Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Maccabi : Štrasburk - 1. srpna 2019   19:00

Maccabi
Maccabi
25' Shua  • 40' Rukavytsya
2:1
(2:1)
Štrasburk
Štrasburk
17' Ajorque
Maccabi
Haimov – Meir, Arad, Aires Dos Santos, Gershon, Menachem – Plakuščenko (72. Abu Fani), Lavi (C), Ashkenazi – Shua (67. Awwad), Rukavytsya (63. Haziza)
Cohen – Haziza, Awwad, Abu Fani, Ben David, Mabouka, Wildschut
Mariani – Vivenzi, Preti (všichni Itálie)
Sammy Ofer Stadium (Haifa)
Štrasburk
Sels (46. Kamara) – Simakan, Koné, Mitrovič (C), Djiku, Carole – Fofana, Martin, Lienard – Ajorque (86. Sissoko), Thomasson (72. Da Costa Joia)
Kamara – Corgnet, Bellegarde, Sissoko, Zohi, Da Costa Joia, Aaneba

Skončilo nám utkání mezi Maccabi Haifou a Štrasburkem. Domácí se s Evropou loučí a do další fáze postupuje francouzský celek. Přestože měl v závěru hodně štěstí, tak si dvojzápas nakonec lépe pohlídal. Úvodní branku vsítil Štrasburk zásluhou Ajorqueho. Domácí ještě do poločasu stav otočili. Prosadil se Shua a po chvíli také Rukavytsya. Druhá půle nám branku nenabídla a jelikož úvodní zápas skončil výhrou Štrasburku 3:1, tak postoupil tento tým.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 6:7.
90+6'
90+5'
Útočnou akci, ve které se objevil Haziza, zastavil ofsajd. Tohle je voda na mlýn pro hostující celek.
90+4'
Hosté se dopustili útočného faulu. Haimov s rozehrávkou neváhal a ihned ji poslal dopředu.
90+3'
Dlouhou přihrávku nedokázal Lavi zachytit na hrací ploše a balón doputoval do zámezí.
90+2'
Nyní se však hosté lehce vysunuli a znepříjemnili domácím rozehrávku. Další centr do vápna však zřejmě přijde záhy.
90+1'
Nastavovat se bude 5 minut. Domácí tým tlačí, zatímco hosté chtějí už jen přežít.
90'
Do ideální pozice se dostal domácí Awwad a levačkou vypálil těsně vedle bližší tyče. Stadionem v Haifě to opět jen zahučelo.
90'
Kamara kontroloval centr, který se sice točil směrem do brány, ale k tyči nezapadl. Nyní bude odkopávat od své svatyně.
89'
Kamara byl včas venku z brány a zastavil průnikovou přihrávku na útočníka Hazizu.
88'
Také Simakan pomohl svým spoluhráčům a vyvezl míč za půlku. Teď už se ale musí rychle vracet.
86'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Ibrahima Sissoko.
86'
Da Costa ušetřil pár vteřin a dostal míč na polovinu soupeře. Hosté za chvíli budou ještě střídat.
85'
Domácí obléhají území okolo brány a přihrávají si ze strany na stranu. Centry ale zatím do vápna nepřicházejí.
84'
Maccabi se dostává do závěrečného tlaku. Štrasburk už stojí na své polovině a čeká, co domácí vymyslí.
82'
Haziza si naběhl na přesný centr z levé strany a dostal se k hlavičce. Míč poslal příliš do země a koníčkem bránu přestřelil. Kamara si mohl oddechnout, protože tohle byla jednoznačně gólová pozice.
80'
Ajorque posunul míč na Da Costu, kterému se však ostatní spoluhráči nenabídli. Ke střele se Štrasburk sice nedostal, ale pošetřil cenné vteřiny.
79'
Meir zůstal na zadní tyči osamocen a náběhem se dostal k balónu. Trefil jej z prvního doteku, ale nebyl v příliš komfortní pozici. Bránu přestřelil.
78'
Kamara svůj nákop vyslal ke kopačkám Laviho, který však pouze zakopl míč na tribunu. Vhazovat budou hosté.
76'
Málem šance domácích na světě byla. Awwad si přebral míč a pravačkou posílal přízemní centr před bránu. Balón propadl až k zadní tyči, kde však nikdo nestál.
75'
Štrasburk však hraje v těchto minutách to, co potřebuje hrát. Haifu nepouští k větším šancím.
74'
Kamara musel vypomoct svým spoluhráčům a odkopem poslal míč daleko dopředu.
72'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Maxim Plakuščenko, přichází Mohammad Abu Fani.
72'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Nuno Da Costa Joia.
72'
Ajorque si počkal na odražený míč na zadní tyči a přestože neměl moc prostoru, tak vypálil levačkou. Trefil pouze boční síť.
71'
Dalekonosná rána Fofany byla sražena vysoko nad horní tyč. Za okamžik uvidíme rohový kop Štrasburku.
70'
Po krátké pauze bude rozehrávat Martin. Lze čekat, že nebude příliš spěchat.
