Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kukësi : Debrecín - 18. července 2019   20:00

Kukësi
Kukësi
17' Ethemi
1:1
(1:0)
Debrecín
Debrecín
58' Szatmári
Kukësi
Frashëri – Kitanovski, Teqja, Cuculi (61. Lulaj), Rumbullaku – Ethemi (84. Çyrbja), Limaj (73. Musta), Musolli (C), Rroca – Škurtaj, Rama
Avdyli – Musta, Lulaj, Çyrbja, Malikji, Çema, Selimi
Stanislav Todorov – Georgij Dojnov, Alexandar Atanasov (všichni Bulharsko)
Stadion: Elbasan Arena (Elbasani)
Debrecín
Nagy – Kusnyír, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Tőzsér (C) – Szécsi, Haris (90. Damásdi), Varga, Trujić (83. Csősz) – Zsóri (66. Garba)
Košický – Csősz, Garba, Barna, Damásdi, Kinyik, Takács

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:11.
Je dobojováno. Domácí nenavázali na velmi dobře odehraný první poločas a nechali si vsítit vyrovnávací branku, po které se Debrecín dostal do výraznější šance udržet postup do druhého předkola Evropské ligy. Nicméně domácí sympaticky stále útočili a ač věděli, že jen těžko s duelem něco udělají, měli snahu odehrát dobrý výsledek alespoň pro diváky. Pro Kukësi tak pouť předkoly končí už na začátku, pro hosty naopak pokračuje dále.
90+3'
90+3'
Ale střela Garby skončila jen vedle domácí branky a to bude z tohoto duelu vše. Sudí po odkopu od domácí svatyně zřejmě zápas ukončí.
90+3'
Další odkop od Nagyho branky. Pokus po zemi, který vyslal Bruno Lulaj, končí jen mimo tři tyče. Ještě se tak do akce vydají hosté.
90+2'
Do rychlého protiútoku se pak dostali zase domácí hráči, ale ani oni nic nevymysleli. Následoval tak jen odkop od Nagyho branky.
90+1'
Hosté se nadechli k další akci, kterou po levé straně táhl Kevin Varga, ale jeho centr byl hodně přetažený a skončil na opačné straně.
90'
Nastavovat se budou ještě tři minuty navíc.
90'
Střídání v týmu Debrecín VSC: ze hřiště odchází Attila Haris, přichází Alex Damásdi.
89'
Z toho nic nebylo, ale to ani z následné akce hostů, po které se k nepřesné střele dostal Haruna Garba.
88'
Ještě přichází volný přímý kop pro Kukësi.
87'
Domácí neustále útočí, už ale sami vědí, že jen těžko něco udělají se svou ztrátou. Hosté se už příliš nikam neženou a pomalu, ale jistě mohou začít slavit postup dále.
85'
Další pokus domácích končí zmarem, Valdet Rama si nabíhal do pokutového území, ale narazil do obránce hostů, který jeho snahu zastavil a nedopustil, aby Kukësi ohrozilo Nagyho branku.
84'
Střídání v týmu FK Kukësi: ze hřiště odchází Valon Ethemi, přichází Arber Çyrbja.
83'
Střídání v týmu Debrecín VSC: ze hřiště odchází Nikola Trujić, přichází Richárd Csősz.
82'
Na druhé straně se pak nepřesnou střelou prezentoval domácí hráč, který poslal přízemní střelu přímo do připravené nohy brankáře Sándora Nagyho.
81'
Attila Haris si nabíhal na levou stranu, jeho následný pokus po centru spoluhráče skončil jen vedle domácí brány.
80'
Deset minut zbývá odehrát ve druhém poločase. U míče jsou hosté a směřují s ním na polovinu soupeře. Ten tak rychle jde do obrany, aby zabránil další hostující akci.
78'
Jenže Kukësi branku Debrecínu vůbec neohrozilo a hosté tak stále drží pro ně velmi přívětivý výsledek. Navíc čas ubíhá jako voda a už zbývá dohrát nějakých dvanáct minut a nastavený čas. To do karet hraje rozhodně hostům.
78'
Rohový kop tentokráte zahrávají domácí hráči, pokusí se tak v této standardní situaci uspět a skórovat.
