Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Dudelange : Varšava - 16. srpna 2018   20:00

Dudelange
Dudelange
7' Stumpf  • 17' Stelvio
2:2
(2:1)
Varšava
Varšava
34' Kante   • 86' Kante
Dudelange
Frising – Biševac, Kenia, Melisse, Perez, Pokar, Sinani
I. Stojanov (Bulharsko)
Stade Josy Barthel (Lucembursko)
Varšava
Cierzniak – Eduardo, Antollič, Hamalainen, Radovič, Szymanski, Zyro

Já děkuji za pozornost a u dalších přenosů se těším na počtenou. Mějte pěkný večer.
Střely na branku: 8:18. Střely mimo: 3:10. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 5:12.
Tak nakonec jsme byli svědky velkého dramatu. Legia bojoval až do konce, ale postup nevybojovala. Kdyby hrála tak dobře jako ve druhé půli celý zápas popřípadě dvojzápas mohla slavit pohodový postup, místo toho končí už ve třetím předkole. Je to podobné vyhoření, jako to od Sparty. Sparta Praha byla také velkým favoritem, ale postup přes srbského protivníka neslavila. nyní to odnesla Legia, která chtěla hrát základní skupinu Ligy mistrů, pak chtěla alespoň vybojovat základní skupinu Evropské ligy. Cíl a sen se nepovedl. Legia v pohárech letos končí, aspoň v těch evropských ano.
90+4'
90+4'
To je velké drama a napětí v posledních sekundách. Gól by Legii posunul do dalšího kola.
90+4'
Ještě šance hlavou Legie po dlouhém centru zleva.
90+3'
Carlitos a Kante, ani jeden nepropálil bránící hráče.
90+3'
Legia pospíchá s útoky a snaží se hrát vše dopředu.
90+2'
Legia už hraje vabank a proto tam vznikají okénka pro brejky domácích.
90+1'
Výkop francouzského brankáře ve službách Dudelange.
90'
Carlitos v obrovské šanci, neprostřelil zeď obránců a pak Joubert pokryl míč.
90'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Stolz, přichází Sinani.
86'
Legia Varšava právě vstřelila branku!
Autorem branky je opět JOSE KANTE. Ten z hranice vápna pálí po zemi k pravé tyči z pohledu útočníka a míč se válí v síti. Vykřesává tak naději pro Varšavu.
86'
Eduardo, Cafú, Szymanski a pokračuje akce Legie.
85'
Hostům pomalu dochází šťáva, Dudelange je více na míči, a Legia stále nepřekonala Jouberta ve druhé půli.
82'
Rostoucí čas hraje do karet domácím.
81'
Standardka zleva pro hosty, nebyla zahrána zle, po několika hlavičkách, vyhraných soubojích skončila vedle brány.
79'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Maczynski, přichází Eduardo.
78'
Cafú, Kucharczyk, Hloušek a tak dále, akce hostů skončila těsně vedle po hlavičce útočícího hráče.
76'
Joubert chyboval, ale nikdo s tou chybou nepočítal, a tak jí mohl brankář Dudelange rychle napravit a míč znovu chytit.
76'
Hosté pokračují v dobré hře, ale chybí tomu koření, tedy branka. Dlouho tlačí, ale bez vstřeleného gólu.
74'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Stumpf, přichází Biševac.
73'
Kolmice Dudelange do samostatnéhop úniku, byla přerušena hostujícím bekem.
72'
Domácí "vylezli z nory" a také zaútočili, nic velkého.
70'
Stoprocentní šance po nahrávce Jordanova, střílející hráč tam byl pozdě ve skluzu a tak šance neskončila gólem.
69'
Kucharczyk nepřekvapil Jouberta z ostrého úhlu.
68'
Hloušek si vyměnil míč na vlastní polovině s Cafúem, druhý jmenovaný rozehrál novou akci. Ta skončila na útočné polovině.
67'
Domácí hráč v bolestech na trávníku, není však vyloučeno, že tahá čas.
66'
Szymanski prověřil pozornost Jouberta, ale míč šel vedle, i když to chvíli vypadalo nadějně.
65'
Carlitos se zjevil před brankářem, branku ale nedal.
65'
Akce Dudelange po pravé straně nemůže pokračovat, byl pískán míč mimo hřiště.
64'
Ne, Dudelange ve druhé půli nemá nárok. O přestávce musel být v šatně Legie pořádný vítr.
63'
Necelou půlhodinku mají hosté na vstřelení dvou branek. Taková je postupová matematika.
62'
Žlutou kartu dostává Kante (Legia Varšava).
62'
Velká šance Legie, míč jde těsně vedle.
61'
Pískán faul blízko středu hřiště, provinili se hosté.
59'
Domácí po velmi dlouhé době na polovině soupeře, chvíli pošetřili čas a pak o míč přišli.
58'
Legia znovu u míče a tvoří hru, využívá hodně křídla.
57'
Nyní se hra trochu uklidnila a to hraje do karet Dudelange, protože už není tolik pod tlakem.
54'
Legia ve druhém poločase zapla a je jako vyměněná, na hřišti jasně dominuje, takhle kdyby hrála od začátku nemusela se te´d strachovat a bojovat o postup.
54'
Dva rohy z levé strany, byly nebezpečné, ale domácí se se štěstím ubránili.
53'
Nyní Kante, nebezpečný, ale opět nevyřešil akci ideálně.
53'
Carlitos si to navedl na střelu, ale rána trefila jen Jouberta.
51'
Legia vědoma si situace, začala velmi aktivně a směrem do útoku, zatím bez vstřelené branky.
50'
Legia v tlaku, obehrává defenzívu, jenže akce nedopadla.
49'
Carlitos si pohrál se dvěma protihráči a šel do vápna, tam o míč ale přišel.
48'
