Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Mariupol - 16. srpna 2018   20:45

Bordeaux
Bordeaux
54' Poundje  • 56' Sankharé
2:1
(0:0)
Mariupol
Mariupol
66' Fomin
Bordeaux
Costil – Lewczuk, Kounde, Pablo, Poundje – Lerager (62. Tchouameni), Otavio (89. Plašil), Sankharé – Youssouf, De Preville, Kamano (63. Vada)
Poussin – Plašil, Jovanović, Gajić, Tchouameni, Vada
Dallas – Stokoe, Stewart (všichni Skotsko)
Matmut Atlantique, Bordeaux
Mariupol
Galčuk – Kirjuchancev (46. Polegenko), Dawa (46. Javorskij), Bily, Demiri – Čurko, Myšňov, Pichalonok, Tyščenko (C) (62. Vakula) – Fomin, Borjačuk
Chudžamov – Chobotenko, Vakula, Bykov, Javorskij, Polegenko

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:13.
Je konec! Girondins Bordeaux nakonec uspělo i v dnešním utkání, tentokráte soupeře porazilo 2:1. Francouzský celek byl aktivní zejména v úvodu utkání, posléze se směrem dopředu začal projevovat také Mariupol, avšak dlouhou dobu se nedostával do ničeho nebezpečného. Krátce po startu druhého dějství, se domácí dostali do dvoubrankového vedení, na což soupeř reagoval jednou přesnou trefou. Francouzský celek potvrdil roli favorita a může se radovat z postupu do čtvrtého předkola.
90+2'
90+1'
Mariupol měl k dispozici ještě jednu lukrativní standardku, míč ale skončil na dobře postavené zdi. Vypadá to, že žádnou branku už neuvidíme.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux FC).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuty řádné hrací doby. Uvidíme, zda se bude nastavovat, očekávat se dají dvě minuty.
89'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Otavio, přichází Jaroslav Plašil.
88'
Žlutou kartu dostává Oleksandr Pichalonok (Mariupol).
87'
Poprvé si zakončení připsal také střídající Tchouameni, kterému se hlavička z obtížné pozice příliš nevyvedla. Galčuk nemusel zasahovat.
86'
Poundje je dnes zkrátka neúnavný. Střelec úvodní branky hýřil pohybem na levém křídle, načež se rozhodl spolupracovat s Otaviem.
85'
Jenomže obrovská chyba domácích přinesla sólový nájezd Vady, kterému v nejméně vhodný moment uskočil balón daleko od nohy.
84'
Autové vhazování si vzal na starost pravý bek Lewczuk, který si vybral pouze prostor, ve kterém se nacházela přesila protihráčů.
83'
Ukrajinský celek si přichystal velice slušný nápor, který obsahoval hned dva rohového kopy. Obrana Girondins pokaždé včas zakročila.
82'
Fomin se i tentokráte dostal k hlavičkovému pokusu, který mu ale zablokoval Kounde. Posléze domácí zadák srazil i ránu Polegenka.
81'
Vakula se dostal do operativní pozice, ze které nevymyslel nic kloudného. Mariupol pokračuje v obléhání pokutového území soupeře.
80'
Youssouf si všiml volného Lewczuka, který nebezpečně odcentroval do malého vápna. Tam si málem vlastní branku vstřelil Javorskij.
79'
Obrázek hry se nikterak nemění. I nadále sledujeme velice bojovnou podívanou, která se v současné době odehrává na hostující polovině.
74'
Kounde zkusil za obranou najít Youssoufa, s čímž počítal také pozorný Bily. Druhý jmenovaný je dnes hodně aktivní, Mariupol s ním má obrovské starosti.
73'
Nejprve se na zemi ocitl hostující Borjačuk, hlavní sudí ale nechal pokračovat ve hře. Posléze odpískal faul na domácího forvarda Vadu.
72'
De Preville se snažil přejít přes mohutný blok protihráčů, který mu nakonec zastavil cestičku vpřed. Směrem dopředu to zkouší Čurko.
71'
Na druhé straně měl snadnou práci brankář Costil, který zachytil padající míč své náruče. Domácí se snaží uklidnit hru.
70'
Dvojšance domácích! Nejprve na brankáře nevyzrál Youssouf, posléze si v dorážce vylámal zuby Otavio. Galčuk dnes drží svůj celek, avšak postup je stále hodně daleko.
69'
Ani on to nemyslel vůbec špatně. Technická navštívenka měla ideální razanci, avšak míč nakonec přeci jenom přeletěl břevno.
68'
Standardní situace také na druhé straně, avšak o trochu dále, než to měl Fomin. Odpovědnost na sebe vezme křídelník Youssouf.
67'
Pichalonok se snažil překvapit obranu soupeře křižnou kolmicí, která se ale stala snadnou kořistí Koundeho. Girondins brání na jedničku.
66'
Mariupol právě vstřelil branku!
Přímý kop končí kontaktní brankou! K oné rozehrávce se postavil RUSLAN FOMIN, který to kopl opravdu znamenitě. Obstřel přeletěl branku, aby následně skončil až v síti. Costil byl v tomto případě zcela bez šance.
66'
Je tu šance na snížení. Mariupol má k dispozici přímý kop z velice dobré vzdálenosti, bude to nějakých dvacet metrů od branky.
66'
Tentokráte zahrál na jistotu Poundje, který poslal neposedný míč až na tribunu. Uvidíme další autové vhazování hostujícího Čurka.
