Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  KÍ Klaksvík : Birkirkara - 5. července 2018   20:00

KÍ Klaksvík
KÍ Klaksvík
45+2' Pavlović  • 59' Klettskard
2:1
(1:0)
Birkirkara
Birkirkara
90' Marcelinho
KÍ Klaksvík
K. Joensen – J. Danielsen, Pavlović, Niclasen, Simonsen – Andreasen, Askham, Hadžibulić (86. Olsen (90+3. Elttør)), Møller-Iversen – Došljak, Klettskard (C)
Bergi, M. Joensen – Elttør, Jacobbsen, A. Danielsen, Olsen, Poulsen
K. Karlsson – P. Magnusson, M. Hallin (všichni Švédsko)
Gundadalur, Tórshavn
Birkirkara
Naumovski – Micallef (61. Herrera), Mrsulja, Mancha, C. Attard – Marcelinho, Andjelković (C), Grech (73. Stanimir), Umeh (79. Zammit) – Mifsud, Fabiano
D. Cassar – Herrera, Stanimir, Z. Cassar, Borg, Zammit, A. Attard

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:9. Fauly: 17:11.
V prvním předkole Evropské ligy se Klaksvík utká s litevským Žalgirisem.
Je dobojováno! Klaksvík může začít slavit, jelikož odvetu proti Birkirkaře zvládnul s přehledem a postoupil do prvního předkola Evropské ligy! Tým z Faerských ostrovů hrál od samého začátku lepší fotbal. Úvodní branka ovšem přišla až v samotném závěru poločasu, kdy se po rohu trefil Deni Pavlović. Ve druhém dějství se trefil ještě kapitán Páll Klettskard. Už se zdálo, že domácí tým udrží čisté konto, jenže v závěru základní hrací doby se trefil Marcelinho. Birkirkara poté v nastavení nepředvedla nic zásadního a tedy vypadává z letošních evropských pohárů už v nultém předkole.
90+5'
90+4'
Zdá se, že už se nic zásadního v tomto dvojutkání nestane. Hráči Klaksvíku společně s jejich fanoušky čekají na závěrečný hvizd sudího.
90+3'
Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Olsen, přichází Elttør.
90+2'
Domácí tým teď jednoduše zdržuje, čas na vyrovnání se hostům z Malty krátí.
90+1'
Žlutou kartu dostává Mancha (Birkirkara FC).
90+1'
Rozhodčí tohoto utkání se rozhodl ve druhém poločase nastavit čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Birkirkara právě vstřelila branku!
MARCELINHO se sice po rohovém kopu neprosadil, ale v jejich další útočné akci hrál hlavní roli. Domácí brankář se sice snažil, ale na nepříjemnou střelu tohoto útočníka jednoduše neměl – 2:1.
90'
Tento roh byl rozehrán o něco lépe. Marcelinho si naběhnul na centrovaný míč a orazítkoval břevno.
90'
Hráči Birkirkary bojují aspoň o čestnou branku. Budou rozehrávat další rohový kop ve svůj prospěch.
89'
Jejich rohový kop nic zásadního nepřinesl, domácí tým stále drží čisté konto.
88'
Mifsud si zpracoval míč a nebezpečně vystřelil. K. Joensen se musel položit na trávník, aby jeho střelu vyrazil aspoň na rohový kop.
87'
Jedna z mála akcí Birkirkary byly zakončena vysoko nad domácí branku. Brankář Klaksvíku nikde s rozehrávkou nespěchal.
86'
Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Hadžibulić, přichází Olsen.
85'
Další střela od domácího kapitána, který je v posledních minutách při chuti. Jenže jeho další střelecký pokus opět nenašel prostor hostující branky.
84'
Klettskard v další šanci! Tentokrát si skvěle naběhnul na přední tyč a jenom těsně minul hostující branku.
83'
Další nepřesnosti v rozehrávce Birkirkary už u vlastních obránců. Domácí tým má k dispozici autové vhazování v blízkosti pokutového území.
82'
Dnešní odvetné utkání se pomalu, ale jístě blíží ke svému konci. Klaksvík je už jednou nohou v prvním předkole Evropské ligy.
80'
Klettskard se v pokutovém území dostal k hlavičce, kterou dostal do hostující branky. Jeho radost ovšem kazí praporek asistenta rozhodčího, který signalizoval ofsajd.
79'
Střídání v týmu Birkirkara FC: ze hřiště odchází Umeh, přichází Zammit.
79'
Rohový kop se rozhodně podle představ nepovedl, Birkirkara se dokázala ubránit a její hráči peláší zase do útoku.
79'
Chyba v rozehrávce Birkirkary a následný protiútok domácích vyústil v další rohový kop.
78'
Domácí trenér ještě v dnešním zápase nestřídal, takže v posledních desíti minutách můžeme očekávat časté přerušování skrze taktická střídání.
77'
