Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Maribor : Rangers - 16. srpna 2018   20:15

Maribor
Handanović – Klinar (53. Pihler), Ivković, Šuler, Viler – Hotić, Vrhovec, Dervišević (73. Vršić), Mešanović (80. Mlakar) – Zahović, Tavares (C)
Pirić – Pihler, Cretu, Vršić, Bajde, Mlakar, Uskoković
Jonathan Lardot – Frédéric Godelaine, Florian Lemaire (všichni Belgie)
Ljudski vrt, Maribor
Rangers
McGregor – Tavernier (C), Goldson, Katić, Halliday – Jack, Ejaria (68. Kent) – Candeias, Arfield, Murphy (76. McCrorie) – Morelos
Foderingham – Umar, Hodson, McCrorie, Kent, Kelly, Middleton

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 14:13.
Je dobojováno. Hosté sice nepředvedli nijak oslnivý výkon ve druhém utkání, svůj náskok však dokázali uhájit a po bezbrankové remíze tak postupují v celkovém součtu 3:1 do dalšího předkola Evropské ligy. Domácí se snažili o vstřelení nějaké branky, vždy ale byl proti hostující brankář. V nastavené první minutě druhého poločasu pak neproměnil pokutový kop Tavares a zhatil tak poslední šance svého celku. Pro Maribor tak pouť letošními předkoly EL končí.
90+4'
90+4'
Zápas se tak už jen dohrává, hosté mají už postup jasný. To si troufám napsat.
90+3'
Žlutou kartu dostává Saša Ivković (NK Maribor).
90+2'
Jenže Tavares, který se k pokutovému kopu postavil, trefil pouze brankáře McGregora, který jeho penaltový pokus vyrazil mimo tři tyče! Domácí tak neproměňují pokutový kop.
90+1'
Goldson fauloval Zahoviće v pokutovém území a domácí budou zahrávat pokutový kop!
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě čtyři minuty navíc.
89'
Arfield tvrdě atakoval soupeře a sudí okamžitě vytahuje další žlutou kartu.
88'
Hráči Mariboru byli před brankou hostů opět důrazní a na McGregora letěla další střela. Ovšem ani z této akce se skóre na ukazateli nemění.
87'
Domácí udrželi balon na hostující polovině a opět to zkouší před brankou McGregora. Zatím jsou však znovu nepřesní.
86'
Marcos Tavares se dostal ke střele na levé straně a míč poslal jen kousek vedle hostující branky. Další nebezpečný pokus tak domácí nedokázali přetavit v úvodní branku zápasu.
85'
Tavares už zakončoval kousek před velkým vápnem, jenže jeho pokus byl sražen mimo hostující území. Znovu to bylo ze strany domácích hodně nepřesné.
84'
Jenže nic podstatného před brankou Rangers nevymysleli a do své moci tak míč dostal brankář McGregor. Záhy ho poté odkopl od svého zařízení.
83'
Další Morelosův pokus zaletěl jen vysoko nad domácí branku. Hráči Mariboru se pak okamžitě přemisťují na opačný konec hřiště.
82'
Alfredo Morelos se nadvakrát neprosadil v těsné blízkosti domácí branky. Jeho pokus pak byl sražen za zadní čáru a je tu pro hosty rohový kop.
81'
Ti se ale dopustili ofsajdu a tato situace oku čárového rozhodčího neunikla. Ten tak zdvihl svůj praporek a u míče tak budou opět hráči domácího Mariboru.
81'
Po další akci domácích odkopl míč na druhou stranu McGregor a poslal tak Rangers do útočné akce.
80'
Hosté zakopli míč za postranní čáru a domácí spěchají rychle odehrát autové vhazování, aby se co nejdříve dostali před hostující branku.
80'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Mešanović, přichází Mlakar.
78'
Morelos založil další slibnou akci na straně hostů, ale ti se dále než před velké vápno nedostali.
77'
Na druhé straně to zkusil zprava Tavares, ale také on nebyl úspěšný. Navíc se při střele asi mírně zranil a odkulhává zpět na vlastní polovinu.
76'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Murphy, přichází McCrorie.
75'
Po pravé straně unikl Alfredo Morelos, jenž se už dostával ke střele, zastavila ho ale domácí obrana, která byla opět velmi precizní.
74'
Murphy šel tvrdě do domácího hráče, nešetrně ho poslal na zem a dostává za to od hlavního sudího žlutou kartu.
73'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Dervišević, přichází Vršić.
73'
