Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sturm Graz : Mladost Podgorica - 13. července 2017   20:30

Sturm Graz
Sturm Graz
0:1
(0:1)
Mladost Podgorica
2' Krkotić
Sturm Graz
Siebenhandl – Koch, Maresic, Schulz (C) (80. Schubert), Lykogiannis – Lovric, Žulj (70. Huspek) – Hierländer, Alar, Röcher (64. Schmerböck) – Zuleckner
Gratzei – Jeggo, Huspek, Potzmann, Schmerböck, Schubert, Schmid
Gestranius – Aravirta, Koskiniemi (všichni Finsko)
UPC-Arena, Graz
Ljuljanović – Djurišić, Vukčević, Cicmil, Novović – Kaludjerović, Raičević (C) (76. Stijepović), Krkotić (62. Bukorac) – Petrović, Knežević, Ćetković (87. Vlahović)
Ivanović – Roganović, Stijepović, Bukorac, Kopitović, Burzanović, Vlahović

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 13:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 13:17.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se však žádné regulérní branky nedočkali. Domácí sice v úplném závěru vyrovnali, jenže branka padla po ofsajdovém postavení, takže ji sudí nemohl uznat. Domácí měli velkou územní převahu, ale nedokázali ji přetavit ve vyrovnávací gól. Výsledek utkání je tedy poměrně překvapivý a můžeme se těšit na nesmírně zajímavou odvetu. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+7'
90+6'
Domácí se stále tlačí na útočnou polovinu, ale zatím to na srovnání skóre nevypadá.
90+5'
Útočný faul domácího celku kazí další snahu o vyrovnání nepříznivého skóre.
90+4'
Po rozehrání standardní situace a střele se míč odrazil k hráči Sturmu, který sice míč dostal do sítě, ale po konzultaci s pomezním rozhodčí Gestranius gól správně neuznává.
90+2'
Hodně tvrdý skluz před vlastním vápnem vytáhl Andrija Kaludjerović, který dostává druhou žlutou kartu a musí ze hřiště.
90+1'
Hostující obrana se brání ze všech sil, což se jí ale zatím daří. K nečekanému úspěchu už hostům mnoho nechybí.
90'
Ještě uvidíme dalších 6 minut, které finský rozhodčí nechává nastavovat.
89'
Zakončení domácího celku obstaral v pádu Fabian Koch, leč zamířil jen do rukavic brankáře.
88'
Ivan Knežević ukazuje rozhodčímu nějaký šrám po souboji se soupeřem a nechává se ošetřovat.
87'
Střídání v týmu FK Mladost Podgorica: ze hřiště odchází Marko Ćetković, přichází Nedeljko Vlahović.
86'
Poměrně povedenou ránu ze střední vzdálenosti vytáhl Sandi Lovric, ale míč nakonec končí kousek nad horní tyčkou.
85'
Domácím se podařilo vybojovat další rohový kop, po němž však obrana hostů opět dostává míč do bezpečné vzdálenosti od branky.
84'
Na další centr si sice naskočil nejlépe domácí hráč, jenže hlavičku poslal hodně mimo tři tyče.
83'
Hosté se sice dostali do útoku, leč Ognjen Stijepović si nepohlídal ofsajdovou linii, takže se míč přesouvá do držení Sturmu.
82'
Těsně před vápnem hostů došlo k pádu Fabiana Schuberta, ale podle sudího o faul nešlo.
81'
Stefan Hierländer vymotal soupeře, ale následný centr důraznou hlavičkou odvrací obrana Mladosti.
80'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Christian Schulz, přichází Fabian Schubert.
79'
Již to vypadalo, že se domácí dostanou do zajímavé pozice, ale pokus o uvolnění ve vápně se nevydařil.
78'
Ani další střelecký pokus domácího družstva se neujal. Hráči Sturmu se sice snaží zakončovat z větších vzdáleností, leč branku netrefují.
77'
Damir Ljuljanović opět příliš nespěchá s rozehrávkou. Hosté již delší dobu šetří každou vteřinku.
76'
Střídání v týmu FK Mladost Podgorica: ze hřiště odchází Mirko Raičević, přichází Ognjen Stijepović.
75'
Domácí centr od rohového praporku odvrací hostující obrana mimo pokutové území.
74'
Příliš dlouhý centr hostujícího celku se stal snadnou kořistí pro domácí defenzivu.
73'
Hosté se trochu zbavují tlaku, když vyvezli míč a nechali se na polovině hřiště faulovat.
72'
Tentokrát už po centru z levé strany hrozilo větší nebezpečí pro hostující obranu, ale Zuleckner míč netrefil a Huspek zamířil mimo.
71'
Zoran Petrović se ocitl v ofsajdovém postavení, takže nemůže pokračovat ve hře.
70'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Peter Žulj, přichází Philipp Huspek.