77'
Emiljano Musta si nabíhal do slibné střelecké pozice, ale zastavil ho ofsajd. Postrannímu sudímu tato situace neunikla a včas zdvihl svůj praporek.
76'
Autové vhazování pro hosty, ti se tak zdrží na domácí polovině.
74'
Garba se dostal uvnitř pokutového území k odraženému balonu, ale ten mu po jeho snaze vystřelit utekl mimo a rázem tak bylo po hostující slibně se rodící šanci.
73'
Střídání v týmu FK Kukësi: ze hřiště odchází Vesel Limaj, přichází Emiljano Musta.
72'
Volný přímý kop zahrávali domácí hráči, jejich pokus ale skončil jen na pozorném hostujícím brankáři, jenž poté znovu odkopl balon daleko od svého zařízení.
70'
Vasil Škurtaj se dostal do zakončení tváří v tvář Nagymu, ale hostující brankář jeho pokus pohotově vyrazil mimo ohrožení jeho branky.
69'
Z vlastní poloviny jdou domácí hráči znovu do akce. Ale zatím se jim nedaří projít na polovinu svého soupeře. Hosté velmi dobře brání prostor před Nagyho brankou.
67'
Kus před velkým vápnem vyslal tvrdou ránu Vasil Škurtaj, avšak jeho pokus zaletěl jen nad břevno hostující branky.
66'
Střídání v týmu Debrecín VSC: ze hřiště odchází Dániel Zsóri, přichází Haruna Garba.
64'
Hosté se dostali k dalšímu zakončení, avšak to nebylo přesné. Domácí tak uhánějí znovu směrem dopředu a snaží se o korekci skóre.
63'
Domácí se dostali do pokutového území, kde však míč do bezpečí poslal jeden z hostů. Hráči Kukësi tak musejí zakládat svou akci znovu od začátku.
61'
Střídání v týmu FK Kukësi: ze hřiště odchází Ardian Cuculi, přichází Bruno Lulaj.
59'
Domácí si tak zkomplikovali situaci. Po několika dobrých šancích inkasovali. Stále však budou mít snahu s dvojzápasem něco udělat.
58'
Debrecín právě vstřelil branku!
Nyní už ale ano. Domácí brankář si špičkou rukavice sáhl na vysoký míč, ale ten se nakonec dostal na pravou stranu v pokutovém území, kde se k němu dostal CSABA SZATMÁRI a pohodlně zakončil do odkryté branky – 1:1. Je vyrovnáno a tato branka hosty výrazně posunula dále.
58'
Tu ale neohrozili po rohovém kopu.
57'
Série nepřesností na obou stranách. Nyní jsou už u balonu hosté a míří před Frashëriho bránu.
56'
Před domácím brankářem chyboval jeden z beků Kukësi. Nakonec to ale hosté nepotrestali a v poklidu odkopává míč od své branky gólman domácích.
54'
Hosté se snažili o další akci na polovině soupeře, ale znovu se nedostali k žádné střele, která by branku Frashëriho ohrozila. Domácí tak mají další možnost pokusit se opět o kousek dotáhnout náskok soupeře z prvního zápasu.
53'
Na levé straně si levačkou zpracoval míč Valdet Rama, ale odskočil mu z kopačky a skončil jen na hostujícím hráči. Ale ani tomu se nepovedlo balon udržet. Proto domácí celek pokračuje v útočném tažení.
52'
A také na druhé straně vidíme odkop od zařízení. Ten provedl Stivi Frashëri po předchozí neúspěšné akci Debrecínu.
51'
A hned se dostal ke střele před Nagym, ale jeho pokus se otřel jen o boční síť hostující brány. Následuje tak pouze odkop od ní, který provede Sándor Nagy.
50'
Cuculi je zpět na trávníku. Domácí trenér tak nemusel sáhnout k nucenému střídání.
49'
Mezitím hra pokračuje dále, míč na svých kopačkách mají domácí hráči a jdou směrem do útočné akce.
48'
Cuculi už odkulhal za pomoci lékařů za postranní čáru. Uvidíme, zda bude moci dále pokračovat ve hře.
47'
Ardian Cuculi nyní bude muset být ošetřen a chvíli se tedy nebude hrát. V souboji o míč si nezaviněně přivodil sám zranění.
