Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Neftchi : Arsenal Tula - 1. srpna 2019   19:00

Neftchi
Neftchi
48' Alijev  • 89' Frederico  • 90+3' Mbodj
3:0
(0:0)
Arsenal Tula
Neftchi
Agajev – Buludov, Petrov, Stanković, Krivocjuk – Kane, Mustivar, Machmudov (62. Alaskarov) – Frederico (90.+1 Hadžijev), Alijev (77. Mbodj), Monrose
Mammadov – Platellas, Achundov, Zulfugarli
Sant – Spiteri, Vella (MLT)
8-km Stadionu, Baku (AZE)
7 787 diváků
Levašov – Kombarov (72. Banda), Běljajev, Grigalava, Álvarez – Tkačjov, Čaušić, Kostadinov (80. Tudorie), Gorbatěnko, Lesovoj – Lucenko
Nigmatullin – Voloďko, Adžojev, Pantělejev, Děnisov

Domácí slaví nakonec hladký postup, když nejtěsnější výhru z Ruska potvrdili třemi góly po přestávce. Ze samostatného nájezdu otevřel skóre Alijev a když Baku přežilo největší šanci hostů na vyrovnání – Gorbatěnkův přímý kop do břevna – udeřilo v úplném závěru ještě z penalty a z přímého kopu.
Premiérová účast Arsenalu Tula v evropských pohárech tedy končí bez bodu i bez vstřeleného gólu, alespoň se v Evropě nebude plést s londýnským jmenovcem.
Děkuji za pozornost, hezký večer.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:8. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 22:17.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Mamadou Mbodj (Neftçi Baku) za přetažení dresu přes hlavu při oslavě gólu.
90+3'
Něftči Baku právě vstřelilo branku!
Senegalský náhradník MAMADOU MBODJ usměrnil přímý kop dalšího novice Hadžijeva hlavičkou z malého vápna do sítě a postup vicemistra Ázerbájdžánu je už jistou věcí.
90+3'
Lesovoj fauloval Alaskarova a musí míč odevzdat černobílým.
90+1'
Rohový kop uvedl do hry Alaskarov, hosté míč zachytili a ještě se pokoušejí o nemožné.
90+1'
Rozhodčí nastavuje pět minut. Hosté potřebují vstřelit k postupu tři góly.
90+1'
Střídání v týmu Neftçi Baku: ze hřiště odchází Frederico, přichází Hadžijev.
90'
Domácí v euforii drží míč na útočné půlce a Monroseovi jej Grigalava vypíchl jen za cenu rohu.
89'
Z pokutového kopu napálil míč pod břevno DÁRIO FREDERICO, na něhož se sesypalo klubko šťastných spoluhráčů.
88'
S ruským klubem to už vypadá bledě, rychlý brejk vedl k dělovce Dária Frederica, kterou zastavil padající Grigalava rukou a rozhodčí nařizuje penaltu pro domácí!
88'
Žlutou kartu dostává Gia Grigalava (PFK Arsenal Tula).
87'
Žlutou kartu dostává Anton Krivocjuk (Neftçi Baku) za bodyček na Bandu.
86'
Čaušić to opět zkusil z dálky, ani teď mezi tři tyče nezamířil.
85'
Brejk ázerbájdžánského vicemistra utnula ruka Josepha Monrose. Následná hlavička útočníka z Haiti beztak trefila jen záda bránícího hráče.
84'
Hosté marně obléhají šestnáctku naftařů, kteří teď na hřišti dělají spíše betonáře.
82'
Tkačjov posílal do šestnáctky křížnou přihrávku po zemi, ale nikoho neoslovil. Arsenal potřebuje nastřílet ve zbylých minutkách dva góly, za 172 minut tohoto dvojzápasu však nedal žádný.
81'
Mladičký Banda zatím pobíhá po křídle jako utržený od řetězu, zbytečným faulem na Krivocjuka nabídl černobílým přímý kop i další časovou úsporu.
81'
Dnešní utkání sleduje 7 787 diváků.
80'
Střídání v týmu PFK Arsenal Tula: ze hřiště odchází Kostadinov, přichází Tudorie.