Vybojoval roh a Legia si staví míč.
47'
Kante táhne akci po pravém křídle.
47'
Hlavička, e kterou si bez problému poradil Joubert.
47'
Hosté zatím aktivnější, není ovšem odehráno mnoho.
46'
Kucharczykův dlouhý aut, nenašel adresáta.
46'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Phillips, přichází Szymanski.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:00.
Domácím se jde do šaten lépe, využili chyby Legie a vedou doma nad favoritem, který ještě nedávno bojoval o Ligu mistrů 2:1. Legii zachránil od ostudy Kante, který gólem alespoň snížil, přesto však Varšava prohrává venku 1:2 a musí vstřelit minimálně dvě branky a žádnou neinkasovat, aby postoupila do dalšího kola.
45+0'
45'
Na druhé straně uklidňuje situaci brankář Joubert. Chytl míč do rukavic a rozehrál dál.
45'
Velkou šanci domácích přerušil faul útočícího hráče, rozehrávat bude Legie.
43'
Stolzův výborný centr ze standardky, hlavička domácího plejera skončila na tyči, to byla obrovská šance a také smůla pro domácí.
42'
Kucharczyk nedostal míč přes bránícího hráče, následuje aut pro hosty.
41'
Nyní sledujeme divoký fotbal, hra rychle mění těžiště. Nejdřív hnali do útoku Dudelange, pak Legia, ani jeden se do šance nedostal.
40'
Couturier přenesl hru na Jordanova, ten bojuje s obránci Legie, zatím bez přihrávky. Hosté nakonec vybojovali míč.
39'
Couturierův průnik po levé straně, jeho centr však skončil na prvním bránícím hráči.
38'
Pazdanův dlouhý míč za obranu, nenašel spoluhráče.
41'
Žlutou kartu dostává Wieteska (Legia Varšava).
37'
Joubert vrací míč do hry dlouhým výkopem, pozor tam ale nějaké zranění domácího hráče.
36'
Hosté blízko další branky, hlavička těsně mimo, velká škoda, hosté budou ještě bojovat.
35'
Žlutou kartu dostává K. Malget (F91 Dudelange).
34'
Autorem branky JOSE KANTE. Tento Guinejec si naběhl na přihrávku spoluhráče a zblízka střelou doprostřed překonal Jouberta. Legie ještě žije!
32'
Kucharczyk se dostával do zakončení, na poslední chvíli byl odzbrojen.
32'
Maczynski hledal Carlotise, tam ale akce končí.
30'
Lucemburští znovu při chuti, dva góly jim vlily krev do žil a hrají velmi dobře.
29'
Roh zleva pro Legii, kop se moc nepovedl.
28'
Faul domácích na polovině hostů. Bez kartového napomenutí.
27'
Hodně práce pro Malarze, krásný skok a likvidace obrovské šance po dalekonosné střele.
26'
Faul na domácího hráče, následuje standardka, ta je ale hodně daleko od brány, hráči jí rozehráli po zemi a nakrátko.
25'
Další z Kucharzykových centrů zprava do šestnáctky, ale nenašel adresáta.
24'
Zblokovanou střelu s mírnými potíži chytá Malarz.
23'
Hosté e snaží, ale nedaří se. Pěkné příhry, ale úpoté to zazdila následující pas, který měl uvolnit útočníka.
23'
Rozehrávka hostů začíná od stoperů.
21'
Polští se ale nevzdávají, momentálně jim to ale nejde.
20'
Akci Dudelange přerušil výběh brankáře Malarze, ten schoval míč v rukavicích.
19'
Wieteska se probíjel do šance, nakonec byl však ubráněn.
17'
Dudelange právě vstřelilo branku!
Couturier si se Stelviem narazili, vyměnili si balón a do brány ho poslal STELVIO DA CRUZ. Outsider z Lucemburska vede už 2:0 a Legia to bude mít ohromně těžké, tohle je další rána pro její naděje na postup.
16'
Další centr zprava hostů, ty ale létají hodně špatně, teď ho chytil Joubert do svých rukavic bez problému.
15'
Velká šance Legie. Kucharczyk našel křídlo, to dalo míč pod sebe na střed a střela šla těsně vedle tyče Jouberta. Škoda pro Varšavu.
14'
Na míči domácí, nepůjčují polskému soupeři balón. Hosty vývoj zaskočil a momentálně je horším týmem.
12'
Takový pozdrav z dálky pro Malarze, ten ho ale nemohl ohrozit.
11'
Legia je opařená a momentálně si není schopna dát přesnou nahrávku.
10'
Další centr zprava do vápna lucemburského klubu, centr neměl takové parametry, aby našel někoho volného a ohrozil bránu Jouberta.
9'
Duelange to nakoplo a hraje s míčem, teď se může uklidnit, nemusí za každou cenu do útoku.
7'
Autorem branky je PATRICK STUMPF. Stumpf dostal výtečnou přihrávku mezi stopery, jeden se zapomněl, druhý se nestihl vrátit. Stumpf pak míč zpracoval a poslal míč na vzdálenější tyč po zemi a je to 1:0 pro domácí. Celkově tak vedou už 3:1 nad velkým favoritem z Polska.
6'
Legia vedla útok středem, útok ale ztroskotal na pasu doleva, tam byl dřív obránce Dudelange.
6'
Hlavička Kucharczyka vybídla tým do útoku, akce však dobře nedopadla.
5'
Joubert úspěšně našel spoluhráče v poli, lucemburští ale dlouho s míčem nehráli.
4'
Pokus o finální přihrávku domácích, ale nepovedený.
3'
Dlouhý balón Legie dopředu, zpracování a průnik útočníka do vápna, tam jeho počínání skončilo.
2'
Domácí mají míč více na kopačkách, jsou to však nic neřešící přihrávky mezi obránci a záložníky.
1'
Zápas začal několika souboji ve středu hřiště.
1'