Klaksvík se snaží o postupnou kombinaci směrem k hostující brance a ta také vychází. Birkirkara působí odevzdaným dojmem.
76'
Držení míče: 56% – 44%
75'
Máme za sebou třicet minut druhého poločasu, Klaksvík stále vede nad Birkirkarou o dvě branky.
74'
Møller-Iversen vyzkoušel pozornost hostující brankáře a ten uspěl. Naumovski si připsal úspěšný zákrok.
73'
Střídání v týmu Birkirkara FC: ze hřiště odchází Grech, přichází Stanimir.
72'
Na polovině hřiště zůstává jediný hráč hostující celku. V posledních minutách můžeme očekávat mohutný tlak Birkirkary.
71'
Žlutou kartu dostává Mifsud (Birkirkara FC).
70'
Klettskard dostal skvělý míč, ale neměl na útočné polovině podporu svých spoluhráčů. Domácí kapitán vybojoval aspoň autové vhazování.
69'
Domácí fanoušci nemají dost a chtějí další branku v síti soupeře. Dočkáme se další branky nebo zápas skončí s výsledkem 2:0 pro Klaksvík?
68'
Standardní situace nic zásadního pro branku Birkirkary nepřinesla. Navíc Naumovski bude od své branky odkopávat.
67'
Rozhodčí opět přerušuje hru, protože Møller-Iversen potřebuju ošetření po zákeřném faulu Marcelinha.
66'
Žlutou kartu dostává Marcelinho (Birkirkara FC).
65'
Mifsud sice utekl domácí obraně, ale byl v ofsajdovém postavení. Akce Birkirkary je přerušena.
64'
Klaksvík už nikde nepospíchá. Domácí měli vhazovat aut, jenže neměli míč. Jeden z hostů se toho ujal, doběhnul pro něj a poté ho úspěšně předal soupeři, aby mohl vhazovat.
63'
Kombinace hostů je stále nepřesná, jejích přihrávky létají kdekoliv, ale ne na jejich kopačky. Hráči Klaksvíku slaví zisk míče.
62'
Birkirkara už v některých chvílích otevírá své vrátka v obraně. Klaksvík se toho bude snažit využít a definitivně se tedy poslat do další části předkol.
61'
Střídání v týmu Birkirkara FC: ze hřiště odchází Micallef, přichází Herrera.
60'
Máme za sebou patnáct minut druhého poločasu, Klaksvík je blízko postupu do dalšího předkola. Na Gundadaluru vede nad Birkirkarou už 2:0.
59'
KÍ Klaksvík právě vstřelil branku!
Hostující brankář v tuto chvíli neprokázal nějaké výborné kvality, jelikož jeho zákroky byly takové víceméně amatérské. První střelu domácích hráčů vyrazil, druhou také, ale na další střelu od PÁLLA KLETTSKARDA už nedosáhnul – 2:0.
58'
Micallef se stal terčem posměšků domácích fanoušků po jeho nevydařené střele, která se stočila až k rohovému praporku.
57'
Oba týmy teď nakopávají míč jen tak z jedné strany na druhou. Ani Klaksvík, ani Birkirkara si vůbec míče neužije.
56'
Birkirkara je slabá jak v útočné fázi, tak i v přechodové. Klaksvík se každou minutu blíží k prvnímu předkolu.
55'
Hostující hráči se opět provinili proti pravidlům na domácí polovině, rozhodčí neváhal přerušit hru a odpískat faul.
54'
Niclasen se na hranici vápna dostal ke střele, ale maltskou branku netrefil. Míč skončil v ochranné síti.
53'
Žlutou kartu dostává Mrsulja (Birkirkara FC).
52'
Další skvělá rozehrávka rohového kopu, už to mohlo být o dvě branky! Na brankové čáře ale zasáhnul jeden z hostujících obránců.
51'
Domácí fanoušci tleskají, jelikož se jejich miláčci dostali postupnou kombinací až k brance soupeře. Navíc budou rozehrávat další rohový kop.
50'
Birkirkara se snaží o rychlou hru na útočné polovině, ale opět v ní můžeme najít množství nepřesností.
49'
Dnešní zápas se hraje na stadionu B36 Tórshavn, který zvládnul svou odvetu na Gibraltaru a postoupil do prvního kola Evropské ligy. Napodobí jejich cestu i Klaksvík?
48'
Pokud chce Birkirkara aspoň prodloužení, tak musí skórovat. Na přímý postup musí skórovat dokonce dvakrát.
47'
Druhý poločas začal velmi slibnou šancí Klaksvíku, která skončila až v malém vápně. Ani tohle nebyl faul, který by byl hode na pokutový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
Rozhodčí ukončil první poločas, který dopadnul lépe pro domácí tým. Klaksvík byl po celý poločas lepším týmem a byl za tuto snahu odměněn úvodní brankou. Až v nastavení se poprvé v zápase trefil domácí Pavlović. Hráči Klaksvíku jdou do šaten rozhodně spokojenější, naopak hosté můžou jenom zpytovat svědomí.