Domácí hráči stále tlačí před brankou hostů a stále se snaží o skórování. Nicméně hosté jsou zatím proti a jsou tak stále blíže postupu dále než domácí celek. Tomu se naopak s přibývajícím časem šance vzdalují.
72'
Proti střele Marcose Tavarese zasahoval McGregor, který vyrazil míč rukavicemi mimo ohrožení své branky. Hned na to si ho převzali jeho spoluhráči a míří do útoku.
70'
Dino Hotić převzal přihrávku od svého spoluhráče a hned se podél levé postranní čáry dostával do úniku. Ke střele se však nakonec nedostal.
69'
Hosté opět vystrčili růžky a před domácí brankou vystřelil Alfredo Morelos. Ten ovšem poslal balon jen vedle tyče domácí branky a následuje tak další odkop od ní.
68'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Ejaria, přichází Kent.
67'
Na konci sedmašedesáté minuty tak hostující gólman bude balon vracet zpět do hry dalším odkopem od své branky.
66'
Connor Goldson pomohl svému brankáři obranným zákrokem a McGregor tak nemusel zasahovat.
65'
Handanović musel hasit nebezpečí před vlastní brankou, když na něho vyslal nebezpečný projektil Jamie Murphy. Také domácí brankář odkopl míč daleko od své branky.
64'
Hosté čelili další střele domácích, nyní následuje odkop od branky McGregora. Ten tak pošle hosty útočit.
63'
A další pokus Zahoviće nekončí úvodní brankou zápasu. Ten šel do skluzu v pokutovém území, ale balon poslal jen hodně vysoko nad branku hostujícího celku.
62'
Zahović se ocitl tváří v tvář hostujícímu brankáři, před ním pak vystřelil, ale jeho projektil zamířil mimo tři tyče.
61'
Handanović čelil volnému přímému kopu hostů, nakonec však zasahovat nemusel. Míč skončil na obraně Mariboru, která ho posílá do bezpečí.
59'
Autové vhazování provedli domácí a hned se dostali do útoku, Dino Hotić však svůj střelecký pokus poslal jen vedle pravé tyče z pohledu hostujícího brankáře McGregora.
58'
Aleks Pihler nacentroval míč z pravé strany do pokutového území, tam ho ale odvrátil do bezpečí Nikola Katić a hosté mohou jít do další útočné akce.
57'
Po další šanci Mariboru skončil balon za zadní čárou a McGregor tak bude mít další odkop od své branky. Zatím jsme stále branku neviděli a hosté tak drží svůj výsledek 3:1 z prvního utkání.
57'
Na druhé straně si úplně stejně počínal Marcos Tavares, který také svůj pokus poslal vedle tyče.
56'
Alfredo Morelos na druhé straně střílel z pravé strany a míč prosvištěl jen těsně kolem levé tyče a skončil za zadní čárou. Odkop od branky domácích.
55'
Pihler nacentroval míč do pokutového území, hlavičkující spoluhráč však poslal balon jen vysoko nad McGregorovu branku. Následuje tak odkop od ní.
54'
James Tavernier čekal na hranici velkého vápna, odkud pak vyslal střelu na domácí branku, míč ale zaletěl jen vedle ní.
53'
Po volném přímém kopu hosté domácí branku neohrozili a domácí fotbalisté míří okamžitě do rychlého protiútoku na druhé straně.
53'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Klinar, přichází Pihler.
52'
Předtím je ale ještě avizované střídání na domácí straně.
51'
Ryan Jack byl k zemi sražen Blažem Vrhovećem a hosté budou zahrávat volný přímý kop. Mají tak šanci ohrozit branku domácích.
50'
Jamie Murphy unikal po levé straně a vyslal střelu na Handanoviće. Jenže byl v postavení mimo hru a to postrannímu sudímu neuniklo.
50'
Hosté oproti první půli více ožili a tlačí se před domácí branku. Ale nijak zvlášť ji nyní neohrozili.
48'
Na druhé straně se do branky trefil Jamie Murphy, ale jeho gól nemohl platit. Přihrávka od jeho spoluhráče byla kousek za zadní čárou.
48'
Na centr z pravé strany si u pravé tyče nabíhal Zahović, ale nedokázal propasírovat míč mezi tři tyče.
47'
James Tavernier srazil k zemi soupeře a domácí mají ponechanou výhodu.
46'
Hosté hned museli hasit menší nebezpečí před brankou McGregora, když na něho mířil Tavares. Nakonec balon sebral jeden z obránců a posílá ho směrem dopředu.
46'
Střely na branku: 3 – 1
Střely mimo: 4 – 2
Rohové kopy: 7 – 0
Ofsajdy: 1 – 2
Žluté karty: 0 – 3
Zásahy brankářů: 1 – 3
