Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Molde : Petrohrad - 30. srpna 2018   19:00

Molde
Molde
65' Hestad  • 77' Håland
2:1
(0:1)
Petrohrad
Petrohrad
21' Kuzjajev
Molde
Linde – Haugen, Forren, Gabrielsen (C), Remmer (90. James) – Aursnes (71. Cibicki), Hussain – Strand (61. Eikrem), Hestad, Sarr – Håland.
Craninx – Ssewankambo, Gregersen, Wolff Eikrem, Moström, James, Cibicki.
Del Cerro – Alonso, Canton (všichni ESP)
Molde Stadion, Molde
Petrohrad
Luněv – Smolnikov, Ivanović, Mevlja, Anjukov (C) (86. Neto) – Kuzjajev (76. Kranevitter), Hernani, Paredes, Jerochin – Zabolotnyj, Driussi (67. Mak).
Lodygin – Kranevitter, Neto, Nabiullin, Mak, Dzjuba, Ozdojev.

Z tohoto dramatického souboje je to vše, přeji Vám hezký zbytek dne.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 12:1. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 15:4.
Je dobojováno! Molde dnes inkasovalo jako první a po zásahu Kuzjajeva celkově prohrávalo už 1:4. Hráči norského týmu ale nesložili zbraně a předvedli heroický výkon. Díky trefám Hestada a Hålanda se domácí dostali na dostřel prodloužení, jenže z obrovského tlaku už třetí gól nevstřelili. Zenit si tak může oddechnout a slavit nečekaně těžce vydřený postup do základní skupiny Evropské ligy.
90+6'
90+6'
Zabolotnyj vyrazil do protiútoku a dostal se až do vápna, kde spadl po souboji s Haugenem, ale rozhodčí nechali pokračovat ve hře. Molde má před sebou asi poslední akci.
90+5'
Pravděpodobně nervozita teď zapříčinila hodně nepřesný centr z levé strany. Luněv po něm bude moci z klidu vykopávat.
90+4'
Paredes podržel míč na útočné polovině Zenitu, ale po chvilce o něj stejně přišel. Proti brance Andreje Luněva postupuje další modrá vlna.
90+3'
Magnus Wolff Eikrem zvolil přízemní nástřel do pokutového území, jenomže první clonící protihráč ho odvrátil na roh. Po něm se domácí přesunuli před šestnáctku a sledovali nepřesný pokus Hestada.
90+2'
Smolnikov fauloval Wolffa Eikrema, který se od něj snažil odpoutat napravo od pokutového území. Z tohoho místa přiletí centr ze standardní situace.
90+1'
Norský outsider má na vstřelení vytouženého gólu ještě poměrně dost času. Nad rámec druhé půle je přidáno hned šest minut!
90'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Christoffer Remmer, přichází Leke James.
89'
Anton Zabolotnyj vyvážel míč do bezpečí a přitom byl zezadu sestřelen Forrenem, který za vynucený faul vyfasoval žlutou kartu.
89'
Aktivní napadání vedlo k zisku balónu. Molde se rychle přesunulo na útočnou třetinu hřiště, kde po odvráceném nákopu pálil Remmer hodně mimo.
88'
Po dlouhatánské době se na útočné polovině pohybují i hráči Petrohradu. Domácí k ním ale rychle přistupují a nedávají jim ani trochu klidu ke kombinaci.
87'
Hussainova přízemní přihrávka nebyla nejpřesnější a Hestad na ní nedosáhl. Obránci Petrohradu nechali projít míč do rukou Luněva.
86'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Alexandr Anjukov, přichází Luís Neto.
85'
Tím postiženým hráčem je hostující kapitán Alexandr Anjukov, pro kterého tento zápas pravděpodobně skončil kvůli direktu od vlastního gólmana.
84'
Stále se nehraje a na bojiště naopak dorazily i nosítka, což se domácím fanouškům pochopitelně nelíbí.
83'
Luněv nebral ohled na ostatní hráče a šel proti dalšímu centru, který znovu vyboxoval do relativního bezpečí. Přitom ale ublížil vlastnímu spoluhráči, který musí být ošetřen.
82'
Hráči Molde nyní pálí ze všech možných pozic a ohromně zatápí obraně Zenitu, která je ve velkých problémech. Nyní bude čelit rohovému kopu.
81'
Hostující gólman jenom vyboxoval centr z křídelního prostoru a poslal míč přímo na Haugena, který z první střílel, ale zamířil přesně do místa, na kterém rozhozený Luněv stál.
80'
Pochopitelně ožili i diváci, kterých dorazilo něco málo přes 5 400. Většina z nich by ráda viděla ještě jednu střelu, která proletí až za Luněvova záda.
79'
Domácí teď chtěli až moc rychle zaútočit a zbytečně poslali míč do autu. Håland nabádá své spoluhráče, aby se malinko uklidnili.
77'
Molde právě vstřelilo branku!
V sedmasedmdesáté minutě přichází velká zápletka! Pawel Cibicki dostal balón do volného prostoru, z levého kraje pokutového území pak přihrál přes Kranevittera a jeho dva kolegy na nabíhajícího ERLINGA BRAUTA HÅLANDA, jenž v pádu dopravil balón do sítě a vykřesal velkou jiskru naděje pro Molde, které dělí jediná trefa od prodloužení.
