Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Apoel : Astana - 23. srpna 2018   19:00

Apoel
Apoel
79' Caju
1:0
(0:0)
Astana
Astana
Apoel
Waterman – Nsue, Vouros, Carlao, Caju – Morais (C) – Al Tamari (74. Efrem), Lucas, Zahid (88. Gentsoglou) – Dellatorre (61. Ghoochannejhad) , Sallai
Romo – Efrem, Gentsoglou, Ghoochannejhad, Ioannou, Merkis, Milanov
Siebert – Seidel, Koslowski (všichni Německo)
GSP Stadium, Nikósie
Astana
Erić (C) – Rukavina, Postnikov, Malij, Šomko – Majevskij – Tomasov (90+1. Bejsebekov), Mužikov, Kleinheisler, Henrique (72. Zainutdinov) – Kabananga (85. Janga)
Mokin – Bejsebekov, Zajnutdinov, , Murtazajev, Janga, Oliveira, Logviněnko

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:21.
Je konec! Dnešní utkání nakonec nabídlo jedinou brankou, o kterou se postaral domácí Caju. APOEL měl dnes mnohem více ze hry, avšak ve finální fázi mu chyběla větší kvalita. Astana se pokoušela hrozit z rychlých protiútoků, které byly nejednou hodně nebezpečné. Kazašský celek se ale postupem času vytratil ze hry, naopak se snažil udržet jednobrankové manko, což se mu nakonec podařilo. Astana ale bude muset v odvetě za každou cenu zvítězit.
90+4'
90+4'
Ke konci zápasu ještě velká příležitost domácích! Do zakončení se dostal Lucas, který pořádně protáhl brankáře.
90+3'
Byl to právě Nsue, který se proháčkoval až k hranici pokutového území, kde nastřelil pouze jednoho z protihráčů.
90+2'
Nsue to nakonec zvládl u levé postranní čáry, kde se mu podařilo odklidit míč do mnohem bezpečnějšího prostoru.
90+1'
Astana se přeci jenom podívala s míčem k opačné šestnáctce, míč ale nakonec propadl pouze do náruče brankáře Watermana.
90+1'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Marin Tomasov, přichází Abzal Bejsebekov.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. APOEL se ještě snaží přidat další branku, Astana to ale nechce připustit.
88'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Ghayas Zahid, přichází Savvas Gentsoglou.
88'
Nsuemu se nepodařilo procedit míč na své kolegy, naopak se k němu stěhují hráči soupeře, kteří to zkusí prostřednictvím autu.
86'
Tím dalším, kdo uviděl žlutou kartu byl hostující obránce Rukavina, který u postranní čáry musel zatáhnout za záchrannou brzdu.
85'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Junior Kabananga, přichází Rangelo Janga.
84'
Žlutou kartu dostává Lucas (APOEL FC).
84'
Z druhé vlny si k hranici pokutového území seběhl Zahid, který ale napálil hned prvního protihráče. Astana je i nadále pod tlakem.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Kyperský celek se konečně dočkal kýžené branky, nyní usiluje o druhou.
82'
Caju si prostřednictvím autu chtěl vybrat Zahida, jenomže tento záměr přečetl také Mužikov. I tak si domácí vymodlili faul.
81'
Mužikov si chtěl vymodlit přímý volný kop, naopak tomu bylo úplně jinak. Hlavní sudí ukázal na druhou stranu, rozehrávat bude APOEL.
80'
To ale stále pro Astanu nic moc neznamená, na programu totiž bude ještě odveta, která může přinést naprosto opačný výsledek.
79'
APOEL právě vstřelil branku!
Domácí se přeci jenom dočkali! Nejdříve se ke střele dostal Efrem, který velice překvapivou střelou orazítkoval pouze tyč, od které se míč odrazil k CAUJOVI, který hlavičkou propálil brankáře.
79'
Nsue posílal do velkého vápna velice pohotový centr, který opět odvrátila obrana soupeře. Astana si dnes počíná hodně zkušeně.
78'
Nyní má zdravotní problémy jeden z hostujících útočníků, na nic vážného to ale nevypadá. Domácí hráči se snaží urychlit rozehrávku.
77'
Nyní se hosté přeci jenom dostali k zakončení, o které se postaral obránce Postnikov. Jeho hlavička z přední tyče nebyla nebezpečná.
76'
Na pořadu dne byl čtvrtý rohový kop kazašského celku. Do vápna se snesl velice nebezpečný centr, který za sebe odvrátil Carlao.
75'
Už delší dob čekáme na něco kloudnějšího. Jakoby domácí naprosto přestali hrát, naopak otěže zápasu převzali hráči Astany.
74'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Musa Al Tamari, přichází Georgios Efrem.
72'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Pedro Henrique, přichází Baktiyor Zainutdinov.
69'
Nyní si domácí vůbec neporozuměli, Sallai se na poslední chvíli hnul špatným směrem. Mezitím si Astana pohrává s míčem.
