Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rapid Vídeň : FCSB - 23. srpna 2018   20:30

Rapid Vídeň
Rapid Vídeň
4' Knasmüllner  • 39' Sonnleitner  • 49' Schwab
3:1
(2:0)
FCSB
FCSB
47' Gnohéré
Rapid Vídeň
Strebinger – Potzmann, Sonnleitner, Barać, Bolignoli – Ljubicic, Schwab (C) – Murg, Knasmüllner (86. Kostic), Berisha – Alar (69. Ivan)
Knoflach – Müldür, Malicsek, Auer, Kostic, Guillemenot, Ivan
Collum – McGeachie, Ross (všichni Skotsko)
Ernst-Happel-Stadion, Vídeň
FCSB
Bălgrădean – Benzar, Planić, Bălașa (C), Stan – Pintilii, Popescu (46.Coman) – Roman (58. Rusescu), Morutan (46. Man), Teixeira – Gnohéré
Vlad – Nedelcu, Coman, Jakoliš, Rusescu, Qaka, Man

To je ode mě pro dnešek vše, díky za pozornost. Budu se těšit u dalších přenosů, na počtenou a dobrou noc!
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:11.
Je dobojováno, Rapid i přesto, že hrál v závěru oslabení, udžel dvoubrankový náskok. Jeho šance pro odvetu nejsou malé, ale obdržená branka by je mohla hodně mrzet. Na druhou stranu se sluší říct, že nemuselo zůstat jen u jedné, Bukurešť měla místy drtivý tlak, za Strebingerem dvakrát zvonila branková konstrukce a sám brankář zachránil Rapid minimálně od dvou gólů.
90+4'
90+4'
Boli Bolignoli se navedl míč z levé strany za vápno a slabší pravačkou se do něj opřel, jeho pokus letí výrazně mimo.
90+3'
Bălgrădean vyběhl s balonem daleko za své vápno a snaží se podpořit své spoluhráče v ofenzivní činnosti.
90+1'
Do střely se opřel pravý bek Bukurešti Benzar a mířil dost přesně. Strebinger plachtil vzduchem marně, měl ale kliku, míč končí na boční konstrukci brány.
90+1'
Běží nastavený čas, nad rámec druhé půle přidal skotský sudí čtyři minuty.
90'
Po rozehrávce rohového kopu se k tvrdé bombě dostal Florinel Coman. Jeho pohotový volej rozezvučel horní tyč domácí brány!
89'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Murg, přichází Müldür.
89'
Raul Rusescu ještě vyděsil Strebingera! Forvard FCSB se pověsil do centru z pravé strany a akrobaticky zakončoval na bližší tyč, brankář Vídně předvedl skvělý reflex a míč vyrazil na roh.
87'
Ljubicic se vyhnul skluzu soupeře, podržel balon a pak ho předal doprava na Ivana. Rapid se i v deseti tlačí do útoku.
86'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Knasmüllner, přichází Kostic.
85'
Následný volný kop nic nebezpečného pro Strebingera neznamenal, domácí brankář si poradil s vysokým míčem a bezpečně jej stáhl ze vzduchu.
84'
Veton Berisha prohrál sprinterský souboj s Teixeirou a na poslední chvíli po něm sáhl rukou, takže není co řešit, žlutá karta. Jelikož domácí útočník už jednu měl, je z toho předčasný odchod do sprchy!
82'
Hezky to sehráli domácí, Knasmüllner byl na středu hřiště za vápnem režisérem další akce. Rozehrál doprava na Murga, který asi mohl střílet, místo toho však vracel balon na osu hřiště, de už stáli obránci v červených dresech.
81'
Zkušený Pintilii je s postupujícím časem a stále se neměnícím skóre čím dál tím víc podrážděný. Teď se prezentoval dalším zbytečným faulem.
80'
Ivan se potuloval za hranicí obranné linie Bukurešti a pomezní si toho samozřejmě všiml, takže je pískán ofsajd.
79'
Faul Pintiliiho v souboji s Bolignolim, volný přímý kop pro Rapid. Ještě k tomu vidí Mihai Pintilii i žlutou kartu.
78'
Po něm nepřesvědčivě boxoval Strebinger a nešťastně srazil míč jen ke Comanovi, jenž už ale svou nahrávkou nikoho nenašel. Brankář Rapidu tak mohl dojem napravit odkopem od branky.