80'
Žlutou kartu dostává Georgi Kostadinov (PFK Arsenal Tula) za řeči, nelíbilo se mu natahování času ze strany domácích.
79'
Domácího Petrova berou křeče, drží se za zadní stehenní sval a tak se opět nehraje.
77'
Střídání v týmu Neftçi Baku: ze hřiště odchází Alijev, přichází Mbodj.
76'
Střídající Zambijec Banda pronikl do vápna, ale při pokusu o centr vykopl drn a skončil bez cizího zavinění na zádech.
75'
Na trávník míří nosítka, Buludov však odchází vedle nosičů za postranní čáru po svých.
74'
Po krátkém ošetření Rusové roh rozehráli, ovšem maltský sudí píská útočný faul ve skrumáži před bránou Grigalavovi.
73'
V souboji tělo na tělo mezi Lesovým a Buludovem vybojoval prvně jmenovaný roh pro Tulu, ázerbájdžánský obránce si navíc bolestivě přisedl ruku.
72'
Střídání v týmu PFK Arsenal Tula: ze hřiště odchází Kombarov, přichází Banda.
70'
Rukou si proti pravidlům pomáhá domácí Frederico.
70'
Tkačjov strčil ramenem do obličeje Alijeva, jenže domácí rozehrávají do autu.
68'
Gorbatěnko opřel přímý volný kop z 20 metrů do břevna! Tak blízko gólu ještě ruský klub nebyl.
67'
Žlutou kartu dostává Kirill Petrov (Neftçi Baku). Ukrajinský obránce je dost přísně potrestán za nastřelenou ruku.
66'
Hraje se na jednu bránu. Lesovoj se zkoušel protáhnout z křídla na střed a vypálil z otočky, jeden z beků však ránu ztlumil a Agajev snadno získává míč do své moci.
64'
Čaušićův pokus zblokovala obrana Baku.
63'
Hosté útočí do plných. Střela Sergeje Tkačjova z dálky nebyla špatná, ale branku ázerbájdžánského klubu nemohla vážněji ohrozit.
62'
Střídání v týmu Neftçi Baku: ze hřiště odchází Machmudov, přichází Alaskarov.
61'
Tula držela míč, jenže Álvarez si s ním u nohy zaběhl mimo hrací plochu.
60'
Monrose se zřítil na pokutovém oblouku, ale skluz hostujícího obránce byl čistý.
59'
Hraje se teď uprostřed hřiště, Tula se nemůže dostat na dostřel ani k souvislejší kombinaci.
57'
Dva fauly ázerbájdžánského vicemistra v rychlém sledu.
56'
Monrose se skluzem u tyče nedostal k příliš prudké kolmici, ale zvedá palec nahoru, i snaha se cení.
54'
Povysunutý tulský brankář Levašov pokryl volej Raufa Alijeva z úhlu, který by zřejmě směřoval do boční sítě.
53'
Ze závaru po rohu se míč odráží do zámezí od jednoho z hráčů Tuly.
53'
Tečovaná střela Gorana Čaušiće se otřela o horní síť domácí brány, roh pro hosty.
52'
Brazilec Frederico sprintoval s míčem přilepeným na kopačce, ale v rohu šestnáctky narazil.
50'
Rusové mohli brzy vstřelit kontaktní gól. Po levokřídelní akci a několika odrazech v pokutovém území vyplul míč před Tkačjovem, jenž pálil z otočky z 8 metrů těsně nad.
48'
Ofsajdová past hostů sklapla naprázdno, RAUF ALIJEV si od půlící čáry naběhl na pas Emina Machmudova, času měl jako hokejista při trestném střílení a zakončil po zemi podél dosud nezaměstnaného Levašova.
47'
Lesovoj se protáhl až do rohu pokutového území, jenže nevyhověl si s Čaušićem, jehož zpětnou narážečku vystihli domácí.
46'
Úvodních 45 minut nepřineslo branku a tak jsou stále o krok blíže postupu hráči Neftçi Baku. V ázerbájdžánské metropoli se zatím hraje bojovné utkání bez vyložených šancí.
Statistiky první půle:
Střely na bránu 0:1, střely mimo 2:4, rohy 3:3, fauly 10:11, ofsajdy 0:0.