68'
Astana se nikam nežene, naopak čeká na vlastní polovině, s čím soupeř přijde. U balónu je domácí obrana, která hledá skulinu.
67'
U levé postranní čáry si ukázkovým způsobem počínal Caju, který si tělem pokryl míč. Nakonec to bude autové vhazování pro domácí.
66'
Žlutou kartu dostává Pedro Henrique (FC Astana).
65'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. APOEL je směrem dopředu i nadále aktivnější, avšak nesmí zapomínat na zadní vrátka.
64'
APOEL se ještě dožadoval odpískání pokutového kopu za ruku soupeře, píšťalka hlavního sudího ale zůstává němá.
63'
Nsue se dostal do velice zajímavého postavení na centr, nadýchaný bochánek ale pouze proletěl šestnáctkou soupeře.
62'
Po delší době si s míčem zahrál také Waterman, který přihrál vedle stojícímu Vourosovi. Domácí to zkouší z vlastní poloviny.
61'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Dellatorre, přichází Reza Ghoochannejhad.
60'
APOEL se opět dožadoval pokutového kopu, ani tentokráte se ho ale nedočká. Dellattore to totiž zkoušel teatrálním pádem.
59'
Až nyní sledujeme trochu klidnější pasáž tohoto zápasu. Astana se i nadále spoléhá na pevnou defenzívu, která zatím nepřipustila žádnou inkasovanou branku.
58'
Kyperský celek měl k dispozici přímý kop z velice dobré pozice. K míči se postavil Lucas, který trefil pouze zeď. Další rána skončila vedle brány.
57'
Levou stranu si dokázal pokrýt velice aktivní Šomko, který se rozhodl zahrát na jistotu. Míč poslal vysoko na tribunu.
56'
V hostující šestnáctce to hravě zvládl Malij, který navíc vyvezl míč do bezpečnějšího prostoru. Domácí se přesto dostanou k autu.
55'
Žlutou kartu dostává Laszlo Kleinheisler (FC Astana).
54'
Waterman musel zasahovat hned proti dvěma střelám soupeře, na tu třetí už nedosáhl. To vadit nemusí, Henrique se totiž nacházel v ofsajdu.
53'
Sallai si ukázkovým způsobem zpracoval neposedný balón, načež Caju vyprodukoval centr. Ten ale skončil přesně na hlavě Postnikova.
52'
V úvodu druhého poločasu sledujeme velkou řadu faulů. Ten další obstaral hostující Majevskij, který raději zatáhl za záchrannou brzdu.
51'
Dellattore nyní doslova zboural jednoho z protihráčů, čehož si pochopitelně všiml také hlavní sudí. Astana bude rozehrávat z vlastní poloviny.
50'
Zahid sice uspěl v hlavičkovém souboji, prodloužení ale sebral jeden z protihráčů, který ale za pár vteřinek fauloval soupeře.
49'
Na druhé straně velmi dobře vystoupil Šomko, který nakonec v souboji jeden na jednoho vybojoval aut. Astana se tak opět dostane k míči.
48'
Malij se ujal rozehrávky od vlastního pokutového území. Jeho pas našel Mužikova, který ale nevybojoval ani autové vhazování.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám žádnou branku nenabídl. Sledovali jsme vyrovnanou podívanou, avšak mnoho vyložených šancí jsme neviděli. Přeci jenom to byl domácí celek, který byl častěji u balónu, k žádné přesné trefě se ale nedostal. Viděli jsme také velkou řadu nedovolených zákroků, což určitě svědčí o bojovnosti obou celků.
45+3'
45+3'
Al Tamari se dokázal protáhnout až před brankáře, kterého ale úhlu překonat nedokázal. Také domácí si vyzkouší rohový kop.
45+2'
Kleinheisler to zkusil hodně vysokým centrem, který nakonec stačil odklidit Morais. Astana si vyzkouší rohový kop z pravé strany.
45+1'
Carlao přispěchal zpět k míči, nakonec ale fauloval jednoho z protihráčů. Na pořadu dne bude další standardka pro Astanu.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prvního poločasu. Zatím to vypadá, že žádnou branku neuvidíme.
43'
K velice pohotovému obstřelu se dostal Sallai, který ho zkoušel hodně chytře. Jeho technická rána nakonec skončila vedle tyče.
42'
Kabananga se jako první dostal k centrovanému míči, který se ještě snažil prodloužit za sebe. Hra je nakonec přerušena, na zemi skončil Henrique.
41'
Tentokráte to po pravém křídle zkoušel Nsue, který ale fauloval dobře bránícího Šomka. Hosté se tak opět dostanou k míči.
40'
Al Tamari se dostával s míčem do nebezpečného prostoru, kde si ale neporozuměl s míčem. Nakonec to bude odkop od branky Astany.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Po delší době jsme viděli standardní situaci v podání Astany. Před branku se snášel načechraný centr, který odhlavičkoval Nsue.
