Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Luzern : Espanyol - 8. srpna 2019   21:00

Luzern
Luzern
0:3
(0:1)
Espanyol
Espanyol
28' Ferreyra   • 59' Dídac   • 89' Vargas
Luzern
Müller – Kakabadze, Lucas, Čirković, Sidler (60. Ndiaye) – Ndenge, Voca (C), Schwegler – Eleke (89. Tia), Demhasaj (78. Margiotta), Schulz
Jacot – Arnold, Knežević, Margiotta, Mistrafović, Ndiaye, Tia
Jović – Modrić, Radić (všicichni Chorvatsko)
swissporarena (Luzern)
Espanyol
D. López – J. López (C), Marmol, Naldo, Dídac – Melendo, Roca (61. Darder), Sánchez, Pedrosa (66. Vargas) – Ferreyra (71. Lej), Iglesias
Prieto – Puado, Vargas, Lozano, Espinosa, Darder, Lej

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 1:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:12.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Espanyolu, který svého soupeře porazil poměrem 3:0. Druhý poločas byl jasně v režii španělského celku, který se neustále nacházel na polovině soupeře, přičemž se mu povedlo ještě dvakrát skórovat, což vede k velice dobrému výsledku do odvetného zápasu. Luzern byl v dnešním utkání téměř bezradný, směrem dopředu toho moc nepředvedl, druhý zápas se tak musí zlepšit.
90+4'
90+3'
Přeci jenom to mohlo být o čtyři branky, avšak zakončující Iglesias nedokázal vyzrát na domácího brankáře.
90+3'
Poté to byl právě Iglesias, kdo se cpal do zakončení, avšak při něm si počínal příliš agresivně, což pochopitelně uviděl také hlavní sudí.
90+2'
I v nastaveném čase se Espanyol nachází na útočné polovině. Melendo se rozhodl oslovit Iglesiase, který vybojoval standardku.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Espanyol právě vstřelil branku!
Tak to byla fotbalová nádhera v podání hostujícího celku! MATÍAS VARGAS totiž převzal míč na levém křídle, poté se s ním dostal k hranici pokutového území, odkud neskutečně přesnou technickou ránou nedal Müllerovi sebemenší šanci.
89'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Blessing Chibuike Eleke, přichází Eric Tia.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem...
87'
Voca roztáhl hru na Karabadzeho, který to zkoušel centrem pravou nohou, avšak ten v pokutovém území našel pouze hlavu Nalda.
86'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Espanyol stále vede o dvě branky, domácí by chtěli tento výsledek zkorigovat.
85'
Iglesias se sice zapojil do akce svého celku, avšak se nacházel pouze v ofsajdu, což uviděl také pomezní sudí. Luzern se tak rozhodl rozehrát po zemi.
84'
Ve středu hrací plochy si hodně agresivním způsobem počínal Ndenge, který hodně riskoval. Domácí středopolař nakonec druhou žlutou kartu nevyfasoval.
83'
Vargasovi se sice podařilo udržet míč, následně se k němu dostal kolega Darder, jehož velice pohotové zakončení prolétlo metr vedle zadní šibenice.
82'
Espanyol ještě zahrával rohový kop, který nepřinesl nic nebezpečného. Naopak jsme sledovali bleskový protiútok, který na poslední chvíli hasil Marmol.
81'
Naldo dokázal na pravém křídle najít Lópeze, který ještě přihrával za pokutové území, odkud Sánchez pálil jen kousek vedle vzdálenější konstrukce.
78'
Střídání v týmu FC Luzern: ze hřiště odchází Shkelqim Demhasaj, přichází Francesco Margiotta.
76'
Luzern dostal k dispozici standardní situaci z pravé strany. Rozehrávku nakonec obstaral právě Schulz, jehož rozehrávka nepřinesla ani zakončení.
75'
Schulz byl sice lehce otřesen, avšak po několika vteřinách se postavil zpět na nohy. Domácí křídelník musel odejít za postranní čáru, střídat by se ale nemělo.
74'
Žlutou kartu dostává Dídac Vila (Espanyol Barcelona).
74'
Hodně nešťastně šel proti míči domácí Schulz, který to s velké blízkosti schytal přímo do obličeje. Hlavní sudí proto ihned přerušil hru, chvíli se hrát nebude.