45+2'
45+1'
V nastaveném čase vybojovali z protiútoku rohový kop domácí fotbalisté. Minuta už uplynula, ale sudí ještě nechá Ázerbájdžánce rozehrát.
45+1'
Rozhodčí Sant nastaví jednu minutu.
44'
Zakrátko si na opačném křídle povodil dva protihráče Lesovoj, ale pak též poslal příliš vysoký pas do zámezí.
44'
Dvojice v "dukelské" kombinaci si naskakovala na Tkačjovův centr, ale ten byl příliš vysoký a oba fotbalisty přeletěl.
43'
Dvojice bojovníků padá po vzájemném držení k zemi, více se podle rozhodčího provinil domácí Machmudov.
41'
Po rohu se protlačil k nepřesnému zakončení Joseph Monrose.
40'
A další zblízka trefená ruka u těla, ani teď se penalta po centru Raufa Alijeva nepíská, naftaři kopou pouze roh.
39'
Hostující Lucenko si pomohl prorážením proti Petrovovi.
37'
Vojislav Stanković přímým kopem těsně zpoza šestnáctky nastřelil jen tulskou zeď. Míč se sice dotkl lokte jednoho z bránících hráčů, ale ruka to byla nastřelená a u těla.
36'
Hostující Víctor Álvarez uklouzl a z nastalého brejku vyzval Machmudov Josepha Monrose, jehož na velkém vápně podrazil Kombarov a maltský rozhodčí nařizuje přímý kop.
35'
Gorbatěnko z rohu našel před bránou Běljajeva, jenž hlavičkuje vysoko nad břevno.
34'
Šestý celek ruské ligy si kopne další roh. Sraženým centrem ho zařídil na útočném výletu stoper Grigalava.
32'
Teď už byla k vidění přímá střela. Jejím autorem byl z hranice šetnáctky srbský záložník Čaušić, jehož parádně uvolnil diagonální přihrávkou Gorbatěnko. Domácí brankář se robinzonádou po levé ruce vyznamenal.
31'
Poměr střel je 1:3, vše bez výjimky byly tvrdé, avšak nepřesné pokusy z velké dálky. Do party se teď přidal i Sergej Tkačjov.
31'
Mamadou Kane skončil na trávníku po zákroku Gorana Čaušiće, další přímý kop monopolního exekutora Machmudova letí do zámezí. Natahující se Buludov stihl nepovedený nákop jen líznout hlavou.
29'
Dário Frederico sebral míč na útočné polovině u postranní čáry, následovala rychlá klička doleva, klička do protisměru a křížná střela po zemi výrazně mimo. Ale aspoň něco.
28'
Fotbal je zatím bojovný, ale jeho kvalita je mizerná. Jakékoli pokusy přejít do útoku končí nepřesností, zblokovanou střelou nebo faulem.
27'
Alijev vyskočil Kostadinovovi na záda a zboural ho v rozporu s pravidly.
26'
Lucenko postupoval na bránu Neftçi, do první střely mu dal protihráč nohu, po pár vteřinách pak prudkou dorážku zastavuje stejný obránce obětavou hlavičkou. Tohle muselo zabrnět...
24'
Mustivar však fauloval Gorbatěnka a z této standardky nic nebylo.
24'
Po trestném kopu Machmudova a sraženém centru Dária Frederica si poprvé rohový kop vyzkoušejí také fotbalisté z Baku.
22'
Hraje se hodně ostře, rozhodčí střídavě píská fauly na jednu a druhou stranu.
20'
Agajev zasáhl proti kroucenému přímáku Gorbatěnka nejistě, naštěstí pro něj stačil jeden z jeho spoluhráčů stačil míč uklidit před brankovou čarou.
20'
A byl to právě Buludov, kdo na opačné straně přišlápl kopačku Kostadinovovi, píská se proti Baku.
19'
Teď se domácí poprvé dostali sérií narážeček do palebné pozice, jenže Buludov nastřelil protihráče a jeho pokus střihnout dorážku zpoza velkého vápna „nůžkami “vyletěl spíše do výšky.
