Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  St. Gallen : Sarpsborg - 26. července 2018   20:15

St. Gallen
St. Gallen
40' Hefti  • 67' Buess
2:1
(1:1)
Sarpsborg
Sarpsborg
5' Heintz
St. Gallen
Lopar – Mosevič, Kukuruzović, Tafer, Itten, Manneh, Ben Khalifa
Verissimo – Soares, Maia (všichni Portugalsko)
ybunpark St. Gallen, St Gallen
Sarpsborg
Vasjutin – Utvik, Muhammed U., Agger, Larsen, Singh, Schwartz

St. Gallen nakonec poráží Sarpsborg 2:1, vítězství domácích se však rodilo hodně ztěžka. Už po pěti minutách hrál švýcarský tým o deseti a prohrával o branku, v průběhu zápasu však dokázal otočit průběh, přežít šance norského soupeře a poslední desetiminutovku zvládl ve velkém stylu.
V odvetě, která se odehraje za týden, tak bude mít jak výsledkovou, tak morální výhodu.
90+3'
90+3'
Po faulu Mortensena zůstal mna trávníku ležet Mosevich a ušetřil cenné vteřinky.
90+2'
Žlutou kartu dostává Mortensen (Sarpsborg).
90+1'
Velmi dobře zahraná standardka mohla klidně skončit třetí brankou, jenže to by musel Sierro hlavou mířit přesněji.
90+1'
A na začátku nastavení vybojoval St. Gallen přímý kop hodně daleko od vlastní branky.
90'
Bude se hrát ještě 3 minuty.
90'
Sarpsborgu se nedaří dostat do finálního tlaku, St. Gallen pohodově drží vedení.
86'
Askar se uvolnil na střed a vystřelil nad.
84'
Střídání v týmu FC St. Gallen: ze hřiště odchází Luchinger, přichází Mosevich.
83'
Dobrý míč do ohně se se štěstím odrazil těsně vedle brány, další roh byl moc přetažený a rozehrávat se bude od Stojanoviče, který jistě spěchat nebude.
82'
Pěknou střelu Nielsena vytáhl Stojanovič na další roh.
80'
Sarpsborg bude moct zahrozit z rohového kopu, těch dnes moc k vidění nebylo.
77'
Zakončení Zachariassena postrádalo razanci.
76'
Střídání v týmu FC St. Gallen: ze hřiště odchází Aratore, přichází Ben Khalifa.
75'
Mortensen si v zakočení pomohl faulem a bude se tak rozehrávat od brány Stojanoviče.
73'
A nyní se situace obrátila a hodně prostoru je v obraně hostí, využít toho zatím však Buess nedokázal.
72'
Střídání v týmu Sarpsborg: ze hřiště odchází Larsen, přichází Singh.
72'
Střelecky aktivnímu Ashirovi se tentokrát zakončení vůbec nepovedlo.
71'
Nyní navíc St. Gallen hraje daleko od své brány, bude rozehrávat zkrácený rohový kop.
70'
Po druhém vstřeleném gólu domácích je na stadionu výborná atmosféra.
67'
St. Gallen právě vstřelil branku! Domácí otáčejí průběh i v deseti lidech! Ve skrumáži ve vápně se nejlépe a nejšťastněji zorientoval ROMAN BUESS a dostává svůj tým do vedení.
66'
Střídání v týmu Sarpsborg: ze hřiště odchází Muhammed, přichází Agger.
65'
A opět krásná rána z velké vzdálenosti, tentokrát se o ni zasloužil Ashimeru a mířil jen kousek vedle.
63'
A když už se podařilo dostat míč za záda Falcha, pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
62'
Po delší době útočil také domácí tým, ale ani St. Gallen nebyl úspěšný v zakončení.
59'
Hráči Sarpsbrogu dostávají na útočné polovině hodně prostoru, zatím však ztroskotávají na zakončení. Přesný nebyl ani Mortensen.
58'
A po následném volném kopu trefil z krásného těžkého voleje Muhammad tyč!
57'
St. Gallen hraje na riziko vzadu a ze souboje 1 na 1 vytěžil Muhammed volný kop.
55'
V obrovské šanci se ocitl Muhammed, který měl na zakončení sice spoustu času, ale vyběhnuvší Stojanovič mu zmenšil úhel a prudkou střelu vyrazil.
53'
Skvělý míč dostal Sierro, ovšem měl trochu problém s kontrolou míče a mrštný Falch jeho šanci zamezil.
50'
Prudký centr do vápna si pohlídal Stojanovič.
49'
Druhý poločas začíná o poznání klidněji než ten první.
46'
Střídání v týmu FC St. Gallen: ze hřiště odchází Kutesa, přichází Tafer.
46'
Hned od 5. minuty musel St. Gallen čelit početnímu oslabení a jednogólovému manku, na konci poločasu ovšem stoper Hefti vyrovnal z velké vzdálenosti a do kabin se i přes další velké šance jde za nerozhodného stavu.
45+3'
45+3'
A ještě jedna obrovská šance před poločasem! Hned dvakrát to vypadalo, že hosté půjdou do vedení, ale jak střelu Muhammeda, tak dorážku Mortensena St. Galen přežil.
45'
Nastavovat se budou 2 minuty.
45'
Buess důrazně získal míč a snažil se o obstřel, tentokrát si ovšem Falch situaci pohlídal a vyrazil míč na roh.
42'
A odpověď mohla přijít záhy, ale Zachariassenovu střelu v poslední možné chvíli zablokoval Wittwer.
40'
St. Gallen právě vstřelil branku! Střela z obrovské dálky končí za zády Falcha. SILVAN HEFTI natáhl z dobrých 30 metrů a překvapil všechny zúčastněné – je vyrovnáno!
36'
Aratore vyslal první nebezpečnou střelu na Falcha, bránu však o metr minul.
34'
Aratore zeď neprostřelil.
32'
Žlutou kartu dostává Zachariassen (Sarpsborg).
32'
Ashimeru vyhrál klíčový souboj ve středu pole a po jeho průniku a následném faulu uvidíme zajímavý přímý kop.
31'
Muhammed vyplaval za obranou St. Gallenu, která ho trestuhodně nechala za zády, jenže útočník Sarpsborgu z otočky mířil ve vyložené šanci vedle.
30'
St. Gallenu se stále nedaří ohrozit bránu Falcha, ten je tak i po půl hodině bez zákroku.
28'
Krásnou střelou se prezentoval Kutesa, zamířil však kousek vedle.
23'
A Tobias Heintz byl rovnou na nosítkách odnesen do útrob stadionu.
22'
A nyní šance na obou stranách! Nejdřív postupoval ze strany sám Muhammed a vychytal ho Stojanovič, na druhé straně pak z protiútoku zahrozil Buess, kterého na poslední chvíli zastavil Tamm.
20'
A dle signalizace zdravotního týmu Sarpsborgu to vypadá na něco vážnějšího.
19'
V jednom ze soubojů si nejspíš ublížil střelec prozatím jediné branky Heintz a bude ošetřován.
17'
I přes nepříznivý stav jsou pořádně slyšet domácí fanoušci, který se snaží povzbudit svůj tým, který je v nezáviděníhodné pozici.
14'
Domácí nevystřídali a v zadních řadách tedy hrají jen na tři obránce, využít toho mohl Nielsen, ovšem nezvládl zakončení.
12'
Sarpsborg si je vědom své výhody a snaží se uklidnit hektický začátek zápasu.
8'
A atmosféře nepřidal ani Nielsen, který dohrál brankáře Stojanoviče a následně se dostal do potyčky s Heftim.
7'
Hned po úvodních chvílích se na hřišti jiskří, domácí hráči cítí křivdu a do soubojů budou očividně chodit na více než 100 %.
5'
Sarpsborg právě vstřelil branku!
A z přímého kopu se perfektně trefuje TOBIAS HEINTZ! Norský mladík vymetl přímo roh brány Stojanoviče, který neměl šanci.
5'
A jeden z protiútoků vyšel a po velké chybě Vilotic hasil situaci jemným zachycením soupeře, za což vidí v 5. minutě utkání červenou kartu!
4'
Dle prvních minut lze soudit, že domácí budou držet míč a hosté spoléhat na protiútoky.
2'
Při prvním útočném náznaku domácího týmu byl Buess nachytán v ofsajdu.
1'

