Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  H. Haifa : Atalanta - 9. srpna 2018   18:00

H. Haifa
H. Haifa
7' Buzaglo
1:4
(1:2)
Atalanta
Atalanta
18' Hateboer   • 21' Zapata   • 65' Pašalić   • 86' Barrow
H. Haifa
Šetkus – Malul, Tamaş, Kapiloto, Dilmoni – Vermouth (C) (59. Hadida), Sjöstedt, Plakuschenko – Buzaglo, Papazoglou (69. Arel), Gînsari (59. Elbaz). Trenér: Nir Klinger.
Kadoch – Arel, Zamir, Elbaz, Hadida, Mishpati, Mitrevski.
Harald Lechner – Andreas Heidenreich, Maximilian Kolbitsch (všichni AUT)
Sammy Ofer Stadium, Haifa
Atalanta
Gollini – Tolói, Palomino, Masiello – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Pessina (60. Pašalić) – Zapata (63. Barrow), Gómez (C) (83. Cornelius). Trenér: Gian Piero Gasperini.
Beriša – Valzania, Cornelius, Castagne, Mancini, Pašalić, Barrow.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 4:9. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:10.
Utkání je u konce a hostující Atalanta si odváží opravdu skvělý výsledek. I po přestávce byl italský celek tím aktivnějším a odrazilo se to i na výsledku. Gómez nejprve trefil z přímého kopu tyč, ale poté udeřili střídající Mario Pašalić a Musa Barrow, kteří upravili na konečných 1:4. Výsledek mohl být i výraznější, právě Barrow byl od svého nástupu velmi aktivní a sám měl dvě další velké šance. I tak je ale Bergamo jednou nohou v play off o postup do Evropské ligy.
90+5'
90+5'
I když byl Gollini tísněný, podařilo se mu najít trochu prostoru na zákrok a míč vyboxovat.
90+4'
Přesto je tu ještě jeden rohový kop pro Haifu, domácí se pokusí alespoň snížit.
90+3'
Bergamo si v poklidu kombinuje na vlastní polovině, už se jen snaží udržet míč.
90+2'
Naopak udeřit mohlo na opačné straně. Barrow dostal přihrávku do běhu, dostal se za prakticky neexistující obranu a když překonal i do hloubky pole vyběhnutého gólmana, vypadalo to na pátý gól Atalanty. Barrow však v běhu trefil pouze boční síť.
90+1'
Stále se hraje na půlce Hapoelu Haifa, domácí už nemají síly ani na případný snižující útok.
90+1'
Ještě jedna žlutá karta. Za faul na unikajícího Arela ji dostal hostující Robin Gosens
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Atalanta kombinuje uprostřed hřiště, soupeři vůbec nepůjčuje míč. Tohle je velká dominance italského celku.
88'
Barrow unikal levou stranou, tentokrát ale se svým zakončením neuspěl. Trápit jej to ale nemusí, náskok mají hosté opravdu slušný.
87'
A jak to tak vypadá, tak Atalanta je při chuti a nechce končit. Je tu další útočný výpad.
86'
Bergamo právě vstřelilo branku!
No a nyní mají diváci další důvod k pískotu. Na pravé straně unikl Pašalić, nacentroval po zemi do vápna, kde si v klidu míč stopl MUSA BARROW a následně jej placírkou umístil přesně k tyči. Šetkus si sice na střelu sáhl, vyrazit ji ovšem nezvládl.
85'
Haifě se nedaří. Nyní byl v akci Plakuschenko, jenže na levé straně se do kloudného zakončení nedostal. A diváci opět pískají.
84'
Hosté drží míč co nejdále od vlastní branky, to je přesně to, co jim v současné době stačí.
83'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Gómez, přichází Cornelius.
82'
Na druhé straně se míče zmocnil Plakuschenko a vysunoval Elbaze. Jenže mu dal až příliš rychlou přihrávku...
81'
Po jeho rozehrání přišel Šetkusův nepříliš povedený zákrok a Barrow se opět tlačil do zakončení. Jeho ránu v pádu zblokoval jeden z obětavých obránců.
80'
Parádní ránu z hranice pokutového území vyslal hostující Borrow, jeho dělovku musel Šetkus vytlačit nad břevno na roh!
79'
Kombinace mezi Gómezem a Pašalićem skončila nepřesně, Šetkus bude zanedlouho rozehrávat od své branky.
77'
Tolói nepřihrál přesně, domácí se ale dlouho u míče neohřáli, Atalanta jde opět do útoku.
76'
