Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FK Sarajevo : BATE Borisov - 8. srpna 2019   19:45

FK Sarajevo
FK Sarajevo
79' Handžić
1:2
(0:1)
BATE Borisov
19' Baga   • 71' Moukam
FK Sarajevo
Kovačević – Hebibović, Lazić, Šerbečić, Letić – Dokanović (58. Mustafić), Gavrić (87. Guzina), Velkoski (C) – Tatar, Handžić, Milanovic (74. Šišić)
Marković – Šabanović, Šišić, Mustafić, Guzina, Kurdić
Alexandre Boucaut (BEL) – Jimmy Cremers (BEL), Pieter Becquet (BEL)
Bilino Polje (Zenica)
Čičkan – Rios, Volkov, Simović, Filipović – Baga (88. Berezkin), Jablonskij, Dragun – Moukam (73. Tuominen), Skavyš (90+1 Dubajić), Stasevič (C)
Černik – Jonassen, Berezkin, Dubajić, Kopitović, Willumsson, Tuominen

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 10:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:5.
Je dobojováno. Hosté se i ve druhém poločase prosadili, když nařízený pokutový kop proměnil Hervaine Moukam. V devětasedmdesáté minutě poprvé skórovali také hráči Sarajeva, avšak to bylo z jejich strany vše. Hráči Borisova udrželi nadějný výsledek, který je lepší výchozí pozicí pro odvetu na jejich hřišti. Sarajevo ale ještě o postup rozhodně zabojuje a zbraně neskládá.
90+5'
90+4'
Z rohového kopu Borisova nic nebylo a hráči Sarajeva tak opět míří rychle do útoku. Už se jim krátí čas na to, aby se jim podařilo vyrovnat.
90+3'
Další pokus domácích nekončí mezi třemi tyčemi. Pokus kousek od malého vápna zaletěl jen mimo branku soupeře.
90+2'
Akce Borisova končí střelou, která zůstává v náruči brankáře Sarajeva. A ten okamžitě odkopává míč od své branky.
90+1'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Maxim Skavyš, přichází Bojan Dubajić.
90'
Nastavovat se bude pět minut navíc.
88'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Dmitrij Baga, přichází Jevgenij Berezkin.
87'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Nebojša Gavrić, přichází Gedeon Guzina.
85'
A další pokus domácích, ti nakonec z dobré pozice neskórují a hráči Borisova tak velmi rychle spěchají na opačnou stranu hřiště.
82'
Další pokus Sarajeva minul cíl. Domácí to zkoušejí z každé pozice, leč vyrovnání se stále nedočkali.
80'
Aladin Šišić zablokoval pokus hráčů Borisova a Sarajevo okamžitě míří s míčem na druhou stranu hřiště. Podaří se mu alespoň snížit na rozdíl jediné branky?
79'
Sarajevo právě vstřelilo branku!
Domácím se to povedlo a jsou tak Borisovu na dostřel jediného gólu. Na centr z pravé strany si v malém vápně vyskočil HARIS HANDŽIĆ a nekompromisně umístil balon k pravé tyči Čičkanovy branky – 1:2. Asistence: Aladin Šišić.
78'
Na pravé straně zamíchal míčem Stasevič, ale nakonec se mu nepovedlo skrze obranu soupeře poslat balon do pokutového území.
78'
U míče jsou hráči Sarajeva a už s ním míří před branku Borisova. Rádi by snížili pro ně už hodně nepříznivý stav.
77'
Hra tedy pokračuje dále, je tedy jasné, že se bude minimálně pět minut nastavovat.
77'
Zdá se, že je už vše v pořádku a všichni aktéři dnešního duelu se vrací zpět na hrací plochu.
77'
Hlavní sudí nyní odvádí hráče ze hřiště a zápas je přerušen. Zřejmě někdo z diváků odpálil pyrotechniku a nad stadionem vznikla mlha. Uvidíme, jak dlouho bude přerušení trvat.
76'
Tuominen dostal přihrávku a hned se jal k zakončení, po jeho ráně však balon končí jen mimo tři tyče.
74'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Slobodan Milanović, přichází Aladin Šišić.
73'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Hervaine Moukam, přichází Jasse Tuominen.
71'
BATE Borisov právě vstřelil branku!
Na značku pokutového kopu si míč postavil HERVAINE MOUKAM a poté se prosadil střelou přímo doprostřed branky, kde sice byl gólman Kovačević, avšak už nestihl zasáhnout, neboť padal na opačnou stranu – 0:2.
70'
Žlutou kartu dostává Darko Lazić (FK Sarajevo).
70'
Jeden z hostů byl faulován v pokutovém území a je nařízena penalta pro Borisov!
69'
Igor Stansevič odehrál další rohový kop pro BATE, ale z této standardní situace znovu nezapršelo. Nicméně hosté stále vedou rozdílem jednoho gólu, který vsítili v prvním poločase.
67'
Nebojša Gavrić si seběhl do pokutového území, kde zakončil hlavou po dobrém pasu od Harise Handžiće, ale balon se dostal jen nad břevno soupeřovy branky.
66'
A nyní se musel otáčet ve svém brankovišti Čičkan, na kterého letěl míč a ten ho vyškrábl na rohový kop pro Sarajevo.
65'
Hervaine Moukam nedosáhl na vysoký centr z kopačky svého spoluhráče a akce, která se začínala rodit, tak končí bez gólového efektu.
63'