První poločas je za námi. Domácí Maribor je od úvodních minut lepším týmem a mnohdy hostům v jejich pokutovém území doslova zatápěl. Nicméně McGregor udržel čisté konto a stále tak hosté mají slušný náskok z prvního utkání. Pokud ale nechtějí dopustit nějaké drama, měli by ve druhém poločase rozhodně zabrat a více se tlačit před domácí branku. Uvidíme, co nám přinese druhá část, která začne přibližně ve 21:15.
45'
44'
Ryan Jack pak střílel na branku domácích a jen o kousek ji nad jejím břevnem minul.
44'
Hosté v závěru prvního poločasu budou zahrávat nebezpečný volný přímý kop nedaleko velkého vápna.
43'
Morelos střílel na branku domácích z hranice velkého vápna, ale také jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
43'
Zahović unikal před hostující branku, jeho střelu kousek před velkým vápnem pak do rukavic chytil McGregor a podržel tak svůj tým.
42'
Znovu o sobě dali vědět hosté, kteří táhli akci po pravé straně. Jenže domácí obránce srazil míč za pravou postranní čáru a hosté mají další autové vhazování.
41'
Ale také domácím se nepovedlo svou akci dotáhnout do zdárného konce.
41'
Po dlouhé době byl k vidění také útok na straně hostů, ovšem ti se ke střele nakonec vůbec nedostali. Místo toho se rodí rychlý protiútok Mariboru.
40'
A další rohový kop pro Maribor, který má nyní velmi drtivý tlak. Domácí neustále svými hlasivkami ženou Mariborské do další útočné akce.
39'
Míč se pak snesl do pokutového území, kde ho hlavou vyrazil mimo tři tyče jeden z hostujících obránců. Nicméně to bylo zase za cenu rohového kopu.
38'
Amir Dervišević unikal po levé straně, včas ho ale zastavil jeden z hostů. Poté však domácí získali míč znovu a před brankou Rangers zaútočili. Je z toho další rohový kop.
37'
Mešanović vyslal další jedovku směrem na branku hostů a jen o kousek ji minul. Znovu se tak domácí vedení neujímají.
37'
Hráči Mariboru jsou stále hodně nebezpeční před McGregorovou brankou, stále se jim ale nedaří hostujícího brankáře překonat.
36'
Po volném přímém kopu domácích vyrazil rukou míč za sebe McGregor a Maribor bude zahrávat další rohový kop.
35'
Hosté vyrukovali opět s tvrdou hrou a je z toho pro ně třetí žlutá karta, kterou dostává Jack.
35'
Domácí museli zahrát míč na malou domů, hrozil totiž únik Morelose před jejich branku. Hned na to odkopl balon Handanović do bezpečí.
33'
A hned z toho byla pohledná akce. Z pravé strany střílel Ryan Jack a u levé tyče chtěl dorážet balon Jamie Murphy, Handanović se ale stačil vrátit a místo dokázal dobře pokrýt.
33'
Po něm se ale k míči dostali hosté a už míří zase do blízkosti branky domácích, kterou hájí Jasmin Handanović.
32'
Žlutou kartu dostává Candeias (Rangers FC).
32'
Domácí vybojovali další autové vhazování na polovině hostujícího celku.
31'
Hráči Rangers se znovu dobře rozestavili na své obranné polovině a nepustili tak domácí hráče do zakončení.
31'
Půlhodina hry za námi a stále čekáme na úvodní branku tohoto odvetného utkání. Hosté stále drží svůj výsledek z prvního duelu a zaměřují se spíše na obrannou činnost.
30'
Mariborští znovu zahrozili před McGregorovou brankou a vybojovali další rohový kop. Po této standardní situaci se ovšem znovu skóre nemění.
29'
Ač jsou hosté bez pořádné střely na branku, v obraně pracují velice pečlivě a to je zřejmě jejich dnešní úkol. Pokusit se ubránit svůj solidní výsledek z domácího utkání.
29'
Na domácích hráčích je vidět velká touha o skórování. Rádi by odčinili prohru 1:3 s Rangers v prvním duelu.
28'
Opět to bylo z poloviny domácích, takže se ohrožení hostující branky nekonalo. Aspoň ale domácí udrželi balon a spěchají s ním před branku McGregora.
27'
A další faul hráčů hostů. A tentokráte je to už za žlutou kartu. Ejaria tvrdě poslal k zemi soupeře a je za to potrestán. Následuje další volný přímý kop pro hráče Mariboru.
26'
Po faulu hostů následuje volný přímý kop pro Maribor. Bude to ale z jejich vlastní poloviny, takže branku Rangers tak patrně ani neohrozí.