73'
Eleke zkoušel štěstí z velkého úhlu, jeho ránu ještě lehce tečoval Dídac, což hrálo do karet Demahasajovi, který ale hlavičkoval přímo doprostřed branky.
72'
Podobným způsobem to zkoušel také kolega Darder, který si počínal hodně sympaticky. I přesto se jeho rána pravačkou nevešla mezi tři tyče branky.
71'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Facuno Ferreyra, přichází Wu Lej.
70'
Následně to zpoza pokutového území zkoušel Ferreyra, jenž pálil pravou nohou, avšak tato končetina vyprodukovala střelu přímo doprostřed branky.
69'
Vargas měl kolem sebe hodně prostoru, nakonec zkoušel v pokutovém území najít obsazeného Iglesiase, před kterým na jistotu odehrál míč Lucas.
68'
Espanyol kombinoval kousek od pokutového území, Darder velice šikovně roztáhl hru na pravou stranu, kde López trefil hned prvního protihráče před sebou.
67'
Kakabdze se hezkým způsobem pokoušel dostat k pokutovému území, avšak nakonec přeci jenom fauloval Vargase, který si vymodlil volný kop.
66'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Giner Pedrosa, přichází Matías Vargas.
63'
Žlutou kartu dostává Victor Sánchez (Espanyol Barcelona).
61'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Sergi Darder.
60'
Střídání v týmu FC Luzern: ze hřiště odchází Silvan Sidler, přichází Ibrahima Ndiaye.
59'
Dlouhý pobyt na útočné polovině přináší druhou branku v domácí síti! Espanyol to opět velice hezky vykombinoval, do pokutového území se dostal obránce DÍDAC VILA, který sice zakončoval z velkého úhlu, avšak přeci jenom vyzrál na Müllera.
59'
Demahasaj si nadvakrát poradil s Dídacem, avšak poté přihrával mimo dosah Elekeho. To hrálo do karet Naldovi, který se okamžitě rozhodl uklidnit hru.
58'
Na opačné straně musel ven z branky Müller, kterému se povedlo vyrazit centrovanou nabídku z pravé strany. Poté z druhé vlny pálil vedle Sánchez.
57'
Po delší době se k míči dostal také brankář López, který zbytečně nic nevymýšlel, naopak si vybral naběhnuvšího Marmola, který se stará o rozehrávku.
56'
Španělský celek tak mohl zahrávat rohový kop, o který se i tentokráte postaral Melendo. Jeho nabídka přinesla útočný faul, Müller bude vykopávat.
55'
To samé se nedařilo říct o Lópezovi, kterému se v pokutovém území podařilo najít Iglesiase, jenž si z velkého úhlu nepřišel na brankáře Müllera.
54'
Espanyol nejprve kombinoval u středového kruhu, načež Sánchez roztáhl hru na levou stranu, kde měl příliš málo prostoru kolem sebe aktivní Pedrosa.
53'
Navíc se na půlící čáře ocitl na zemi Iglesias, kterému výrazně pomohl Lucas, který zatažením za dres fauloval. Jednalo se spíše o taktický zákrok.
52'
Ferreyra se nedokázal prosadit v hlavičkovém souboji proti Čirkovićovi, naopak to pasem za obranu zkoušel Lucas, který našel pouze hlavu Nalda.
51'
Pedrosa byl v souboji o míč příliš pozdě, což pochopitelně pocítil také domácí Kakabadze, jenž svému celku zajistil standardku z velké vzdálenosti.
50'
Centrovaná nabídka nakonec nepřinesla nic nebezpečného, avšak poté se z druhé vlny opřel do míče Marmol, jehož zakončení trefil jednoho z protihráčů.
49'
Posléze to Melendo neprovedl zrovna nejlépe, jeho skákavá nabídka totiž nebyla nejpřesnější. I tak z toho bude rohový kop, o který se postará Melendo.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Schwegler, který u středového kruhu poslal k zemi hostujícího Sáncheze.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jedinou branku, o kterou se postaral hostující Ferreyra. Sledujeme celkem nezáživnou podívanou, přičemž většinu času se míč nachází ve středu hrací plochy. Espanyol dokázal udeřit hned ze své první šance, naopak domácí celek se směrem dopředu zatím hodně hledá.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
López si dával s rozehrávkou od své branky hodně načas, nakonec mu to u sudího přeci jenom prošlo.