46'
Jdeme do druhého poločasu, oba celky pokračují v sestavách, v jakých začaly tento duel. Ani jeden trenér tak nesáhl zatím ke střídání.
46'
Střely na branku: 3 – 1
První poločas je za námi. Domácí v něm dokázali skórovat zásluhou Ethemiho a vedou o jednu branku. Stále ale ztrácí dva góly, takže i ve druhém poločase se pokusí o další góly, aby manko smazali. Budou se ale také snažit ubránit hosty, kterým nechtějí povolit branku. Ta by je totiž dost výrazně posunula k šancím na postup. Čeká nás tak zajímavá další část hry, nenechte si ji proto ujít. Ta začne přibližně ve 21:05.
45+2'
45+2'
Ještě přišla šance domácích, už po vypršení nastavené hrací doby střílel Ethemi, ale jeho pokus zastavil brankář Nagy. Hosté si tedy mohli rozhodně pořádně oddychnout.
45+1'
První žlutou kartu inkasují hosté. Dániel Tőzsér zastavil nedovoleně rozběhnutého soupeře ve středu pole a také on vyfasoval od sudího žlutý kartónek.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta navíc.
45'
Následný přímý volný kop neskončil nijak výraznou šancí Debrecínu a do akce tak jdou zase domácí hráči.
44'
Kitanovski se opět předvedl tvrdým zákrokem, tentokráte na Kevina Vargu. A může být rád, že došlo jen k domluvě hlavního sudího. Pokud by dostal žlutou kartu, dohrál by, protože už jednu vlastní.
43'
Hosté zahrávali rohový kop. Zkusili to nakrátko, ale tato souhra nevyšla. Jeden z domácích obránců se dostal k míči a poslal ho daleko od Frashëriho branky.
42'
Tome Kitanovski se pořádně opřel do Zsóriho, kterého nevybíravým zákrokem poslal k zemi. Výsledkem je už třetí žlutá karta pro domácí tým.
40'
Dlouho se domácí celek držel na polovině Debrecínu. Jenže série přihrávek ovoce nepřinesla a hosté nakonec nemuseli vůbec zasahovat.
38'
Dániel Zsóri se ocitl uvnitř pokutového území, ale než se stačil obtočit kolem své osy, o míč přišel díky pohotovému zákroku domácího obránce.
37'
Blíží se pomalu závěr prvního poločasu, domácí hráči stále útočí a snaží se podruhé skórovat. Ale proti byla zase obrana Debrecínu. Po dalším dobrém obranném zákroku Pávkovicse následuje odkop od Nagyho brány.
35'
Olsi Teqja posílal přízemní centr pro volného Ramu, ale druhý jmenovaný pouze promáchl.
34'
Další možnost domácích nekončí dalším gólem. Ten by znamenal už velké šance pro Kukësi na dorovnání svého manka. Balon ale po střele Škurtaje končí jen vysoko nad.
32'
Dlouhý nákop chtěl na pravé straně převzít domácí Tome Kitanovski, avšak nakonec na míč vůbec nedosáhl. Ten skončil pouze v moci Nagyho, jenž ho odkopne od své branky.
31'
Vasil Škurtaj (FK Kukësi) dostává žlutou kartu, když v souboji přišlápl nohu soupeři. Ten se dostal na zem v nefotbalové pozici. Nic jiného Škurtaj čekat od sudího nemohl.
30'
Po třiceti minutách hry stále vede domácí Kukësi 1:0. Nadále ale musí domácí fotbalisté dohánět ztrátu, ta je nyní dvougólová.
29'
Hosté rozvinuli svou akci před brankou Kukësi, ale bylo v tom opět hodně nepřesností. Nakonec se ke střele před Frashërim vůbec nedostali.
28'
Vypadá to, že domácí hráč je v pořádku a už žádá sudího o návrat do hry, do které se právě zapojuje.
27'
Chvíli se nehraje, Rroca si přivodil na polovině Debrecínu zranění a je třeba jeho ošetření. Doufejme, že bude v pořádku a bude moci pokračovat ve hře.
25'
