Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Molde : Aris Soluň - 8. srpna 2019   19:00

Molde
Molde
26' Eikram (Aursnes)  • 32' Hestad  • 87' Ellingsen
3:0
(2:0)
Aris Soluň
Aris Soluň
Molde
Craninx – Haugen, Gabrielsen (C), Bjornbak, Haraldseid – Hussain (75. Ellingsen), Aursnes – Omoijuanfo (84. Knudtzon), Eikrem, E. Hestad (90+3. Mostrom)– James
Ranmark – Forren, Sjolstad, Mostrom, Ellingsen, Knudtzon, Bolly
M. Mariani – M. Passeri, V. Fiorito
Molde Stadion, Molde
7360 diváků
Aris Soluň
Julián – Sundgren, Rose, Fran Vélez (C), Korhut – Matilla, Basha (69. Delizisis), Lucas Sasha – Diguiny, Ideye (81. Larsson), Tonso (74. Fetfatzidis)
Ehmann – Delizisis, Duarte, Larsson, Martínez, Konstantinidis, Fetfatzidis

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího zápasu z předkol, na viděnou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 1:2. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 19:8.
Je konec. Domácí Molde zaslouženě vítězí, a to díky aktivní hře v prvním poločase, tedy konkrétně v úvodních 40. minutách, jelikož poté si hru přebrali hosté. Druhý poločas patřil značně Soluni, ta se ale ke gólů nemohla probojovat a když už ano, tak v brance úřadoval Craninx. Vše definitivně rozhodla červená karta v 63. minutě, kterou dostal kapitán Vélez a domácí poté ještě dokázali vstřelit třetí gól. Hráčem utkání byl zvolen Wolf Eikram. Odveta se odehraje přesně za týden.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Knudtzon (Molde FK).
90+3'
Hosté se ještě tlačili a snažili o kontaktní gól do odvety, jenže čerstvý Larsson se obranou Molde k zakončení neprobojoval.
90+3'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází E. Hestad, přichází Mostrom.
90+2'
Utkání se již dohrává, domácí drží míč na polovině hostů, ale do dalšího gólu se již netlačí.
90+1'
Rozhodčí nastavuje ještě čtyři minuty!
90'
Žlutou kartu dostává Haugen (Molde FK).
88'
Hostující fanoušci stále fandí a jsou opravdu hodně slyšet, i přesto že jich více sedí než stojí, tak si zaslouží velký obdiv.
87'
Molde právě vstřelilo branku!
Domácí se přece jen třetí branky dočkali!! Vše začalo centrem z levé strany na přední tyč, odkud dokázal míč posunout James, a to přesně na hranici vápna, kde na střelu vyčkával MARTIN SKJELBREID ELLINGSEN, a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě.
84'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Omoijuanfo, přichází Knudtzon.
83'
Do vápna Arisu pronikl dobrý a přesný centr na zadní tyč a na kopačku Haugena, který se snažil o malou teč, ovšem ta brankáře Juliána nepřekvapila a s přehledem míč čapl.
82'
Tak domácí momentálně hrají v deseti, jelikož byl Gabrielsen odveden za postranní čáru, kde je ještě ošetřován, což moc nechápu protože domácí mají k dispozici ještě dvě střídání.
81'
Střídání v týmu Aris Soluň: ze hřiště odchází Ideye, přichází Larsson.
80'
Kapitán pro dnešní zápas, Gabrielsen je momentálně odváděn ze hřiště, jelikož má něco s kotníkem, uvidíme zda bude vystřídán.
79'
Omoijuanfo jakožto lídr střelců v norské lize, chtěl momentálně vstřelit gól i v Evropské lize, jenže jeho pokus zpoza vápna zblokoval jeden z obránců.
77'
Od červené karty se snad hosté nedostali k míči. Domácí stále kombinují na polovině Soluni a snaží se vstřelit třetí a zároveň finální gól, který by jim do odvety přinesl obrovskou výhodu.
76'
Oba celky vystřídaly, tak uvidíme zda se ještě v posledních čtrnácti minutách základní hrací doby dočkáme nějaké branky, nebo již skóre zůstane nedotčené.
75'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Hussain, přichází Ellingsen.
74'
Střídání v týmu Aris Soluň: ze hřiště odchází Tonso, přichází Fetfatzidis.