43'
Před malým momentem dostal míč proti noze Ferreyra, který to ihned zkoušel přímo na branku, přičemž brankář Müller musel jeho pokus krotit nadvakrát.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
41'
López si připsal první zákrok, přičemž to z pravé strany zkoušel Kakabadze. Prvně jmenovaný vyrazil míč před sebe, kde se Demhasaj k dorážce nedostal.
40'
Müller si v krátkém časovém sledu opět zahrál s míčem, který posléze posílal do strany na Sidlera. Luzern se tak postupně dostává na druhou stranu.
39'
Až nyní měl hodně prostoru kolem sebe Kakabadze, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku, avšak jeho pokus vystoupal pouze na tribunu stadionu.
38'
Kapitán López šel do Elekeho skutečně hodně agresivně, vznikl z toho jednoznačný faul. Tentokráte nebyla tasena žlutá karta, obešlo se to i bez domluvy.
37'
V krátkém časovém sledu je opět pískáno, tentokráte se provinil hostující Pedrosa. Luzern se rozhodl rozehrát po zemi, k míči se dostal také Müller.
36'
Sidler se podíval vpřed, načež se vzdušnou nabídkou pokoušel najít Elekeho, který si pomohl rukama. I tentokráte byl hlavní sudí velice pozorný.
31'
Domácí se rovněž dostali na druhou stranu, kde Demhasaj hlavičkou roztáhl hru do volného prostoru, kde Kakabadze centroval do nohy protihráče.
30'
Melendo zasáhl hrudí, načež se dám vydal na útočnou polovinu, kde ho nakonec nedovoleně atakoval Eleke. Espanyol rozehrál volný kop po zemi.
29'
Luzern tak kombinoval na vlastní polovině, což jsme sledovali celkem dost dlouho. Nakonec si pro přihrávku seběhl Kakabdze, který ještě hledal Elekeho.
28'
Tak přeci jenom tady máme úvodní branku tohoto zápasu! Španělský celek se svižným způsobem dostal k pokutovému území, Melendo si natáhl míč na pravou nohu, načež se mu podařilo najít FACUNDA FERREYRU, který hlavičkou zamířil velice přesně.
27'
Žlutou kartu dostává Blessing Chibuike Eleke (FC Luzern).
27'
Nekompromisním způsobem to před malým momentem provedl hostující Marmol, který celkem zbytečně odklidil míč daleko za brankovou lajnu.
26'
Posléze to Dídac nemyslel vůbec špatně, avšak jeho nahrávka nebyla zrovna nejpřesnější. Možná i proto zamířila přesně na kopačku Čirkoviće.
25'
López mohl odkopávat od brankové čáry, přičemž na druhé straně zkoušel najít nenápadného Ferreyru, který se do hlavičkového souboje vůbec nedostal.
24'
Domácí Kakabadze opět provedl autové vhazování, prostřednictvím kterého si vybral svého kolegu Lucase, který rozjel kombinaci od své šestnáctky.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám žádnou branku nepřinesla. Espanyol je aktivnější, nicméně do žádné větší šance se nedostal.
22'
Byl to právě Pedrosa, kdo se drzým způsobem pokoušel projít středem hrací plochy, nakonec čistým způsobem zasáhl vracející se záložník Voca.
21'
Dídac našel u postranní lajny obsazeného Pedrosu, který musel jednat hodně rychlým způsobem. Nakonec se mu v tísni podařilo přesně přihrát.
16'
Také hráči Luzernu si vyzkoušeli volný kop. K míči se postavil záložník Ndenge, jehož přímé zakončení nakonec skončilo v rukavicích brankáře.
15'
Marmol to zkusil nákopem na druhou stranu, kde se k míči dostal Iglesias, kterému se povedlo počkat na své spoluhráče, kteří raději uklidnili hru.
14'
Žlutou kartu dostává Adria Giner Pedrosa (Espanyol Barcelona).
14'
Nicméně opakovaný záběr ofsajdové postavení nepotvrdil, jednalo se tak o chybný verdikt sudího. Mezitím brankář Müller odkopával k levé autové lajně.
13'
Espanyol měl k dispozici standardní situaci z dobré vzdálenosti. K rozehrávce se postavil Melendo, jehož centr našel Nalda, který zakončoval z ofsajdu.