69'
Připravuje se další střídání v dresu domácího celku, který potřebuje posílit útok.
68'
Centrovaný míč z pravé strany doletěl do pokutového území hostů, ale tam ho opět odvrací jeden z hráčů Mladosti.
67'
Velká příležitost hostujícího týmu brankou nekončí. Ivan Knežević si počíhal na hraně ofsajdu, dostal dobrou přihrávku, ale nechal se dohnat soupeřem, takže neměl klid na zakončení, které poslal jen do Siebenhandla.
66'
Hostující obrana je dobře rozestavená a nepouští hráče Sturmu Graz do nebezpečných pozic s míčem u kopaček.
65'
Domácí pokračují v obléhání soupeřova pokutového území, ale zatím se jim nedaří vymyslet žádnou překvapivou akci.
64'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Thorsten Röcher, přichází Marc Andre Schmerböck.
63'
Další střelecký pokus z větší vzdálenosti vytáhl domácí kapitán Christian Schulz, leč branku opět minul.
62'
Střídání v týmu FK Mladost Podgorica: ze hřiště odchází Miloš Krkotić, přichází Stefan Bukorac.
60'
Ovšem po další akci mizí míč mimo hrací plochu, takže ho do hry zpět uvede Ljuljanović.
59'
Ve středovém kruhu došlo k nedovolenému zákroku Mirka Raičeviće, takže se k míči dostávají domácí.
58'
Andrija Kaludjerović už stojí na vlastních nohách. Cestou na další ošetření pořádně zatleskal domácím divákům, kteří nesportovně pískají.
57'
Na hrací ploše zůstává sedět Andrija Kaludjerović, který potřebuje lékařské ošetření. Diváci pískají.
56'
Brankář Ljuljanović jen vyrazil pokus ze střední vzdálenosti, ale dobíhající Zuleckner poslal míč mimo tři tyče.
55'
Centr od rohového praporku dokázala hostující obrana odvrátit mimo vápno. Následovalo ještě domácí zakončení, leč to mířilo značně nepřesně.
54'
Sandi Lovric vytáhl pokus z větší vzdálenosti, který ale letěl mimo. Brankář ho však pro jistotu vytěsnil na roh.
53'
Opět v akci Miloš Krkotić, jenž končí na zeleném pažitu po faulu Sandiho Lovrice.
52'
I hosté se dostali na útočnou polovinu, leč Miloš Krkotić nedokázal míč udržet pro své barvy.
50'
Domácí pokračují v aktivní hře, ale zatím se jim nedaří zaskočit soupeřovu pozornou obranu.
49'
Stefan Hierländer pronikal po levé straně, ale o míč přišel, načež fauloval Thorsten Röcher.
48'
Zpoza vápna se domácí Hierländer dostal ke střele, která ale mířila do středu branky, takže Ljuljanović míč chytil.
47'
Zbytečnou ztrátu na levé straně předvedli domácí a Zoran Petrović díky tomu celkem snadno přišel k míči.
46'
V úvodu druhé půle se domácí pokusili prodrat do pokutového území, ale míč získala hostující obrana.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, které začalo velice svižně, když domácí zaváhali a kapitán Schulz způsobil pokutový kop. Jeho zahrání se ujal Miloš Krkotić a nedal brankáři šanci zasáhnout. Domácí následně soupeře přitlačili k šestnáctce, ale kromě jedné hlavičky si nic zajímavého vytvořit nedokázali, takže jsme se už branky nedočkali. Uvidíme, jak se projeví promluva trenérů v poločasové přestávce do zbytku utkání. Druhý poločas začne přibližně v 21:32.
45+2'
45+1'
Míč skončil mimo hrací plochu a Damir Ljuljanović s rozehrávkou nikam nepospíchá.
45'
Nastavovat se budou 2 minuty nad rámec základní hrací doby první půle.
44'
Domácí se vracejí na útočnou polovinu, leč zatím se drží celkem daleko od soupeřovy branky.
43'
Hosté se snaží dohrát první poločas v klidu, takže se vypravili na útočnou polovinu, kde šetří čas.
42'
Jörg Siebenhandl dostal přihrávku od spoluhráče, ale ocitl se pod tlakem soupeře, takže musel rychle reagovat a včas poslat míč dál.
41'
Další čitelný centr ze strany si obrana Podgorice pohlídala a odvrátila do bezpečí.
40'
Domácí měli k dispozici další rohový kop, jenže Hierländer poslal míč jenom na prvního bránícího soupeře.
39'
Další kombinace domácího celku byla zastavena obrannou hlavičkou.
38'
Fabian Koch nabral míč hodně nepovedeně a jeho rána tak končí vysoko nad břevnem.
37'
Pokus o rychlý protiútok hosté zazdili nepřesnou přihrávkou Ivana Kneževiće, která skončila za postranní čarou.
36'
Příliš vysoký centr se stal velmi jednoduchou kořistí pro Damira Ljuljanoviće. Domácí jsou v útoku zatím naprosto odhadnutelní.
35'
Nepříjemný zásah od Maresice inkasoval Stefan Cicmil, jenž potřeboval lékařské ošetření.
34'
Standardní situace se však nepovedla a míč je odvrácen. Kromě toho se Dario Maresic pokusil zasáhnout míč patou, ale trefil pouze soupeře do krku a dostává žluté varování.
33'
Po nepříjemném zákroku Kaludjeroviće se domácí diváci dočkali žluté karty pro hostující tým.
33'
Hosté se ojediněle dostali na útočnou polovinu, kde se jim však vůbec nic zajímavého vytvořit nepodařilo.
32'
Další rána zpoza vápna, avšak tentokrát dokázal včas přistoupit obránce a pokus zblokoval.
31'
Christian Schulz se pokusil částečně napravit své zaváhání z první minuty, ale tvrdá rána z větší dálky se neujala.
30'
Z levé strany přiletěl do pokutového území Podgorice další centr, ale obrana si opět věděla rady.
29'
Hráči rakouského celku předvedli několik narážeček, ale do zakončení se nedostali.
28'
Domácí sice dominují v držení míče, nicméně zatím se nedostávají do žádných zajímavých pozic.
27'
Třetí rohový kop domácího celku doletěl pouze na hlavu bránícího soupeře, který odvrací.
26'
Jeden z fotbalistů Sturmu Graz se dopustil nedovoleného zákroku ve středovém kruhu, ale domácí následně velmi rychle míč získali.
25'
Střela z velké vzdálenosti žádné vrásky na čele Damira Ljuljanoviće nenadělala, protože letěla hodně mimo tři tyče.
24'
Domácí pokračují v kombinaci s míčem u kopaček, leč zatím soupeřovu branku nikterak závažně neohrožují.
23'
Stefan Hierländer upadl po kontaktu s Kaludjerovićem, nicméně sudí ani tentokrát faul na domácího hráče nepíská.
22'
Volný přímý kop však skončil neslavně, když exekutor standardní situace napálil míč do zdi.
21'
Příliš pohledných fotbalových akcí k vidění není. Nyní zasáhl Raičević rukou centr, takže uvidíme standardní situaci.
20'
Hráč ležící na trávníku je zatím kolorit dnešního klání. Andrija Kaludjerović nepříjemně zasáhl Röchera.
19'
Opět je k vidění ležící hráč. Peter Žulj neohrabaně zasáhl rukou v obličeji protivníka, když si chtěl chránit míč.
18'
Dalším nedovoleným zákrokem se prezentoval kapitán Mladosti Mirko Raičević.
17'
Na trávníku tentokrát zůstává ležet hostující fotbalista. Konkrétně jde o Ivana Kneževiće, s nímž se tvrdě střetl protihráč.
16'
S centrovaným míčem si opět Damir Ljuljanović poradil bez nejmenších problémů.
15'
Tentokrát už je tvrdý zákrok Krkotiće pískán a sudí hostujícímu fotbalistovi domlouvá.
14'
A opět tvrdší zákrok, po němž se na trávníku svíjí domácí fotbalista. Uvidíme, zda sudí Gestranius nebude brzy muset krotit emoce.
13'
Po rohovém kopu se domácí rozčilují, ale sudí zákrok na Deniho Alara nepíská. Šlo o skutečně tvrdý souboj v pokutovém území.
12'
Centr z levé strany od Žulje se snesl do pokutového území, kde hlavou zakončoval Zuleckner, jehož hlavičku brankář vytáhl mimo tři tyče. Po následné dorážce se kope roh.
11'
Na trávníku skončil jeden z domácích fotbalistů, ale finský rozhodčí faul nepíská.
10'
Ani další akce domácích fotbalistů k ničemu zajímavému nevedla a balón končí u Ljuljanoviće.
9'
Další ofsajdové postavení, které znamená přerušení hry, má na svědomí hostující Ivan Knežević.
8'
Průniková přihrávka domácích byla příliš dlouhá, takže míč odletěl mimo hrací plochu.
7'
Deni Alar se snažil dostat k míči až příliš agresivně, takže mu sudí píská útočný faul.
5'
Domácí sice skórovali, jenže radost fanoušků zhatilo ofsajdové postavení Stefana Hierländera.
3'
Miloš Krkotić si na oslavu branky přetáhl dres přes hlavu, takže dostává žluté varování.
2'
Podgorica právě vstřelila branku!
Exekuci pokutového kopu si vzal na starost zkušený MILOŠ KRKOTIĆ, který si počkal na pohyb brankáře, načež poslal míč na druhou stranu.
2'
Christian Schulz dostává žlutou kartu za faul a může být ještě poměrně rád.
1'
Neuvěřitelná hrubice domácích hned v první minutě! Kapitán Schulz si nechal utéct míč a pak v pokutovém území sestřelil Kneževiće – penalta!
1'

