Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Lillestrøm : Linz - 2. srpna 2018   18:30

Lillestrøm
Lillestrøm
79' Olsen
1:2
(0:1)
Linz
Linz
35' Goiginger   • 65' Tetteh
Lillestrøm
Antonijevic, Ezeh, Maric, Melgalvis, Odemarksbakken, Olsen, Sandberg
Thorarinsson – Sigurdsson, Valdimarsson (vš. ISL)
Åråsen Stadion (Lillestrøm)
Linz
Benko, Celic, Frieser, Gebauer, Otubanjo, Pogatetz, Schmiedl

To je za mě dnes z Norska vše, děkuji za sledování a příště naviděnou!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 14:11. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 18:15.
Hráči Linzu už oslavují postup se svými fanoušky, kterých opravdu nepřijelo málo a byli slyšet po celý zápas. V dalším, tedy 3., předkole bude na Linz čekat lepší ze dvojice Besiktas x Torshavn. Přičemž z prvního zápasu si domů přivezl solidní náskok 2:0 Besiktas a pravděpodobně potvrdí roli favorita i doma.
A je dobojováno! Po vyrovnaném boji zápas končí a Linz si i na Norském hřišti zapisuje výhru a celkovým výsledkem 6:1 se tak posouvá do dalšího kola kvalifikace Evropské ligy. Dnes jsme mohli sledovat vyrovnané utkání, nicméně produktivnější byli Rakušané a tak po gólech Goigingera a Tetteha potvrdili roli favorita z prvního zápasu a postupují.
90+2'
90+2'
Lillestrøm se snaží dostat do závěrečného nátlaku. Míč jim však utekl do autu a zpátky ho už pravděpodobně nedostanou.
90'
Nastavovat se budou 2 minuty.
90'
Ke střele z levé strany se teď dostal Mikalsen! Míč však skončil pouze mezi diváky.
88'
Do předu se ještě tlačí Norové, zastavil je ale útočný faul Odemarksbakkena.
87'
Ke střele zpoza vápna se dostal Frieser, míč ale skončil vedle.
86'
Po faulu domácích budou rozehrávat hráči Linzu a ti už nikam nespěchají.
86'
Nakonec si však zahraje i domácí gólman Ignonen.
85'
Domácí teď začínají otevírat hru, toho by ale mohli využít Rakušané.
84'
Po něm se dostal míč až k Brendenovi a ten trefuje břevno!
84'
Z odraženého míče však bude nakonec roh.
83'
Běží nám již 83. minuta a další standartku mají domácí. Ta však skončila zase neúspěšně.
81'
Hned první hráč jej však odvrátil daleko pryč.
81'
Domácí se teď dostávají do tlaku a bude z toho další přímák, tentokrát z levé strany.
79'
Tým Lillestrøm právě vstřelil branku! Do balónu se nakonec opřel 2. z rozběhnutých THOMAS OLSEN a dává gól na 1:2!
79'
Schlager postavil 5člennou zeď.
78'
Píská se faul hostí a bude z toho zajímavý volný přímý kop ze slibné vzdálenosti!
76'
Hřiště nám mezitím opustil i druhý střelec, uvidíme jestli se přidá ještě někdo.
74'
Po pravé straně se teď dostával Ranftl, nakonec skončil až v zámezí. Domácí tak kopou od brány.
73'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Tetteh, přichází Otubanjo.
72'
Střídání v týmu Lillestrøm SK: ze hřiště odchází Martin, přichází Odemarksbakken.
72'
Žlutou kartu dostává Benko (LASK Linz).
71'
Na půlce teď zakládají útok hráči Lillestrømu. Nakonec se pro faul došel Matthew.
70'
Ke slovu se teď na druhé straně dostávají hosté, musí se však vrátit až k Schlagerovi.
68'
K pěkné hlavičce se teď dostal jeden z domácích! Vše nakonec končí rohem.
67'
Za obranu se teď dostával Frieser, mává se však ofsajd.
65'
Tým Linz právě vstřelil branku! Po velké chybě domácí obrany se k míči dostal Jamnig, přťukl míč SAMUELU TETTEHOVI a ten to měl již jednoduché. 2:0!
63'
Po dvojstřídání se dostávali domácí do šance, vše ale skončilo razantním odkopem pryč.
62'
Střídání v týmu Lillestrøm SK: ze hřiště odchází Kippe, přichází Antonijevic.
62'
Střídání v týmu Lillestrøm SK: ze hřiště odchází Knudtzion, přichází Olsen.
61'
Na trávníku teď chvíli ležel po zákroku hostující Michorl, už je ale na nohou a hraje se dál.
59'
Míč si rozehráli na krátko, Matthew však netrefil bránu.
59'
Faulu se teď dopustil hostující kapitán Trauner, je z toho tak příležitost pro Lillestrøm korigovat skóre.
58'
Ofsajd domácích, k balónu se tak staví brankář Schlager.
57'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Holland, přichází Benko.
56'
Zahrál si teď i brankář Ignonen, jeho odkop však končí útočným faulem Knudtzona.
55'
Dobrým obraným zákrokem teď zastavil postup hostí Rafn.
54'
Totožná situace, ale v opačném gardu. Hráči Lillestrømu si však dávají na čas a běží směrem do vápna
53'