76'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Daler Kuzjajev, přichází Matías Kranevitter.
75'
Pawel Cibicki se hodně rozčiloval směrem k hlavnímu rozhodčímu, který odpískal jeho faul na Paradedse. Za protesty si vysloužil žlutou kartu.
74'
Hussain si vyběhl před pokutové území a kroutil přihrávku ze svého pohledu k levé tyči. Dobíhající spoluhráč tam ale byl pozdě a následuje jen odkop od branky.
73'
Luněv nakonec musel zasahovat proti pomalé střele Wolffa Eirkema, která prošla až k jeho brance. Je z toho rohový kop.
71'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Fredrik Aursens, přichází Pawel Cibicki.
70'
Hussain měl okolo sebe spoustu volného prostoru, mohl si tak dovolit udělat několik kroků proti brance Luněva a tu přestřelil jen o prá decimetrů.
69'
Hestadova trefa samozřejmě dala norskému týmu jistou naději. Pokud se Molde prosadí ještě dvakrát a zároveň neinkasuje, tak dotáhne tento dvojzápas do prodloužení.
68'
Další starosti pro obranu Petrohradu, která víceméně jenom sledovala přihrávku do druhé vlny na Sarra, který pálil přímo doprostřed branky, kde Luněv nemohl chybět.
67'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Sebastian Driussi, přichází Róbert Mak.
65'
Domácí se přece jenom dočkali zaslouženého gólu a srovnávají na 1:1! EIRIK HESTAD si vzal míč od Remmera a na hranici vápna s obrovskou porcí štěstí prošel přes tři obránce najednou. Pak už mohl levačkou napřáhnout ke střele a umístit míč k pravé tyči Andreje Luněva.
64'
Tempo hry s postupujícím časem upadá. Zenit v součtu obou zápasů vede 4:1 a jen obrovský zkrat by ho ve zbytku duelu mohl připravit o postup.
63'
Držení míče: 51% – 49%.
61'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Petter Strand, přichází Magnus Wolff Eikrem.
60'
Defenziva Zenitu odvrátila centr z levé strany a po odkopu vybojovala míč, se kterým ruský klub kombinuje ve středu hřiště.
58'
Babacar Sarr už je v zámezí a hra může pokračovat. Zenit sportovně vrátil míč soupeřům, kteří před přerušením útočili.
57'
Senegalský záložník ve vzdušném souboji odpadl od Hernaniho. Nevypadalo to nějak vážně, přesto Sarr vypadá opravdu hodně otřesený.
56'
Sarr zůstal po tvrdém zákroku ležet na trávníku. Domácí však pokračovali v akci a dostali se až do vápna. Vystřelit ale nestihli, neboť arbitři raději hru přerušili.
55'
Jeden z hostů nešikovně srazil míč ke Strandovi, jehož střela zpoza vápna možná trefila ruku Ivanoviće, ovšem rozhodčí důvod k odpískání penalty nenašli.
53'
Ruben Gabrielsen se stihl stáhnout s postupujícím Zabolotným, kterému zkomplikoval střelu z levého kraje velké vápna a tu Linde snadno zneškodnil.
52'
Hestad si řekl o přihrávku do druhé vlny, jenže střela z první z dvaceti metrů zas a znovu postrádala potřebnou přesnost.
51'
Haugen to měl k míči dále než Driussi, kterého na útočné polovině Molde fauloval. Ani tohle však nebylo na žlutou, kterou nedostal ještě žádný z fotbalistů.
50'
Střel z dálky je dnes k vidění opravdu hodně. Z osy hřiště napřáhl i Kuzjajev a donutil Lindeho předvést naprosto rutinní zákrok.
49'
Podobné zakončení i na druhé straně. Haugen každopádně branku o kousek minul a stav zůstává stejný.
48'
Paredes to zkusil bez přípravy, když se k němu dostal nedostatečně odvrácený centr z hostující pravé strany. Pěkný pokus se však mezi tyče nevešel.
47'
Ani jeden z trenérů se během pauzy nerozhodl střídat, a tak pokračujeme v obou základních jedenáctkách.
46'
Z následného rohového kopu už Molde nic nevymyslelo a hlavní rozhodčí tak mohl ukončit první poločas za stavu 0:1. Zenit většinu času pouze bránil, ale z jediné nabídnuté šance z přímého kopu vytěžil vedoucí gól Dalera Kuzjajeva. Molde naopak předvedlo mnohem sympatičtější výkon, nicméně z poměrně velkého počtu střel si moc gólovek nevytvořilo.
45'
45'
Na druhé straně jsou útočné akce o poznání smysluplnější. Etzaz Hussain ve vápně převzal přihrávku z pravé strany, odpoutal se od dvou soupeřů a od gólové radosti jej odstřihl jen dobrý zákrok Andreje Luněva.
44'
Pravá strana obrany Molde propadla a pustila Jerochina do pokutového území. Jeho střelu už ale stopeři zablokovali.
42'