69'
Hlavní rozhodčí nařídil pro obě mužstva přestávku na občerstvení. Chvíli se tak hrát nebude.
68'
Nepřesný pas hledal naběhlého Hazizu. Kamara vystartoval z brány míč do své náruče lapil.
67'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Yarden Shua, přichází Mohammad Awwad.
65'
Haifa získala míč a zkouší to po levé straně, která zatím ve druhém poločase není příliš v permanenci.
63'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Nikita Rukavytsya, přichází Dolev Haziza.
62'
Haimov zachránil svůj tým! Hned třemi parádními zákroky v řadě zastavil šance Ajorqueho, Fofany a také Lienarda. Brankář Haify se zaskvěl úžasným způsobem.
61'
Shua si nerozuměl se spoluhráčem a sklepával míč na střed místo do kraje. To jej hodně rozezlilo a na svého spoluhráče začal nadávat.
60'
Hosté drží míč pod svou kontrolou a Maccabi se mírně zatáhlo. Zatím však má času dost.
59'
Martin si udělal prostor a rozjel útočnou akci Štrasburku. Ta pokračovala na pravé straně a skončila centrem na hranici vápna. Ajorque si prostor k zakončení neudělal.
58'
Z dalšího rohového kopu domácí nezahrozili. Odkopávat se bude od brány hostujícího týmu.
57'
Plakuščenkův rohový kop Kamara pouze vyboxoval za sebe. Náhradní brankář Štrasburku zatím nepůsobí moc jistým dojmem.
57'
K volnému míči se dostal Simakan, ale přes obránce neprošel. Navíc si pomohl faulem.
56'
Ashkenazi se snažil přejít přes protihráče, ale nakonec vybojoval aut. Maccabi se nyní udrží na polovině hostů.
55'
Do zajímavé příležitosti se dostal hlavičkující Thomasson. Seběhl si na přesný centr Lienarda a hlavou trefil střed brány, kde Haimov stál.
54'
Hraje se převážně na polovině hřiště a obě mužstva několikrát ztratily míč.
52'
Maccabi Haifa to zkouší receptem, jakým vstřelila obě dvě dnešní branky. Snaží se přesnými nákopy hledat rozběhnuté útočníky.
50'
Štrasburk však kombinuje na polovině domácího celku a snaží se vyvinout tlak.
48'
Na útočný výlet se vydal Thomasson, ale na svého spoluhráče nepřihrál přesně.
47'
Domácí měli hned na začátku poločasu k dispozici rohový kop a začali velkým tlakem. Štrasburk se rozhodně má na co těšit, jestliže v podobném duchu bude pokračovat celý poločas.
46'
Sels se zřejmě na konci poločasu zranil, a proto musí nastoupit mezi tři tyče náhradní brankář Kamara.
46'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Matz Sels, přichází Bingourou Kamara.
46'
V Izraeli máme zaděláno na drama. Vypadalo to, že také odveta bude jednoznačnou záležitostí pro Štrasburk, avšak výkon z druhé poloviny poločasu otočil misky vah na stranu Haify. V 17. minutě poslal hosty do vedení Ajorque, ale góly útočníků domácích skóre obrátily. Týmu Maccabi tak schází už jen jeden gól k tomu, aby utkání šlo do prodloužení. Pokud však skóruje Štrasburk ještě jednou, tak budou muset domácí vyhrát o tři branky.
45+2'
45+2'
První poločas se už jen dohrává. Rozhodčí foukne za malý okamžik do píšťalky.
45+1'
Nastavovat se budou 2 minuty.
44'
Na hrací ploše zůstal ležet v bolestivé poloze Simakan. Zdá se, že bude pokračovat ve hře.
43'
Hraje se v okolí půlící čáry a vhazovat aut budou domácí.
42'
Domácí věří, že minimálně ještě branku přidají. Uvidíme, jestli se ještě někdo bude v prvním poločase někam hnát, nebo si aktéři vše další nechají až na půli druhou.
40'
Maccabi Haifa právě vstřelila branku!
Domácí tým otáčí stav a jde do vedení! NIKITA RUKAVYTSYA si zpracoval pobídku z nohy Dos Santose a ukázal, že je vyhlášený kanonýr. Po nádherném náběhu a zpracování následovala střela, na kterou Sels nedokázal reagovat. 2:1.
39'
Nepřesná přihrávka Laviho zhatila útočné plány Haify.
38'
Pro Maccabi mohlo být zle! Lienard svou levačkou parádně kroutil míč až k šibenici a Haimov jeho pokus vytáhl nad břevno. Jistý zákrok to však zdaleka nebyl.
37'
Hráči Štrasburku získali míč na své nohy a poměrně dlouho kombinovali. Vše nakonec skončilo faulem a na zemi se ocitl Thomasson. Hosté budou mít k dispozici přímý kop zhruba z třiceti metrů.
35'