Faulu na půlce se dopustil Krogstad, hosté rychle rozehráli, překvapit Lillestrøm se jim však nepodařilo.
52'
Míč letěl na první tyč, Brenden ho však dostal pouze do zámezí.
51'
Po druhé se jim však podařilo založit útok a Lillestrøm tak bude kopat roh z pravé strany hřiště.
50'
Hrát tak můžou Norové, balón ale vzápětí ztratili.
49'
Po levé straně se teď dostával Ullmann, jeho střela však skončila dost vedle.
48'
Linz se zatím od začátku poločasu drží na balónu.
48'
Frieser se dostal ke střele zpoza vápna, ta však byla zablokována.
46'
Vypadá to, že hosté už se s balónem nebudou nikam hnát.
46'
A do sprch již odešel střelec branky Goiginger, do hry se za něj dostane Frieser.
46'
Hráči již nastupují na hřiště.
Druhý poločas začne přibližně v 19:30.
Rozhodčí se rozhodl ukončit první půli a v té se tak už nic nestane. Můžeme sledovat vyrovnané utkání, nahoru dolů. Oba týmy si vytvořily šance, skórovat se však podařilo pouze Linzu a ten tak vstoupí do 2. půle s náskokem 1:0.
45'
44'
Faulu na středu hřiště se dopustil Wostry.
44'
Střelu ze střední vzdálenosti teď vypálil Tetteh, letěla však vysoko nad.
43'
Po pravé straně se teď probíjel Haakenstad, po ztrátě však fauloval. Míč tak získali hosté.
42'
Balón se teď nedaří udržet ani jednomu týmu.
41'
Vypadá to, že Norové se zase vzchopili a tlačí se do útoku. Linz si však zatím dokáže se všemi náznaky poradit.
39'
Do šance se teď dostal domácí Brenden! Po centru z leva mu moc nechybělo, aby srovnal.
39'
Linz dnes nastoupil se 3 obránci, to mu dává poměrně pěkné možnosti k rozehrávce.
37'
Po slibném začátku domácích, tak přebírají tempo hry Rakušané. Řeší to až odkopem Ignonen.
35'
Tým Linz právě vstřelil branku! Míč si hráči Linzu přenesli na pravou stranu až k THOMASI GOIGINGEROVI a ten pohotové zakončil! Linz se tak dostává do vedení 1:0!
35'
K slovu se teď dostávají hráči Linzu. Ranftl byl taktéž už ve vápně, míč pak ztratil.
33'
Do vápna se teď dostával Goiginger, centr se mu však nevyvedl.
32'
Nebyl rozehrán úplně špatně, ale míč skončil až na úplně druhé polovině u Ignonena.
31'
Lillestrøm bude zahrávat volný přímý kop po faulu již zmiňovaného Jamniga.
30'
Do velké šance se teď dostal Jamnig, domácí gólman ho však vychytal.
29'
Zápas si zatím užívají tábory obou týmů, hlavní tribuny však moc zaplněné nejsou.
28'
Do pěkné akce se teď dostal domácí útočník. nic většího z toho však opět nebylo.
27'
Míč však skončil ve zdi.
26'
Teď se však rozhodčí rozhodl naopak a domácí budou zahrávat volný přímý kop z pěkné vzdálenosti.
25'
Útočného faulu se teď dopustil jeden z hráčů domácích.
24'
Do vápna se už dostával Brenden, nakonec však nad míčem ztratil kontrolu a ten skončil v zámezí po odkopu jednoho z obránců.
23'
Míč však ukořistil Ranftl a dokonce i odcentroval z pravé strany, Tetteh však míč nedokázal poslat na bránu.
22'
Linzu se zatím nedaří vymanit se z vlastní poloviny.
21'
Ten tečoval jeden z domácích, ale přímo do náruče Schlagera.
20'
Domácí teď dostali soupeře pod tlak, Tetteh se dopustil faulu a bude se kopat přímá kop z pěkné dálky.
19'
Po odražené hlavičce se do šance dostával Knudtzon, míč ale skončil až v zámezí po odkopu jednoho z obránců.
18'
Ti tak začínají znovu od své poloviny
17'
Pěkně si narazil míč Brenden, rozhodčí se však upískl a nebude z toho ani roh pro domácí.
15'
Do kombinace se pustili Rakušané, Tetteh si však se spoluhráči nerozuměl a míč skončil na kopačkách domácích.
14'
Nyní se do útoku pustili domácí, z centru Matthewa však nic nevzešlo. Kope se od brány hostí.
12'
K míči za obranu se málem dostal Jamnig, dobře však vyběhl domácí brankář Igonen.
11'
Hráči zatím nejvíce podstupují hlavičkové souboje uprostřed hřiště a zatím jsou na tom lépe Rakušané.
10'
Zahraje se i hostující gólman Schlager.
9'
Linz drží míč na svých kopačkách, stále ale musím začínat až od svých stoperů.
7'
Do protiútoku se vydali hosté, Jamnig však byl v ofsajdu.
6'
Po rozpačitém úvodu se domácí udrželi na balónu, ale k zakončení to opět nevedlo.
5'
Po pravé lajně se probíjel Haakenstad, míč ale skončil v autu.
4'
Z toho nic pořádného nevzniklo a tak dostávají příležitost domácí.
3'
Nakonec se na něm udrželi hosté a zakládají postupný útok.
1'
Hráči do utkáni vstoupili velmi nesměle, míč mění majitele na středu hřiště.
1'