Jeden z hostujících zadáků hlavou odvrátil nákop jenom ke Strandovi, jenž okamžitě vystřelil z dobrých sedmadvaceti metrů a protáhl gólmana Luněva.
41'
Rychlá hostující souhra na jeden dotek vyvrcholila nepřesným pasem na Sebastiana Driussiho, jenž se zatím vůbec nedostal do hry.
40'
Sarr bojoval o výkop Andreje Luněva a přitom neodvoleně poslal k zemi Zabolotného. Od hlavního arbitra si pak vyslechl menší kárání.
38'
A ještě jedno domácí zakončení zpoza pokutového území. Tentokrát to na sebe vzal Etzaz Hussain, jenže pálil nepřesně.
36'
Ke Strandovi se nikdo nepřiblížil, a tak to norský záložník zkusil z necelých třiceti metrů. Mířil sice přesně, ale Luněv žádnou školáckou chybu nudělal.
34'
Ruský velikán toho kromě gólu moc nevymyslel. Často to zkouší dlouhými nákopy, jeden z nich nyní nezužitkoval Zabolotnyj.
33'
Haugen zakřižoval Daler Kuzjajev, který ho u rohového praporku fauloval. Zpět do hry pošle míč Linde.
31'
Ani možnost dlouhého autu Molde nevyužilo. Následuje uklidnění hry v podání obránců Zenitu.
30'
Domácí se po levé straně moc hezky prokombinovali až do vápna. Finální narážečka jim už nevyšla, ale přesto si vysloužili potlesk fanoušků.
29'
A další náběh Hålanda přes dva pomalejší obránce Petrohradu. Tentokrát už pálil, ale levačkou branku netrefil.
28'
Erling Braut Håland nabral rychlost a vletěl do pokutového území, kde dokonce obešel Luněva, ale tím se dostal do těžkého úhlu, ze kterého se netroufl zakončit.
27'
Zprava pro změnu rozehrál Hestad, jenže jeho centr letěl příliš vysoko a balón propadl až do autu.
26'
Norské Molde pokračuje v sympatické hře i po inkasovaném gólu. Nyní má k dispozici už několikátý rohový kop, na který zakopl míč Mevlja.
25'
Strand se postavil k rozehrávce rohového kopu. Luněv letící balón nezachytil, ale kousek předním jej ukořistili další obránci Zenitu.
24'
Luněv sebral centrovaný míč, ale posléze ho vyhodil jenom k soupeřům. Ti se dostali do vápna prostřednictvím dalšího centru, po němž Håland hlavičkoval těsně nad.
23'
Chvíli po rozehrávce domácí znovu faulovali. Paredes zkusil pálit z hodně velké dálky, ale pomalinká přízemní střela tentokrát nemohla Lindeho zaskočit.
21'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Hosté se v jednadvacáté minutě dostávají do vedení a podle všeho potvrzují svůj postup do základní skupiny Evropské ligy! Paredesův přímý kop z devatenácti metrů Linde vyrazil jenom před sebe. Obránci Molde v ten okamžil trestuhodně zaspali a nechali dorážet DALERA KUZJAJEVA, jenž měl u malého vápna hodně snadnou práci.
20'
Sarr šel do naivního skluzu, kterým fauloval Hernaniho. Je z toho nadějný přímý kop pro Zenit.
19'
Na druhé straně hostující obraně utekl Håland, který si seběhl pro přihrávku mezi stopery a už měl před sebou jenom Luněva. Ten včasně vyběhl a svůj tým podržel důležitým zákrokem!
18'
Jenže hostující akce neměla ani jepičí život, další nákop ze středu pole sebral Linde.
17'
Hussainův faul na Driussiho umožňuje útočit také ruskému klubu.
16'
Håland dostal míč na pravou stranu, kde si navedl míč na levačku, ale svou střelu z rohu vápna mezi tři tyče nezakroutil.
15'
Norský klub je zatím v ofenzivě aktivnější. Nyní se snaží prorazit po levém křídle, kde je ale hodně zahuštěný prostor.
14'
Babacar Sarr vyhrál hlavu pro Stranda, který se prvním dotykem dostal mezi dva obránce, ale z hrany vápna branku netrefil.
13'
Po dlouhém nákopu byla akce Petrohradu znovu předčasně ukončena. I v tomto případě si své postavení neuhlídal Jerochin.
12'
Luněv poslal svůj odkop jenom na domácí kopačky. Jeho spoluhráčů pak míč ale získali a nyní v poklidu kombinují.
10'
Ofsajd a v něm Alexandr Jerochin. Snažení Zenitu tak velmi rychle končí.
9'
A hned v zápětí další nedovolený zákrok domácích fotbalistů. Na úkor Ivanoviće se tentokrát provinil Sarr.
8'
Následoval další domácí roh, jenomže po něm fauloval Hussain Paredese.
7'
Přímo z něj Molde nezahrozilo. Po chvilce však napřáhl Hussain a poprvé prověřil pozornost zasahujícího Luněva.
6'
Rohový kop pro domácí Molde...
5'
Stále je to z obou stran hodně opatrné. Hraje se pouze v blízkosti půlící čáry, což Zenitu zatím vyhovuje.
3'
První desítky vteřin se odehrávají v poklidném tempu. Nyní přichází na řadu odkop od branky Andrease Lindeho.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v modrých, zatímco hosté v bílých dresech.
1'