77'
Dennis Man vletěl s míčem u nohy do vápna Rapidu a zastavil ho až zkušený Sonnleitner. Bude z toho celkem šestý roh pro rumunský tým.
75'
Bălgrădean musel být v pozoru, Murgův střílený centr z pravé strany mířil do branky. Gólman hostí si ale poradil a míč u tyče doslova zasedl.
74'
Mezitím se po rohovém kopu Bukurešti vpřed vrhli domácí a sami ještě vybojovali rozehrávku od praporku. Ani jim se ovšem nepovedlo vymyslet nic kloudného.
73'
Neuvěřitelné, Strebinger se zaskvěl třemi zákroky a drží Rapid ve hře! Nejprve si poradil s hlavičkou Gnohérého z bezprostřední blízkosti, načež vyběhl, nohou vyrazil Comanovu ránu a poté se ještě bleskově přesunul k Pintiliimu, aby na roh vytěsnil i jeho střelu!
71'
Hodně dlouho se nehrálo, až teď si konečně Murg postavil míč a rozehrál. Narazil si se Schwabem a zkusil překvapivou střelu přes zeď, která však letí mimo prostor branky.
70'
Ivan se hned zapojil do útoku, po jeho akci si zpoza vápna doběhl k balonu Bolignoli a zhruba z hranice šestnáctky vystřelil. Rána to byla zablokovaná a sám její autor byl posléze poslán na trávník skluzem Pintiliiho.
69'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Alar, přichází Ivan.
68'
Teď už si hráči FCSB poměrně dlouho nahrávají na vlastní polovině a nemají se k žádné větší ofenzivní akci.
67'
Rozehrávka rohu v režii Mana Bukurešti pranic nepřinesla, míč se musí vrátit až k jejímu vápnu, kde se do rozehrávky zapojí i gólman Bălgrădean.
66'
Gnohéré opět dokázal zpracovat balon a založit rychlou útočnou akci. Dnes je v této činnosti hodně platný. Po zákroku Baraće budou mít hosté k dispozici roh.
64'
Florinel Coman pláchl po levé straně a natlačil se do šestnáctky, načež zkusil překvapivou střelu na bližší tyč. Netrefil však balon ideálně a mířil jen do boční sítě.
63'
Gnohéré se ve skrumáži před Strebingerem probil k míči a dokázal ještě sehrát do lajny na Comana. Ten zabojoval, míč dostihl na hrací ploše, nicméně po jeho nahrávce už se nikdo v červeném nedokázal dostat do zakončení.
62'
Raul Rusescu se při svém manévru u postranní čáry dostal i s míčem do zámezí, takže vhazovat může krajní bek Vídně Marvin Potzmann.
61'
Coman zvládl souboj se Sonnleitnerem, načež ale zabojoval Potzmann a míč hostujícímu záložníkovi ukopl. Vzápětí byl navíc faulován Schwab, hrát budou domácí.
60'
Další nepřesná rozehrávka z kopačky Stefana Schwaba. Bălgrădean hned rozehrál a Stan zleva hledal Gnohérého, jenž se opět vystavil do ofsajdu.
59'
Schwab skvěle zabojoval na středu pole, získal míč, ustál dva souboje a otáčí těžiště hry na druhou stranu. Alar se ale k obloučku z kopačky domácího kapitána nedostal.
58'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Roman, přichází Rusescu.
57'
Coman skvěle sehrál míč na osu hřiště, kam si zabíhal nepokrytý Teixeira. Ten ještě zkusil posunout balon na malé vápno pro Gnohérého, který tentokrát na nahrávku nedosáhl.
56'
Teď se do vápna dral robustní Harlem Gnohéré, jenže ho zastavuje hvizd píšťalky. Skutečně se útočník Bukurešti nacházel v ofsajdu, bylo to hodně těsné.
55'
Coman kooperoval v akci dvou střídajících žolíků s Manem, pravá strana obrany Rapidu ale dobře zafungovala a nebezpečí eliminovala.
53'
Stejně jako v prvním dějství i nyní patří úvodní minuty spíše hráčům rumunského týmu, kteří vytrvale dotírají na obrannou linii Rapidu.