Lillestrøm SK: Ignonen – Haakenstad, Amundsen, Kippe, Rafh – Brenden, Krogstad, Matthew, Mikalsen – Martin, Knudtzon
Náhradníci: Antonijevic, Ezeh, Maric, Melgalvis, Odemarksbakken, Olsen, Sandberg

LASK Linz: Schlager – Ramsebner, Trauner, Wostry – Ranftl, Holland, Michorl, Ullmann – Goiginger, Tetteh, Jamnig
Náhradníci: Benko, Celic, Frieser, Gebauer, Otubanjo, Pogatetz, Schmiedl

Rozhodčí: Thorarinsson – Sigurdsson, Valdimarsson (vš. ISL).
LASK Linz by si měl zápas venku pohlídat, zato tým Lillestrøm SK už nemá co ztratit a uvidíme, v jakém rozpoložení do zápasu nastoupí. Za zmínku stojí také rakouský záložník s č. 27 Thomas Goiginger, který si v minulém duelu připsal 2 branky.
Lillestrøm SK se do Evropské ligy kvalifikoval výhrou v domácím poháru a mimo něj nepředvádí úplně přesvědčivé výkony. Loni skončil v lize na 12. pozici, letos se po polovině soutěže nachází v tabulce ještě o místo níže na 13. pozici se 14 body a pouze 3 výhrami na kontě.

LASK Linz vstoupil do své soutěže minulý víkend a z favorizovaného Salcburku si odvezl prohru 1:3. Tím de facto prodloužil sérii proher v lize na 5, jelikož loni prohrál 4 poslední zápasy za sebou a to jej také odsunulo na 4. místo v tabulce, ze kterého si zajistil místo v kvalifikaci o Evropskou ligu.
Dnes se proti sobě postaví v odvetném zápase 2. předkola Evropské ligy celky LASK Linz a Lillestrøm SK. Rakouský tým si přiváží do Norska solidní náskok 4:0 z 1. zápasu a toho staví také do role favorita pro dnešní duel a tím i celkový postup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.