Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Feyenoord : Trenčín - 16. srpna 2018   20:30

Feyenoord
Feyenoord
8' Botteghin
1:1
(1:1)
Trenčín
Trenčín
9' Mance
Feyenoord
Vermeer – Nieuwkoop (67. Geertruida), van der Heijden, Botteghin, Malacia (83. Burger) – Toornstra, Vilhena, Clasie – Berghuis, van Persie (72. Vente), Larsson
Bijlow – Burger, El Hankouri, Geertruida, Sinisterra, van Beek, Vente
Kehlet – Larsen, Sørensen (vš. Dánsko)
Stadion Feijenoord (Rotterdam) [Kapacita: 51 777]
Trenčín
Šemrinec – Yem, Šulek, Lawrence, Skovajsa – Čatakovič, El Mahdioui, Zubairu (90+2. Ubbink) – Sleegers, Mance (86. Umeh), Azango
Hrdlička – Bukari, Julien, Mašovič, Paur, Ubbink, Umeh

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 13:1. Rohy: 16:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:6.
Dnešní utkání je za námi. Ve druhé půli jsme se branky nedočkali a utkání tak skončilo smírně 1:1. Trenčín který zvítězil na domácí půdě 4:0 tak slaví postup do 4. předkola Evropské ligy. Feyenoord naopak překvapivě končí.
90+4'
90+2'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Abdul Zubairu, přichází Desley Ubbink.
90+2'
Burger dalekonosnou střelou přestřelil soupeřovu svatyni.
90+1'
Zubairu zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů, ale ošetření si nevyžaduje. Zápas tak pokračuje dále.
90+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.
90+1'
Sleegers se dostal ke střele z hranice vápna, ale míč poslal zhruba metr vedle pravé tyče Vermeerovy branky.
90'
Larsson dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.
88'
Hosté už jen pouze odkopávají míče na polovinu soupeře.
87'
Je viditelné, že domácím už dochází síly a už to není takový tlak, jaký měli ještě zhruba před patnácti minutami.
86'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Antonio Mance, přichází Emeka Umeh.
85'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
83'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Tyrell Malacia, přichází Wouter Burger.
82'
Malacia už toho má zřejmě dost a žádá si ošetření.
81'
Fanoušci domácího celku i přes to, že Feyenoord už prakticky nemá žádnou šanci na postup podporují svůj tým a snaží se ho podpořit ve vstřelení branky.
79'
Domácí dnes mají obrovskou smůlu. Stále se však snaží alespoň vyhrát dnešní utkání před svými fanoušky.
77'
Malacia se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči dokázal Šemrinec vytěsnit do tyče!
76'
Šemrinec předvedl fantastický zákrok proti hlavičce Botteghina po rohovém kopu a podržel tak svůj tým!
75'
Domácí jsou usazeni s míčem na polovině soupeře, ale na pevnou obranu soupeře zatím stále nenašli recept.
74'
Míč od rohového praporku však vyboxoval mimo vápno Šemrinec.
74'
Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
74'
Malacia se snažil odcentrovat z levé strany hřiště, ale přes Yema se mu to nepodařilo.
73'
Azango už je za pomezní čárou a zápas tak pokračuje dále.
72'
Azango je stále ošetřován na hrací ploše a vypadá to, že dnešní utkání už nebude moci dohrát.
72'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Robin van Persie, přichází Dylan Vente.
71'
Azango zůstává ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
70'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
69'
Larsson střelou uvnitř vápna soupeře pouze pozdravil fanoušky za brankou soupeře.
68'
Berghuis se dostal ke střele z hranice vápna, ale jeho střelecký pokus Šemrinec opět chytá!
67'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Bart Nieuwkoop, přichází Lutsharel Geertruida.
65'
Van Persie se dostal zcela osamocen ke střele uvnitř vápna soupeře, ale Šemrinec jeho střelecký pokus dokázal vyrazit mimo tři tyče!
64'
Azango střelou z hranice vápna příliš nevylekal Vermeera, který si s jeho pokusem poradil.
62'
Sleegers nedokázal projít s míčem mezi dvěma obránci a hrát tak mohou domácí.
61'
60'
Van Persie dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
58'
Berghuis našel přízemním centrem z pravé strany ve vápně van Persieho. Ten však svým následným střeleckým pokusem poslal míč zhruba metr vedle levé tyče.
57'
Domácí stále tlačí svého soupeře, ale na pevnou obranu hostů zatím nenašli žádný recept.
56'
Domácí přišli o míč zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
55'
Domácí budou zahrávat další rohový kop, který vybojoval na pravé straně hřiště van Persie.
54'
Azango poslal do vápna skvělý přízemní centr z levé strany hřiště, na který si ve vápně nabíhal Mance. Ten však na míč nakonec nedosáhl jen o milimetry.
53'
Tento rohový kop nadělal hostům veliké problémy, ale Nieuwkoop nedokázal svou hlavou prostřelit Šemrince.
52'
Domácí budou zahrávat rohový kop.
50'
Žlutou kartu dostává Botteghin (Feyenoord Rotterdam).
49'
Domácí jsou nastěhováni s míčem na polovině soupeře.
48'
Hosté mohli jít do vedení! Azango poslal do vápna skvělý centr z levé strany, který skončil na zadní tyči u úplně volného Sleegerse. Toho však následně vychytal fantastickým zákrokem Vermeer!
48'
Berghuis se snažil poslat do vápna přízemní centr z pravé strany, ale přes Skovajsu se mu to nepodařilo.
47'
Hra se momentálně pohybuje převážně na polovině hostů.
46'
Domácí rozehráli druhý poločas a s míčem momentálně kombinují na vlastní polovině.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:32.
První poločas je za námi. Domácí v něm byli jednoznačně lepším týmem, ale skórovat dokázali jen jednou. Už v 8. minutě se prosadil po rohovém kopu Botteghin. Hosté ale vzápětí srovnali, když se prosadil Mance. Domácí ještě do konce poločasu měli minimálně tři gólovky, ale Šemrince prostřelit nedokázali a když už ano, tak za něj skvěle zaskočili obránci. Domácí pokud chtějí ještě pomýšlet na postup, museli by ve druhé půli vstřelit pět branek.