73'
Dnešní utkání sleduje 7360 diváků.
70'
Poměrně kuriózní moment. Delizisis přišel na hřiště a ihned první dotek s míčem končil faulem, za který dostal žlutou kartu.
69'
Žlutou kartu dostává Delizisis (Aris Soluň).
68'
Střídání v týmu Aris Soluň: ze hřiště odchází Basha, přichází Delizisis.
66'
Molde Stadion se probudil a začal opět fandit, jedné se i o jeden z nejlépe položených stadionů v Evropě, ten se totiž nachází přímo u moře, což dělá opravdu skvělou kulisu.
65'
Domácí tak mají šanci přidat ještě další góly, protože plán se hostům zřejmě celý zničil a musí do konce utkání improvizovat.
63'
Toto pro hosty vypadá velmi špatně. K dispozici byla i kamera na hostující kotel, který se z fandění proměnil ve smutek a dokonce i pláč. Domácí James unikl všem hráčům a dostal se tak do úniku, jenže zezadu ho zfauloval kapitán Fran Vélez, který dostal rovnou červenou a také se i zranil.
62'
Omoijuanfo běžel ve vápně proti dvěma obráncům, kde následně spadl, však podle kamer bylo jasně vidět, že zde byl nejdřív dotek míče, tudíž penalta nebude.
60'
Hosté stále pokračují v klidné hře, zatímco hosté se doslova tlačí o snížení, zřejmě to tak Molde hraje naschvál a pokud by se podařilo hostům snížit, tak by znovu začali hrát.
58'
Druhý poločas je zatím takový neslaný nemastný, jelikož kromě obranné zákroku zatím nic velkého k vidění nebylo, což však domácím hraje do karet, že Soluň trápí přesné zakončení.
56'
Hosté slušně kombinovali a nechybělo ani zakončení. Obrana teď nemohla zastavit kombinační hru Soluně v jejich vápně, až se nakonec Lucas Sasha rozhodl pro střelu, tu mu ale Craninx chytil.
54'
Páni! Tak to byl skvělý obranný zákrok. Z levé strany přišel přesný a výborný centr na hlavičku Jamese, který z bezprostřední blízkosti zakončoval, jenže přesně na brankové čáře celou akci zastavil obránce Vélez a je momentálně hrdinou!
52'
Molde se v útoku moc dlouho neohřálo, protože dopředu se ihned vydali hosté v žlutých dresech, konkrétně Ideye, kterému to tentokrát prošlo až na brankáře, ale Craninx úspěšný.
50'
Omoijuanfo to teď udělal velmi profesionálně. S míčem chtěl projít po pravé straně až k brankoviště Arisu, jenže byl atakovaný Sundgrene, až se ním nakonec nechal faulovat.
49'
Hosté hrají úplně stejně, jako když skončil první poločas, tedy aktivně. Nyní přišla dobrá přihrávka z pravé strany, a to na kopačku Ideyeho, ovšem jeho pozemní pumelice skončila jen na obraně.
47'
Druhý poločas je zatím doprovázen klidnou hrou, ovšem Soluň se pokusila o jakousi střelu z úhlu, ta ale Craninxe nijak neohrozila.
46'

Druhý poločas začne přibližně v 20:00.
Rozhodčí nenastavil ani minutu a rovnou ukončil první poločas. První poločas, nebo alespoň úvod patřil domácímu celku, který dokázal vsítit dvě důležité branky. Po dvou gólech však přišlo polevení a toho řecká Soluň využila a začala svého soupeře tlačit, ovšem branku to nepřineslo. Uvidíme jak se s tím hráči poperou ve druhé části.
45+0'
44'
I přesto, že to má Soluň do Norska daleko, tak je zde cca 20 věrných diváků, kteří svůj tým podporují i přes nepříznivé skóre, což se cení.
43'
Pomalu ale jistě se nám blíží konec prvního poločasu a dle mě již branka nepadne, ovšem tlak Soluně je tak velký, že by tam ta třetí branka padnout mohla.
42'
Hosté se začínají pomalu dostávat opět do hry a domácí přestávají hrát. Řekové si během pěti minut vytvořili čtyři šance, ale ani jednu nedokázali úspěšně využít.
40'
Soluň měla k dispozici rohový kop, který putoval na zadní tyč, ovšem ani jeden z hráčů se o hlavičku nepokusil.
