Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sarpsborg : St. Gallen - 2. srpna 2018   20:45

Sarpsborg
Sarpsborg
31' Mortensen
Lopar – Ben Khalifa, Itten, Kutesa, Manneh, Tschernegg, Wiss

A je tu konec zápasu, ve kterém Sarpsborg vítězí 1:0, což v součtu dvojzápasu znamená postup do 3. předkola Evropské ligy a dvojzápas proti NK Rijeka. Dnes byl domácí tým lepším a vlastně do ničeho výrazného St. Gallen nepustil, slaví tak zasloužený postup, který je pro klub velkým úspěchem.
90+5'
90+4'
A při útočné snaze si Itten pomohl rukou, vypadá to, že zápas již norský tým dohraje v klidu.
90+3'
Ani závar ve vápně po chybě brankáře nedokázali domácí vyřešit, konkrétně mířil mimo Kutesa.
90+2'
Itten vybojoval ještě jeden rohový kop.
90+1'
Střídání v týmu Sarpsborg: ze hřiště odchází Muhammed, přichází Singh.
90'
Ani v probíhající poslední minutě se St. Gallen nemůže dostat do tlaku a postup se tak vzdaluje.
86'
Ve vápně se odehrál dost zvláštní souboj, který vypadal trochu na penaltu a po kterém zůstal ležet na hřišti naopak domácí hráč Halvorsen. Ten byl nakonec i ošetřován.
84'
Na poslední chvíli zachránil Sierro svůj tým od druhé inkasované branky, nabíhající Mortensen by uklízel do prázdné brány.
83'
Střídání v týmu FC St. Gallen: ze hřiště odchází Mosevich, přichází Kutesa.
82'
Ani po rohovém kopu a následném závaru nepřišel kýžený gól pro St. Gallen.
79'
Dobrý centr do vápna a nakonec slabé zakončení Ittena jen do náručí Vasyutina.
78'
Žlutou kartu dostává Luchinger (FC St. Gallen).
76'
A z přímého kopu nakonec téměř padl druhý gól Sarpsborgu! Přetažený míč na zadní tyč dobře umisťoval Tamm, ale jeho střelu zastavil Stojanovič a tyč.
75'
Luchinger se dopustil faulu těsně za hranou pokutového území a Sarpsborg tak bude mít možnost rozehrát přímý volný kop a ušetřit další minutku.
72'
Střídání v týmu FC St. Gallen: ze hřiště odchází Buess, přichází Itten.
71'
Buess se odhodlal ke střele z dálky, ta však skončila vysoko nad.
70'
Žlutou kartu dostává Ashimeru (FC St. Gallen).
68'
Ale v posledních minutách se obraz hry změnil a Sarpsborg se zaměřuje především na defenzivu a nechává soupeře možná až moc hrát.
66'
Po delší době se hosté dostali do zakončení, po centru z pravé strany mířil hlavou vedle Buess.
63'
V útočné fázi se St. Gallenu zatím vůbec nedaří, je znát přílišná nervozita na kopačkách hostujících hráčů.
60'
Sarpsborg drží míč daleko od svého vápna, rozehraje rohový kop.
57'
Žlutou kartu dostává Halvorsen (Sarpsborg).
56'
Moc hezká akce vzduchem skončila akrobatickým zakončením Tafera do náručí Vasyutina.
55'
Domácí hráči využívají pauzu k občerstvení.
54'
A po nezaviněném střetu dojde k ošetření i na druhé straně, tentokrát na zemi zůstal stoper hostů Mosevich.
50'
Po ošetření Askara se bude pokračovat.
48'
Aktivněji vstoupil do druhého poločasu domácí tým.
46'
Po prvním poločase je postupu blíže norský Sarpsborg, který vede díky brance Mortensena 1:0.
45'
43'
Švýcarskému týmu se nedaří dostat do tlaku a šancí a hra se kouskuje ve středu pole.
41'
Po obrovské minele Heftiho se řítil Muhammed sám na bránu, ovšem Hefti ve spolupráci se Stojanovičem situaci zachránili na roh.
38'
Z velké dálky se odhodlal ke střele Aratore, ta však neměla přesnost, ani razanci.
37'
Po vstřelené brance převzali hráči St. Gallenu otěže zápasu a mají míč na svých kopačkách výrazně častěji.
35'
Přetažený centr nenaděl ve vápně Sarpsborgu žádnou škodu.
35'
Po nejistém zákroku obrany domácích rozehraje Aratore rohový kop.
34'
Žlutou kartu dostává Tamm (Sarpsborg).
31'
Sarpsborg právě vstřelil branku!
Po perfektním centru na zadní tyč se hlavou prosazuje nikým nehlídaný Patrick MORTENSEN!
30'
Thomassen si ve vápně pomohl útočným faulem a bude se rozehrávat od brány St. Gallenu.
26'
Akcím na obou stranách zatím výrazně schází kvalita ve finální fázi, k vidění je minimum zakončení.
24'
Podezřelý souboj ve vápně St. Gallenu zůstal bez povšimnutí trojice rozhodčích.
20'
Sarpsborg zahrozil typickým severským herním prvkem, tedy dlouhým autem až do vápna, St. Gallen nakonec situaci zvládl, především díky výběhu Stojanoviče.
19'
Před Muhammedem zasahoval Stojanovič rukou na úplné hraně pokutového území, píšťalka rozhodčího zůstala němá.
18'
Kop od rohového praporku nabral faleš a ještě před ohrožením brány se ocitl v zámezí. Pokračovat tedy bude brankář Vasyutin odkopem.
18'
Čeká nás první rohový kop hostů.
15'
Do dobré šance ze strany se dostal Zachariassen, jeho střelu Stojanovič efektně vyrazil na roh.
12'
Wittwe se objevil i na druhé straně, na jeho přetažený centr však nikdo v zeleném nereagoval.
10'
Před Stojanoviče se snášel nebezpečný balón, který musel na zadní tyči hasit Wittwer odkopem.
8'
Aratore se dral do samostatného úniku, ale na poslední chvíli byl pas na něj zneutralizován.
6'
Aktivnější start domácích podtrhla střela Askara nad bránu.
5'
První nebezpečnou střelu měl na svědomí Thomassen, jeho prudká střela šla doprostřed a Stojanovič si poradil.
4'
Žlutou kartu dostává Buess (FC St. Gallen).
1'
Po losování stran a dalších formalitách nic nebrání začátku utkání.

Sarpsborg: Vasyutin – Thomassen, Tamm, Jorgensen, Tveita – Askar, Zachariassen, Nielsen, Halvorsen – Muhammed, Mortensen
Náhradníci: Falch – Agger, Larsen, Rashad, Schwartz, Singh, Utvik

FC St. Gallen: Stojanovič – Wittwer, Mosevich, Hefti, Luchinger – Ashimeru, Quintilla, Sierro – Aratore, Buess, Tafer
Náhradníci: Lopar – Ben Khalifa, Itten, Kutesa, Manneh, Tschernegg, Wiss.
Vítejte u přenosu z druhého předkola Evropské ligy, ve kterém se mimo jiné utká norský Sarpsborg a švýcarský St. Gallen.

První zápas, který se odehrál minulý čtvrtek ve Švýcarsku, nabídl strhující podívanou, na jejímž konci se radovali domácí hráči, a to i navzdory tomu, že v 5. minutě prohrávali 0:1 a zbytek zápasu museli hrát o deseti.

Do odvety je tedy hostující tým ve výsledkové i morální výhodě a je mírným favoritem na postup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.