Bergamo nyní zcela kontroluje hru. Pokud se nehraje přímo u šestnáctky Haify, kombinují hosté poblíž půlky.
75'
Hezký pokus o propuštění přihrávky do vápna, Barrow to myslel dobře, proti ovšem byla obrana Haify.
73'
A další faul. Nyní byl v roli oběti bránící Masiello, Atalanta rozehrává přímý kop z vlastní půle.
72'
Trochu se nám vkrádá do utkání nervozita, poslední minuty jsou ovlivněny několika tvrdšími zákroky.
70'
Śetkus nyní musel daleko z vlastní branky, až mimo pokutové území, a zde se hlavičkou vrhl proti míči a dotírajícímu protivníkovi. Situaci zvládl, nebezpečí odvrátil.
69'
Střídání v týmu Hapoel Haifa FC: ze hřiště odchází Papazoglou, přichází Arel.
68'
Hosté si dali další rohový kop, Šetkus neměl okolo sebe mnoho prostoru, nicméně se mu povedlo jednoruč vyboxovat.
66'
A opět je tu pauza na občerstvením domácí trenér může svým svěřencům předa pokyny, které by mohly vést ke snížení.
65'
Už je to o dvě branky. Tolói sice nejprve v ložené šanci Šetkuse neprostřelil, ale akce pokračovala a po jeho centru a Barrowově sklepnutí dorazil míč do sítě prudkou hlavičkou střídající MARIO PAŠALIĆ – 1:3.
63'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Zapata, přichází Barrow.
62'
Centr hostů z pravé strany měl skončit u Zapaty, obrana Haify ale tuto přihrávku zvládla zastavit.
60'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Pessina, přichází Pašalić.
59'
Střídání v týmu Hapoel Haifa FC: ze hřiště odchází Gînsari, přichází Elbaz.
59'
Střídání v týmu Hapoel Haifa FC: ze hřiště odchází Vermouth, přichází Hadida.
57'
Ten byl odvrácen snadnou hlavičkou, míč bleskově opustil pokutové území a zamířil k polovině.
57'
Z rohu už nic nebylo a Haifa se mohla vydat do protiútoku. Po něm si také vybojovala roh.
55'
Ou, tak tomuhle scházely pouze centimetry! Gómez parádně obstřelil zeď a na ránu by nedosáhl ani brankář Šetkus. Jenže míč se zastavil o tyč, aby se poté odrazil do zámezí!
55'
Gînsari fauloval Pessinu a nabídl tak Atalantě hodně zajímavý přímý kop. U míče je nachystán Gómez.
54'
Přihrávka na Hateboera byla od Tolóie příliš prudká, míč tak skončil v zámezí.
53'
Nepřesnost i na druhé straně. Centr z levého křídla zastavil včasným vystoupením z obranné linie Dilmoni.
52'
Kapiloto si všiml, že Plakuschenko je na chviličku volný a tak mu hned poslal přihrávku. Jenže ten svou střelu po zemi poslal několik metrů vedle Golliniho branky.
50'
Hosté zakládají další útočnou akci, nyní až od vlastního gólmana. Gollini volil rozehru na krátkou vzdálenost.
49'
Bergamo pokračuje v územní převaze, domácí hráči v současné chvíli pouze stínují.
47'
Po několika přihrávkách na krátkou vzdálenost se Hateboer najít Zapatu, ten byl ale pod důkladným dozorem obrany Hapoelu a k míči se nedostal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Je za námi první poločas, který přinesl celkem divoký úvod. Domácí se hned v sedmé minutě dostali do vedení po trefě Almoga Buzagla, jenže už v 18. minutě srovnal střelou z hranice vápna Hans Hateboer a o tři minuty později strhl vedení na stranu Atalanty Daniel Zapata, když přijal přesný pas za obranu a křížnou ranou nedal gólmanovi šanci. Hapoel byl v té chvíli hodně sražen dolů a mohl být rád, že nepřišly další gólové tresty. A jelikož se po opětovném pozvednutí netrefil v závěru půle Papazoglou, odešli hráči do šaten za stavu 1:2.
45+1'
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
45'
Tak ještě snaha o vyrovnání. Na centr z pravé strany si rybičkou naskočil Papazoglou a lízl míč směrem ke Golliniho brance. Ten byl na zemi včas a připsal si úspěšný zákrok.
45'
Pessina to zkusil z asi 25 metrů, jeho táhlý pokus však skončil o notný kus nad břevnem.
43'