Další slibně se rodící debrecínská šance skončila ztrátou balonu a domácí celek se tak dere zase dopředu. Hosté se naopak musí velmi rychle vracet zpět.
23'
Na opačné straně nevymysleli nic hosté a ztratili velmi rychle balon. S ním se hned do protiútoku dostali zase hráči Kukësi, avšak Nagy si s nepřesnou střelou poradil a ukryl balon do rukavic.
22'
Další možnost pro domácí celek, ten se znovu dostal do přečíslení, ale tentokráte se střela Škurtajovi nepovedla a skončila vysoko na brankou hostů.
20'
A Debrecín ho nezahrál vůbec špatně. Tőzsér zvolil přímou střelu a orazítkoval břevno domácí branky!
19'
Žlutou kartu dostává Olsi Teqja (FK Kukësi).
19'
Hosté se okamžitě snažili o srovnání stavu skóre, ale to se jim nepovedlo. Alespoň však vybojovali slibnou standardní situaci v podobě volného přímého kopu.
17'
Kukësi právě vstřelilo branku!
Aktivita se domácím hráčům vyplatila a v sedmnácté minutě otevírají účet dnešního duelu. VALON ETHEMI si naběhl na centr spoluhráče, dostal se za obranu Debrecínu a zblízka pak levačkou poslal balon k Nagyho pravé tyči – 1:0. Kukësi tak ztrácí už jen dva góly. Nyní jsou na tahu hosté, kteří by gólem na hřišti soupeře znovu zvýraznili své šance na postup do druhého předkola Evropské ligy.
15'
Ale ani tentokráte ho domácí nesehráli vůbec dobře. Po jeho zahrání míč končí opět na připravené obraně hostujícího celku.
15'
Další volný přímý kop pro Kukësi.
14'
Domácí neustále buší na vrata debrecínské obrany, ale ta je zatím neprostupná. Hosté se příliš nikam neženou, mají tříbrankový náskok z prvního klání, ale na druhou stranu i velmi dobře brání domácí útoky.
12'
Domácí zahrávali volný přímý kop, míč se ale odrazil od připravené zdi a doputoval jen do rukavic brankáře Debrecínu. Nagy se tak chystá k odkopu od svého zařízení.
10'
Nikola Trujić si to namířil směrem dopředu a z levé strany pak vyslal nenápadnou střelu, která taktéž končí jen těsně vedle domácí brány! Na velké šance v zápase je to tedy vyrovnané, stejně jako zatím i skóre.
9'
Hlavička jednoho z hostů v pokutovém území skončila jen nad horní tyčí a následuje tak pouze odkop od Frashëriho brány.
8'
Až nyní se hosté propracovali k dobré šanci před domácí brankou, avšak střela Dániela Zsóriho minula domácí branku. Nicméně Debrecín zůstává i nadále u míče.
6'
Domácí tým je od úvodních minut aktivnějším týmem, aby ne, když domácí fotbalisté mají co dohánět, a sice tříbrankové manko z prvního zápasu.
5'
Valdet Rama nyní vyslal přízemní střelu, která nakonec prosvištěla jen těsně vedle levé tyče z pohledu brankáře Debrecínu Nagyho. Hosté si tak určitě oddychli.
4'
Besar Musolli chtěl nejprve střílet sám kus před velkým vápnem. Poté si to ale rozmyslel a poslal centr na pravou stranu, kde však nikoho na jeho převzetí neměl.
3'
Ovšem ve středu pole o něj přišel a znovu se musela obrana Debrecínu co otáčet. Musela hasit další nebezpečí před brankou Sándora Nagyho.
2'
Valon Ethemi vyslal přízemní střelu skrze obranu Debrecínu, jenže jeho možnou šanci zastavila kopačka obránce hostujícího celku. Ten tak přebírá míč a jde dopředu.
2'
Na druhé straně to zkusil Dániel Zsóri, ale ani jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Domácí tak přebírají balon a znovu se chystají k další útočné akci.
1'
Domácí hráči se hned vydali do útočné akce, na polovině Debrecínu však nic nevymysleli. Dělovka od velkého vápna z kopačky Škurtaje skončila jen nad.
1'

