Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FK Sarajevo : Atalanta - 2. srpna 2018   20:15

FK Sarajevo
FK Sarajevo
0:8
(0:5)
Atalanta
Atalanta
4' Palomino   • 15' Gómez   • 18' Masiello   • 28' Gómez   • 39' Ahmetović (vl.)  • 51' Barrow   • 70' Barrow   • 87' Barrow
FK Sarajevo
Pavlović – Hebibović, Dupovac, Mujakić, Pidro – Adukor, Rahmanović (75. Stanojević) – Śišić (83. Tatar), Velkoski (C), Halilović – Ahmetoviċ (69. Handžić).
Kovačević – Hodžić, Stanojević, Bekić, Šofranac, Handžić, Tatar.
Attwell – Smart, Cook
Asim Ferhatović Hase Stadion, Sarajevo
Atalanta
Berisha – Tolöi (74. Castagne), Palomino, Masiello – Hateboer, Pessina, De Roon (55. Zapata), Freuler (81. Valzania), Gosens – Gómez (C), Barrow.
Gollini – Valzania, D'Alessandro, Tumminello, Castagne, Mancini, Zapata.

Statistiky:
Střely na branku: 2:11. Střely mimo: 4:3. Rohy: 1:11. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:6.
Rozhodčí Attwell nakonec prodloužil trápení Sarajeva jen o pět sekund a pak odpískal konec. Bosenský celek si přivezl z Bergama nadějnou remízu 2:2, ale dnes domácí zcela propadli a od Atalanty vyfasovali debakl 0:8. Hosté byli v koncovce opravdu nekompromisní, když dokázali nemilosrdně trestat každou chybu obrany soupeře. Již v první půli Atalanta skórovala pětkrát, další tři góly pak přidala ve druhém dějství, v níž zaznamenal čistý hattrick Musa Barrow.
90+1'
90'
Zápas spěje ke svému konci. Uvidíme, kolik času anglický rozhodčí nastaví.
87'
Bergamo právě vstřelilo branku!
MUSA BARROW završuje čistý hattrick! Z levé strany odcentroval Gosens a Duvan Zapata se dostal k hlavičce. Ta sice mířila jen do obránce, který však balón nešťastně připravil právě Barrowovi a ten neměl z bezprostřední blízkosti problém skórovat – 0:8.
86'
Utkání se dohrává v poklidu. O postupujícím je dávno rozhodnuto, což hráči obou mužstev dobře vědí.
85'
Barrow prostrčil míč na levé křídlo na Masiella, který ještě chtěl předložit spoluhráči na zadní tyči. Ten na balón ve skluzu nedosáhl.
83'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Aladin Šišić, přichází Benjamin Tatar.
82'
Balón se odrazil do zámezí od Gosense. Vhazovat tak bude domácí tým.
81'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Luca Valzania.
80'
Haris Handžić se nacházel v ofsajdu. Akce domácích tak byla zastavena.
79'
Domácí se dostali ke kombinaci na polovině soupeře. Atalanta už přeci jen asi trochu polevila.
76'
Rohový kop Gómeze tentokrát pro domácí neznamenal větší nebezpečí.
75'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Amar Rahmanović, přichází Miloš Stanojević.
74'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Rafael Tolöi, přichází Timothy Castagne.
72'
Pěkná kombinace hostí. Alejandro Gómez se snažil vrátit míč před bránu, ale jeden z obránců ho odkopl do zámezí.
71'
A klidně to mohlo být 0:8! Velmi podobně, jako Barrow, zakončoval Remo Freuler. Pavlović si tentokrát připsal dobrý zákrok.
70'
Domácí inkasují už posedmé! Duvan Zapata dovedl míč do pokutového území, kde přihrál MUSOVI BARROWOVI, který přízemní střelou ke vzdálenější tyči pokořil Pavloviće.
68'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Mersudin Ahmetoviċ, přichází Haris Handžić.
66'
Po rohovém kopu sklepl právě Zapata míč k Rafaelovi Tolöiovi. Ten jen těsně minul levou tyč!
65'
Hned z protiútoku zahrozili hosté. Z ostrého úhlu pálil k bližší tyči Duvan Zapata. Pavlović balón vyrazil na roh.
65'
Krste Velkoski nevystřelil vůbec špatně! Jeho projektil minul šibenici jen těsně!
64'
Adukor si zasekl míč na střed hřiště a byl faulován. Je z toho přímý kop ze zhruba třicetimetrové vzdálenosti.
62'
Hosté zkusili signál, kdy Gómez hledal za obranu nabíhající spoluhráče. Myšlenka asi dobrá, provedení horší. Balón totiž zachytil obránce.
61'
Pessina byl faulován Velkoskim. Následovat bude přímý kop z nějakých 25 metrů.
60'
Tentokrát ho rozehrával Barrow. Míč se snesl k nohám Joseho Palomina, jehož střelu zablokoval bránící hráč.
59'
Domácí budou čelit dalšímu rohovému kopu soupeře, který stále hraje velmi aktivně.
57'
Anel Hebibović byl autorem zatím nejnebezpečnější střely, kterou dnes domácí vyprodukovali! Jeho projektil vyrazil brankář Berisha zpět do pole.
56'
Rohový kop Gómeze odvrátila obrana Sarajeva. Ta má jinak s rohy tohoto hráče velké starosti.
55'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Marten de Roon, přichází Duvan Zapata.
55'
Velkoski ho nezahrál špatně, ale jeden z hostujících obránců balón odkopl do bezpečí.
54'
Domácí teď vybojovali rohový kop.
53'
Tohle už je pro FK Sarajevo velká ostuda. Remíza 2:2 z prvního utkání přitom byla pro domácí velmi lichotivým výsledkem, který dával naději.