Fauly: 0 – 3
45+2'
45+2'
Andreasen rozehrával rohový kop na zadní tyč, kde byl úplně volný kapitán Klettskard. Ten v krkolomné pozici posunul míč k DENIMU PAVLOVIĆOVI, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 1:0.
45+1'
Tohle byla parádní halfvolej od Møllera-Iversena, který protáhnul hostujícího brankáře. Domácí budou rozehrávat rohový kop.
45+1'
Pan Karlsson prodloužil první poločas pouze o minutu navíc.
45'
Domácí tým je rozhodnut ukončit tento poločas s míčem na kopačkách. Uvidíme, jestli se to těmto borcům podaří.
44'
Fabiano prodloužil míč pouze do zámezí. K. Joensen opět bude odkopávat od své branky. Domácí brankář vyhání své hráče na útočnou polovinu.
43'
Za obrovské podpory vyrazil za míčem domácí kapitán Klettskard, ale ten proti přesile neměl vůbec šanci.
42'
Další útočný faul hostujícího týmu a další odkop domácího brankáře z místa prohřešku.
41'
Hra byla na malý moment opět přerušena kvůli ošetřování v hostujícím týmu. Poté domácí tým v duchu fair-play vrátil míč soupeři.
40'
V posledních minutách se hra odehrává převážně ve středu hrací plochy. Konstruktivnějším týmem jsou stále hráči Klaksvíku.
39'
Držení míče: 54% – 46%
38'
Klettskard chtěl prodloužit míč na rozbíhajícího se kolegu v útoku, ale jeho hlavička směřovala pouze do autu.
37'
Jde vidět, že domácí tým chce hrát útočný fotbal. Birkirkara zatím nic velkého nedokázala ukázat.
36'
Fabiano si pomohl při snaze získat míč faulem. Jeho obětí se stal domácí Niclasen.
35'
První poločas se nám blíží ke svému závěru, do konce řádné hrací doby první půle zbývá deset minut.
34'
Obrana maltského FC si nadvakrát dokázala s centrem poradit. Jenže míč zůstává na kopačkách Klaksvíku.
33'
Z autového vhazování dokázali domácí hráči získat rohový kop. Hostující obrana v čele s brankářem musí být ve střehu.
32'
V rozehrávce Birkirkary vidíme mnoho nepřeností. Hráči Klaksvíku ještě tuto nepřesnost nedokázali využít. Uvidíme co nám nabídne posledních patnáct minut v prvním poločase.
31'
Další zbytečný faul na útočné polovině. Domácí kapitán se tomu diví, ale jeho faul byl odpískán správně.
30'
Třicet minut hry za námi, v Tórshavnu hraje stále bez branek. Tento výsledek více vyhovuje domácím.
29'
Další roh Klaksvíku a další zavánějící faul v pokutovém území soupeře, i tohle mohlo být na odpískání penalty.
28'
Přetažený centr z levé strany od Attard skončil za brankou. K. Joensen uvede míč do hry odkopem.
27'
Pohledná akce z dílny domácího celku končí předčasně hvizdem sudího. Ten zřejmě viděl nějaké nedovolené počínání ofenzívy Klaksvíku.
25'
Hostující tým se pokusil o překvapivý protiútok, který ovšem skončil v rukavicích domácího brankáře.
24'
Domácí tým rozjel kolotoč kombinační hry na polovině Birkirkary. Její obrana se nestačila divit. Navíc budou se muset ještě bránit, jelikož Klaksvík bude rozehrávat rohový kop.
23'
Hadžibulić se dostal ke střeleckému pokusu, který směřoval pouze do míst, kde stál připravený Naumovski.
22'
Jeden z domácích hráčů upadnul při rozehrávce rohového kopu ve vápně, ale hra pokračuje. Rozhodčí to viděl zcela jasně a tento zákrok tedy neodpískal.
21'
Z volného přímého kopu se hráči KÍ dostali až k rozehrávce rohového kopu. Rozhodčí žene exekutora k rozehrávce, ten se k ní docela nemá.
20'
Zápas neměl na začátku bůhví jaké tempo, ale v posledních minutách rychlost hry ještě více opadla.
19'
Møller-Iversen se snažil o centr, ale do něj vložil příliš síly. Míč skončil v zámezí, Naumovski bude odkopávat od své branky.
18'
Hráči Klaksvíku vytáhli své napadání až k vápnu soupeře a slaví zisk autového vhazování.
17'
Na dost nepovedený přímý kop si počkal domácí brankář, který míč schoval ve svých rukavicích.
16'
Hostující tým se dokázal usadit na polovině svého soupeře. Nejprve rozehrával rohový kop, teď bude zahrávat standardní situaci z velmi zajímavého místa.
15'
Žlutou kartu dostává Hadžibulić (KÍ Klaksvík).
15'
Máme za sebou úvodních patnáct minut tohoto zápasu, zatím jsme neviděli žádnou vyloženou šanci, která by vedla k úvodní brance utkání. Za zmínku možná stojí pomalá malá domů Birkirkary.
14'
Zápas zatím provází velmi příjemná atmosféra a to ani není v Tórshavnu vyprodáno.
13'
Hra opět po krátké přestávce pokračuje autem hostů z Malty.
12'
Úvodní minuty utkání také přinesly velmi ostrou hru. Nejvíce to zatím poznal i hostující hráči. Nejprve brankář Naumovski a teď i Attard, který je ošetřován.
11'
V ofsajdovém postavení se tentokrát objevil Mifsud. Domácí brankář se opět protáhne odkopem z místa činu.
10'
Došljak už byl připraven zakončovat, ale k míči se dřív dostal hostující stoper Mancha, který míč odkopnul.
9'
Marcelinho si nepohlídal své postavení na útočné polovině a byl mu odpískán ofsajd.
8'
Tohle byla obrovská hostujícího stopera, který poslal brankáři nebezpečnou malou domů. Klettskard se při snaze získat míč střetnul s brankářem Naumovskim, který zůstal na chvíli ležet na trávníku.
7'
Birkirkara zkouší nakopávat dlouhé míče za domácí obranu. Stopeří domácího týmu si zatím dokáží poradit.
6'
Hráči KÍ se snaží udržet míč okolo pokutového území svého soupeře, ale opět neúspěšně. Rozhodčí odpískal další útočný faul.
5'
Úvodní minuty dnešního odvetného utkání nultého předkola Evropské ligy jsou zatím dost vyrovnané. Míč se stěhuje z jedné strany na druhou.
4'
Asistent rozhodčího na pravé straně nejprve signalizoval aut pro hostující tým, ale po konzultaci s hlavním sudím svůj verdikt změnil. Aut pro Klaksvík.
3'
Hráči Birkirkary se snaží o kombinační hru, která jim vycházela až do blízkosti pokutového území. Tam přišla nepřesná přihrávka.
2'
Klettskard chtěl tak moc míč, že při snaze ho získat mu byl odpískán útočný faul.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí hráči, kteří budou v prvním poločase útočit zprava doleva.
1'