52'
Alar posunul balon do vápna, kde však nebyl nikdo v bílozeleném. Bălgrădean tak může rozehrávat.
51'
Po těchto gólech se postupové naděje obou týmů přeci jen trochu změnily. Hůře se nyní dýchá domácím, kteří inkasovali na vlastním stadionu, a proto se budou muset nadále tlačit dopředu, aby si vybudovali větší náskok.
49'
Rapid právě vstřelil branku!
No, druhá půle začíná velmi sympaticky! Murg z pravé strany odcentroval a brankář Bălgrădean vyrazil míč jen na hranici vápna, kam si seběhl kapitán Rapidu STEFAN SCHWAB a levačkou uklidil balon do volné části brány. Blesková odpověď domácích.
47'
Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
Teď už hosté slaví! Sonnleitner odvrátil míč jen do lajny na Stana, po jehož centru se HARLEM GNOHÉRÉ odpoutal od Baraće a zblízka usměrnil míč do branky.
46'
Hned po výkopu se do velké šance dostal střídající Florinel Coman, který se řítil zleva sám na Strebingera. Ten jeho zakončená zastavil levou nohou.
46'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Morutan, přichází Man.
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Popescu, přichází Coman.
46'
Úvod zápasu sice patřil hostům, kteří začali hodně aktivně, paradoxně však jako první udeřil Rapid, když po bleskovém protiútoku trestal nedůslednou obranu Knasmüllner. Poté se obraz hry poměrně vyrovnal, domácí udržovali náskok a hráči FCSB už tolik šancí neměli. Těsně před poločasem navíc náskok domácího týmu navýšil jednatřicetiletý mazák Sonnleitner a přidělal Bukurešti další starosti.

Uvidíme, jak si oba týmy povedou ve druhé půli. Ta by měla začít cca ve 21:33.
45+1'
45+1'
Mezitím bylo odtajněno, že nad rámec první půle se bude hrát jedna minutka.
45'
Prvním potrestaným hráčem někdejší Steauy je v dnešním duelu Ovidiu Popescu, který se provinil faulem na Murgovu osobu.
44'
Planić ustál souboj s Berishou a vybojoval míč pro svůj tým. Rumunské mužstvo ještě zkouší zaútočit. Do střely se tlačil Teixeira, ale byl zablokován.
42'
V souboji s technickým šikulou Murgem byl Stan velmi přesný a pohotovým zákrokem odehrál míč alespoň do autu.
41'
Schwab a Veton Berisha spolu vzali do kleští Popescua, druhý jmenovaný je za svůj zákrok potrestán žlutou kartou.
39'
A je to o dvě branky. Na rohový kop Knasmüllnera naskočil na bližší tyči MARIO SONNLEITNER a hlavičkou dokázal překonat Bălgrădeana. Na brankové čáře ještě zkoušel zakročit Morutan, ale neměl nárok.
38'
Dopadlo to moc hezky! Barać průnikovou kolmicí pěkně zrychlil hru a překonal dvě řady hráčů Bukurešti, načež dostal na pravé straně prostor Alar. Ten se uvolnil ve vápně, ale ze strany už Bălgrădeana neprostřelil.
37'
Potzmann vhazuje aut zhruba u půlicí čáry, domácí tým může rozehrát v klidu od vlastních obránců.
36'
Benzar hledal kolmým pasem někoho ze spoluhráčů. Přestože míč prošel kolem tří hráčů v červeném, nikdo z nich se k němu nedostal. Ten se tak dokutálel až ke Strebingerovi.
35'
Knasmüllner prostrčil míč do vápna na Berishu, který by málem mohl z úhlu zakončovat, kdyby ovšem v době přihrávky nestál v metrovém ofsajdu.
34'
Planić nejprve skluzem zastavil pronikajícího Bolignoliho, načež si oba své role prohodili a Bolignoli zkusil odstavit hostujícího zadáka. Trochu to však přehnal a dopustil se faulu.
33'
Roman teď chytře pustil míč za sebe na nabíhajícího Benzara, který hledal ve vápně Gnohérého. Ten byl ale dobře pokryt a do zakončení se nedostal.
32'
Na druhé straně zase kouzlil Roman, kterému ale do míče sáhl Bolignoli a odrazil jej do zámezí. Bude z toho rohový kop pro FCSB.