17'
Ázerbájdžánský vicemistr zatím hraje velmi pasivně a jen hájí jednobrankový náskok z Tuly.
15'
Náznak brejku Arsenalu Tula zazdil Kostadinov kolmou přihrávkou přímo na kopačky soupeře.
14'
Také skákavá střela Igora Gorbatěnka z dálky směřuje mimo bránu Neftçi.
13'
Gorbatěnko však ani tentokrát nikoho ze spoluhráčů ke střele nevyzval.
13'
Lesovoj je hodně vidět: oběhl si Kaného a vybojoval další roh.
11'
První střelu zápasu obstaral hostující Daniil Lesovoj. Zleva si navedl míč do středu a skákavým pokusem minul bránu.
10'
Slibný přímý kop však Machmudov rozehrál špatně a domácí musejí až zpátky k vlastnímu brankáři.
9'
Žlutou kartu dostává Goran Čaušić (PFK Arsenal Tula) za vysokou nohu nedaleko vlastního pokutového území.
8'
Alijev se holeň na holeň srazil s Lesovým, bolestivá srážka se naštěstí pro oba obešla bez vážnějších následků.
7'
Ve vápně se provinil útočným faulem Kombarov a tak z rohu nebylo nic.
6'
Tula je od úvodního hvizdu jasně aktivnějším mužstvem a nebezpečný centr zablokoval skluzem na úvodní roh Mamadou Kane.
4'
Bulharský záložník Tuly Kostadinov si na půlící čáře vynutil zákrok proti pravidlům, provinil se ostře hrající Machmudov.
3'
Lesovoj dostal míč na levou stranu, pěknou kličkou oklamal obránce a odcentroval. Na malé vápno však skáče Salahat Agajev a balon kryje pod tělem.
2'
Hosté si na pravém křídle nevymohli odpískání faulu a pouze vhazují.
1'
Oba celky nastupují před slušně, ale ne zcela zaplněným stadiónem "8-km" v Baku. Bouřlivý potlesk vítá domácí v černobíle pruhovaných dresech. Arsenal Tula v červeno-žluté kombinaci připomíná pražskou Duklu.

Neftçi Baku: Agajev – Buludov, Petrov, Stanković, Krivocjuk – Kane, Mustivar, Machmudov – Frederico, Alijev, Monrose
Náhradníci: Mammadov – Mbodj, Alaskarov, Platellas, Hadžijev, Achundov, Zulfugarli

PFK Arsenal Tula: Levašov – Kombarov, Běljajev, Grigalava, Álvarez – Tkačjov, Čaušić, Kostadinov, Gorbatěnko, Lesovoj – Lucenko
Náhradníci: Nigmatullin – Voloďko, Adžojev, Pantělejev, Banda, Tudorie, Děnisov

Rozhodčí: Sant – Spiteri, Vella (MLT).
PFK Arsenal Tula
Ruský klub byl nasazen do druhého předkola a v Ázerbájdžánu bude muset vítězstvím napravit domácí selhání.
V ruské nejvyšší soutěži klub z tradičního centra zbrojního průmyslu působí teprve čtyři sezóny a premiérovou účast v evropských soutěžích mu po 6. místě v lize zajistilo až vítězství Lokomotivu Moskva ve finále poháru nad Jekatěrinburgem. Lokomotiv má jistou Ligu mistrů a tak své místo v kvalifikaci o EL přepustil právě Tule.
Neftçi Baku
Vicemistr Ázerbájdžánu přivezl před týdnem z Ruska nečekaně nejtěsnější vítězství, které trefil gólem do šatny Brazilec Frederico.

Na podzim 2012 se naftaři stali prvním ázerbájdžánských klubem, který postoupil do základní skupiny Evropské ligy. Vybojovali v ní tři body za remízy, následující rok však vypadli v úvodním předkole s albánským Skënderbeu Korçë a od té doby se do Evropy podívali až loni, kdy po výsledcích 3:1 a 0:4 skončili na maďarské Ujpešti.
Letos Neftçi začínalo už v prvním předkole a moldavskou Speranțu Nisporeni rozdrtilo 3:0 venku a 6:0 doma.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.