Držení míče: 54% – 46%
Střely celkem: 14 – 3
Střely na branku: 5 – 2
45+2'
45+1'
45+1'
Rozhodčí nastavuje ještě jednu minutu.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
43'
Žlutou kartu dostává Steven Berghuis (Feyenoord Rotterdam).
41'
Domácí teď jasně přehrávají svého soupeře, ale branku se jim nedaří vstřelit.
40'
Po následném rohovém kopu měl na hlavě druhou branku v utkání Botteghin. Jeho hlavičkový pokus však minul soupeřovu svatyni jen o kousek.
39'
Velká chyba hostující obrany a gól měl na kopačce tentokrát Vilhena! Ten však svým střeleckým pokusem z hranice pokutového puntíku trefil jednoho z protihráčů!
37'
A další obrovská šance domácích! Toornstra dostal skvělou přihrávku za obránce. Následně si dokázal přehodit vyběhnuvšího Šemrince a míč mířil do sítě. Na brankové čáře však překazil gólovou radost tomuto nizozemskému záložníkovi skvělým zákrokem Lawrence!
36'
Berghuis v další obrovské šanci ztroskotal na Šemrincovi, který jeho pokus uvnitř vápna soupeře směřující ke vzdálenější tyči vykopl pravou nohou mimo vápno!
35'
Malacia poslal do vápna skvělou přihrávku na volného van Persieho. Ten však následnou střelou z první poslal míč nad branku!
34'
Lukáš Skovajsa tvrdě sestřelil na vlastní polovině Berghuise a od rozhodčího následně uviděl po zásluze žlutou kartu.
33'
Hra se momentálně pohybuje převážně na polovině hostujícího celku.
32'
Následný rohový kop nepřinesl ve vápně hostů větší nebezpečí pro Šemrince.
31'
Berghuis se dostal ke střele z hranice vápna, ale jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči zblokoval jeden z obránců mimo tři tyče.
29'
Botteghin mohl přidat druhý gól v utkání, když se opět dostal ve vápně k hlavičce po rohovém kopu. Tentokrát však namířil míč svou hlavou jen do míst, kde se nacházel Šemrinec.
28'
Ten se jim ale také nepovedl a hrát tak mohou hosté.
28'
Tento přímý kop však nenadělal hostům větší potíže, avšak domácí budou moci ohrozit soupeřovu branku ještě z rohového kopu.
28'
Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů, avšak z poměrně velkého úhlu.
27'
Velký zmatek ve vápně hostů nakonec vyřešil Šulek dlouhým odkopem na polovinu soupeře.
26'
Domácí jsou v utkání stále aktivnějším týmem směrem dopředu, ale po inkasované brance na 1:1 už nejsou tak nebezpeční.
25'
Vilhena střelou z velké dálky poslal míč vysoko nad branku.
24'
Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.
24'
Sleegers centrem z pravé strany poslal míč do vápna jen na hlavu van der Heijdena, který ho následně poslal do zámezí. Bude to rohový kop pro hosty.
23'
Van Persie se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.
22'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
21'