Trocha zmatků v obraně Hapoelu Haifa, poměrně jednoduchý centr byl odvrácen trochu zbytečně složitě. Nicméně domácí se ubránili.
42'
Zapata se pokoušel zpracovat v souboji s Tamaşem míč, pomohl si však u toho rukou a to rozhodčímu neuniklo.
41'
Hra se zase přesunula blíže Šetkusově brance a z hlediště se už snáší nespokojený pískot domácích fandů.
39'
Střela z velké dálky Golliniho nemohla ohrozit, míč šel několik metrů vedle jeho branky.
38'
Hosté to teď zkusili středem, pokus o narážečku však skončil odskočením míče až k Šetkusovi.
36'
A je po akci. Ta neměla dlouhého trvání a Gollini skryl míč ve svých rukavicích. Nyní čeká, až se mu spoluhráči nabídnou na rozehrávku.
35'
Jako tank se pravou stranou probíjel Gînsari, ležícího hráče ovšem nepřekonal a Atalanta nakonec míč poslala na rohový kop.
33'
Je to tak, potrestaným hráčem je José Luis Palomino.
32'
Píská se i na druhé straně a tady to vypadá, že se bude udělovat žlutá karta.
31'
Zapata se probíjel do vápna, upadl, ale dle sudího bylo vše v rámci pravidel.
29'
Další kombinace hostů, byli v ní Gómez i Zapata, rychlou narážečku vystihla obrana Haify.
28'
Gómez obloučkem našel nabíhajícího Gosense, tomu pak ale centr nevyšel. Míč skončil u prvního obránce.
27'
Domácí tento nepříjemný okamžik přestáli bez újmy, míč je již zase daleko od pokutového území.
26'
Gómez si potáhl míč na střed a kousek za vápnem vyslal další nepříjemnou střelu. Byla sražena a je z toho rohový kop.
26'
Je po pauze, můžeme pokračovat. V útoku je Atalanta a v poklidu kombinuje na útočné polovině.
24'
Jelikož v Haifě panuje velice teplé počasí, nařídil nyní hlavní rozhodčí krátkou přestávku na občerstvení.
23'
Atalanta je rázem na koni a je to právě italský celek, který nyní táhne zápas a bojuje o další gól.
21'
Pokračuje útočně vedené utkání a hosté už vedou. Tolói parádně vysunul za obranu Hapoelu DANIELA ZAPATU a ten křížnou ranou po zemi nedal Šetkusovi žádnou šanci.
20'
Břevno! Šetkus měl nyní velké štěstí, neboť k technické, ale zároveň i prudké střele se dostal Freuler a zatřásl brankovou konstrukcí domácího celku!
19'
Na druhé straně hodlal vedení na stranu Hapoelu strhnout Plakuschenko, prudkou střelu však Gollini vyrazil.
18'
A už je srovnáno. Samotný roh sice nebezpečí nepřinesl, ale po dalším centru a špatném odkopu si na hranici vápna zpracoval HANS HATEBOER a střelou po zemi uklidil míč přesně k tyči!
17'
Gómez předvedl v pokutovém území hezkou kličkovanou a střílenou přihrávkou hledal spoluhráče. Obrana Haify odvrátila na roh.
17'
Hra se nám velice rychle přesunula před Šetkuse a i on musel ukázat své umění. Ránu k tyči zvládl pokrýt.
15'
Na druhé straně postupoval s míčem u nohy Plakuschenko, dostal od soupeřů hodně prostoru, ale na druhou stranu měl Gollini dobrý výhled. A prudkou střelu také vyrazil před sebe.
14'
Hostující Zapata se sice z otočky trefil přesně k tyči Šetkusovy branky, gól však nemohl být uznán pro předcházející ofsajd.
11'
Nic se nezměnilo ani po Gînsariho nedovoleném zákroku.
10'
Atalanta je po rychlém inkasovaném gólu hodně zaražená, má problém se probojovat do Šetkusovy blízkosti.
7'
Hapoel Haifa právě vstřelil branku!
A je tu vedoucí gól! Po Tamaşově centru z levé strany si naskočil ALMOG BUZAGLO a svou přesnou hlavičkou ke vzdálenější tyči otevřel skóre tohoto utkání. Gollini na míč neměl šanci dosáhnout a Haifa se tak velice brzy dostává do vedení.
6'
Přímý kop pro domácí Haifu, faulem se provinil Gosens, nedovoleně atakoval Malula.
5'
No vida, první vážnější okamžik, hostující Zapata si připsal první střelecký pokus, branku ale minul.
3'
Nyní už zase Atalanta. I ta hraje v úvodu utkání opatrně a zatím čekáme na nějaké ohrožení.
2'
Hapoel se ihned nacpal před pokutové území soupeře a snažil se o centrované míče. Hosté v poklidu odvracejí.
1'