Na druhé straně v dobré pozici hlavou poslal míč jen vysoko nad Besim Šerbečić. Následně pak došlo na odkop od branky Borisova, který provedl Anton Čičkan.
62'
Přízemní střela ale zalétla přímo před gólmana Sarajeva, jenž tak balon dostal do své moci.
61'
Volný kop mají k dispozici hosté, kteří se tak pokusí ohrozit branku Kovačeviće.
60'
Alexej Rios dostal nabito před velké vápno a jeho pohotová střela po zemi končí jen na zákroku brankáře Sarajeva. Ten už má míč ve své moci a rozehrává ho mezi své spoluhráče.
59'
Tak nakonec zranění Dokanoviće už nepustí zpět do hry a došlo opravdu na nucené střídání. Do hry za něho naskočil Alen Mustafić, který je hned u míče.
58'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Andrej Dokanović, přichází Alen Mustafić.
58'
Uprostřed hřiště si míč přihrávají hráči ve žlutých dresech, a sice ti z Borisova. Zatím se však nedostávají do ohrožení soupeřovy branky.
57'
Hráč je už za postranní čárou, kde ošetření pokračuje. Hra mezitím znovu plyne s míčem na kopačkách hráčů Borisova.
55'
Nyní se chvíli hrát nebude, jeden z hráčů Sarajeva potřebuje ošetření. Zatím se ale nezvedá a uvidíme, zda bude muset trenér sáhnout k nucenému střídání.
54'
Po chvilce odmlky nyní zaútočili zase fotbalisté Borisova, jejich střela před brankou Sarajeva ale neměla gólové parametry. Následuje tak jen odkop od Kovačevićovi branky.
53'
Haris Handžić vypálil z levé strany a nebyla to vůbec špatná šance. Po ní se však chytal za hlavu, protože trefil jen boční síť soupeřovy brány!
52'
Po ní však nikdo v pokutovém území nedokázal na míč dosáhnout a ten se dostal do moci fotbalistů Borisova.
51'
Po šanci Sarajeva odvrátili míč hráči Borisova na rohový kop. Sarajevo tak zůstane u míče a odehraje standardní situaci, konkrétně pak Benjamin Tatar.
50'
A Sarajevští se nyní sami připravili o míč, když ho dostali za postranní čáru. Autové vhazování pro Borisov.
48'
Centr Gavriće šel sice na připraveného Ahmetoviće, tomu však přihrávka přišla příliš razantní a míč se od něho jenom odrazil k soupeři.
47'
Z této standardní situace ale nezahrozili a míč do své moci dostal brankář Vladan Kovačević. Ten tak bude mít odkop od své branky.
47'
Ti se sice nedokázali prosadit, ale díky obraně Sarajeva, která zakopla balon za zadní čáru, odehrají ještě rohový kop.
46'
Před brankou Borisova však nic nevymysleli. Následně pak ztratili balon a díky tomu se do akce mohou dostat také fotbalisté BATE.
46'
U míče jsou na úvod druhé půle hráči Sarajeva a po změně stran se snaží o první útok této části hry.
46'
Oba celky se už pomalu trousí z kabin a začátek druhého poločasu už je tedy na spadnutí.
Střely na branku: 0 – 2
První poločas je za námi. V něm se v devatenácté minutě ujali vedení hráči Borisova, když se po pěkné přihrávce od Moukama nemýlil Dmitrij Baga. Sarajevu se i přes snahu před brankou Borisova nepovedlo svou ztrátu smazat, a tak jdou po první části hry do kabin s jednobrankovým mankem. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližně ve 20:50.
45+2'
45+2'
Avšak nestalo se tak. Balon doputoval jen k obraně hráčů Sarajeva a ti se pak bez čekání vrhají do další útočné akce, k zakončení jim už ale mnoho času nezbývá.
45+1'
Autové vhazování na polovině Sarajeva zahrají hráči Borisova. Mají tak šanci zůstat před brankou soupeře.
45'
Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se budou nastavovat ještě dvě minuty navíc.
45'
Igor Stasevič sebral vysoký centr a poté chtěl odehrát míč ještě směrem pokutové území, to se mu už ale nepovedlo.
44'
Záhy pak před brankou Čičkana zakončoval Hebibović, karetní hříšník však poslal balon jen vedle pravé tyče z pohledu brankáře Borisova.
43'
Nyní si obrana Sarajeva poradila se skákavou střelou z kopačky Maxima Skavyše, jenž tak byl v další nebezpečné akci před brankou soupeře.
42'
Žlutou kartu dostává Anel Hebibović (FK Sarajevo), jenž nevybíravě poslal k zemi soupeře. A je prvním hráčem zápasu, jenž je karetně potrestán.
41'
Maxim Skavyš nedobře zpracoval míč a o něj pak i záhy přišel. Musel se tak se svým týmem vracet zase zpátky před vlastní branku. Sarajevští velmi rychle pronikají na jejich polovinu.
40'
Jdeme do poslední pětiminutovky prvního poločasu, hosté stále vedou rozdílem jedné přesné trefy a teď od své branky odkopne balon Čičkan. To znamená, že Borisov jde útočit.
38'
Další pokus Handžiće končí mimo tři tyče. V závěru prvního poločasu se tak hráči Sarajeva urputně snaží o vyrovnání.
37'
A ani šance na druhé straně ovoce nepřinesla. Sledovali jsme pasáž hry plnou nepřesnost. Nyní jsou už u balonu zase hráči Sarajeva a jdou do akce.