Vilhena dostal do vápna skvělý centr z levé strany. Jeho následné nepovedené zakončení však skončilo daleko vedle Šemrincovy branky.
21'
Skovajsa hledal přízemním centrem z levé strany hřiště ve vápně Zubairua. Ten byl však skvěle pokryt jedním z obránců a k míči se tak nedostal.
20'
Van Persie se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svou mířenou střelou ke vzdálenější tyči minul soupeřovu branku zhruba o půl metru.
19'
Sleegers se nedokázal dostat u pravého rohového praporku na útočné polovině přes Malaciu a míč tak od jeho kopaček skončil jen v zámezí.
18'
Van Persie dalekonosnou střelou poslal míč jen nad branku soupeře.
17'
Malacia svým centrem z levé strany poslal míč jen na hlavu Šulka.
16'
El Mahdioui si neporozuměl poblíž vápna soupeře s Mancem a míč tak skončil jen v moci Vermeera.
15'
Berghuis poslal do vápna centr z pravé strany, kterým však nenašel ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů.
13'
Nepřesný pas Clasieho na jednoho ze spoluhráčů skončil jen v zámezí.
12'
11'
9'
Trenčín právě vstřelil branku!
Hosté ale vzápětí vyrovnávají! Čatakovič poslal skvělou přihrávku za obránce na rozeběhnutého ANTONIA MANCEHO, který se následnou střelou k bližší tyči nemýlil! Stav utkání je tak 1:1!
8'
Feyenoord právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do vedení! Míč z následného rohového kopu skončil na hlavě osamoceného BOTTEGHINA, a ten přesnou hlavičkou k pravé tyči nedal Šemrincovi žádnou šanci zasáhnout.
8'
Domácí zahrávali přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů. Kroucený centr Berghuise musel Šemrinec vyrazit mimo tři tyče.
7'
Následný rohový kop, který mířil na Manceho však odhlavičkoval jeden z domácích hráčů mimo vápno.
7'
Yem poslal do vápna centr z pravé strany, který však odvrátil do zámezí Botteghin.
6'
Po nepřesné přihrávce jednoho z domácích hráčů skončil míč jen v zámezí. Šemrinec bude odkopávat od branky.
5'
Tam však nic nevymysleli a u míče jsou tak opět domácí.
5'
Hosté se nyní poprvé v utkání dostali s míčem na polovinu soupeře.
5'
Domácí vstoupili do utkání velice aktivně a svého soupeře zatím nepustili k míči.
4'
Domácí zahrávali rohový kop, po kterém se dostal ve vápně ke střele Toornstra. Jeho střelecký pokus však skončil zhruba metr vedle pravé tyče Šemrincovy branky.
3'
Van Persie vyslal na branku jedovatou střelu z hranice vápna, který skončila jen těsně vedle Šemrincovy branky.
2'
Larsson napřáhl ke střele poblíž hranice vápna. Jeho pokus však zablokoval jeden z obránců.
1'
Van Persie se snažil poslat přihrávku za obránce na rozeběhnutého Toornstru. Ten však míč nedostihl, neboť u něj byl dříve brankář Šemrinec.
1'
Hosté rozehráli první poločas a míč ihned posílají směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v bílo-červených dresech, hosté dnes oblékli černé dresy.

Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Nieuwkoop, van der Heijden, Botteghin, Malacia – Toornstra, Vilhena, Clasie – Berghuis, van Persie, Larsson
Náhradníci: Bijlow – Burger, El Hankouri, Geertruida, Sinisterra, van Beek, Vente

AS Trenčín: Šemrinec – Yem, Šulek, Lawrence, Skovajsa – Čatakovič, El Mahdioui, Zubairu – Sleegers, Mance, Azango
Náhradníci: Hrdlička – Bukari, Julien, Mašovič, Paur, Ubbink, Umeh

Rozhodčí: Kehlet – Larsen, Sørensen (vš. Dánsko).
AS Trenčín

AS Trenčín se do 3. předkola letošní Evropské ligy dostal z pátého místa tamní soutěže. Po dvaatřiceti odehraných zápasech si připsal na své konto jednapadesát bodů. Poté však ještě musel odehrát dvě utkání, semifinále a finále play-off. V semifinále Trenčín porazil Ružomberok 4:2. Ve finále poté zvítězil nad Žilinou 1:2 po prodloužení a tím se tak dostal do 1. předkola letošní EL kde se střetl s černohorskou Buducností. První utkání na hřišti soupeře zvládl a zvítězil 2:0. Doma remizoval 1:1, což mu stačilo na postup do 2. předkola. Do druhého předkola vstoupil Trenčín na půdě polského Gorniku, kde zvítězil 1:0, poté doma svého soupeře přejel 4:1 a zaslouženě tak postoupil do 3. předkola EL kde právě hraje s Feyenoordem. V lize je Trenčín po čtyřech kolech na páté příčce se šesti body, avšak má zápas k dobru.

Nejlepším střelcem Trenčína uplynulé sezóny se stal curacajský útočník Rangelo Janga, který si připsal na své konto 14 branek. Tento útočník ale už v klubu nepůsobí, jelikož přestoupil do Gentu.

Feyenoord Rotterdam

Feyenoord se probojoval do 3. předkola letošní Evropské ligy ze čtvrtého místa Eredivisie. Po čtyřiatřiceti odehraných zápasech si připsal na své konto šestašedesát bodů. Po uplynutí sezóny odehráli svěřenci trenéra van Bronckhorsta čtyři přátelské zápasy, ze kterých 3x zvítězili a 1x remizovali. Mezitím se také zúčastnili Uhren Cupu, ve kterém skončili na třetím místě, když 1x vyhráli a 1x prohráli. Zhruba před dvěma týdny odehráli také nizozemský superpohár proti PSV. Zápas to byl vyrovnaný a rozhodnout tak museli až penalty, které lépe zvládl právě Feyenoord. Tento víkend se v Nizozemsku rozeběhla liga, ale Feyenoord jí nezačal příliš dobře, když na půdě Graafschapu padl 2:0.

Nejlepším střelcem uplynulé sezóny se stal nizozemský záložník Steven Berghuis, který si připsal na své konto 18 branek.

Graafschap – Feyenoord 2:0
PSV – Feyenoord 0:1 po penaltách (SUPERPOHÁR)
Feyenoord – Levante 2:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Fenerbahce – Feyenoord 3:3 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky u dnešního odvetného utkání 3. předkola Evropské ligy mezi Feyenoord Rotterdam a AS Trenčín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.