Vaduz - Odd | ONLINE | 13.7.2017 19:00 | Evropská liga (předkola) 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Vaduz : Odd - 13. července 2017   19:00

Ukončeno
Vaduz
Vaduz
0:1
(0:1)
Odd
Odd
42' Occean  
Vaduz
Sestavy:
Jehle – Von Niederhäusern, Bühler, Puljić, Borgmann – Brunner (75. Schirinzi), Muntwiler (C), Ciccone (46. Gajić) – Coulibaly – Mathys, Turkes (67. Kamber)
Náhradníci:
Ospelt – Konrad, Burgmeier, Gajić, Schirinzi, Kamber, Göppel
Rozhodčí
Munukka – Honkanen, Alakare (všichni Finsko)
Rheinpark Stadion, Vaduz
Odd
Sestavy:
Rossbach – Ruud, Semb Berge, Hagen (C), Våge Nielsen – Samuelsen (79. Berg), Oldrup Jensen, Nordkvelle – Riski, Occean, Zekhnini
Náhradníci:
Røsholt Myhra – Bergan, Berg, Broberg, Mladenovic, Haugen, Paté Diouf
Přenos se aktualizuje automaticky

Zápas je tedy za námi a druhý poločas se nesl hlavně ve znamení domácí snahy o vyrovnání, která ale nakonec byla marná. V samotném úvodu druhé půle napřáhl z dálky z první Muntwiler, jenže jeho střela mířila do tyče – a když následně sám před gólmanem selhal Mathys, ukázalo se, že střela Occeana z prvního poločasu byla rozhodující – Odd tedy veze z Vaduzu hubený náskok do odvety.

