už neinkasovat, aby postoupil a zahrál si základní skupinu UEFA Europa League.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:00.
Ofir Davidzada ve dvacáté minutě nepochopitelně pustil malou domů za sebe a jeho obrovské chyby využil Hannes Aigner. Altach rychle smazal jednobrankovou ztrátu z prvního zápasu, jenže Ofir Davidzada poté posílal do šestnáctky velmi nebezpečné centry, které zaváněly vyrovnáním. A hráči izraelského celku se ho krátce před přestávkou dočkali, když se prosadil z blízkosti Vidar Orn Kjartansson. Skóre po prvním po prvním poločase: Maccabi Tel-Aviv 1 Rheinforf Altach 1. (Agregát: 2-1)
45+1'
45'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
41'
Maccabi si v rychlém sledu vytvořilo dvě obrovské šance, z nichž druhá už skončila vyrovnávacím a zaslouženým gólem! VIDAR ORN KJARTANSSON si nejprve na levé straně šestnáctky navedl proti dvojici protihráčů míč na pravačku a poté napřáhl k přízemní střele, kterou Martin Kobras skvělým zákrokem vyrazil. Vzápětí ale Dor Micha vrátil míč z pravé strany do ohně a na vzdálenější tyči ho sklepl pro Vidara Orna Kjartanssona, který se z hranice malého vápna nemýlil, Avraham Rikan – 1:1!
40'
Ofir Davidzada dokázal z levé strany hřiště potřetí krásně odcentrovat, jenže Vidar Orn Kjartansson hlavičkoval z blízkosti nad!
35'
Ejtan Tibi u levé postranní čáry vložil do cesty pronikajícímu Moumimu Ngamaleuovi závoru a viděl žlutou kartu. Ostrý skluz a zasloužený trest.
34'
Obrana rakouského celku v blízkosti šestnáctky podruhé v zápase nedokázala odvrátit vysoký míč a opět z toho byla šance, když se na levé straně šestnáctky dostal ke střele Vidar Orn Kjartansson, jeho pokus ale přes dvojitý blok na bránu neprošel.
33'
Vzápětí to zkoušel z podobné pozice, akorát na opačné levé straně útočné poloviny Altachu, Hannes Aigner, jeho střela ale také zamířila nad bránu Maccabi.
32'
Moumi Ngamaleu se pokusil na pravé straně hřiště vypálit ze střední vzdálenosti a podle toho také jeho pokus dopadl, když nabral příliš velkou výšku a zamířil nad břevno.
28'
Ofir Davidzada opět krásně odcentroval od levé postranní čáry a v šestnáctce Rheindorfu Altach vznikl zmatek, kterého se pokusil parádními nůžkami využít Avraham Rikan, jeho pohotové zakončení ale vyboxoval zpět do hry Martin Kobras a připsal si skvělý zákrok! Pohledná akce.
26'
Maccabi se málem dostalo do další slibné příležitosti, jenže kolmá přihrávka středem hřiště do šestnáctky byla příliš prudká a vybíhající brankář Martin Kobras míč sebral ze země.
23'
Ofir Davidzada mohl svou chybu vzápětí napravit, když pláchl podél levé postranní čáry a do šestnáctky poslal parádní centr, jeho spoluhráč ale zády k bráně z otočky vypálil těsně vedle vzdálenější pravé tyče! Málem vyrovnáno.
20'
Ofir Davidzada na levé straně obranné poloviny svého týmu nepochopitelně pustil malou domů za sebe a jeho obrovské chyby využil HANNES AIGNER, který si míč potáhl a z pravé strany šestnáctky přízemní střelou propálil padajícího a vybíhajícího brankáře Predraga Rajkoviće!
19'
Fotbalisté obou týmů se snaží hrát směrem vpřed aktivně, nyní se ale hra odehrává převážně ve středu hřiště a na obou stranách jsou k vidění nepřesné finální přihrávky.
18'
Hannes Aigner motal na levé straně hřiště hlavu dvěma fotbalistům Maccabi, ti ho ovšem vzápětí sevřeli do kleští, ze kterých nebylo úniku. Hostující útočník Altachu ze svého technického představení vytěžil alespoň autové vhazování.
16'
Avraham Rikan toho během patnácti minut naběhal hodně a nyní byl opět aktivní na levém křídle, přihrávka do běhu ale mířila do ofsajdového postavení a k míči měl stejně příliš daleko.
14'
Kristijan Dobras byl zřejmě hráčem, který po přímočaré akci na levé straně vypálil zpoza šestnáctky, jeho rána ale na bránu neprošla, jelikož byla zablokována.
13'
Maccabi po sražené střele vybojovalo další rohový kop a po centru z pravé strany znovu přišla na vzdálenější levé tyči pohotová střele, tentokrát z hranice šestnáctky, opět ale byla zablokována.
11'
Útok Altachu středem hřiště skončil předčasně a na levém křídle se poté snažil prosadit domácí Ofir Davidzada, k centru ani přesné přihrávce do středu hřiště se ovšem nedostal.
8'
Christian Battochio se po nádherné kolmé přihrávce do běhu ocitl v první velké brankové příležitosti! Hráči Rheindorfu po ztrátě míče naprosto propadli, jenže následná přízemní diagonální střela domácího záložníka z pravé strany šestnáctky těsně minula vzdálenější levou tyč! V hledišti to jen zahučelo. Skóre: 0-0.
7'
Následoval rohový kop Maccabi z pravé strany hřiště a na zadní tyč pohotová střela, která byla zablokována.
6'
Christian Battocchio se ocital v blízkosti šestnáctky v další slibné šanci, jenže než stačil napřáhnout ke střele, míč zapomněl za sebou.
5'
Fotbalisté Tel-Avivu rozjeli na pravém křídle pohlednou a přímočarou akci na jeden dotek, po kterém přišlo na řadu autové vhazování a nebezpečný přízemní centr do šestnáctky. Jeden z domácích hráčů už se ocital v blízkosti značky pokutového kopu v obrovské šanci, jenže během otočky ztratil stabilitu a míč promáchl.
4'
Fanoušci domácího Maccabi jsou od úvodního hvizdu fantastičtí a skáčou na tribunách jako jeden muž.
2'
Vidar Orn Kjartansson si naběhl na kolmý pas, a přestože mu míč skákal před očima, v blízkosti šestnáctky do něho pohotově práskl pravačkou. Jeho rána ovšem skončila příliš vysoko.
1'
Hlavní rozhodčí Aleksej Eskov dal právě pokyn k výkopu odvetného utkání playoff UEFA Europa League, který obstarali hráči domácího Maccabi Tel-Aviv.
1'
Fotbalisté domácího Maccabi pozdravili fanoušky a za pár okamžiků už společně s hráči Rheindorfu Altach nastoupí na hrací plochu. Do začátku zbývá 5 minut.

Maccabi Tel-Aviv FC: Rajković – Špungin, Tibi, Ben Chaim, Davidzada – Battocchio, Micha, Jeini (C) – Schoenfeld, Kjartansson, Rikan.
Náhradníci: Daniel – Atzily, Itžaki, Jehezkel, Filipenko, Sušić, Peretz. Trenér: Johan Jordi Cruijff.

SC Rheindorf Altach: Kobras – Lienhart, Zech, Netzer (C), Schreiner – Piesinger – Ngamaleu, Nutz, Salomon, Dobras – Aigner.
Náhradníci: Dmitrovic – Sakic, Grbic, Gebauer, Müller, Zwischenbrugger, Janeczek. Trenér: Klaus Schmidt.

Rozhodčí: Aleksej Eskov. Asistenti: Dmitri Mosjakin, Igor Demeško. Čtvrtý rozhodčí: Vladimir Moskalev (všichni RUS).
Rheindorf Altach v loňské sezóně rakouské Bundesligy skončil na čtvrtém místě zajišťující účast v předkole UEFA Europa League, ve které se mu daří. Těsně před základní skupinou se mu ale postavil do cesty izraelský tým Maccabi Tel-Aviv, který v prvním zápase playoff zvítězil na rakouské půdě nejtěsnějším rozdílem 1:0 a na evropské scéně navíc vyhrál čtyři domácí zápasy v řadě. Před hostujícím celkem stojí těžký úkol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.