65'
Myšňov se rozhodl přenést hru k levé postranní čáře, kde operoval s míčem Vakula. Bordeaux ale výborně zažehnalo nebezpečí.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Mariupol je v posledních vteřinách lehce aktivnější, domácí ale stále vedou o dvě branky.
63'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Francois Kamano, přichází Valentin Vada.
63'
Na poslední chvíli zakročil domácí zadák Pablo, který zamezil stoprocentní šanci Borjačuka. Hosté budou zahrávat rohový kop.
62'
Střídání v týmu Mariupol: ze hřiště odchází Igor Tyščenko, přichází Vladyslav Vakula.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Lukas Lerager, přichází Aurelien Tchouameni.
61'
Ještě jeden centrovaný balón posílal do šestnáctky Bily, avšak i tentokráte zasáhl pozorný Pablo. Posléze vypálil vedle tyče Myšňov.
60'
Kolmice našla za obranou naběhnuvšího Fominina, kterému ale scházela větší podpora od spoluhráčů. Domácí se stačili vzorně vrátit.
59'
Otavio sice v době přihrávky podklouzl, to ale nemuselo vadit. Lewczuk se i přesto dostal k centru, po kterém hlavičkoval nad branku De Preville.
58'
Další nebezpečnou akci táhl De Preville, který byl těsně před přihrávkou zastaven Myšňovem. Hlavní sudí se rozhodl ponechat výhodu.
57'
Bordeaux stačily pouhé dvě minuty na to, aby vstřelilo hned dvě branky. Mariupol se nachází v kritické situaci, musí totiž vstřelit čtyři branky.
56'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Rázem je tu druhá branka v hostující síti! Kamano si pohrával s míčem v pokutovém území, načež poslal přesný centr na hlavu YOUNOUSSE SANKHARÉHO, který bezpečně propálil Galčuka.
54'
Tak to byla fotbalová paráda! Youssouf přenesl hru na levou stranu na Kamana, který přihrál pod sebe naběhnuvšímu MAXIMU POUNDJEMU. Posledně jmenovaný hráč nekompromisně vypálil na bránu, jeho rána orazítkovala břevno, avšak míč se od něj odrazil za brankovou čáru.
54'
Následný rohový kop nenabídl nic nebezpečného, naopak si Bordeaux v pohodě počkalo na padající míč, který odklidilo ven z vápna.
54'
Fantastický Costil! Do vzdušného prostoru se dokázal vyškrábat Tyščenko, který mířil pod břevno. Tam se ale zjevila také rukavice brankáře.
53'
Hodně těžkou pozici měl domácí Pablo, který se ocitl proti napadající dvojici protihráčů. Zpětnou přihrávkou nakonec oslovil Costila.
52'
Nutno podotknout, že od první minuty vydatně prší. To rozhodně neprospívá atraktivitě fotbalu, na zeleném pažitu to ale není zatím moc znát.
51'
Najednou se hostující obrana rozestoupila, čehož se pokusil využít Youssouf. Toho ale vzorným zákrokem ubránil padající Bily.
50'
Posléze se Mariupol přeci jenom natlačil do zakončení, které obstaral Čurko. Jeho nepovedená rána směřovala hodně vedle branky.
49'
Lerager byl celkem snadným způsobem zbaven kulatého nesmyslu, Fomin ale narazil před šestnáctkou do důrazného Pabla.
48'
O první útočnou akci druhého poločasu se příhlásilo Bordeaux. Youssouf spěchal po pravém křídle, svůj úprk si nakonec ale rozmyslel.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Mariupol: ze hřiště odchází Joyskim Dawa, přichází Sergej Javorskij.
Střídání v týmu Mariupol: ze hřiště odchází Igor Kirjuchancev, přichází Pavlo Polegenko.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nakonec žádnou přesnou trefu nenabídlo. Francouzský celek vstoupil do tohoto zápasu hodně aktivně, už po necelé minutě se radoval ze vstřelené branky, která nakonec nebyla uznána kvůli ofsajdu. Bordeaux bylo i posléze směrem dopředu nebezpečnější, avšak Galčuka se mu prostřelit nepodařilo. Mariupol si je vědom toho, že dnes musí zvítězit, míč sice drží častěji na kopačkách, avšak Costil neměl moc práce.
45+1'
45+1'
Ještě jedna standardka pro domácí. Na zemi skončil aktivní Youssouf, kterého za cenu faulu zastavil Demiri.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Vypadá to, že žádnou branku v prvním poločase už neuvidíme. Zanedlouho se totiž rozběhne poslední minuta prvního poločasu.
42'
Mariupol je sice častěji na míči, tentokráte se mu ale nedaří projít přes přehuštěný střed. Dawovi se navíc nepodařilo najít Čurka.
41'
Kamano ještě spěchal za zdánlivě ztraceným míčem, který se mu nakonec podařilo dostihnout. Zpracování balónu ale neproběhlo dle představ.
40'
Lewczuk si to těsně před pokutovým území rozmyslel, a nakonec neodcentroval, nýbrž pouze přihrál vedle stojícímu Otaviovi.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Pichalonok rozehrál rohový kop nakrátko. K odraženému míči se dostal Mišňov, který pořádně vystrašil Costila, jenž si připsal první ostrý zákrok.