Ode mě je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního večera.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Na závěrečný tlak to už nevypadá, Odd v pohodě brání a Vaduz se vůbec nemůže dostat na útočnou polovinu.
90+1'
Nastaveny jsou tři minuty a sám najednou ze strany na Rossbacha běžel Mathys, který ale trefil jenom prostředek brány a hostující gólman tak střelu vyrazil!
89'
I na konci zápasu se sice domácí snaží, ale šance nepřicházejí – druhý poločas se vlastně nese jenom v duchu držení míče ze strany domácích. Teď navíc přišel zbytečně tvrdý zákrok ze strany Von Niederhäuserna, takže sudí ukazuje první žlutou kartu.
87'
Ve vápně šel velice jednoduše na zem Coulibaly, který si chtěl vymodlit penaltu, ale sudí s úsměvem rozpažil – tohle si mohl domácí hráč odpustit.
85'
Vaduz se opět uchýlil k nakopávaným míčům a takto to asi nepůjde, protože ve vzduchu mají hosté převahu a nemají tak s bráněním těchto situací problém.
83'
Konec zápasu se nese spíše ve znamená převahy hostů, kteří zápas dostali pod kontrolu a vypadá to, že komplikace už nechtějí dopustit.
81'
V obrovské šanci po odraženém míči vyplul před Jehlem právě střídající Berg, který byl zcela sám před brankou, ale trefil pouze nohu padajícího gólmana!
79'
První střídání provádějí i hosté, na hřišti končí Jone Samuelsen, kterého nahradí Oliver Berg.
77'
K útoku se po delší době dostal i Odd, jenže centr od Riskiho přesný nebyl a nakonec vyletěl až do autu na druhé straně.
75'
Je tu poslední střídání, které provádějí domácí, pro dnešek má odpracování Brunner, kterého nahradí na poslední čtvrthodinu Schirinzi.
73'
Teď Vaduz vyslal směrem na branku hned dvě střely, pokusy Mathyse i Kambera ale byly zablokované bránícími hráči, takže z celé situace nic není.
71'
Do konce zbývá něco kolem dvaceti minut a vidíme stále jenom ty samé kombinace domácích kolem vápna, obrana Odd je dnes velice jistá.
69'
Moc šancí nevidíme, domácí sice hodně drží míč a snaží se dostat za pozornou obranu norského celku, jenže zatím to moc nevychází.
67'
Je tu druhé střídání v domácím celku, na hřišti končí útočník Aldin Turkes, o branku se přijde pokusit Robin Kamber.
65'
Na druhé straně se pak z ničeho nic dostal za vápnem k míči Riski, který moc neváhal a pěknou střelou poslal míč pouze těsně nad branku Jehleho!
64'
Vaduz se sice snaží, ale v některých situacích je až do očí bijící ta chybějící kvalita – ne nadarmo tento celek sestoupil až do druhé švýcarské ligy.
62'
Další centr domácích fotbalistů úspěšný nebyl, protože Brunner poslal míč pouze za branku Rossbacha, který tak tentokrát zasahovat nemusel.
60'
Zápas opět upadl do šedi z prvního poločasu, domácí aktivita opadla a opět sledujeme hlavně nakopávané míče bez většího efektu.
58'
U postranní čáry pak při napadání fauloval Brunner a hosté tak znovu ušetří nějaký čas při rozehrávce – Vaduz je opravdu hodně agresivní a počet faulů mu rychle narůstá, přestože jsme zatím nebyli svědky žádné karty.
57'
Hra se přeci jen zklidnila a hosté se také na nějakou dobu dostali k míči, na druhé straně pak v ofsajdu byl útočník Turkes.
54'
Při napadání ale byl teď až moc aktivní Mathys, takže je pískán faul a Odd bude mít chvilku na to, aby hru uklidnil.
53'
Ale domácí ukazují, že to jde, že také mohou hrát pohledný fotbal – mají ještě skoro celý poločas na to, aby vážně dokázali srovnat.
51'
Neskutečné! Do odraženého míče se za vápnem opřel domácí kapitán Muntwiler, který ho trefil z první parádně, ovšem jeho projektil pouze zaduněl o tyč! Následně jsme díky ruchovým mikrofonům mohli slyšet hodně frekventované německé sprosté slovo, kterým někdo z domácí lavičky na celou situaci výstižně reagoval.
51'
Vaduz ale zaktivnil hru a Coulibaly si teď dovolil kličku na kraji vápna, díky čemuž vydoloval další roh – ten ovšem obrana opět odvrátila.
50'
Finský sudí teď před rohem domácích přerušil hru a šel domlouvat postrkujícím se hráčům, následný centr ale dokázal vyboxovat gólman Rossbach.
47'
Druhý poločas začali o něco málo aktivněji domácí, jenže tvrdý centr od Coulibalyho skončil pouze za brankou Rossbacha.
46'
V domácím týmu během poločasu došlo ke změně, v kabině může zůstat Ciccone, kterého na druhých 45 minut nahradí Gajić.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas a nebýt posledních pěti minut, asi by se dohromady nic nestalo. Do té doby se hrál podprůměrný fotbal bez šancí – ale ve 42. minutě jako z čistého nebe udeřilo, když ve vápně akrobaticky zakončil Occean a dostal hostující norský tým do vedení. O chvíli později mohl zvyšovat Oldrup Jensen, jenže jeho pokus se už mezi tři tyče nevešel a tak během pauzy platí stav 0:1.
45'
První poločas skončil.
44'
A hosté jsou najednou při chuti, za vápnem se dostal k míči Oldrup Jensen, ale z první poslal pěknou střelu pouze těsně nad branku domácích!
42'
Odd právě vstřelil branku!