FK Kukësi: Frashëri – Kitanovski, Teqja, Cuculi, Rumbullaku – Ethemi, Limaj, Musolli (C), Rroca – Škurtaj, Rama
Náhradníci: Avdyli – Musta, Lulaj, Çyrbja, Malikji, Çema, Selimi

Debrecín VSC: Nagy – Kusnyír, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Tőzsér (C) – Szécsi, Haris, Varga, Trujić – Zsóri
Náhradníci: Košický – Csősz, Garba, Barna, Damásdi, Kinyik, Takács

Rozhodčí: Stanislav Todorov – Georgij Dojnov, Alexandar Atanasov (všichni Bulharsko).
Úvodní duel

Debrecín VSC: Nagy – Kusnyír (89. Kinyik), Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Szécsi, Haris, Tőzsér (C), Varga – Takács (52. Garba), Trujić (88. Csősz).
Náhradníci: Košický – Csősz, Garba, Barna, Damásdi, Kinyik, Zsóri.

FK Kukësi: Frashëri – Kitanovski, Cuculi, Teqja, Rrumbullaku – Limaj, Ethemi (72. Çyrbja), Musolli (C), Rroca (76. Musta) – Škurtaj, Rama.
Náhradníci: Avdyli – Musta, Lulaj, Çyrbja, Maliki, Çema.

Branky: 54. Garba, 77. Varga, 83. Varga

Karty: 38. Cuculi (DVSC) – 67. Limaj (KKS), 73. Musolli (KKS), 75. Teqja (KKS), 90+1. Kitanovski (KKS)
FK Kukësi

Kukesi se do popředí Albánského fotbalu dostává až v posledním desetiletí a dokázal zatím vyhrát jeden ligový titul a dvakrát domácí pohár. Podruhé jej získalo v uplynulé sezoně, když ve finále porazilo Tiranu 2:1. V lize pak Kukesi skončilo na druhé příčce o jedenáct bodů za týmem Partizani a až v posledních minutách posledního kola si zajistilo alespoň druhou příčku před Teutou.
Debrecín VSC

Debrecín je jedním z nejlepších celků v Maďarsku a pravidelně se umisťuje na špici tabulky. V poslední sezoně však skončil až třetí o 23 bodů za Ferencvárosem a o deset za druhým MOL Fehérvár. V přípravě před sezonou Debrecín sehrál čtyři přátelské zápasy a proti Nyiregyhaze vyhrál 2:0, proti DVTK také 2:0 a proti Michalovcům 4:1. Remizoval s MInají 2:2 a o tomto víkendu si ještě hráči zahráli proti týmu Bekescsaba a podlehli mu 1:2.
Zdravím vás u odvety prvního předkola Evropské ligy mezi FK Kukësi a Debrecín VSC. Úvodní duel v Maďarsku vyhrál favorit tohoto dvojzápasu Debrecín v poměru 3:0, střelecky se dvakrát blýskl Varga, jednou se trefil i střídající Garba. Hosté sice hráli také aktivně, ale jediné co zvládli nasbírat byly žluté karty, těch nasbírali hned šest.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.