25'
Connor Goldson se napřáhl kus před velkým vápnem, jeho vzdušný nákop však skončil vysoko nad domácí brankou.
24'
Hned na to se vydali do rychlého útoku hráči Rangers, ale znovu přes obránce Mariboru neprošli.
23'
Dino Hotić pak vyslal střelu na branku, ale tu znovu zastavila obrana Rangers. Hosté jsou pod tlakem a čelí čím dál více výpadům domácího Mariboru.
22'
V blízkosti hostující branky bylo opět velmi rušno. Domácí vyslali snad čtyři střely, které pokaždé zablokovali obránci Rangers. Nicméně domácí vybojovali alespoň rohový kop.
21'
A hned také o balon přicházejí a budou se muset vracet zpět do obrany, neboť se před jejich branku řítí hned trio domácích hráčů.
21'
V držení jsou nyní opět hosté, ale do útoku se jim zatím nedaří projít.
20'
Další pěkná akce Mariboru. Z hranice velkého vápna pálil Blaž Vrhoveć, ale míč poslal jen vysoko nad hostující branku. Domácí jsou ale pořádně aktivní a asi by si vedoucí branku zasloužili.
19'
Následně pak šli do útoku zase hosté, ale také s jejich střelou si brankář Mariboru poradil.
18'
Mariborští opět zahrozili před brankou hostů, jejich další střela ale skončila jen na zákroku hostujícího brankáře Mcgregora. Ten poté odkopl míč na druhou stranu.
17'
Alfredo Morelos se natlačil před branku domácích, kde se pokusil o střelu hlavou, ovšem proti němu znovu zakročila pozorná domácí obrana.
16'
Po levé straně se snažil vysunout Jamie Murphy, ovšem proti němu stál jeden z domácích obránců a nic takového nedovolil.
15'
Nyní se musel ve svém brankovišti co otáčet Jasmin Handanović, který zneškodnil přízemní střelu Alfreda Morelose.
13'
Domácí opět nepustili hosty do zakončení a sami poté založili další akci, na jejímž konci byl střelecký pokus Dina Hotiće. Jeho střelu ale zablokovala pozorná hostující obrana.
12'
Tavares se obkroužil kolem obrany hostů, nakonec se však blíže jejich brance nedostal. Nicméně jeho celek stále drží míč na svých kopačkách.
11'
Hráči Mariboru ji ale do zdárného konce nedotáhli, obrana Rangers si převzala míč a hned ho odkopla do bezpečí. Nedopustila tak žádné nebezpečí před McGregorem.
11'
Dlouhý nákop domácích na polovinu hostů vyšel, hlavičkující Ejaria míč poslal na kopačku Tavarese a rodí se tak akce na domácí straně.
10'
Dervišević ale svůj centr přetáhl a míč skončil jen vysoko nad brankou hostujících Rangers. Následně pak odkopl balon od své branky McGregor.
9'
Arfield se dopustil faulu na soupeře a domácí budou zahrávat volný přímý kop kousek od velkého vápna.
8'
Hosté přišli o balon a následně pak se pokusili domácí fotbalisté projít na jejich polovinu, přes zhuštěnou obranu se jim to ovšem nepovedlo.
7'
Nyní poslali míč za postranní čáru také hosté a autové vhazování si vyzkoušejí také hráči domácího Mariboru. Ti musejí hrát na útok, s hosty v součtu obou zápasů ztrácejí dva góly.
6'
Ti se stále drží na polovině Mariboru, zatím se jim ale nedaří dostat se do výraznějšího střeleckého zakončení.
6'
A hned se vydali před domácí brankou, na pravé straně se chtěl uvolnit Murphy, domácí pak zakopli míč do zámezí a je tu autové vhazování pro Rangers.
5'
Luka Zahović se ocitl v další dobré šanci Mariboru, jenomže ho zastavil ofsajd, což postrannímu sudímu neuniklo. U míče tak budou opět hosté z Rangers.
4'
Od úvodu utkání sledujeme svižný fotbal, akce střídá akci. Zatím se tedy tento duel musí divákům líbit. Především bojovnost hráčů Mariboru.
3'
Domácí publikum mohutně žene své fotbalisty do další útočné akce, ovšem Mariborští se vystavili ofsajdové pozici a vrací se tak zase zpátky.
2'
O první střelu se postaral hostující Morelos, jenž střílel z hranice velkého vápna, jeho pokus však mezi tři tyče nedolétl.
1'
O balon však přišli a následně pak se na druhou stranu dostali hosté, kteří ovšem neprošli přes zhuštěnou obranu Mariboru.
1'
O výkop se postarali domácí fotbalisté a už s míčem na svých kopačkách míří do první útočné akce.
1'