Tak tato branka ale za to čekání stála! Do vápna přilétl míč, na který obrana Vaduzu reagovala velice pozdě, takže propadl až k OLIVIERU OCCEANOVI – ten byl v krkolomné pozici, ale dokázal akrobaticky míč poslat na branku, kde se od tyčky odrazil za záda bezmocného Jehleho!
41'
Z druhé vlny si na přízemní centr od Brunnera naběhl Turkes, byl ve velice dobré pozici, ale nakonec z první vystřelil těsně nad branku Rossbacha!
39'
Tak z této pozice musela přijít střela, jenže ta Nordkvellemu vůbec nesedla a sotva se došourala doprostřed branky, kde byl logicky na stráži Jehle.
38'
Kousek před vápnem si vymodlil Occean faul na Muntwilerovi, který se hodně vzteká, ale bude z toho hodně dobrá šance pro hosty!
37'
Míč pořád drží Vaduz, takže se dost možná statistika držení míče už otočila v jeho prospěch, ale já bych byl spíše rád, kdyby oba celky konečně začaly hrát směrem dopředu.
35'
Wow, první střela domácích! Ovšem zpoza vápna a v pádu to ze strany Cicconeho dobře dopadnout nemohlo, takže míč končí vysoko nad.
34'
Upřímně nevím, co psát – Vaduz totiž opět získal míč a rozjel svoji dnešní klasickou "uspávačku" na polovině hřiště, kdy si vlastně jenom nahrává míč ve středovém kruhu.
32'
Tentokrát se pro změnu kousek za půlku dostal Odds BK, jenže nákop opět nic nepřinesl a míč tak může putovat na druhou stranu.
30'
Opravdu, tohle není zajímavý zápas – domácí hráči kombinují na půlce hřiště a pro soupeře neznamenají vůbec žádné nebezpečí. Jenže hosté taky moc aktivní nejsou, takže výsledek je jasný.
28'
Vaduz teď nějakou dobu pobyl před vápnem soupeře a díky tomu se mi naskytl pohled na tribunu za bránou, která je zcela prázdná. Asi mají v Lichtenštejnsku lepší věci na práci, než se dívat na takový fotbal.
26'
A ten byl zahrán velice špatně a to dokonce hned dvakrát – kapitánu Muntwilerovi se míč dokonce vrátil po prvním špatném centru na nohu, ale výsledek byl znovu stejný. Totiž že trefil prvního bránícího hráče.
25'
Pozice komentátora takového zápasu je poněkud nevděčná, protože Vaduz svoji největší útočnou snahu vyvinul až teď, kdy náhodným odrazem vybojoval roh.
24'
Kdyby se mi někdo díval přes rameno a nevěděl, o jaký zápas jde, podle kvality fotbalu by si asi tipl krajský přebor – vážně, tohle předkolu Evropské ligy nenapovídá.
23'
Po kličce do středu se dostal ke střele hostující Riski, míč mu ale na poslední chvíli trochu uskočil a tak jeho pokus skončil několik metrů mimo.
21'
Na dlouhý míč velice těsně nedosáhl na zadní tyči zcela volný Occean, který tam byl blízko největší šanci zápasu – ale balón ho nakonec o kousek přeletěl.
20'
Teď pro změnu drží míč ve své moci Vaduz, který kombinuje házenkářským způsobem okolo pohyblivého bloku Odds BK – žádné nebezpečí z toho ale nekouká.
19'
Snad poprvé v zápase si dali hosté více než tři přihrávky za sebou po zemi, bohužel šlo ale pouze o kombinaci mezi stopery a kvalitu zápasu to tak moc nezvedlo.
18'
Je tu takové ticho, že dokonce slyším celkem zřetelně pokyny ze střídačky hostujícího týmu – jenom škoda, že neumím ani slovo norsky.
17'
Snad poprvé v zápase si na míč sáhl gólman Rossbach, byl to ale jednoduchý zákrok a moc dlouho si na něj určitě pamatovat nebude.
16'
Na hřišti se toho opravdu mnoho neděje a nepomáhá tomu ani komorní atmosféra, když je hlavní tribuna zaplněna asi tak, jako byli v minulé sezóně zvyklí v Příbrami.
14'
O něco více ze hry ale mají spíše hosté, kteří se snaží jakž takž diktovat tempo hry a držení míče mají určitě vyšší, jenže obrana Vaduzu žádné velké problémy doposud neměla.
12'
Ve vápně lichtenštejnského celku se rval o míč Occean, zkušený útočník hostů ale fauloval Bühlera, takže se bude kopat proti jeho týmu.
11'
Zatím se hraje hlavně opatrně a oba celky se snaží neudělat chybu, moc fotbalové krásy tedy nevidíme, když konstruktivní rozehrávka je spíše vzácností.
9'
Hraje se hodně tvrdě a hlavně domácí Vaduz umí pořádně přitvrdit, teď po sérii soubojů ve středu pole nakonec získal a vyvezl míč Brunner.
7'
Do rychlého kontru pádil Mathys, jenže jeho následný míč, který dával pod sebe, přesný nebyl, takže norský tým zvládl balón odklidit do bezpečí.
5'
Norský celek měl k dispozici rohový kop a jelikož se před gólmana Jehleho "nacpalo" hned několik hráčů, nemohl vyběhnout a Hagen díky tomu hlavičkoval v dobré šanci těsně vedle!
4'
Oba celky se zatím prezentují hlavně dlouhými míči, za dalším takovým spěchal před branku Odds BK domácí Mathys, gólman Rossbach ale byl u balónu dříve.
3'
Ani první akce norského celku neskončila dobře, protože dlouhý nákop na křídlo od Samuelsena dolétl až za brankovou čáru – Jehle tedy má výkop.
2'
První faul si připsal domácí Coulibaly, kterému při zpracování odskočil míč a následně si musel podržet Oldrupa Jensena.
1'
Zápas nám začal a na skromně zaplněném stadionu začínají s míčem červeně odění domácí, kteří stojí proti hostům v černo-bílé kombinaci.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FC Vaduz: Jehle – Von Niederhäusern, Bühler, Puljić, Borgmann – Brunner, Muntwiler (C), Ciccone – Coulibaly – Mathys, Turkes
Náhradníci: Ospelt – Konrad, Burgmeier, Gajić, Schirinzi, Kamber, Göppel