F91 Dudelange: Joubert – El Hriti, Prempeh, Stelvio, Malget, Jordanov – Stolz, Couturier, Kruska, Stumpf – Turpel
Náhradníci: Frising – Biševac, Kenia, Melisse, Perez, Pokar, Sinani

Legia Varšava: Malarz – Hloušek, Pazdan, Phillips, Wieteska – Magy, cafu, Maczynski, Kucharczyk – Kante, Carlitos Lopez
Náhradníci: Cierzniak – Eduardo, Antollič, Hamalainen, Radovič, Szymanski, Zyro

Rozhodčí: I. Stojanov (Bulharsko).
Legia Varšava

Varšava hrála předkola Ligy mistrů také od začátku. V 1. předkole vyřadila irský Cork po zápasech 1:0 a 3:0. Jenže ve druhém předkole narazila na hladový a houževnatý tým vedený Radoslavem Látalem, tedy Spartak Trnava, s Legií to dopadlo špatně. Doma prohrála 0:2 a venku zatlačila slovenský klub, avšak nestačilo to. Výhra 1:0 nic neřešila, hráči z polského hlavního města se rozloučili s Champions League už ve druhém předkole, což stálo kouče Legie "židli."

Polská liga má odehrány 4 kola. Legie si zatím připsala dvě výhry, 1 remízu a 1 prohru. Porazila 3:1 Piast a 2:1 Koronu. Remizovala se zatím čtvrtou Lechií a prohrála se Zaglebie 1:3. Legii zatím patří šesté místo. Kdyby tak skončila na konci soutěže, asi by se mluvilo o velkém zklamání a v klubu by panovalo napětí, avšak času je ještě dost, ale musíme říct, že v tomto klubu neberou nic jiného než titul.
F91 Dudelange

Lucemburský klub vypadl v 1. předkole Ligy mistrů s maďarským MOL Vidi FC po výsledcích 1:1 a 1:2. Rozhodovaly detaily, Dudelange mohl bojovat dál, ale je venku a musí se soustředit na nižší soutěž, ale i tak prestižní, Evropskou ligu. Ve 2. předkole vyřadili hráči klubu z Lucemburska tým KF Drita po zápasech 2:1, 1:1. V prvním zápase třetího předkola překvapivě potrápil polský velkoklub Legia Varšava a odjel s vítězstvím 2:1. V domácí tvrzi nyní bude muset obhájit tento poločasový výsledek. Dotáhne to do konce a vyřadí velkého favorita?

V lucemburské fotbalové lize jsou odehrány teprve dvě kola. Dudelange si v nich připsal jednu výhru a jednu prohru. Porazili tamní Benficu 3:1 a pak nestačil na Differdange v poměru 0:2.
Hezký den s fotbalem. Dnes nás čeká 3. předkolo Evropské ligy, a to konkrětně jeho odvety. Lucemburský Dudelange vyhrál ve Varšavě 2:1, a tak si veze domů velmi nadějný výsledek, avšak musí zvládnout ještě odvetu a to s nelehkým soupeřem, který ještě před nedávnem bojoval o Ligu mistrů. Zápas začíná ve 20 hodin. Přijměte pozvání na tento duel. O zajímavost nebude nouze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.