31'
Schwab vyslal z levé strany takřka z půlky hřiště vynikající centr, který ve vápně našel přesně hlavu Alara, jenž už zakončoval. Hlavou ale nemířil přesně a o kousek minul!
30'
Murg na pravém křídle prozkoušel Stana. Ten na jeho triky nijak nereagoval a soustředil se jen na míč, což se vyplatilo. Rumunský zadák odehrál na jistotu, do zámezí.
29'
Bălgrădean si v klidu počkal na nepřesný centr, který se snesl do jeho vápna, a pak mohl nikým neatakován rozehrát na stopera Planiće.
28'
Planić musel po Ljubicicově průnikovém pasu na zem, aby zastavil míč před nabíhajícím Alarem. Nutno podotknout, že si počínal skvěle, a ještě odehrál do bezpečí.
27'
Kapitán hostí Bălașa odvrátil míč hlavou jen opět do zámezí a Knasmüllner tak bude znovu centrovat od rohového praporku. Ani napodruhé toho domácí nic nevymysleli a teď už odkopává Bălgrădean.
26'
Deni Alar se dostal k míči poté, co Planiće obral Murg. Střelu domácího útočníka ale pohotově vyrazil gólman Bălgrădean, následovat bude roh.
25'
Zpoza šestnáctky napřáhl aktivní Roman a prověřil Strebingerovu připravenost. Vídeňský brankář zareagoval klidným zákrokem.
24'
Berisha hledal nabíhajícího Alara, jejich myšlenky se ale nepotkaly a balon proletěl až do autu. Vhazování obstará levý bek Bukurešti Stan.
22'
Deni Alar dobrým napadáním dostal pod tlak obránce rumunského týmu, Planić s kapitánem Bălașou ale situaci zvládli a dokázali konstruktivně rozehrát.
21'
Planić zakombinoval s Romanem na pravé straně, okamžitě se však do plnění defenzivních povinností dal Bolignoli a míč odkopl do autu.
20'
Po rohovém kopu bylo před brankou Rapidu hodně živo. Domácí gólman si poradil jak s hlavičkou Pintiliiho, tak i s dorážkou Teixeiry.
19'
Ljubicic na středovém kruhu manévroval hodně neobratně a fauloval při svém pokusu o rozehrávku Pintiliiho, kupředu se tak může vydat červený tým.
18'
Felipe Teixeira se ještě pokusil vybojovat na obránci Baraćovi balon, nicméně protože vybíhal z ofsajdu, musí být přerušena hra. Rozehrávat bude domácí tým, konkrétně gólman Strebinger.
17'
Bolignoli dostihl Romana, jednoduše ho obral o míč a ještě elegantní patičkou posunul hru na kapitána Schwaba, tohle se mladému belgickému zadákovi povedlo.
16'
Výpad Bukurešti končí nepřesným centrem pravého křídelníka Romana, takže do protiútoku se může vydat Rapid. Do brankoviště soupeře se tlačil útočník Alar, fauloval přitom ale Planiće, takže je zase pískáno ve prospěch hostí.
15'
Vzápětí fauloval i krajní obránce Bolignoli a FCSB se dostává do tlaku v okolí domácího vápna. Na levé straně má místo Stan, který se vydal na odvážný ofenzivní výlet.
14'
Mario Sonnleitner teď naprosto jasným faulem sestřelil Gnohérého a vidí z rukou Williama Colluma první žlutou kartu tohoto střetnutí.
13'
Teixeira byl na číhané na levém křídle, kde měl poměrně hodně prostoru. Neporadil si však s prvním dotykem, nechtěně si míč trefil do ruky a je pískáno.
12'
Vzápětí bude Rapid rozehrávat rohový kop. O exekuci se postaral Knasmüllner, svým centrem ale oslovil pouze hlavu Romana. Přesto se ještě Vídeň dostala k míči.
11'
Schwabův centr končí sražený v autu, vhazovat bude levý bek Rapidu Bolignoli. Hráči domácího týmu se konečně alespoň na chvilku mohou usadit na polovině svého soka.
10'
Hráči v červeném teď velmi rychle překonali vzdálenost mezi šestnáctkami, nicméně skvěle vystoupil Sonnleitner a ukořistil míč před forvardem Gnohérém.