Zdálo se, že do zámezí míč odvrátil hostující bek Djiku, ale asistent rozhodčího nařídil odkop od brány. Pochopitelně se tohle rozhodnutí domácímu publiku nelíbí.
34'
Hosté se stáhli téměř až k pokutovému území a čekají, co domácí tým vytvoří.
33'
Maccabi Haifa však v posledních minutách rapidně ožila a nyní diktuje tempo hry. Často se dostává až do předbrankového prostoru.
32'
Sels si chvíli hrál s nervy svých fanoušků a dlouho váhal s odkopem. Nakonec si poradit dokázal.
30'
Rukavytsya dostal ideální pobídku a mířil si to sám na Selse. Brankář francouzského mužstva vystartoval z brány a rukavicemi trefil míč. Hráči Haify si žádali penaltu, ale italský sudí rozpažil.
29'
A nechybělo k tomu moc! Před bránou Štrasburku se vytvořil velký závar a hostující obránci jej zastavili jen díky své obětavosti.
27'
Fanoušci rázem ožili a věří, že jejich tým vstřelí minimálně ještě dvě branky.
25'
Je vyrovnáno! Simakan zůstal lehce za svými spoluhráči a nevystavil soupeře do ofsajdu. YARDEN SHUA zvolil perfektní náběh za obranu, rychle si zpracoval míč, obelstil brankáře a zakončil do prázdné brány. 1:1.
25'
Hosté si vytvořili další náznak gólové šance, který zhatil brankář Haimov.
24'
Gershon neměl komu přihrát, a tak zvolil přihrávku na střed. Následující pokus o přenesení hry skončil v náruči Selse.
23'
Přetažený míč v podání Caroleho skončil v zámezí. Od své brány bude za malý okamžik vykopávat brankář Haimov.
22'
Hosté rozehráli standardní situaci na krátko a nyní při hře po zemi naprosto dominují.
21'
Žlutou kartu dostává Sun Menachem (Maccabi Haifa FC).
19'
Haifa se pokusila nadechnout, ale útočné snažení skončilo na bránícím hráči.
17'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku!
Hosté jdou zaslouženě do vedení a Maccabi musí vsítit tři branky, aby tento dvojzápas alespoň dotáhlo do prodloužení. Celá akce začala na pravé straně, kde si vyměnili míč Simakan s Thomassonem. Druhý jmenovaný poslal na zadní tyč naprosto ideální centr a LUDOVIC AJORQUE měl už před sebou jednoduchou práci. Hlavou míč doklepl do brány. 0:1.
16'
Djiku to zkusil dalekým nákopem na své pohyblivé útočníky, ale jeho pas šel do oblasti, kde nikdo nebyl.
15'
Maccabi se prokombinovalo až před vápno, ale finální přihrávka v podání Arada byla poměrně nepřesná. Sels vystartoval z brány a pro balón si došel.
14'
Hosté zatím působí při svých akcích jistěji a zdá se, že se lépe po hřišti pohybují. Haifa zatím příliš času na balónu nestrávila.
12'
Zajímavý centr byl vyslán z pravé strany. Hlavičkující Ajorque vyskočil celkem vysoko, ale stoper Maccabi zvládl situaci výborně.
11'
Ashkenazi vybojoval faul na svou osobu u středového kruhu.
10'
Hosté drží míč na kopačkách a přihrávají si ze strany na stranu. Domácí tým se zatím neodhodlal k většímu presování.
9'
Jakmile se k míči dostane Štrasburk, tak se ozývá z tribun pískot. Hosté při své kombinaci rozhodně nikam nespěchají.
8'
Plakuščenko si navedl balón na střed a pravou nohou vyslal velmi slabou ránu, která sotva doputovala k brankáři Selsovi.
7'
Fofanovi se úplně nepovedla přihrávka do běhu. Míč připadl do oblasti, kde nikdo nestál a teď už hraje Meir.
6'
Menachem se vydal na útočný výlet, ale faul si u italského arbitra nevymodlil. Hosté zatím dobře vyplňují prostory.
5'
Atmosféra v Haifě je zatím vynikající. Fanoušci připravili pro oba celky doslova pekelné prostředí.
4'
V úvodu je aktivnější Štrasburk a převážně se hraje před bránou izraelského celku.
2'
Ajorque vystihl nepřesnou rozehrávku domácích a postupoval vpřed. Přízemní přihrávka na spoluhráče sice přesná nebyla, ale hráči Haify nebyli při odkopu důrazní, a tak nabídli palebnou pozici pro Martina. Střelu záložníka hostů vyrazil Haimov nad bránu.
1'
Úvodní výkop měl domácí tým, který se okamžitě snažil udržet míč na kopačkách. Po pár krátkých přihrávkách následoval nákop směrem na útočnou dvojici.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Maccabi obléklo zeleno-bílé dresy, zatímco hostující tým z Francie dresy modré.