35'
Podél levé postranní čáry si nabíhal jeden z hráčů Sarajeva, ale nakonec se k zakončení z levé strany vůbec nedostal.
33'
Nebojša Gavrić si nabíhal skrze obranu Borisova, ale nezakončil. V následné akci už ale domácí málem skórovali. Haris Handžić si naskočil na centr spoluhráče a míč skončil jen těsně vedle branky Borisova!
31'
Besim Šerbečić zastavil nedovoleně soupeře a sudí tak znovu ponechává hráčům Borisova balon. Ti se s ním už přemisťují na opačnou stranu hřiště.
30'
Po třiceti minutách hry jsme byli svědkem prvního gólu, a sice na straně Borisova. Domácí se od té doby snaží ztrátu smazat, ale soupeř je zatím proti.
29'
Nyní se do útoku dostali fotbalisté Sarajeva, po jejich šanci to v publiku zahučelo, ale opět marně dobývali branku Borisova. Ten tak stále vede rozdílem jedné branky.
27'
Jeden z hostů byl faulován a následoval volný přímý kop. Ale ten hráči Borisova nezahráli vůbec dobře a míčem tak branku soupeře neohrozili.
26'
Anel Hebibović centroval míč z pravé strany do pokutového území, místo adresáta na straně svého týmu však našel jen kopačku obránce Borisova. Znovu je po šanci na vyrovnání.
25'
Následuje tak pouze odkop od branky Borisova, který provede Anton Čičkan.
24'
Po levé straně unikali Sarajevští, ale těsně před brankou pak střelecky selhal Benjamin Tatar, jenž bombu od hranice velkého vápna poslal vedle levé tyče.
22'
V další dobré pozici ke střele se ocitl znovu Dmitrij Baga, tentokráte však jeho pokus mířil hodně vedle branky Sarajeva.
20'
Hráči Sarajeva se okamžitě snažili najít na druhé straně odpověď, avšak jejich útok byl nepřesně zakončený.
19'
A nyní se to už povedlo a hosté jdou po pěkné akci do vedení. Krásnou přihrávku od zadní čáry vyslal Hervaine Moukam přímo nabíhajícímu DMITRIJI BAGOVI, který se poté pohotovou střelou nemýlil – 0:1. Asistence: Hervaine Moukam.
18'
Jenže fotbalisté Borisova se do žádného zakončení před Vladanem Kovačevićem nedostali.
17'
Anel Hebibović převzal přihrávku od spoluhráče, než si ale stačil zpracovat míč a dostat na pravačku, sebral mu ho soupeř. Sarajevo se tak musí vracet zase zpátky do obrany.
16'
Další vysunutí hostů směrem dopředu, ovšem obrana Sarajeva byla zase neprostupná a nedovolila, aby hráči Borisova jakkoli ohrozili branku Vladana Kovačeviće.
15'
Poté se jim podařilo uniknout a nabíhající Mersudin Ahmetović nestihl převzít dobrý pas od spoluhráče a ve velkém vápně jednoduše na míč nedosáhl.
14'
Zpětná přihrávka na obránce Sarajeva Laziće, domácí tak musejí zakládat další akci od vlastního brankáře.
13'
A přicházel další útok hráčů Borisova, jenže uprostřed hřiště míč ztratili a hráči Sarajeva tak opět otáčejí hru na opačnou stranu.
11'
Avšak ani z této slibně se rodící šance nebylo vůbec nic. Nicméně hosté zakopli balon do zámezí a ještě je tu autové vhazování pro Sarajevo.
10'
Besim Šerbečić si pohrál s míčem na vlastní polovině, poté ho před dotírajícím hostujícím Skavyšem přihrál na pravou stranu a domácí tak rychle směřují před branku Borisova.
9'
Zatím nesledujeme duel, který by příliš lahodil oku fotbalového diváka. Oba celky jsou spíše opatrné v obraně, nechtějí pochopitelně inkasovat.
8'
Autové vhazování rozehráli hráči Borisova, poté hned založili další akci, po níž se však znovu skóre nemění.
7'
Moukam byl poslán k zemi hráčem Sarajeva a hosté zůstanou u balonu. Po rozehrání se pak dostali až do velkého vápna, kde ale míč po pokusu Staseviče zaletěl mimo tři tyče.
5'
Domácí nabrali na obrátkách a opět se tlačili před hostující bránu, kde však pozorná obrana Borisova zastavila akci domácích hráčů.
4'
Hosté čelili další střele Sarajeva, z levé strany vyslal míč směrem na Čičkana Mersudin Ahmetoić, ale znovu to bylo bez gólového efektu. Do útoku tak jdou hosté a otáčejí hru.
3'
Nyní byli domácí déle na polovině svého soupeře, ale střelecký pokus Slobodana Milanoviće skončil jen vedle Čičkanovy brány. Ten tak bude mít také odkop od svého zařízení.
2'
Nic se ale nestalo, míč do své moci v pohodě získal Vladan Kovačecić a hned ho odkopl od své branky.
2'
Nicméně hráči běloruského celku vybojovali alespoň rohový kop. Takže zůstanou i nadále u balonu a mohou opět hrozit před brankou domácího celku.
1'
Hosté se hned po úvodním výkopu vrhli do útočné akce, po ní střílel Igor Stasevič, ale jeho pokus zamířil mimo tři tyče.
1'
Úvod zápasu se už blíží. Nyní probíhá oficiální týmové focení, poté si vyslechneme hymnu Evropské ligy a poté už začínáme.