37'
Nsue si chtěl pustit míč kolem bránícího Šomko, druhý jmenovaný tento záměr ale přečetl. Posléze se k pohotové střele dostal Zahid.
36'
Rukavina centroval na urostlého Kabanangu, který operoval zády k brance. Nakonec mu míč uskočil, což hrálo do karet Vourosovi.
35'
Lucas nyní zcela nepochopil záměr Al Tamariho, který se mu pokoušel narazit. Míče se tak zmocnil pozorný Malij.
34'
Caju se zmocnil míče, který musel odkopnout na druhou stranu hrací plochy. Nakonec se k autovému vhazování dostane Rukavina.
29'
Astana si opět zahrávala. Míč totiž skákal malým vápnem, když tu náhle málem zakončil Nsue. Nakonec to bylo s faulem domácího obránce. Posléze se do zakončení natlačil Tomasov, který ale hlavičkou minul branku.
28'
Tentokráte se na zemi ocitl domácí Morais, APOEL bude zahrávat další standardku. Bude to nějakých pětatřicet metrů od branky.
27'
Přenesení hry našlo na levém křídle Henriqueho, který vyhrál souboj sám pro sebe. Domácí ho ale okamžitě obrali o balón.
26'
Už se opět hraje, k míči se postavil domácí celek, jenž se postaral o další standardku. Ve své šestnáctce ale zasáhl Mužikov.
25'
Hlavní sudí nařídil krátkou přestávku na doplnění tělních tekutin. Nutno podotknout, že na Kypru panuje opravdu horké počasí.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím žádnou branku nenabídla. Astana vychází ze zajištěné obrany, její protiútoky jsou hodně nebezpečné.
23'
Z velké vzdálenosti to zkoušel Tomasov, který ale mířil slabě do rukavic brankáře. Posléze si při napadání pomohl faulem Al Tamari.
22'
Kazašský celek se dostal k exekuci rohového kopu, který obstaral křídelník Tomasov. Jeho centr pouze proletěl pokutovým územím.
21'
Na druhé straně to hodně chytře zkoušel Tomasov, jehož střílená nabídka div nenašla Kabanangu. Waterman si určitě oddychl.
20'
To nebylo špatné. Zahid si navedl míč do lepší pozice, odkud zamířil těsně vedle vzdálenější tyče. Erić hodně vynadal svým spoluhráčům.
19'
Za pokutovým územím se dostal k míči Lucas, kterému ale uskočil balón od kopačky. Astana tak přečkala nápor svého soupeře.
18'
Zahid se šikovně protáhl až do střeleckého zakončení, které ale poslal úplně vedle. APOEL bude zahrávat roh, Postnikov míč lehce tečoval.
17'
Najednou se až před brankáře protáhl Dellatorre, který ale neměl na zakončení téměř žádný čas. Erić výborně zasáhl nohou.
16'
Vouros se pokusil oslovit Sallaie, do dráhy letu míče se ale postavil napadající Kleinheisler, který odrazil míč až do zámezí.
15'
Waterman musel hodně rychle z branky, neboť se míč odrazil k naběhnuvšímu Tomasovi. Domácí brankář to nakonec zvládl na jedničku.
14'
Šomko byl vystaven do těžké situace, nakonec mu ale pomohlo nepovedené zpracování Nsue, který se dostal s míčem za čáru.
13'
Zahid si navedl míč na pravačku, načež se mu podařilo najít Sallaie. Druhý jmenovaný se dostal k hlavičce, která ale nebyla povedená.
12'
Právě Rukavina pláchl podél pravé autové čáry, Caju se ale vzorně vrátil, a nakonec zamezil centrovanému balónu do vápna.
11'
Astana si nyní ubránila dalšímu centrovanému balón do šestnáctky, posléze Rukavina vyvezl míč z vlastní obranné poloviny.
10'
Šomko to zkusil dalekonosným pasem na Kleinheislera, do vzduchu se ale nejvýše dostal Carlao, jenž odvrátil míč do bezpečí.
9'
Majevskij měl ve středu hrací plochy nečekané problémy, které zvládl na jedničku. Nedovoleným zákrokem si pomohl domácí Vouros.
8'
Dellatorre se rychlostně dostal přes Maliho, následně se do zakončení dostal Lucas. Míč směřoval zhruba metr vedle tyče.
7'
APOEL měl k dispozici standardní situaci na vlastní obranné polovině. Míč se přesunul na kopačku Nsueho, jehož rána směřovala nad branku.
6'
Postnikov si nebral s odraženým míčem servítky, naopak ho nekompromisně poslal na Kabanangu, kterému moc nescházelo.
5'
K rozehrávce se postavil Morais, který se rozhodl rozehrát nakrátko. Následně v šestnáctce vznikl menší závar, Erić ale zasahovat nemusel.
4'
Caju se ujal autového vhazování od levé postranní čáry. Jeho nabídka směřovala na vedle stojícího Zahida, který vybojoval rohový kop.
3'
Poprvé se dostal k výkopu brankář Waterman, který posílal míč za středový kruh. Následně Sallai uspěl v hlavičkovém souboji.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