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Koch, Maresic, Schulz (C), Lykogiannis – Lovric, Žulj – Hierländer, Alar, Röcher – Zuleckner
Náhradníci: Gratzei – Jeggo, Huspek, Potzmann, Schmerböck, Schubert, Schmid

FK Mladost Podgorica: Ljuljanović – Djurišić, Vukčević, Cicmil, Novović – Kaludjerović, Raičević (C), Krkotić – Petrović, Knežević, Ćetković
Náhradníci: Ivanović – Roganović, Stijepović, Bukorac, Kopitović, Burzanović, Vlahović

Rozhodčí: Gestranius – Aravirta, Koskiniemi (všichni Finsko).
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás velmi rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a fotbalovou zábavu.
FK Mladost Podgorica

To FK Mladost Podgorica už má za sebou první předkolo, které bylo samozřejmě úspěšné. Ve dvojutkání se hosté utkali s arménským týmem Gandzasar a v celkovém skóre 4:0 pohodlně dokráčeli do kola druhého. Na půdu rakouského celku jedou uhrát co nejlepší výsledek, aby v odvetě doma měli šanci uspět. Jak to celé dopadne?
SK Sturm Graz

Domácí SK Sturm Graz naskočil až do druhého předkola, v tom prvním tak měl volno a mohl tedy využít čas k přípravě na dnešní důležitý duel. Naposledy se v přípravě utkal s dánskou Kodaní a remizoval 1:1. Naposledy změřili hráči Grazu síly s českým klubem, a sice s Mladou Boleslaví, na kterou nestačili poměrem 1:2. Dnes budou domácí hráči usilovat o co nejlepší výsledek, aby si pro odvetu vypracovali co nejlepší pozici. Jak si proti černohorskému týmu povedou?
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu druhá předkola o Evropskou ligu a my v rámci toho budeme sledovat utkání mezi rakouským týmem SK Sturm Graz a klubem z Černé Hory FK Mladost Podgorica.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.