51'
Hosté zvyšují už na 6:0! Střílený centr Hateboera měl brankář Pavlović na rukavicích. Míč přesto propadl až za něho a MUSA BARROW ho v poklidu doklepl do odkryté brány. Tenhle gól si strážce svatyně Sarajeva za rámeček nedá.
51'
Zkusili to i domácí. Halilović ale z dálky netrefil bránu.
50'
Hráči Atalanty se nadále snaží hrát fotbal. Nyní přišlo roztažení na levé křídlo, kde byl Gosens. Ten odcentroval, ale obrana FK tentokrát obstála.
48'
Alejandro Gómez byl chycen v ofsajdu. Rozehrávat budou domácí.
47'
Uvidíme, jak oba celky ke zbytku zápasu přistoupí. Domácí budou jistě chtít zastavit brankostroj soupeře a zaznamenat alespoň čestný úspěch. Atalanta se nemusí nikam hnát.
46'
Zdá se, že ani jeden z trenérů o přestávce do sestavy nesáhl. Ten domácí by přitom klidně mohl mít chuť vyměnit minimálně polovinu své jedenáctky.
46'
Pro zajímavost dodám, že hráči z Bergama trefili za poločas šestkrát prostor mezi tyčemi a hned pět střel si našlo cestu za záda gólmana Bojana Pavloviće.
Skončil první poločas, v němž hráči Atalanty postupové sny domácích doslova rozcupovali. Vždyť v 18. minutě to bylo po gólech Joseho Palomina, Alejandra Gómeze a Andrey Masiella už 0:3. A to nebylo ze strany hostů vše. Ve 28. minutě se totiž podruhé v zápase prosadil Alejandro Gómez a na poločasových 0:5 upravil nešťastným vlastním gólem Mersudin Ahmetović.
45+2'
45+2'
Hosté už nikam nepospíchají, poločas dohrávají u půlící čáry.
45+1'
Rozhodčí Attwell nastaví první poločas o dvě minuty.
45'
Nizozemský záložník Atalanty je ještě ošetřován. Nyní se tedy nehraje.
44'
De Roon byl ostře dohrán Joachimem Adukorem. Ten dostává zaslouženou žlutou kartu.
42'
Zvednout zplihlý prapor Sarajeva se snažil Aladin Šišić. Jeho střela zpoza vápna však směřovala na střed brány a Berisha ji tak snadno pokryl.
41'
Další hostující akci překazil včasným vyběhnutím brankář Bojan Pavlović. Ten sklidil bouřlivý aplaus domácích příznivců, který byl zřejmě ironický.
39'
Hosté rohový kop využili ke vstřelení dalšího gólu! Gómezův centr propadl na střed malého vápna, kde balón nešťastně uklidil za záda vlastního gólmana MERSUDIN AHMETOVIĆ.
38'
Hosté nepolevují a naprosto kontrolují zápas. Balón mají na svých kopačkách a zatlačili soupeře k jeho šestnáctce. Gómez teď vybojoval roh.
36'
Anel Hebibović dostává žlutou kartu za podražení Freulera. Domácí publikum se baví po svém, rozjelo pyro show.
35'
Pro dlouhý nákop si došel brankář Pavlović, který výhozem hned zakládá akci domácího týmu.
34'
Pessina byl faulován ve středu hřiště. Míč tedy opět pro Atalantu.
33'
Hodně prostoru měl nyní před sebou Matteo Pessina. Rána hostujícího hráče ale skončila poměrně vysoko nad břevnem.
31'
Po půlhodině hry je tedy o postupu Bergama prakticky rozhodnuto. Domácí euforie z nadějného výsledku z prvního duelu rychle vyprchala.
30'
V Sarajevu se rodí debakl domácího týmu. Atalantě tam dnes padá vše.
28'
Další krásný gól dává ALEJANDRO GÓMEZ! Argentinský fotbalista napřáhl kousek za šestnáctkou a vymetl levou šibenici z pohledu brankáře Pavloviće – 0:4.
26'
Hosté zahrávali dva rohové kopy v krátkém sledu. Hráči Sarajeva se dokázali ubránit.
23'
Pro faul si nyní došel Palomino. Hosté tedy pokračují v útoku.
21'
Halilovićovi byl odpískán útočný faul na Tolöie. Rozehrávají hosté.
20'
Domácí jsou průběhem zápasu viditelně zaskočeni. Míče jim utíkají a soupeř tak může dominovat.
18'
Postupový sen hráčů Sarajeva se asi definitivně rozplynul! Centr Alejandra Gómeze nedokázal domácí obránce odklidit z pokutového území. Míč se tak dostal k ANDREOVI MASIELLOVI a ten pohotovou střelou překonal Pavloviće potřetí.
17'
Další dobrá příležitost hostí. Tu měl Freuler, jehož střelu vyrazil Pavlović na roh.
15'
Na straně Bergama je zase veseleji! ALEJANDRO GÓMEZ se na levém křídle ujal míče, navedl si ho na střed hřiště a pravačkou se nádherně trefil ke vzdálenější tyči – 0:2.
12'
Kontrolu nad zápasem pomalu zase přebírají hráči Atalanty. Ti nyní kombinují na své útočné polovině.
10'
Unikajícího Rahmanoviće zastavil faulem De Roon. Domácí tak zůstávají u míče.
7'
Fotbalisté Sarajeva se po obdrženém gólu snaží více tlačit dopředu. Nyní nedosáhl na centr na zadní tyči Halilović.
6'
Pro hosty tedy začal zápas velmi dobře. V současné chvíli by už postupovali.
4'
Hosté se ujímají vedení! Alejandro Gómez zahrál rohový kop k malému vápnu, kde si míč našel JOSE PALOMINO, jenž ho dokopl za záda bezmocného Pavloviće.
2'
Halilović ukořistil míč a směřoval s ním dopředu po levém křídle. Rafael Tolöi jej poslal k zemi a ke svému údivu vyfasoval žlutou kartu.
1'
Nadějný výsledek z prvního zápasu přilákal do ochozů velmi pěknou návštěvu. Atmosféra je tak bouřlivá.
1'