Molde FK: Linde – Haugen, Forren, Gabrielsen (C), Remmer – Aursnes, Hussain – Strand, Hestad, Sarr – Håland.
Náhradníci: Craninx – Ssewankambo, Gregersen, Wolff Eikrem, Moström, James, Cibicki.

FK Zenit Petrohrad: Luněv – Smolnikov, Ivanović, Mevlja, Anjukov (C) – Kuzjajev, Hernani, Paredes, Jerochin – Zabolotnyj, Driussi.
Náhradníci: Lodygin – Kranevitter, Neto, Nabiullin, Mak, Dzjuba, Ozdojev.

Rozhodčí: Del Cerro – Alonso, Canton (všichni ESP).
1. zápas

Norské Molde před týdnem odehrálo na hřišti velkého favorita nadmíru solidní partii a po gólu Hestada drželo až do 70. minuty vedení 1:0. V závěrečné dvacetiminutovce se však za Zenit postupně prosadili Dzjuba, Zabolotnyj a Mevlja a připravili ruskému týmu velmi dobrou výchozí pozici do odvety, kterou si můžou dovolit prohrát jednobrankovým rozdílem.
FK Zenit Petrohrad

Tradiční ruský gigant má za sebou hodně špatný ligový ročník, který zakončil až na pátém místě. Na druhou stranu ztratil na první Lokomotiv Moskva jen sedm bodů a k tomu solidně zahrál v Evropské lize, kde snadno postoupil ze skupiny a po vyřazení Celticu pořádně potrápil i německé Lipsko. V nové sezóně se Petrohradu daří na výbornou. V lize vyhrál všech pět zápasů a jako jediný má na prvním místě plný počet bodů. Ve třetím předkole Evropské ligy svěřenci Sergeje Semaka zaujali širokou fotbalovou veřejnost, neboť v Minsku senzačně prohráli 0:4 a přesto dokázali postoupit. Na uzavřeném stadionu Zenit i v deseti srovnal celkové skóre na 4:4 a další obrat zaznamenal v prodloužení, kdy po inkasovaném gólu nastřílel v poslední čtvrthodině další čtyři góly.
Molde FK

Před 107 lety založený norský klub vyhrál ve své historii tři mistrovské tituly, které se datují k nedávným sezónám 2011, 2012 a 2014. V minulém ročníku se Molde umístilo těsně pod vrcholem na druhém místě, když nestačilo jenom na mistrovský Rosenborg. Svěřenci bývalého uznávaného fotbalisty Oleho Gunnara Solskjæra by rádi navázali na sezónu 2015/16, kdy tento klub postoupil do základní skupiny Evropské ligy a dokonce si zahrál i vyřazovací fázi, kde nestačil až na španělskou Sevillu. V minulých týdnech Molde postupně vyřadilo 6:3 severoirský Glenavon, 5:0 albánské Laçi a 3:0 skotský Hibernian.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.