9'
Hrozivá rozehrávka domácího týmu, Bolignoli neměl nárok na Schwabovu nahrávku reagovat a míč končí v zámezí. Aut pro hosty.
7'
Výborný centr vymýšlel Roman z pravé strany. Na malém vápně tušil nabíhajícího Gnohérého, ten se ale přes dva obránce k míči nedostal a žádné nebezpečí pro Strebingera z toho tedy nebude.
4'
Ihned po ubránění rohového kopu se hráči Rapidu vrhli do rychlého protiútoku, na jehož konci Murg fantasticky prostrčil míč do vápna pro CHRISTOPHA KNASMÜLLNERA, jenž zblízka prostřelil brankáře a otevřel skóre.
4'
Rozehrával ofenzivní záložník Roman a domácí se ubránili jen za cenu odehrání míče na rohový kop. Od praporku centroval opět Roman, jenže tentokrát už zafungovala obrana Rapidu skvěle.
3'
Kostrbatý přechod do útoku v podání hostů. Na chvilku odevzdali balon Rapidu, nedlouho poté ovšem došlo k souboji, který končí volným kopem pro Bukurešť.
2'
Hned si Vídeňští vybojovali přímý kop z pravé strany, po jehož rozehrávce se balon odrazil za vápno. Tam si ho našel Knasmüllner, jeho pohotová rána sviští vedle.
1'
SKotský sudí William Collum foukl do píšťalky, jdeme na to. Úvodní výkop obstarali hráči Rapidu, kteří nastupují klasicky v zelenobílém. Hosté z Rumunska hrají v červených dresech.
1'

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Potzmann, Sonnleitner, Barać, Bolignoli – Ljubicic, Schwab (C) – Murg, Knasmüllner, Berisha – Alar
Náhradníci: Knoflach – Müldür, Malicsek, Auer, Kostic, Guillemenot, Ivan

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planić, Bălașa (C), Stan – Pintilii, Popescu – Roman, Morutan, Teixeira – Gnohéré
Náhradníci: Vlad – Nedelcu, Coman, Jakoliš, Rusescu, Qaka, Man

Rozhodčí: Collum – McGeachie, Ross (všichni Skotsko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se v ještě neutkaly a bude to pro ně premiéra. Kdo si v ní povede lépe, nám samozřejmě napoví až samotné utkání. Nenechte si ho ujít.
FCSB

Hostující FCSB (dříve se tento klub jmenoval FC Steua Bukurešť) nejprve vyřadil po výsledcích 2:0 a 4:0 Rudar Velenje. Ve třetím předkole pak narazili hráči z Bukurešti na chorvatský celek Hajduk Split. Po bezbrankové remíze ze Splitu si FCSB přivezlo nadějnou remízu 0:0 a doma pak jeho hráči zvítězili 2:1. Zajistili si tak postup dále. A v prvním utkání s Rapidem budou bojovat o dobrou pozici pro domácí duel. Máme se rozhodně na co těšit. FCSB se v lize daří. Po pátém kole jsou hráči tohoto celku na druhém místě s deseti body a rádi by uspěli i dnes.
SK Rapid Vídeň

Fotbalisté domácího Rapidu Vídeň naskočili až do předposledního předkola Evropské ligy. Nejprve na hřišti Slovanu Bratislava prohráli těsně 1:2. Jenže v odvetě ve svém teritoriu pak bratislavskému Slovanu porážku vrátil i s úroky a po jednoznačné výhře 4:0 postoupili už do play-off předkol Evropské ligy. Jsou tak už jen krůček od základní skupiny. Ovšem v cestě jim bude stát rumunský celek FCSB, jenž také prahne po hlavní části. Co se týče rakouské ligy, Rapidu se zatím příliš nedaří. Po čtvrtém kole je na sedmém místě s pěti body. Ovšem je zatím začátek sezóny a vídeňští fotbalisté se jistě dostanou na vyšší pozice v tabulce.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu vyřazovací zápasy předkol Evropské ligy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy SK Rapid Vídeň (Rakousko) a FCSB (Rumunsko). Vítězové těchto vyřazovacích bojů si vybojují postup do základní skupiny této prestižní evropské soutěže. Budeme tak sledovat zajímavé duely.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.