NK Maribor: Handanović – Klinar, Ivković, Šuler, Viler – Hotić, Vrhovec, Dervišević, Mešanović – Zahović, Tavares (C)
Náhradníci: Pirić – Pihler, Cretu, Vršić, Bajde, Mlakar, Uskoković

Rangers FC: McGregor – Tavernier (C), Goldson, Katić, Halliday – Jack, Ejaria – Candeias, Arfield, Murphy – Morelos
Náhradníci: Foderingham – Umar, Hodson, McCrorie, Kent, Kelly, Middleton

Rozhodčí: Jonathan Lardot – Frédéric Godelaine, Florian Lemaire (všichni Belgie).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Nasazení rozhodčích

Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit pan Jonathan Lardot, na čarách mu budou asistovat pánové Frédéric Godelaine a Florian Lemaire. Jako čtvrtý sudí pak Nathan Verboomen. Všichni arbitři jsou z Belgie.
Statistiky prvního zápasu

Rangers – Maribor 3:1
Branky
: 6. Morelos, 50. Tavernier, 86. Coulibaly – 40. Bajde

Karty: 20. Flanagan (RFC), 70. Ejaria (RFC) – 50. Ivkovič (MAR), 85. Suler (MAR)

Držení míče: 61 % : 39 %.
První duel

První utkání skončilo výhrou skotského celku. Fotbalisté Rangers od šesté minuty vedli díky trefě Alfreda Morelose. Ovšem pět minut před vypršením prvního poločasu Maribor srovnal, když se mezi tři tyče trefil Mitja Viler. Jenže v padesáté minutě strhl vedení na stranu Rangers FC James Tavernier a dal tak svému celku důležité vedení. Třetí trefu ještě přidal v šestaosmdesáté minutě Lassana Coulibaly a po výhře 3:1 tak mají postup dále hráči skotského celku. Mariborští ale zbraně nesloží a pokusí se na svém hřišti pro postup udělat vše. Nic jednoduchého je ale nečeká.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu odvetné zápasy dalšího předkola Evropské ligy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy NK Maribor (Slovinsko) a Rangers FC (Skotsko).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.