FK Sarajevo: Pavlović – Hebibović, Dupovac, Mujakić, Pidro – Adukor, Rahmanović – Śišić, Velkoski (C), Halilović – Ahmetoviċ.
Náhradníci: Kovačević – Hodžić, Stanojević, Bekić, Šofranac, Handžić, Tatar.

Atalanta Bergamasca Calcio: Berisha – Tolöi, Palomino, Masiello – Hateboer, Pessina, De Roon, Freuler, Gosens – Gómez (C), Barrow.
Náhradníci: Gollini – Valzania, D'Alessandro, Tumminello, Castagne, Mancini, Zapata.

Rozhodčí: Attwell – Smart, Cook.
1. zápas:
Fotbalisté Sarajeva si přivezli z Bergama výborný výsledek do odvety. Zpočátku se přitom vše vyvíjelo ve prospěch favorizovaných Italů, kteří se ujali vedení už v 11. minutě gólem Tolöie a nastaveném čase první půle navíc zvýšil na 2:0 Mancini. Po změně stran však hráči Atalanty neproměnili další příležitosti a tak přišel trest. V 67. minutě snížil Handžić a o pět minut později se po centru stejného hráče prosadil Šišić.

Atalanta BC – Sarajevo 2:2
Branky:
11. Tolöi, 45+2. Mancini – 67. Handžić, 72. Šišič

FK Sarajevo:
FK Sarajevo patří k elitním bosenským klubům. V éře Jugoslávie tento celek dokonce dvakrát ovládl nejvyšší soutěž. Samostatnou bosenskou ligu pak opanoval třikrát, naposledy před třemi lety. V loňském ročníku obsadili fotbalisté FK v domácí soutěži třetí příčku.

Atalanta Bergamasca Calcio:
Atalanta obsadila v loňském ročníku Serie A sedmé místo a zajistila si tak účast v předkolech EL. To je pro svěřence kouče Giana Piera Gasperiniho rozhodně úspěch, vždyť evropské poháry se v Bergamu hrály naposledy před 26 lety. Mezi známé hráče v současném kádru patří například dánský útočník Andreas Cornelius, kapitán Alejandro Gómez, nebo Mario Pašalić, jenž přišel na hostování z londýnské Chelsea.
Vítám tu všechny fotbalové milovníky! V odvetném zápase 2. předkola Evropské ligy přivítá bosenský celek FK Sarajevo italskou Atalantu Bergamo. Hráči Sarajeva dokázali před týdnem uhrát na hřišti soupeře překvapivou remízu 2:2 a do odvety si tak vytvořili velmi dobrou pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.