Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Arnhem : Viitorul - 2. srpna 2018   20:00

Arnhem
Arnhem
23' Matavž  • 48' Linssen  • 77' Beerens
3:1
(1:0)
Viitorul
Viitorul
50' Drăguş
Arnhem
Eduardo – Karavajev, Thelander, Clarke-Salter (58. van der Werff), Büttner – Serero, Bero (57. Bruns), Foor – Beerens, Matavž, Linssen (C) (90+2. Gong)
Pasveer – Karami, van der Werff, Clark, Bruns, Gong, Buitink
Clancy – McGeachie, Stokoe (všichni Skotsko)
GelreDome, Arnhem
Viitorul
Cojocaru – Lima, Țîru, Mladen, De Nooijer – Achim, Băluţă (71. Hodorogea), Vînă – Drăguş (78. Măţan), Hagi (C), Houri (46. Ciobanu)
Buzbuchi – Luchin, Măţan, Voduţ, Ciobanu, Hodorogea, Boboc

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi pro tuto chvíli loučím, užíjte si zbytek dnešního večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 10:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 12:10.
Je dobojováno! Holandský Arnhem zvládnul odvetný zápas druhého předkola Evropské ligy a po brankách Matavže, Linssena a Beerense postoupil do dalšího předkola. Ve třetím předkole této soutěže si zahrají proti švýcarské Basileji.
90+5'
90+4'
Tohle byla zdá se, poslední šance hostů na nějaké snížení svého manka v tomto dvojzápase. Za malou chvíli rozhodčí dnešního utkání ukončí tento zápas.
90+3'
Domácí tým se rozhodnul dohrát zápas u rohového praporku, kde se snaží vší silou udržet míč. To se jim také po nějakou dobu daří.
90+2'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Linssen, přichází Gong.
90+1'
Rozhodčí ve druhém poločase nastavil čtyři minuty nad rámec základní hrací doby zápasu.
90'
Jenže ten se vůbec nepovedl, domácí obrana dokázala míč odvrátit daleko do bezpečí.
90'
Eduardo skvěle a hlavně rychle vyběhnul proti soupeři, jehož střelu vyrazil na rohový kop.
89'
Pomalu se blíží závěr dnešního utkání. Pokud se už nic zásadního v dnešním utkání nestane, tak Vitesse na postoupí.
87'
Žlutou kartu dostává Beerens (SBV Vitesse Arnhem).
87'
Domácí tým se opět zatáhnul na vlastní polovinu, ale bránit v tuto chvíli nemusí. Rozehrávka se hostům přiliš nepovedla a skončila v zámezí.
86'
Centr z rohového kopu zamířil do malého vápna, kde byl připraven hostující brankář. Ten nemohl chytnout míč do rukavic, proto musel boxovat mimo vápno.
85'
Navíc Arnhem následně vybojoval výhodu rohového kopu, který bude po krátké odmlce rozehrávat.
84'
Bruns byl na polovině hřiště seslán na trávník, hra byla přerušena. Až po chvilce se míč opět dal do chodu na kopačkách domácích.
83'
Rumunský tým už hraje v defenzívě pouze na dva hráče, všichni ostatní jsou už v útoku.
82'
Matavž ve stoprocentní šanci selhal. Kdyby to nebylo o dvě branky, tak bych řekl, že by to Arnhem mohlo mrzet.
81'
Vînă se snažil překvapit domácího brankáře, ale ten si na něj nepřišel. Dlouhý nákop směřující do pokutového území přistal v rukavicích brankáře.
80'
Máme před sebou závěrečných deset minut základní hrací doby tohoto zápasu. Vitesse drží postupový výsledek 3:1.
78'
Střídání v týmu FC Viitorul Constanta: ze hřiště odchází Drăguş, přichází Măţan.
77'
Arnhem právě vstřelil branku!
Velkou chybu vyrobil jeden z hostujících hráčů, který hlavou poslal míč zpátky ke svému brankáři. Tuto malou domů vystihnul ROY BEERENS, který následně přeloboval vyběhnutého brankáře Constanty – 3:1.
76'
Hostům se čím dál více krátí čas na potřebné vyrování, naopak VItesse se čím dál víc blíží postupu.
75'
Domácí tým se nebezpečně stahuje na vlastní polovinu. To by se Arnhemu mohlo nebezpečně vymstít.
74'
Matavž pouze prodloužil míč do hloubi útočné poloviny, tam ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
73'
Domácí akce skončila vlivem odpískaného ofsajdu, míč jde opět na kopačky rumunského celku, který už pomalu bude vsázet na všechno do útoku.
72'
Domácí brankář s odkopem nikde výrazně nespěchal, vyháněl své spoluhráče na polovinu soupeře. Přitom následně zvolil přihrávku nakrátko.
71'
Střídání v týmu FC Viitorul Constanta: ze hřiště odchází Băluţă, přichází Hodorogea.
70'
Druhý poločas je po skvělém začátku opět poměrně nudný. Vitesse i po obdržené brance má postup na dosah, stačí neinkasovat.