FC St. Gallen: Stojanović – Lüchinger, Hefti (C), Vilotić, Wittwer – Sierro, Quintilla, Ashimeru – Kutesa, Buess, Aratore
Náhradníci: Lopar – Mosevič, Kukuruzović, Tafer, Itten, Manneh, Ben Khalifa

Sarpsborg: Falch – Tveita, Jørgensen, Tamm, Askar – Halvorsen, Lund-Nielsen, Zachariassen, Heintz – Mortensen (C), Muhammed R.
Náhradníci: Vasjutin – Utvik, Muhammed U., Agger, Larsen, Singh, Schwartz

Rozhodčí: Verissimo – Soares, Maia (všichni Portugalsko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu ještě neutkaly a bude to tak pro ně premiéra a jedna velká neznámá.
Sarpsborg

Norský Sarpsborg už má za sebou první předkolo Evropské ligy, přes které prošel proti islandskému týmu Vestmannaeyjar. Nejprve na jeho hřišti vyhrál 4:0 a doma pak už postup pečetil vítězstvím 2:0. Nyní fotbalisty Sarpsborgu čeká cesta do Švýcarska, kde by rádi uhráli co nejlepší výsledek pro následnou domácí odvetu. Uvidíme, jak si oba celky povedou a kdo bude mít o týden později výhodnější pozici do odvety.
FC St. Gallen

Domácí švýcarský celek St. Gallen vstupuje do boj o Evropskou ligu až od druhého předkola. Fotbalisté St. Gallenu skončili v uplynulém ročníku švýcarské ligy na pátém místě a zajistil si tak možnost hrát pohárovou Evropu. Základní fáze je však ještě daleko a aby si ji mohli hráči tohoto celku zahrát, musí ve dvojutkání se Sarpsborgem rozhodně uspět, což nebude nic lehkého.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu druhé předkolo Evropské ligy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat první utkání mezi týmy FC St. Gallen a Sarpsborg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.