Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Apoel - 30. srpna 2018   16:00

Astana
Astana
16' Henrique
1:0
(1:0)

2:1 (PEN)

Apoel
Apoel
Astana
Erić (C) – Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko – Tomasov, Majevskij (120+2 Logviněnko), Kleinheisler (99. Bejesebekov), Henrique – Mužikov (53. Richard Almeida) – Kabananga (84. Janga)
Mokin – Bejesebekov, Almeida, Maliy, Logviněnko, Janga, Ščetnik
Kehlet – Larsen, Sorensen
Astana Arena, Astana
Apoel
Waterman – Vouros (120+1 Gentsoglou), Nuno Morais (C), Carlão – Nsue, Zahid (65. De Vincenti), Souza, Caju – Al-Taamari (84. Efrem), Ghoochanneijhad (94. Dellatorre), Sallai
Romo – Gentsoglou, Efrem, De Vincenti, Merkis, Ioannou, Dellatorre

Domácí celek ve velmi dramatickém zápase vyhrál na pokutové kopy, což znamená, že postupuje do Evropské ligy. APOEL smutní, protože byl blízko k postupu, ale pokutové kopy mu vůbec nevyšly. Zde v Astaně se bude slavit ještě dlouho.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 26:18.
Souza neproměňuje. Poslal míč nad branku, což znamená, že postupují domácí!
Bejesebekov neproměňuje. Brankář kryje míč, nedobře kopnutý pokutový kop.
Dellatorre neproměňuje. Hostující hráč minul branku.
Henrique proměňuje. Domácí hráč poslal míč do horního růžku.
Efrem neproměňuje. Střelu po zemi kryje gólman.
Aničić neproměňuje. Trefil brankovou konstrukci.
De VINCENT neproměňuje. Špatně kopl penaltu a gólman zasáhl.
Richard ALMEIDA proměňuje. S jistotou poslal míč do horní části branky.
Nuno MORAIS proměňuje. Gólman směr vystihl, ale míč nezastavil.
Střílení penalt začíná.
Vzhledem k tomu, že úvodní duel vyhrál APOEL 1:0, v tomto odvetném zápase padl jediný gól, trefil se domácí hráč. Za celkového stavu 1:1 se prodlužovalo. Nastavený čas žádnou velkou šanci nenabídl, a tak uvidíme pokutové kopy.
120+3'
Druhé prodloužení skončilo.
120+2'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Majevskij, přichází Logviněnko.
120+1'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Vouros, přichází Gentsoglou.
120'
Všechno směřuje k pokutovým kopům.
119'
Volný kop budou na polovině hrací plochy rozehrávat domácí fotbalisté.
117'
Hosté se pokouší rozhodnout zápas, Dellatorre to zkoušel z dobré pozice, jeho rána končí mimo.
115'
Další rohový kop pro hostující celek, který je nyní lepší. De Vincenti pálí mimo. Jeho střela vůbec nebyla dobře provedená.
113'
De Vincenti vypálil z velké dálky, Erić vytáhl míč na rohový kop. Ten se APOELu nepovedl podle představ.
112'
Rozehrávat bude domácí brankář. Míč se dostal dostal na útočnou polovinu, tam ale Astana faulovala.
110'
Deset minut hry plus nějaké drobné nastavení zbývá do konce prodloužení. Nikdo se nemůže dostat k zakončení.
109'
Obrany obou celků hrají zodpovědně, útočníci se vůbec nemohou dostat do střeleckých příležitostí.
108'
Žlutou kartu dostává Henrique (FC Astana).
107'
Běloruský celek kombinuje na útočné polovině, mnoho šancí k vidění není.
106'
Úvodní část prodloužení žádnou výraznější příležitost nepřinesla, uvidíme, co druhý část.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Jedna minuta se bude nastavovat. Šomko poslal balon z první mimo branku.
105'
Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
103'
APOEL kombinuje na útočné polovině, ale do střelecké pozice se nemůže dostat. Caju centroval před branku, obrana si dokázala poradit.
101'