FK Sarajevo: Kovačević – Hebibović, Lazić, Šerbečić, Letić – Dokanović, Gavrić, Velkoski (C) – Tatar, Handžić, Milanovic
Náhradníci: Marković – Šabanović, Šišić, Mustafić, Guzina, Kurdić

BATE Borisov: Čičkan – Rios, Volkov, Simović, Filipović – Baga, Jablonskij, Dragun – Moukam, Skavyš, Stasevič (C)
Náhradníci: Černik – Jonassen, Berezkin, Dubajić, Kopitović, Willumsson, Tuominen

Rozhodčí: Alexandre Boucaut (BEL) – Jimmy Cremers (BEL), Pieter Becquet (BEL).
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu dosud neutkaly, bude to pro ně tedy premiéra a jedna velká neznámá. Uvidíme, kdo si po tomto duelu zajistí lepší výchozí pozici pro odvetu o týden později.

Také hostujícímu týmu z Borisova nevyšla předkola o nejprestižnější klubovou soutěž, a sice Ligu mistrů. Ve druhém předkole LM narazil na Rosenborg, se kterým doma vyhrál těsně 2:1. Ovšem v Rosenborgu zvítězili také jeho fotbalisté, a sice 2:0. Vzhledem k tomu, že se jim povedlo na půdě soupeře skórovat, postoupili tak dále právě oni. A pro Borisov, stejně jako pro jeho dnešního soupeře, zbylo "pouze" třetí předkolo Evropské ligy. A také hosté jsou s probíhající sezónou spokojeni. Po patnácti kolech jsou se sedmatřiceti body na druhém místě tabulky a stále tak mají šanci získat titul. Dnes se na hřišti Sarajeva pokusí vybojovat co nejlepší výsledek. Čeká nás zajímavé utkání, tak si ho nenechte ujít.
FK Sarajevo

Domácí fotbalisté ze Sarajeva neuspěli v předkolech Ligy mistrů, naposledy prohráli se skotským Celticem po výsledcích 1:3 a 1:2. Nemusejí ale zoufat, mají možnost se do pohárové Evropy přeci jen proklouznout a dostali se tak alespoň do třetího předkola Evropské ligy. Uvidíme, jak se jim dnešní duel povede, proti hostujícímu Borisovu to nebude nic lehkého, oba týmy prahnou po co nejlepším výsledku, který by byl slibný do následující odvety. Sarajevu se v nové sezóně daří. Jeho hráči jsou v tabulce po třech kolech na prvním místě se ziskem sedmi bodů a dobrou formu se pokusí přenést i do dnešního duelu.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu opět Evropská liga, a sice její, už třetí předkolo. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy FK Sarajevo (Bosna) a BATE Borisov (Bělorusko).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.