69'
Nebezpečný centr od Karavajeva propadnul až na zadní tyč, kde byl Büttner. Ten si míč potáhnul a následně vypálil, jenže těsně nad.
67'
Rumunský celek kombinoval na jeden dotek až do centru z pravé strany, který odvrátil pozorný obránce domácích.
66'
Už to opět mohlo být o dvě branky. Bruns dostal skvěle nabito, ale branku netrefil. Velká škoda pro holandský celek.
65'
Akce domácích byla ukončena předčasně, jelikož byl asistentem sudího odpískán ofsajd.
64'
Hagiho střela skončila vysoko nad brankou. Jeden z domácích fanoušků se míče nechtěl vzdát, ale poté ho na hrací plochu hodil.
63'
Thelander skvěle přečetl hru soupeře a parádním skluzem odehrál míč do bezpečí před dotírajícím soupeřem.
62'
Matavž si skvěle naběhnul, ještě lépe pokryl míč a poté nebezpečně vypálil. Jeho střele chybělo ovšem pár metrů, aby vůbec ohrozila branku.
61'
V dosavadním průběhu dnešní odvety se trefili stejní hráči jako v prvním zápase. Drăguşovi chybí ještě branka, dojde dnešní utkání do prodloužení?
60'
Linssen se na levé straně skvěle uvolnil, ale jeho následnou střelu dokázala obrana soupeře zablokovat.
59'
Opět se tedy bude hrát, u míče jsou domácí, kteří to opět s útokem myslí vážně.
58'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Clarke-Salter, přichází van der Werff.
57'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Bero, přichází Bruns.
55'
Hostující obrana si opět dokázala poradit s rohovým kopem soupeře. Navíc poté rozhodčí přerušil hru, jelikož jeden z domácích hráčů vyžaduje ošetření.
54'
Rumunský celek je ve druhém poločase střelecky aktivnější, ale zatím se pouze co druhá střela vejde mezi tři tyče. Navíc Eduardo v brance Arnhemu je pozorný.
53'
Eduardo celou dobu viděl dráhu letu hostující střely, kterou následně chytil do svých rukavic. Domácí brankář poté volí rozehrávku nakrátko.
52'
Tak tohle je snový start do druhého poločasu z pohledu fanouška, který má rád ofenzivní pojetí fotbalu. Uvidíme, jak se tento fotbal bude dál vyvíjet.
50'
Tým Viitorul Constanta právě vstřelil branku!
Hosté z Rumunska se ovšem nevzdávají a hned z následující akce dokázali zásluhou DENISE DRĂGUŞE snížit na rozdíl jediné branky – 2:1.
48'
Snad první útočná akce domácích ve druhém poločase končí druhou brankou v utkání! První střela byla zablokována, druhá taky, ale až třetí, kterou vyslal BRYAN LINSSEN skončila v bráně. – 2:0.
47'
Hosté v tuto chvíli nemají co ztratit, proto hned na začátku poločasu sází na ofenzivní pojetí jejich hry.
46'
Rozehrávku druhého poločasu obstarali domácí hráči, kteří jsou poločas od postupu do dalšího předkola Evropské ligy.
46'
Střídání v týmu FC Viitorul Constanta: ze hřiště odchází Houri, přichází Ciobanu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
První poločas je za námi, domácí hráči míři do šatny rozhodně spokojenější než jejich soupeři z Rumunska, jelikož na svém hřišti vedou po brance Clarka-Saltera 1:0. Toto vedení je docela zasloužené, protože domácí byli po celý první poločas aktivnějším týmem. Navíc mohli vést i větším rozdílem.
45+2'
45+1'
Ten ovšem zdaleka nic nebezpečného nepřinesl hostující obrana si s tímto pokusem dokázala poradit.
45+1'
Rozhodčí tohoto zápasu prodloužil první poločas o minutu navíc.
45'
Arnhem bude rozehrávat v poslední minutě základní hrací doby další svůj rohový kop.
44'
Hagi se dožadoval odpískání faulu na vlastní osobu, ale rozhodčí pouze kroutil hlavou. Hra pokračuje, u míče jsou domácí.
43'
Constanta by ráda vstřelila vyrovnávací branku ještě před koncem prvního poločasu. Jenže to by musela mít míč na svých kopačkách.
42'
Žlutou kartu dostává Büttner (SBV Vitesse Arnhem).
41'
Domácí tým dnes už podruhé orazítkoval břevno hostující branky! Jejich tlak stále nekončí.
40'
Žlutou kartu dostává Hagi (FC Viitorul Constanta).
38'
Matavž se dostal k hlavičce, kterou poslal vysoko nad hostující branku. Hosté budou odkopávat od své branky.
37'
První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému závěru. Arnhem i nadále vede těsným výsledkem nad svým soupeřem 1:0.