Odds BK: Rossbach – Ruud, Semb Berge, Hagen (C), Våge Nielsen – Samuelsen, Oldrup Jensen, Nordkvelle – Riski, Occean, Zekhnini
Náhradníci: Røsholt Myhra – Bergan, Berg, Broberg, Mladenovic, Haugen, Paté Diouf

Rozhodčí: Munukka – Honkanen, Alakare (všichni Finsko).
Dobrý den, vítám Vás u přenosu z úvodního zápasu druhého předkola Evropské ligy, kde se proti sobě postaví lichtenštejnský Vaduz a norský Odds BK.

Domácí FC Vaduz už musel vkročit do této soutěže v prvním předkole, které zvládl takříkajíc "v suchém triku". Porazil totiž welšský Bala Town venku 1:2 a v odvetě doma jasně 3:0 – soupeř srovnatelné úrovně na Vaduz ale bude čekat až teď, protože minimálně podle kurzů se čeká od souboje s norským sokem nesmírně vyrovnaná bitva, která může skončit jakkoliv. Lichtenštejnský fotbal vkládá všechny svoje naděje právě do Vaduzu a uvidíme, jak s nimi letos naloží – do pohárové Evropy se dostal díky účasti v domácím poháru, kde nemá konkurenci, ale ze švýcarské nejvyšší ligy, kterou minulý rok hrál, sestoupil. Na posledním desátém místě získal pouze 30 bodů za 36 zápasů a tuto sezónu tak bude hrát pouze Challenge League.

Norský Odds BK také musel projít už prvním předkolem a zvládl to také – se severoirským týmem Ballymena si poradil po domácí výhře 3:0 a venkovní 0:2 celkem jasně. Zároveň má tento celek rozehranou domácí soutěž, která se hraje formátem jaro-podzim a zatím je po 15 kolech na špatném 9. místě se ziskem 22 bodů – to ale zároveň znamená ztrátu pouhých pěti bodů na pohárové třetí místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud