Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Apollon Limassol : Kauno Žalgiris - 18. července 2019   19:00

Apollon Limassol
5' Zelaya  • 43' Zelaya  • 60' Zelaya  • 83' Szalai
4:0
(2:0)
Kauno Žalgiris
Volotinen – Gakpe, Gianniotas, Kyriakou, Papoulis, Sardinero, Yuste.
Moskalev V.
GSP Stadium (Nikósie)
Matuzas – Anisas, Kloniunas, Otele, Romanovskij, Sadauskas, Sesplaukis.

Utkání je u konce! Domácí Apollon Limassol potvrdil roli favorita a odnáší si ze své půdy výhru 4:0.

Již v 5. minutě mohli domácí fanoušci slavit, když se dnešní hrdina Zelaya objevil s míčem v šestnáctce a hezkou střelou jej uklidil k levé tyči. Dvě minuty před koncem hosté faulovali na hranici jejich šestnáctky soupeře, což sudí posoudil jako faul a nařídil penaltu. Na pokutový puntík si balón připravil znovu Zelaya, jenž chytrou střelou do protipohybu gólmana rozvlnil síť. Hrál se již druhý poločas a začala poslední třetina utkání, když si Limassolští vysloužili další penaltu. Kdo jiný si ji mohl vzít? Samozřejmě, že to byl předchozí střelec dvou branek, jenž nyní útočil na hattrick. Emilio Zelaya svého protivníka v pokutovém kopu znovu obelstil a upravil na 3:0. Poslední zápis v této odvetě si připsal Szalai, když si naběhl do středu vápna a se štěstím propálil všechny před sebou stojící hráče.

Apollon Limassol tak slaví postup do čtvrtfinále zásluhou výhry 2:0 na půdě Žalgirisu a dnešnímu debaklu 4:0. Kauno Žalgiris se nezmohl ani na jednu branku a v kvalifikaci končí.

Kyperský tým se tak ve čtvrtfinále představí irskému Shamrocku Rovers.

Děkuji za pozornost a u dalšího fotbalového onlajnu na shledanou!
90+2'
90+1'
Míč končí po neúspěšné akci domácích u brankáře Žalgirisu, který si chystá poslední odkop od své brány.
90+1'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu nad rámec hrací doby.
90'
Domácí stále zůstávají u balónu. Zdá se, že vidíme poslední desítky sekund tohoto klání.
88'
Po delší době se hosté hnali do útoku, ale o chvíli později je o míč připravili domácí.
87'
Modří aktuálně kombinují na pravé straně hřiště.
86'
Limassolští své soupeře v posledních minutách vůbec nepouštějí k míči.
83'
Apollon právě vstřelil branku!
Domácí zaslouženě přidávají čtvrtou branku! Roh byl znovu rozehrán na krátko, následně se míči dostal Gianniotas, jenž jemným lobem nahrával nabíhajícímu ATTILU SZALAIOVI, jenž se štěstím uklidil balón do brány.
83'
I tentokrát tento brankář chytl míč, ovšem již za čarou. Domácím se naskytá další centr od rohového praporku.
82'
Rohový kop Limassol rozehrál na krátko, následně se ke střele odhodlal Szalai, jehož pokus tečoval hlavičkou Pereyra. Gólman Mikelionis stál na dobrém místě a chytnout míč tak nebyl nejmenší problém.
81'
Domácí to zkoušeli po pravé straně, odkud přiletěl centr před bránu. Tam stál jen připravený obránce Klimavicius, kterému nezbývalo nic jiného, než míč odehrát za svou bránu.
80'
Běží nám posledních 10 minut tohoto klání. Dočkáme se ještě alespoň jedné branky?
78'
V hloubi vápna hostů se ocitl Sachetti ve velké šanci, když mohl v nedobré pozici zakončit z bezprostřední blízkosti. Míč trefil, ale ten vůbec nemířil do brány.
77'
Domácí mají postup již jistý, takže se snaží hrát dále pouze pro diváky. Můžeme tak vidět plno patiček, kliček a jiných parád.
76'
Dobrá práce defenzívy Žalgirisu, která nedovolila útočníkům Apollonu vystřelit a obrala je o míč.
74'
Nyní mohli ve velké příležitosti přidat domácí další branku. Z levé strany vápna přihrával Pedro hlavičkou míč před bránu Pereyrovi, který bránu k jeho smůle překopl.
73'
Břevno! Standartní situaci si vzal na triko Sirvys, ale trefil jen horní konstrukci. Pěkný pokus!
71'
Domácí hráči byli před malou chvílí v menších problémech, kdy se nemohli dostat z vlastní poloviny. Následně jeden z hráčů Apollonu fauloval, takže daroval hostům standartku zadarmo.
70'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Markovič, přichází Chambos.
69'
Po rohovém kopu se k míči v šestnáctce dostal Gianniotas a ihned prověřil pozornost brankáře Mikelionise.
68'
V hledišti to jen zahučelo! Markovič se chopil standartky a předvedl krásnou přízemní střelu, kterou někde na hranici vápna lehce ztečoval obránce hostů. Roh pro domácí tým.
67'
Apollonští mají další standartku, o kterou se postaral obránce Vasiliou, když si došel pro faul.
64'
Domácí standartku nevyužili z důvodu útočného faulu.
63'
Druhou žlutou kartu v tomto utkání dostává Figueiredo, když tvrdě fauloval domácího hráče.
62'
Z levé strany vápna domácích vyzkoušel své štěstí Silkaitis, ale bránu netrefil.
61'
Střídání v týmu FK Kauno Žalgiris: ze hřiště odchází Rudinilson, přichází Kloniunas.
60'
HATTRICK! EMILIO ZELAYA dostal jako dar další penaltu, kterou opět proměňuje! Nyní zvolil střelu doprostřed brány a vyplatilo se, gólman Mikelionis totiž skočil do prava!
58'
Gianniotas si chytře došel pro faul Rudinilsona, když si nabíhal na přihrávaný míč. Následně byl podražen, což sudí posoudil jako faul.
58'
Byla nařízena penalta pro Apollon Limassol!
57'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Pittas, přichází Gakpe.
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Aguirre, přichází Gianniotas.
56'
Žalgiris se ocitl v mírném podtlaku, když se nemohl zbavit napadajících útočníků.
55'
Balón se vrací k domácímu brankáři Mallovi.
54'
Pedro se pokoušel svým pasem najít spoluhráče stojícího před šestnáctkou, ale jeho myšlenku přečetl pozorný obránce.
53'
Domácí se hezky vysmýkli napadajícímu soupeři. Nyní můžou vymýšlet další kontr.
52'
Faul na útočníka hostů, provinil se Ouedraogo.
50'
A nebyli od góly daleko. Na centr si nabíhal Krusnauskas a kdyby trefil okolo letící míč lépe, klidně mohlo dojít na třetí branku.
49'
U míče jsou hosté, jenž znovu tvoří akci.
46'
Střídání v týmu FK Kauno Žalgiris: ze hřiště odchází Dapkus, přichází Sadauskas.
46'
Hned po odpískání druhého poločasu se k míči dostali hosté a vyrazili vytvořit útok. Siklaitis se dostal až do vápna odkud z nedobré pozice pálil na přední tyč, kterou netrefil.
46'
Sudí nenastavil ani jednu minutu. Domácí Apollon Limassol tak vede po prvních 45 minutách 2:0 a jeho postup do další fáze kvalifikace je na 99% jistý. O oba góly se postaral hrotový útočník Emilio Zelaya. Ta první přišla již v 5. minutě, když se trefil hezkou střelou do levé části brány. Další přidal dvě minuty před koncem poločasu, když proměnil penaltu. Míč tentokrát umístil na opačnou stranu, do protipohybu gólmana.