36'
Jenže Vînă končí celou akci svého týmu, protože jeho přihrávka vůbec nemířila do prostoru, kde si nabíhal jeho spoluhráč.
35'
Bero se neproháčkoval kolem tři protihráčů a o míč přišel. Viitorul je po delší době na polovině soupeře.
34'
Linssen se opět odhodlal ke střele, ale ta byla opět zablokována. Arnhem bude mít aspoň autové vhazování.
33'
Rumunský celek se nemůže dopracovat ke kloudné přihrávce a je pod obrovským tlakem svého soupeře.
32'
Další rohový kop a další vzrušení před rumunskou brankou. Tentokrát si Rumuni dokázali poradit a míč zablokovali.
31'
Parádní rána Bera vyprášila rukavice hostujícímu brankáři. Ten vyrazil míč na rohový kop.
30'
Máme za sebou třicet minut tohoto utkání. Vitesse pomalu míří za postupem do další fáze, jelikož vede 1:0.
29'
Büttner opět dokázal vyšachovat dva obránce a poté i odcentroval, jenže pouze do rukavic hostujícího brankáře.
27'
Rumunský celek se snaží o konstruktivní rozehrávku na vlastní polovině, ale domácí napadání jim to dost komplikuje.
26'
Serero zůstal po kontaktu se soupeřem na trávníku. Po krátké chvilce opět vstanul a bude pokračovat dál ve hře.
25'
Constanta stále nemůže najít recept na pozornou obranu domácích, která je v dosavadním průběhu stále bezchybná.
23'
Druhý rohový kop v podání domácích už ovšem úvodní branku v utkání přinesl. TIM MATAVŽ si skvěle naskočil na centrovaný míč, který poslal nechytatelně do branky soupeře – 1:0.
22'
Arnhem zahrával rohový kop, který byl rozehrán velmi povedeně. Přetažený míč se snesl na hlavu Büttnera, který orazítkoval břevno hostujcíjí branky.
21'
I hosté mají v ofenzivní části své hry nepřesnosti, oba brankáři jsou v posledních minutách bez výraznější práce.
19'
Arnhem se více tlačí do zakončení, to je stále nepřesné. Karavajev přetáhnul svůj centr přes pokutové území až do zámezí.
18'
Arnhem nic světoborného ze své standardní situace nevytěžil, pouze nepřesnou střelu, která mířila nad horní tyčku hostující branky.
17'
Žlutou kartu dostává De Nooijer (FC Viitorul Constanta).
17'
Büttner si skvěle hodil míč kolem obránce, ale jeho přízemní centr byl zablokovaný mimo pokutové území.
16'
Hagi vystihnul nepřesnou rozehrávku, ale nedokázal úspěšně přelobovat domácího brankáře.
15'
Patnáct minut prvního poločasu je za námi. V Arnhemu se hraje stále bez branek, postup má zatím v kapse domácí celek.
14'
Z kombinační hry má více domácí celek, hosté zase umí výborně vysunout své napadání, ovšem bez úspěchu.
13'
Houri se nabídnul do kombinace, ale následně si nedokázal zpracovat míč podle svých představ. Constanta opět hraje bez míče.
12'
Úvodní minuty moc vzruchu rozhodně nepřinesly, odveta je zatím opatrná z obou stran. Za zmínku možná stojí střela Hagiho.
10'
Viitorul sice skvěle napadá, ale nic z toho prozatím není, ani zisk míče. Navíc přichází zbytečný útočný faul.
9'
Rohový kop nic zásadního nepřinesl. Domácí Eduardo bude odkopávat od své branky, s tímto odkopem ovšem nikde nespěchá.
8'
Hagi se odhodlal ke střele zpoza šestnáctky, která docela dost zaměstnala domácího brankáře. Ten musel vytáhnout parádní skok, aby míč vyškrábnul mimo branku.
7'
Houri si nepohlídal své útočné postavení a následně mu byl odpískán první ofsajd v tomto zápase. Míč opět přechází na domácí kopačky.
6'
Eduardo musel vyběhnout rychle z branky, aby odkopnul míč před dotírajícím útočníkem hostujícího celku.
5'
Domácí Vitesse se snaží o postupnou kombinaci, která začíná až u vlastního brankáře. Constanta je skvěle vysunutá a brání jim v přechodu na jejich polovinu.
4'
Linssen měl otevřený prostor, kterého také využil. Jeho následná střela zpoza šestnáctky byla zablokována.
3'
V úvodních minutách se oba týmy střídají v držení míče, ani jeden si moc kombinace rozhodně neužije.
2'
Domácí tým vysunul své napadání dost vysoko, rumunským hráčům to dělalo sice velké problémy, ale Vitesse jim pomohlo nedovoleným zákrokem.
1'
Odvetu druhého předkola Evropské ligy rozehráli hostující hráči, kteří dnes budou hrát v modro-černé kombinaci. Domácí Arnhem zase ve svých typických barvách, černé a žluté.
1'