37'
Poslední vteřiny jsou o poznání méně zábavnější. Najednou se Girondins pouze brání, avšak soupeř se zatím do ničeho vážnějšího nedostal.
36'
Tím dalším, kdo se provinil faulem, byl domácí Kamano. Naopak na zemi skončil hostující Kirjuchancev, který sám rozehrál volný kop.
35'
Mariupol to snad poprvé v dnešním utkání zkoušel kolmicí za obranu, Fomin ale na přihrávku neměl nárok. Costil v poklidu sevřel míč do své náruče.
34'
Poundje přihrál jednomu z kolegů do hodně nepříjemné pozice, avšak napadající Pichalonok se nakonec k míči vůbec nedostal.
29'
Demiri pouze prodloužil na Kamana, který si nejprve zasekl míč a posléze odcentroval do velkého vápna. De Preville měl k balónu hodně daleko.
28'
Jenomže ani tentokráte se Costil nezapotil, neboť si hosté absolutně neporozuměli. Bordeaux to bude opět zkoušet směrem dopředu.
27'
Drobným faulem si u postranní čáry pomohl Lewczuk, který nechal soupeři v cestě nohu. Hostující hráči okamžitě rozehráli.
26'
Ten žádné nebezpečí nepřinesl, naopak musel zasahovat hostující Galčuk. Své štěstí totiž zkusil Youssouf, který pouze vyprášil rukavice brankáře.
25'
Mariupol je v posledních vteřinách hodně nebezpečný. Ukrajinský celek si došel pro další faul, po kterém bude zahrávat přímý kop.
24'
Brankář Costil se ujal i další rozehrávky volného kopu. Dalekonosný pas našel urostlého Dawu, který poslal míč do bezpečnějšího prostoru.
23'
Poundje se velice rychlým způsobem dostal za polovinu hřiště, míč mu ale uskočil daleko od kopačky, čehož si všiml také sudí – aut.
22'
Žlutou kartu dostává Andrij Borjačuk (Mariupol).
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím branku nenabídla. Více ze hry má Bordeaux, jenž už několikrát ohrozilo branku soupeře.
20'
Kamano ukázkovým způsobem zalepil neposedný balón, Mariupol ale stačil soupeře vytlačit mimo střeleckou pozici. Momentálně má míč na kopačce Pablo.
19'
V hlavičkovém souboji si mnohem lépe počínal hostující Fomin, jenž alespoň vybojoval autové vhazování. Bordeaux se vrací zpět za míč.
18'
Čurko si výborně potáhl míč do střelecké pozice, míč ale zakroutil daleko od branky. Costil zasahovat nemusel, nyní bude rozehrávat.
17'
De Preville to tentokráte zkoušel cvičeným signálem, který ale kýženou branku nepřinesl. Naopak si důležitý zákrok připsal Galčuk.
16'
Aktivní Youssouf to myslel velice dobře, Poundje ale jeho nabídku nedokázal pochopit. I tak uvidíme další rohový kop.
15'
Youssouf si chytře počkal na náběh De Previlla, který ale ani tentokráte nezamířil mezi tři tyče. V opačném případě by byl Galčuk bez šance.
14'
Demiri se vydal až k velkému vápnu, kde si ale mnohem důrazněji pomáhal De Preville. Celá akce skončila ostrým zákrokem Bilyho.
13'
Vzorně se do obrany vrátil Kamano, který sice získal míč, posléze ale o něj přišel. Poslední vteřiny nenabízí zrovna pohlednou podívanou.
12'
Ukrajinské mužstvo má v úvodu zápasu obrovské štěstí. Nejprve přečkalo neuznanou branku soupeře, nyní Mariupol zachránila konstrukce.
11'
K míči se postavil Kamano, který našel hlavu Pabla. Druhý jmenovaný prodloužil míč na zadní tyč, balón ale skončil pouze na tyči.
10'
Francouzský celek začíná svírat svého soupeře. Tentokráte to z dálky zkoušel Sankharé, který ale trefil pouze záda protihráče.
9'
Nakonec se k centrovanému balónu dostal Lewczuk, který před brankou hledal Kamana. Dvojice hráčů Mariupolu zasáhla s menším štěstím.
8'
Poundje to zkusil podél levé autové čáry, kde mu ale cestičku vpřed zastavil Kirjuchancev. Girondins se pomalu a jistě přibližuje k vápnu soupeře.
7'
Odraženého míče se zmocnil hostující Pichalonok, který ale daleko nedoběhl. Naopak si domácí hráči vyzkouší autové vhazování.
6'
K rozehrávce od své svatyně se postavil brankář Costil, který hledal své kolegy za středovým kruhem. De Preville ale hlavičkový souboj prohrál.
5'
K oné rozehrávce se postavil Fomin, který to zkoušel centrovaným balónem do nebezpečného prostoru. Nakonec včas zakročil Kounde.
4'
Na druhé straně si pro nedovolený zákrok došel Myšňov, který využil nepozornosti soupeře. Na pořadu dne bude standardní situace.
3'
Domácí jsou v úvodních vteřinách mnohem živější. Do další šance se dostal forvard Youssouf, který ale z blízkosti nevyzrál na Galčuka.
2'
Domácí hráči se radovali ze vstřelené branky, radost jim ale překazil praporek pomezního, zřejmě se jednalo o těsný ofsajd.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil – Lewczuk, Kounde, Pablo, Poundje – Lerager, Otavio, Sankharé – Youssouf, De Preville, Kamano
Náhradníci: Poussin – Plašil, Jovanović, Gajić, Tchouameni, Vada