KÍ Klaksvík: K. Joensen – J. Danielsen, Pavlović, Niclasen, Simonsen – Andreasen, Askham, Hadžibulić, Møller-Iversen – Došljak, Klettskard (C)
Náhradníci: Bergi, M. Joensen – Elttør, Jacobbsen, A. Danielsen, Olsen, Poulsen

Birkirkara FC: Naumovski – Micallef, Mrsulja, Mancha, C. Attard – Marcelinho, Andjelković (C), Grech, Umeh – Mifsud, Fabiano
Náhradníci: D. Cassar – Herrera, Stanimir, Z. Cassar, Borg, Zammit, A. Attard

Rozhodčí: K. Karlsson – P. Magnusson, M. Hallin (všichni Švédsko).
První utkání

Zápas na Maltě byl po celou dobu dost vyrovnaný. V prvním poločase se nic kromě jedné žluté karty na straně domácích nedělo. Utkání si své zajímavé situace nechalo až na posledních dvacet minut. Gólový účet utkání otevřel v 72. minutě domácí Mifsud. Už se zdálo, že Birkirkara udrží velmi dobrý výsledek do odvety, jenže přišla 88. minuta.V této minutě se trefil Pavlovič, který stanovil konečný výsledek na 1:1. Čtvrteční odveta je tedy poměrně otevřená, kdo postoupí do prvního předkola je stále ve hvězdách.

Birkirkara FC – KÍ Klaksvík 1:1 (0:0)

Branky: 72. Mifsud – 89. Pavlovič

Birkirkara FC: Naumovski – Herrera, Mrsulja, Mancha, Attard – Grech, Andjelković (C), Marcelinho (83. Stanimir) – Mifsud, Fabiano, Umeh

KÍ Klaksvík: Joensen – Danielsen, Pavlovič, Dušak (74. Olsen), Niclasen – Andreasen, Hadžibulič, Askham, Bjartalid (85. Moller-Iversen) – Došljak, Klettskard (C)

Rozhodčí: Kasumi – Zequri, Sekiraqa (vš. KOS)
Hezký den, Evropská liga má tento čtvrtek na programu odvety nultého předkola. V tomto textovém on-line přenosu se podíváme na zápas mezi KÍ Klaksvíkem a Birkirkarou FC. Tímto utkáním Vás hodlá provést Jan Mládek, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.