Druhá půle startuje za přibližně 10 minut!
45'
43'
Góól! Pokutový kop si vzal na starost dřívější střelec branky EMILIO ZELAYA, který je opět úspěšný. Svou střelu umístil do protipohybu brankáře Mikelionise, jenž neměl žádnou šanci míč chytit.
43'
Rudinilson je za jeho faul, když trefil nohou soupeře do stehna odměněn penaltou proti jeho týmu.
42'
41'
Limassol to zkouší dalekými nákopy před bránu, které mu však vůbec nesvědčí.
39'
Po dlouhé době se k nebezpečnému útoku dostali také hosté, jejichž hráč Krusnauskas prověřil domácího gólmana prudkou pozemní střelou! Ten si s míčem dobře poradil, když jej nohou odkopl do bezpečí.
38'
Domácí tým se nejdříve dožadoval faulu před šestnáctkou, který však rozhodčí neviděl. Hra tak plynula dál a opodál již pískáno bylo. Fauloval Markovič, jenž šlápl na nohu svému soupeři.
37'
Apollon si vytváří šanci za šancí. Nyní spálil další tutovku, když před malou chvílí zmiňovaný Aguirre nezvládl umístit míč hlavičkou mezi tři tyče.
35'
Limassol znovu vedle! Favorit se znovu dostal k další střele, ale opět míč o chlup míjí branku. Autorem střely byl tentokrát Aguirre, jenž se mezi úspěšné střelce prozatím nezapíše.
33'
Domácí rozvíjejí další kontr po pravé straně hřiště.
32'
Apollonští teď vyzkoušeli tvrdou střelu z pravé strany šestnáctky. Gólman Žalgirisu si může oddychnout, pokus o centimetry minul levou tyč.
30'
Velká chyba hostů mohla vést k vedení Apollonu 2:0! Žalgiris si svými riskantními přihrávkami v jejich vápně koledovali o ztrátu míče, což se také stalo. Jejich brána zůstala volná, když se jeden z hráčů Limassolu snažil najít o pár metrů vedle stojícího spoluhráče, jenž by mohl zakončit z lepší pozice. Bohužel pro domácí stál Aguirre v ofsajdu, čehož si všiml i pomezní sudí.
29'
Zajímavý útok Apollonu. Markovič se z ničeho nic dostal před vápnem k míči a následně se snažil prokličkovat třemi před ním stojícími obránci. Jednoho se mu podařilo oblafnout, druhý v pořadí mu na jeho kličku neskočil.
28'
Při hlavičkovém souboji si Dapkus pomohl odstrčením soupeře. Vše ovšem viděl sudí, který píská faul.
27'
Po neúspěšném útoku má míč v moci Mall, jenž se chystá k odkopu od své brány.
26'
Hráči Žalgirisu kombinují ve středu hřiště. Nyní však vytáhli domácí vysoké napadání, takže se hosté museli stáhnout až ke svému brankáři.
24'
Obrovská šance Apollonu vsítit druhý gól! Vše začalo u Pedra, který hezkým centrem našel střelce dnešní první branky Zelaya, jenž vytáhl hezkou hlavičku směřující do pravé šibenice brány. Pochválit však také musíme brankáře Mikelionise, který celou akci perfektním zákrokem zlikvidoval.
23'
Nedovoleným zákrokem se provinil Galkevicius. Míč tak náleží domácím.
22'
Balón teď poměrně dlouhou dobu drží hosté.
20'
Téměř autentická akce byla k vidění i o pár sekund později. I tentokrát dobře zasáhl brankář.
19'
Další nebezpečný kontr domácích! Vše začalo přechodem na útočnou polovinu po levé straně hřiště, odkud před bránu nacentroval míč Pittas. Gólman Mikelionis byl však pozorný a nebezpečí zlikvidoval.
18'
S balónem se do kontaktu dostává znovu gólman Mall.
17'
Tým Apollon Limassol se dnes prezentuje v tmavě modrých dresech, hosté ze Žalgirisu zase v jednoduchých bílých.
16'
Defenzíva domácích si s nebezpečím dobře poradila. Nyní můžou navíc zaútočit z protiútoku.
16'
První roh tohoto zápasu patří Žalgirisu.
15'
První nebezpečná střela na bránu hostů! Byl to Krusnauskas, jenž mohl překvapit a vyrovnat.
14'
Balón se na okamžik vrátil k brankáři Mikelionisovi, jenž jej ihned vyslal na rozběhnuté spoluhráče.
13'
Míč si po pár desítkách sekund berou zpět favoriti dnešního klání, jenž vedou celkově na skóre 3:0!
12'
Při přechodu Žalgirisu na útočnou půli byli hosté faulovaní.
11'
Dobrým napadáním získal Limassol míč a ihned mířil ohrozit soupeřovu bránu. To se jim málem podařilo, střela však skončila vedle pravé tyče.
10'
Nyní se nedovoleně provinili domácí, jenž faulovali soupeře na jeho polovině.
8'
Svůj útok si také vyzkoušeli hosté ze Žalgirisu, kteří však rychle ztroskotali.
7'
Faul na domácího hráče. Apollon Limassol rozehrává volný kop.
5'
Máme tu úvodní branku! Patří domácímu týmu, který potvrzuje roli favorita a v 5. minutě se ujímá vedení! Autorem gólu je EMILIO ZELAYA!
4'
Nyní to Apollon zkoušel středem hřiště, kde je však později zastihla obrana hostů.