38'
Domácí polevili a toho teď také hosté využili. Z levé strany se uvolnil do dobré střelecké pozice Diguiny, ovšem jeho dobrou ránu vytěsnil konečky prstů Craninx!
35'
Lucas Sasha je asi nejvíc aktivní ze svého týmu a je na něm vidět, že chce vstřelit alespoň kontaktní gól, jenže jeho aktivita byla až moc velká, že z toho nakonec fauloval.
34'
V posledních minutách bylo k vidění mnoho zajímavých věcí, například ošetření hlavy Hussaina, který následně dostal žlutou kartu za faul, to ho ale trápit nemuselo, páč za dvě minuty to bylo 2:0 pro jeho tým.
32'
Tak a je to už o dvě branky! Hostující obrana úplně zaspala a E. Hestad si zní udělal tréninkové kužely, ovšem jeho první střela do branky nezaplula a ihned mu běželi pomoct až další dva jeho spoluhráči, nakonec se radoval až na potřetí.
30'
Žlutou kartu dostává Hussain (Molde FK).
28'
Domácí se naprosto zaslouženě dostávají do vedení, hosté chtěli hrát klidnou a pomalou hru, ovšem momentálně vedoucí tým domácí ligy ukázal, že takhle se to v Norsku nehraje a rychlou a svižnou akcí jdou do vedení.
26'
Naprosto geniální ze strany Molde! Celou akci založil Omoijuanfo, který místo centru zvolil nečekanou přihrávku na Aursnese, a ten ho tak doplnil a našel ve středu vápna úplně volného kapitána WOLFFA EIKREMA, který brankáře skvěle prostřelil k levé tyči.
24'
Hosté se přece jen posunuli na polovinu Molde, kde se Ideye zkoušel prorvat obranou domácích, ta ho ale ihned atakovala a lehce odstavila.
23'
Míč mají opět na kopačkách hosté, kteří dnes zřejmě preferují kombinační a pomalou hru, no já být hráčem, tak to asi nesnesu.
21'
Rohový kop nadělal ve vápně trochu neplechu, ovšem zkušení obránci Haugen a Gabrielsen se o nebezpečí rychle postarali.
20'
Řekové tak měli k dispozici přímý kop, který na sebe vzal Matilla, a ten to rovnou zkusil na bránu, no jeho pokus sice mířil vedle, ale jeden z obránců ho tečoval na roh.
19'
Hru sice hráči v modrém opět rozhýbali, ovšem Haugen se do hry vžil až tak moc, že nyní zbytečně poslal k zemi Lucase Sashu.
18'
Hosté ztratili míč ze svých kopaček a domácí se hned snaží udělat hru opět svižnější, což se taky domácím diváků líbí.
17'
Domácí trenér Erling Moe na tiskové konferenci pověděl, že jeho mužstvo má na to hrát skupiny Evropské ligy a že se oproti minulému ročníku polepšili a hlavně zlepšili, tak uvidíme zda jeho věta bude opravdu naplněna.
15'
Hráči Soluně již necelé dvě minuty kombinují na své polovině, zřejmě vyčkávají na pohyb útočníků, nebo to tak prostě chtějí hrát.
14'
Hosté hru momentálně zkoušejí hru uklidnit, protože posledních pár minut bylo opravdu hektických, a to právě pro Soluň. Uvidíme co nám následující minuty přinesou.
12'
Máme tu střídání, co se týče aktivnosti hráčů. Nyní si prvenství převzal Omoijuanfo, který opět chtěl zahrozit, jenže místo toho při zpracování zahrál rukou.
11'
Omoijuanfo byl znovu v akci a tentokrát již v lepší střelecké pozici. Aursnes našel svojí přihrávkou ve vápna Omoijuanfa, který místo střely zvolil kličku a díky ní se objevil v nádherné šanci pro zakončení, ovšem jeho střela byla spíše přihrávka.
9'
I domácí Molde se snažilo o první ohrožení branky, ale nic velkého se nakonec nedělo. Nejdříve se do rány tlačil nebezpečný Omoijuanfo, ale obránci ho o míč obrali. Za pár sekund zakončoval Eikram, ovšem ani jeho pumelice na brankáři neskončila.
8'
Pro Aris Soluň to musí být trochu nezvyk, protože v jejich státě jsou momentálně tropické teploty, zatímco Norsko poslední dva týdny navštívily studené vlny. Momentálně je totiž pouze 13 stupňů.