13'
Lucas se dostal na druhou stranu, kde se mu podařilo najít osamoceného Kakabadzeho, jehož přihrávka pod sebe nakonec narazila na nohu Sáncheze.
12'
Žlutou kartu dostává Tsiy William Ndenge (FC Luzern).
12'
Posléze Sidler nedosáhl na prudkou nahrávku, která skončila až za autovou lajnou. López tak mohl vhazovat, urychleně si vybral volného Melenda.
11'
Demhasajovi se povedlo dohrát rozehrávajícího Rocu, který nakonec přihrával na vlastní polovinu, odkud Marmol vyvezl míč zpět na druhou stranu.
10'
Následně se o autové vhazování postaral právě Kakabadze, který to zkoušel hodem do pokutového území, kde pro změnu zasahoval brankář López.
9'
Pedrosa se manévrem pokoušel dostat přes Kakabadzeho, avšak druhý jmenovaný si v souboji pomohl rukou, což pochopitelně odhalil také hlavní sudí.
8'
Posléze přišel na řadu první nedovolený zákrok, o který se postaral středopolař Sánchez. Ten nevybíravým způsobem poslal k zemi Schweglera.
7'
Poprvé se k míči dostal domácí brankář Müller, který ho z jedničky posílal na druhou stranu hrací plochy, kde měl Demhasaj celkem dost daleko k balónu.
6'
Melendo se neohroženým způsobem dostal na útočnou polovinu, odkud se mu velice přesně povedlo přenést hru na Pedrosu, který si s přihrávkou poradil.
5'
Posléze si na pravém křídle řekl o přihrávku López, který se ještě snažil spolupracovat s vedle stojícím Sánchezem, jenž narazil na prvního protihráče.
4'
Ve středu hrací plochy se k míči dostal Pedrosa, jehož následná nahrávka rovněž nebyla vůbec přesná. Kakabadze tak bude moci obstarat další aut.
3'
Přenesení hry v podání hostujícího Marmola bylo velice nepřesné, dokázal ho totiž vystihnout pozorný Sidler, který poté našel pouze kopačku soupeře.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Luzern: Müller – Kakabadze, Lucas, Čirković, Sidler – Ndenge, Voca (C), Schwegler – Eleke, Demhasaj, Schulz
Náhradníci: Jacot – Arnold, Knežević, Margiotta, Mistrafović, Ndiaye, Tia

Espanyol Barcelona: D. López – J. López (C), Marmol, Naldo, Dídac – Melendo, Roca, Sánchez, Pedrosa – Ferreyra, Iglesias
Náhradníci: Prieto – Puado, Vargas, Lozano, Espinosa, Darder, Lej

Rozhodčí: Jović – Modrić, Radić (všicichni Chorvatsko).
FC Luzern

Na opačné straně stojí švýcarský Luzern, který má letošní ročník domácí soutěže v plném proudu. Luzern odehrál už tři ligové zápasy, ve kterých se mu podařilo zvítězit pouze v jednom případě, poté následovala remíza a také porážka, což v konečném součtu znamená dosavadní pátou pozici. Luzern rovněž naskočil až do druhého předkola, ve kterém se utkal s Klaksvíkem, tedy celkem z Faerských ostrovů. Hned první souboj přinesl jednobrankové vítězství Luzernu, následná odveta skončila totožným výsledkem, což posunulo dále právě celek ze Švýcarska.
Espanyol Barcelona

Španělský Espanyol se po hodně dlouhé době dostal do pohárové Evropy, výrazně tomu pomohl poslední ligový zápas, ve kterém se mu podařilo uspět za tři body, díky čemuž se dostal na sedmou pozici, na kterou se dostal pouze díky lepší vzájemné bilanci oproti Athleticu Bilbao. Espanyol Barcelona v loňském ročníku předváděl sympatické výkony, navíc ke konci soutěže pořádně zabral, což se projevilo také na tabulkovém postavení. Katalánci mají za sebou tří přípravné zápasy na novou sezónu, ve dvou případech dokázali uspět. Nejprve zdolali Peraladu poměrem 6:0, posléze si poradili také s francouzským Lens 3:1. Poslední zápas přinesl nerozhodný výsledek 2:2 s Sheffieldem.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Evropská má na programu třetí předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Luzern a Espanyol Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.