Hostující brankář rozehrává od své branky, dostáváme se do poslední pětiminutovky první části prodloužení.
99'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Kleinheisler, přichází Bejesebekov.
98'
Žlutou kartu dostává Aničić (FC Astana).
97'
Mnoho šancí v této části prodloužení k vidění není. Ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat na útočnou polovinu.
96'
APOEL vybojoval autové vhazování na útočné polovině.
94'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Ghoochanneijhad, přichází Dellatorre.
94'
Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí brankář rozehrává od své branky. Následně byl Caju faulovaný.
93'
Rozehrávka se však vůbec nepovedla.
92'
Rohový kop nyní vybojoval hostující celek. Centroval před branku bude De Vincenti.
92'
Domácí fotbalisté hrají aktivně, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Následovat bude po krátké přestávce prodloužení.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Ani tentokrát se nepodařilo domácím přesněji rozehrávat.
90+4'
S centrem před branku si poradila obrana. Následně ale Astana získala další roh.
90+3'
Rohový kop pro domácí celek. Rozehrávat ho bude Tomasov.
90+2'
Erić rozehrává od své branky, sledujeme pasivní hru z obou stran. Nikdo se do útoku nehrne.
90+1'
Celkem pět minut se bude nastavovat. Hned v té první nepřesně zakončoval hostující Sallai.
90'
Uvidíme, kolik minut bude sudí nastavovat ke druhému poločasu.
89'
Hosté rozehrávají na své obranné polovině a nikam se neženou. Zejména nechtějí chybovat.
88'
Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, zatím jedinou branku vstřelil domácí celek, což znamená, že se bude s největší pravděpodobností hrát prodloužení.
84'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Al-Taamari, přichází Efrem.
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Kabananga, přichází Janga.
84'
Astana se dostala na útočnou polovinu, kde se ovšem provinila útočným faulem.
82'
Fanoušci ženou domácí hráče za vstřelením rozhodující branky.
82'
Astana hraje aktivně, dere se do střeleckých pozic, obrana APOELu musí být pozorná.
80'
Do konce poločasu zbývá deset minut a nějaké prodloužení. Za tohoto stavu se bude prodlužovat.
79'
Šance jsou k vidění na obou stranách. Prodloužení ani jednomu týmu nevyhovuje.
78'
Tomasov rozehrával volný kop, následná hlavička Henriquea končí mimo branku. Nechybělo mnoho a do vedení šel domácí tým.
75'
Hosté mohli rozhodnout. Al-Taamari vypálil a jeho ránu vyrazil gólman jen před sebe, následně Ghoochanneijhad z první minul.
74'
Žlutou kartu dostává Šomko (FC Astana).
72'
Ze střední vzdálenosti to zkoušel Souza, jeho ránu domácí brankář sledoval, ale zasahovat nemusel.
71'
APOEL se nyní nastěhoval na útočnou polovinu, kde kombinoval. Ke střele se dostal De Vincenti, jehož projektil kryje brankář.
70'
Dvacet minut hry zbývá do konce poločasu, za tohoto stavu by se zápas prodlužoval.
69'
Richard Almeida fauloval, rozehrávat tak bude APOEL.
68'
Waterman rozehrává od své branky, na výraznější šanci ve druhém poločase zatím čekáme.
66'
Almeida hledal dobrým pasem spoluhráče, ten byl však příliš pomalý, a tak na míč nedosáhl.
65'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Zahid, přichází De Vincenti.
64'
Nyní se APOEL nastěhoval na útočnou polovinu, ale zakončit se nepodařilo.
62'