SBV Vitesse Arnhem: Eduardo – Karavajev, Thelander, Clarke-Salter, Büttner – Serero, Bero, Foor – Beerens, Matavž, Linssen (C)
Náhradníci: Pasveer – Karami, van der Werff, Clark, Bruns, Gong, Buitink

FC Viitorul Constanta: Cojocaru – Lima, Țîru, Mladen, De Nooijer – Achim, Băluţă, Vînă – Drăguş, Hagi (C), Houri
Náhradníci: Buzbuchi – Luchin, Măţan, Voduţ, Ciobanu, Hodorogea, Boboc

Rozhodčí: Clancy – McGeachie, Stokoe (všichni Skotsko).
První zápas (jediné vzájemné utkání)

26. 7. 2018 • Constanta – Arnhem 2:2
• B: 43. Dragus, 48. Dragus – 54. Matavž, 72. Linssen
FC Viitorul Constanta

Naopak rumunská Constanta má za sebou už pět soutěžních zápasů. Jejích sezóna začala dvojzápasem v prvním předkolo této soutěže proti lucemburskému Racingu. Naopak v lize ještě tento tým nedokázal vyhrát. Musíme ovšem připomenout, že rumunská liga má za sebou pouze dvě odehraná kola.

SBV Vitesse Arnhem

V Holandsku ještě sezóna nezačala, proto má Vitesse na svém kontě pouze jedno soutěžní utkání, které vlastně bylo v Rumunsku proti Constantě. Příprava na letošní ročník začala pozvolna, když přišly dvě porážky. Poté si holandský klub připsal remízu a na závěr přípravy dokázal přehrát moskevský Lokomotiv rozdílem třídy 3:0.

17. 7. 2018 • příprava • Arnhem – Lok. Moskva 3:0
13. 7. 2018 • příprava • Arsenal Tula – Arnhem 2:2
9. 7. 2018 • příprava • Šachťar – Arnhem 4:1
6. 7. 2018 • příprava • Wolfsberger – Arnhem 2:1
Hezký den, předkola evropských pohárů jsou už v plném proudu. Dnes se podíváme na odvetu druhého předkola Evropské ligy mezi SBV Vitesse Arnhem a FC Viitorul Constanta. První zápas sice skončil smírně 2:2, ale menší výhoda bude skrze venkovní branky na straně holandského týmu. Tímto přenosem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.