7'
Do hry se začínají dostávat i Řekové. Nyní se o náběh za obranu pokoušel Diguiny, ale stejně jako v druhé minutě domácí, tak i teď hosté nevychytali své postavení.
6'
Hussain je prozatím dost aktivní, jelikož po jeho úniku nyní fauluje, a to právě Lucase Sashu, no může být rád že vyvázl bez karty.
5'
A rychle na druhou stranu! Po rohovém kopu nadešel rychlý protiútok po pravé straně, na jejímž konci bylo zakončení Lucase Sashy, jenže jeho dobrá rána prosvištěla pouze kolem pravé tyče.
4'
Domácí měli k dispozici první rohový kop, který směřoval dobře a nadějně na přední tyč, kam si na hlavičku sbíhal Bjornbak, ovšem jeho pokus mu zblokoval jeden z obránců.
3'
Hussain pronikl s míčem až k brankovišti Soluně, kde se následně pokoušel o finální zakončení, jenže jeho únik zastavil až poslední stoper Rose.
2'
Molde se pokoušelo o první zahrození pomocí nákopu za obranu, ovšem nabíhající James si nepohlídal své postavení, tudíž ofsajd.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí hráči, kteří ihned nakopli míč dopředu, kde se momentálně drží.
1'
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hřišti. Domácí nastupují v modrých dresech, zatímco hosté v dresech žlutých.

Molde FK: Craninx – Haugen, Gabrielsen (C), Bjornbak, Haraldseid – Hussain, Aursnes – Omoijuanfo, Eikrem, E. Hestad – James
Náhradníci: Ranmark – Forren, Sjolstad, Mostrom, Ellingsen, Knudtzon, Bolly

Aris Soluň: Julián – Sundgren, Rose, Fran Vélez (C), Korhut – Matilla, Basha, Lucas Sasha – Diguiny, Ideye, Tonso
Náhradníci: Ehmann – Delizisis, Duarte, Larsson, Martínez, Konstantinidis, Fetfatzidis

Rozhodčí: M. Mariani – M. Passeri, V. Fiorito.
Aris Soluň je řecký tým, který v minulé sezóně skončil na 5. místě, zároveň také posledním postupovém místě. Svoji cestu začali až ve druhém předkole, díky velkému koeficientu, tam se utkali se svými krajany z Kypru. Jejich soupeřem byl AEL Limassol, který měl v této soutěži velké ambice, ty však ale rychle vyhasly. První utkání gól nepřineslo, tudíž se rozhodovalo v Kypru. Veškeré naděje AELU zničila penalta v 14. minutě pro Soluň, za kterou se postavil N. Diguiny, a ten se pochopitelně nemýlil. Byť měli domácí převahu, tak pokutový kop nakonec rozhodl o postupu Soluně do dalšího předkola. Dnes je tedy čeká cesta do Norska, kde to nebudou mít vůbec jednoduché, uvidíme jak se s tím hráči poperou.
Molde FK je norský klub, kterému se nedaří vyhrát domácí ligu, ovšem tento rok to vypadá opravdu nadějně, jelikož jsou první o 4 body. Molde se minulý rok dostalo až do 4. předkola, tam ale narazilo na silný Zenit a v poměru 4:3 vypadlo. Tento ročník by však mohl být úspěšný. V prvním předkole dostali islandský Reykjavík, který doslova rozdrtili v poměru 7:1. Ve druhém předkole je čekal už o něco více silnější soupeř, čímž byly srbské Čukarički. První utkání přineslo mnoho šancí, ale Molde je nedokázalo využít. Po remíze 0:0 se tak rozhodovalo v Srbsku, kde to nakonec Molde zvládlo a vyhrálo 3:1. Než se vydali do bojů proti Soluni, tak měli o víkendu na programu domácí ligu, konkrétně 16. kolo proti Viking a odvezli si výhru 2:0. S Aris se ještě nikdy neutkali, tudíž nás čeká velká premiéra.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na pokračování Evropské ligy, konkrétně třetí předkolo, a to mezi Molde FK – Aris Soluň. Norský celek z Molde bude favoritem, jak na vítěze, tak na postup do finálního předkola, ovšem řeckou Soluň nemůžeme vůbec podceňovat. Výkop je stanoven na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.