Maccabi Haifa FC: Haimov – Meir, Arad, Aires Dos Santos, Gershon, Menachem – Plakuščenko, Lavi (C), Ashkenazi – Shua, Rukavytsya
Náhradníci: Cohen – Haziza, Awwad, Abu Fani, Ben David, Mabouka, Wildschut

RC Štrasburk: Sels – Simakan, Koné, Mitrovič (C), Djiku, Carole – Fofana, Martin, Lienard – Ajorque, Thomasson
Náhradníci: Kamara – Corgnet, Bellegarde, Sissoko, Zohi, Da Costa Joia, Aaneba

Rozhodčí: Mariani – Vivenzi, Preti (všichni Itálie).
Izraelský tým musí dnes rapidně zabrat, jestliže chce postoupit. Druhý poločas na francouzské půdě se mu vůbec nepovedl a dnes musí zvítězit buď 2:0, nebo o tři branky.
Úvodní duel:

RC Štrasburk – Maccabi Haifa FC 3:1 (1:1)
Branky: 45. Ajorque (pen.), 47. Thomasson, 62. Martin – 39. Plakuščenko
Karty: 45+4. Aaneba (SSG) – 88. Arad (MHA) 43. Habashi (MHA)

RC Štrasburk: Sels – Djiku, Simakan, Kone – Aaneba (46. Thomasson), Fofana, Martin, Bellegarde (77. Zohi), Carole – Da Costa (83. Lienard), Ajorque
Maccabi Haifa FC: Haimov – Mabouka, Arad, Habashi, Gershon – Plakuščenko (67. Haziza), Ashkenazi, Lavi, Meir – Rukavytsya (90. dos Santos), Shua (50. Menachem).
Přeji vám příjemný čtvrteční podvečer při sledování textového přenosu z 2. předkola Evropské ligy. V odvetném zápase se utkají celky Maccabi Haifa FC a RC Štrasburk. Zápas začíná v 19:00. Přeji vám příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.