Hapoel Haifa FC: Šetkus – Malul, Tamaş, Kapiloto, Dilmoni – Vermouth (C), Sjöstedt, Plakuschenko – Buzaglo, Papazoglou, Gînsari. Trenér: Nir Klinger.
Náhradníci: Kadoch – Arael, Zamir, Elbaz, Hadida, Mishpati, Mitrevski.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Palomino, Masiello – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Pessina – Zapata, Gómez (C). Trenér: Gian Piero Gasperini.
Náhradníci: Beriša – Valzania, Cornelius, Castagne, Mancini, Pašalić, Barrow.

Rozhodčí: Harald Lechner – Andreas Heidenreich, Maximilian Kolbitsch (všichni AUT).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Sammy Ofer Stadium začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Harald Lechner, kterému budou na pomezí asistovat Andreas Heidenreich a Maximilian Kolbitsch. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Julian Weinberger. Všichni pánové jsou z Rakouska.
Atalanta Bergamasca Calcio

I italský tým zahájil cestu Evropou v druhém předkole Evropské ligy a i zde to nevypadalo jasně. Tedy alespoň po prvním utkání, kdy Atalanta na svém trávníku pouze remizovala 2:2 proti Sarajevu. Odveta už však byla jasně v režii Bergama a po opravdu drtivé výhře 8:0 se mohla radovat z postupu do předkola třetího. Gólově se blýskl hattrickem Barrow, dva góly přidal Gómez a trefili se také Palomino, Masiello a vlastní gól si dal Ahmetovic.

Odehrané zápasy

Atalanta – Sarajevo 2:2
Sarajevo – Atalanta 0:8
Hapoel Haifa FC

Izraelský tým zahájil letošní pouť pohárovou Evropou ve druhém předkole, kde se trochu natrápil s islandským Hafnarfjörðurem. Po domácí remíze 1:1 musel Hapoel zabojovat v odvetě a podařilo se. V utkání padla jediná branka, tu dal v 68. minutě hostující Elbaz a posunul Haifu do další fáze Evropské ligy.

Hapoel – Hafnarfjörður 1:1
Hafnarfjörður – Hapoel 0:1
Dobrý podvečer u utkání třetího předkola Evropské ligy. Společně budeme sledovat duel mezi týmy Hapoel Haifa FC a Atalanta Bergamasca Calcio.