Sallai dobře vypálil, jeho ránu tak tak vytáhl domácí brankář na roh. Al-Taamari centroval před branku, ale domácí získali míč.
61'
Tomasov se propracoval do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná.
60'
Nsue hledal spoluhráče na útočné polovině, ale přes domácí defenzivu se do střelecké pozice nepropracoval.
58'
Žlutou kartu dostává Richard Almeida (FC Astana).
57'
Richard Almeida z dobré pozice z otočky vypálil. Jeho ránu do střelu branky kryje Waterman.
56'
Waterman po nepřesné domácí střele rozehrává od své branky, převahu dál tým z Kazachstánu.
54'
Jako první střídal domácí celek, který se pokouší přidat další branku a v celkovém součtu se tak dostat do vedení.
53'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Mužikov, přichází Richard Almeida.
52'
Ghoochanneijhad hledal spoluhráče před brankou, centr centr bránící se hráči dostali do bezpečí. Směr hry se tedy otáčí.
50'
Úvod druhého poločasu naznačil, jak bude vypadat obrázek hry. Astana hraje aktivně a hosté se musí bránit.
49'
Vouros odehrál míč do zámezí, rohový kop pro domácí celek. Centr se snesl před branku, následná rána byla nepřesná.
47'
Domácí vhazují na útočné polovině. Astana pokračuje v aktivní hře.
46'
Zápas pokračuje druhým poločasem. Zdá se, že ani jeden celek nestřídal.
46'
Jeden gól Astany, tři žluté karty v poměru 1:2 a převaha Astany. Tak nějak by se dal popsat první poločas odvetného zápasu předkola Evropské ligy mezi Astanou a APOELem.
45+2'
45+2'
Domácí sice mají převahu, ale do střelecké pozice se zatím nemohou propracovat.
45+1'
Dvě minuty se budou nastavovat.
45'
Kabananga vedl domácí útočnou akci, jeho rána byla sice zblokovaná na roh, ale sudí signalizuje odkop od branky.
43'
V klidnějším tempu se dohrává první poločas, ve kterém dominoval domácí celek.
41'
Astana pokračuje v aktivní hře, navíc velmi rychle napadá po ztrátě míče. Sledujeme zajímavý fotbal.
40'
Zajímavá akce domácích končí, Rukavina byl pomezním sudím nachytaný v postavení mimo hru. Rozehrávat se tak bude od branky hostujícího mužstva.
39'
Domácí Astana delší dobu kombinuje na útočné polovině, ale do výraznějších šancí se zatím nedostává.
36'
Erić rozehrává od své branky. Nikam se nežene. Čeká na své spoluhráče, kteří musí zaujmout lepší postavení.
35'
Postnikov fauloval, volný kop pro APOEL. Rozehrál ho Zahid. Zkoušel to přímou střelou, ale minul branku.
35'
Deset minut hry zbývá do konce prvního poločasu, který nabízí velmi atraktivní fotbal.
33'
Al-Taamari zakončoval z velké dálky, jeho ránu zblokoval obránce, a pak už míč získal brankář.
32'
Bleskově se přesunula hra na druhou stranu, Kleinheisler zakončoval a pozorný musel být Waterman.
31'
Po půlhodině hry ohrozili branku také hosté. Zakončoval aktivně hrající Caju, jehož pokus kryje brankář Erić.
30'
Caju vhazuje na útočné polovině, domácí se zmocnili míče, a tak se rychle rodí akce Astany. K zakončení se ale nedostala.
29'
Atmosféra zde v Astaně je parádní. Daleko lepší než si mohou sportovní fanoušci pamatovat ze zápasů KHL.
28'
Sledujeme rychlý fotbal, aktuálně je v součtu stav 1:1. Aktivnější jsou jednoznačně domácí.
27'
Po centru před branku zakončoval hlavou Kabananga, jehož projektil končí mimo branku.
26'
Hostující Souza si v souboji na obranné polovině pomohl nedovoleně, rozehrávat tak bude domácí Tomasov.
25'
Domácí Astana rozehrává od své branky, hra se rychle dostala na její útočnou polovinu, ale Zahid bleskově odehrál balon.