APOEL FC: Waterman – Nsue, Vouros, Carlao, Caju – Morais (C) – Al Tamari, Lucas, Zahid – Dellatorre, Sallai
Náhradníci: Romo – Efrem, Gentsoglou, Ghoochannejhad, Ioannou, Merkis, Milanov

FC Astana: Erić (C) – Rukavina, Postnikov, Malij, Šomko – Majevski – Tomasov, Mužikov, Kleinheisler, Henrique – Kabananga
Náhradníci: Mokin – Bejsebekov, Zajnutdinov, , Murtazajev, Janga, Oliveira, Logviněnko

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Koslowski (všichni Německo).
FC Astana

Kazašská Astana se rovněž v loňské sezóny radovala z mistrovského titulu, přičemž skončila na první pozici o pouhý bod před Kajratem. Astana se rovněž v uplynulém ročníku probíjela do základní skupiny Ligy mistrů, v posledním předkole jí ale vystavil stopku Celtic, který těžil z výborného prvního zápasu, ve kterém zvítězil vysoko 5:0. Astana byla v letošním ročníku nasazena do prvního předkola Ligy mistrů, konečnou stanicí nakonec bylo předkolo třetí, ve kterém kazašský celek nestačil na chorvatské Dinamo Záhřeb. Astana tedy logicky putovala do Evropské ligy, konkrétněji do posledního předkola, které jí může zaručit skupinovou fázi EL.
APOEL FC

Kyperský APOEL se v loňské sezóně umístil po základní části na první pozici, čímž se automaticky kvalifikoval do skupiny o titul. Domácí tým dnešního utkání si nakonec ustrážil první pozici, druhý Apollon nechal za sebou o dobré čtyři body. APOEL se pochopitelně dostal do kvalifikace o Ligu mistrů, tam ale překvapivě vypadl hned v prvním předkole, ve kterém nestačil na Suduvu. Litevský celek totiž na domácím stadionu vyhrál 3:1, následná odveta přinesla vítězství APOELU, avšak výsledek 1:0 na postup nestačil. Kyperskému mužstvu se o poznání lépe daří v kvalifikaci o Evropskou ligu. Ve druhém předkole si poradil s estonskou Florou, v další bitvě poté zdolal velice silnou Beer Ševu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu čtvrté předkolo, my budeme společně sledovat souboj mezi APOEL FC a FC Astana.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.