Mariupol: Galčuk – Kirjuchancev, Dawa, Bily, Demiri – Čurko, Myšňov, Pichalonok, Tyščenko (C) – Fomin, Borjačuk
Náhradníci: Chudžamov – Chobotenko, Vakula, Bykov, Javorskij, Polegenko

Rozhodčí: Dallas – Stokoe, Stewart (všichni Skotsko).
První zápas

Bordeaux potvrdilo roli favorita celého dvojzápasu už v prvním utkání, ve kterém si se svým soupeřem poradilo poměrem 3:1. Ukrajinský celek se sice po sedmi minutách hry dostal do vedení, avšak ještě před koncem poločasu, dokázalo Bordeaux otočit nepříznivý výsledek. Úvod druhého poločasu vyšel pro změnu lépe francouzskému celku, který vstřelil třetí a zároveň poslední branku tohoto zápasu. Pakliže bude chtít Mariupol postoupit, bude muset za každou cenu zvítězit a vsítit minimálně dvě branky.
Mariupol

Na druhé straně stojí ukrajinský Mariupol, který se v loňském ročníku rovněž umístil na šesté pozici, díky které se probojoval do skupiny o titul. Hostující tým dnešního utkání nakonec dokázal poskočit na pátou příčku, která mu zaručila právě kvalifikaci o Evropskou ligu. Mariupol se ale ke konci soutěže neopíral o dobrou formu, neboť nedokázal zvítězit ani v jednom z posledních pěti zápasů. Letošní ročník ukrajinské Premier League je už nějakou dobu v plném proudu, Mariupol odehrál už tři ligové zápasy, avšak dokázal zvítězit pouze v jediném. Bylo tomu tak v minulém kole, kdy si Mariupol dokázal poradit s A. Kyjevem.
Girondins Bordeaux FC

Fotbalisté Bordeaux se v uplynulé sezóně prezentovali velice povedenými výkony, které nakonec stačily na konečné šestí místo, o které se do posledního kola prala hned trojice celků. Bordeaux napomohla výborná forma z posledních zápasů, čtyři poslední totiž přinesly plný počet bodů. Bordeaux se spíše dařilo na hřištích soupeře, kde dohromady nasbíralo čtyřiadvacet bodů. Špatné to nebylo ani na domácím stánku, kde Bordeaux získalo slibných jednatřicet bodů. Francouzský celek se opíral o střelecké schopnosti brazilského křídelníka Malcoma, který v lize nasázel dvanáct branek. Talentovaný Brazilec se ale rozhodl opustit Francii, nakonec si to namířil do Barcelony.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu odvetné zápasy třetího předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi Girondins Bordeaux FC a Mariupol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.