23'
Domácí hráči se snaží rychlými míči přenášet hru na útočnou polovinu. To se zatím daří, a tak má APOEL velké problémy.
22'
Domácí celek chce do Evropské ligy. Po vstřelené brance pokračuje v aktivní hře. Nyní další dobrou střelu vyslal Kabananga. Na jeho projektil brankář dokázal zareagovat.
20'
Al-Taamari hodně aktivně vlétl do souboje s domácím brankářem. Erić je v pořádku, a tak rozehrává od své branky.
19'
Žlutou kartu dostává Sallai (APOEL FC).
16'
Astana právě vstřelila branku!
Znělka Seven Nation Army zní Astana Arenou. Domácí se prosazují. Ze svého pohledu kopl pokutový kop PEDRO KONZEN HENRIQUE na levou stranu, gólman si vybral opačnou. Domácí jdou do vedení a v celkovém součtu je to 1:1.
16'
Žlutou kartu dostává Carlão (APOEL FC). Hostující hráč v pokutovém území zahrál rukou, a tak je z toho penalta.
14'
Nsue vhazuje na útočné polovině, ale k jeho spoluhráčům dobře přistoupila domácí obrana, a tak neměli prostor dobře rozehrát.
13'
Žlutou kartu dostává Mužikov (FC Astana).
13'
Dobře to myslel jeden z hráčů Astany. Byl to Tomasov, kdo centroval do předbrankového prostoru. Míč ale našel gólman, který následně rozehrává.
12'
Waterman rozehrává po nepřesné domácí kombinaci od své branky.
11'
Domácí fotbalisté zahájili zápas aktivněji, snaží se něco vymyslet na útočné polovině, zatím ale marně. Obrana APOELu hraje zodpovědně.
10'
Fanoušci skandují Astana, snaží se pomoci svým oblíbencům v cestě za vedoucí brankou. Nyní však vhazují hosté na polovině.
9'
Rukavina se dopustil útočného faulu, a tak bude rozehrávat Waterman od své branky.
8'
Ruský klub má převahu, hraje aktivněji, a tak si jeho soupeři musí i v osobních soubojích počínat nedovoleně.
7'
Astana se propracovala stabilněji na útočnou polovinu. Kabananga zakončoval a jeho míč kryje poměrně snadno brankář.
6'
Domácí rozehrávají od své branky, rychlou akci zakončoval jeden z hráčů nepřesným pasem. Vykopávat bude od své branky Waterman.
5'
Optickou převahu mají v úvodu zápasu domácí fotbalisté, ale na výraznější příležitost čekají.
3'
Majevskij na obranné polovině fauloval soupeře, rozehrávat tak bude APOEL.
2'
Autové vhazování mají k dispozici domácí. Ti se ale u míče dlouho neudrželi, a tak hraje soupeř.
1'
1'

FC Astana: Erić (C) – Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko – Tomasov, Majevskij, Kleinheisler, Henrique – Mužikov – Kabananga
Náhradníci: Mokin – Bejesebekov, Almeida, Maliy, Logviněnko, Janga, Ščetnik

APOEL FC: Waterman – Vouros, Nuno Morais (C), Carlão – Nsue, Zahid, Souza, Caju – Al-Taamari, Ghoochanneijhad, Sallai
Náhradníci: Romo – Gentsoglou, Efrem, De Vincenti, Merkis, Ioannou, Dellatorre

Rozhodčí: Kehlet – Larsen, Sorensen.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Evropské ligy. V tomto zápase předkola proti sobě nastoupí FC Astana a APOEL FC.

Úvodní duel, který se hrál před týdnem, nenabídl příliš atraktivní duel. Celkem sedm střel na branku viděli diváci. Domácí APOEL dokázal zápas vyhrát nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, když se trefil v 79. minutě Caju. Domácí APOEL měl převahu, měl více ze hry, ale další branku nepřidal. Astana čekala na brejky a na rychlé přesuny hry. Domácí obrana byla pozorná. Nyní musí Astana zlepšit hru, pokud chce pomýšlet na zdramatizování této série.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.