Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Norrköping : Liepājas - 25. července 2019   20:00

Norrköping
Norrköping
1' Thern  • 80' Haksabanovic
2:0
(1:0)
Liepājas
Liepājas
Norrköping
Pettersson – Dagerstal, Larsen, Lauritsen – Gerson, Fransson (72. Haksabanovic) , Thorarinsson, Skrabb – Nyman (89. Castegren) , Holmberg (86. Blomqvist) , Them
Nilsson – Binaku, Blomqvist, Castegren, Haksabanovic, Jakobsen, Quiros
Gocek H. (Tur)
Ostgotaporten (Norrköping)
5440 diváků
Liepājas
Ralkevics – Jurkovkis, Keita, Ivanovs, Zulevs – Kigurs (81. Torres) , Tobers, Strumia – Dodo, Friday Emeka (72. Spataru) , Fortes
Zvidris – Askerov, Cudars, Jaunarajs-Janvaris, Spataru, Torres, Vilumsons

Máme za sebou otřesný duel předkola Evropské ligy z Norrköpingu. Domácí tým měl celé utkání pod kontrolou a i když se hrálo téměř bez šancí, zvítězili domácí o dvě branky. Po brance Therna z úvodní minuty uzavřel skóre duelu v 80. minutě nádhernou ranou Haksabanovic.

Já se s vámi pro dnešek naštěstí už loučím a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 16:11.
90+5'
90+2'
Domácí si s dlouhým míčem za obranu neporadili a Ralkevics bude rozehrávat od branky.
90+1'
Rozhodčí nastavuje pět minut.
90'
Gerson vypálil z pravé strany a tečovaný míč letí jen těsně mimo tyče!
89'
Střídání v týmu IFK Norrköping: ze hřiště odchází Nyman, přichází Castegren.
88'
Nyman si sedl na zem a je ošetřován, asi bude i střídán.
Dnešní utkání sleduje 5440 diváků.
86'
Střídání v týmu IFK Norrköping: ze hřiště odchází Holmberg, přichází Blomqvist.
86'
Domácí při presinku faulují dvakrát za sebou.
84'
To byl nebezpečný pokus Spatarua z pravé strany, ale Pettersson si s těžkým míčem poradil.
83'
Thern je na zemi a uvidíme standartní situaci.
82'
Holmberg byl v pokutovém území nerozvážný a trefuje svým pokusem jen obránce.
82'
Útok hostů zakončuje ofsajd.
81'
Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Kigurs, přichází Torres.
80'
Norrköping právě vstřelil branku!
SEAD HAKSABANOVIC dostal trochu prostoru před pokutovým územím hostů a nádhernou ranou do šibenice vytrhuje všechny diváky z letargie!
79'
Skrabb centrem z levé strany trefuje jen obránce.
78'
Lauritsen poslal k zemi Doda a je pískáno.
76'
Domácí se s míčem nemohou dostat za polovinu hřiště a vždy okamžitě o míč přicházejí.
74'
Dobrá akce domácích končí jen nepřeným centrem do pokutového území.
73'
Hosté se dostávají do brejkové situace po levé straně, postupně však o míč přicházejí.
72'
Střídání v týmu IFK Norrköping: ze hřiště odchází Fransson, přichází Haksabanovic.
72'
Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Friday Emeka, přichází Spataru.
71'
Do kvalitního fotbalu má dnešní představení obou celků hodně daleko a tak můžeme jen doufat, že závěrečná dvacetiminutovka něco změní.
70'
Nyman se k tomuto dlouhému míči dřív než brankář hostů nedostal.
68'
Sudí Gocek nařizuje přestávku na občerstvení.
67'
Fransson napřáhl ze třiceti metrů a míč letí pouze na ochozy.
66'
Domácí se nemohou dostat do tempa a tento dlouhý míč Franssona končí v rukavicích Ralkevicse.
65'
Domácí si s rozehrávkou standartní situace příliš nepovedli a hosté mohou jít do útoku.
63'
Emeka se v souboji s Larsenem dostává na zem, spíše za to ale mohla gravitace.
62'
Skrabb centruje do pokutového území, tam je u míče jako první Ralkevics.
60'
Pettersson je dnes ve vzduchu jistý a i pro tento centr si došel z branky.
59'
Emeka si v souboji pomohl příliš ostře a je pískáno.
58'
Nyman jen tak hlavou lízl přímý kop Gersona a Ralkevics výborným zákrokem vyráží míč na rohový kop!
57'
Domácí jsou teď výroky rozhodčího frustrováni a začínají jezdit po zadku.
55'
Nyman dostal výborný míč za obranu a dokázal si poradit i s obráncem, všechnu snahu však zakončuje praporek rozhodčího.
53'
Keita stále leží na místě a musí být ošetřován, na trávník vyjíždějí i nosítka, která klasicky po chvíli zdržování nejsou potřeba...
52'
Christoffer Nyman zajel velice ostře do Keity, trefil sice míč, přesto to bylo za hranou a vidí žlutou kartu.
51'
Jenomže sám faulovaný posílá míč až za brankovou čáru.
51'
Fortes sice ztratil míč, bojovností jej získal zpět a na Skrabbovi vybojoval alespoň faul.
49'
Pettersson rozehrál dlouhý míč pouze do autu.
48'
Thern odvedl dobrou práci, ale rozhodčí nepochopitelně ukazuje jen odkop od branky.
48'
Hosté do druhé půle vstoupili aktivněji, ale na centr z levé strany si došel Pettersson.
46'
Domácí sice rozehrávali, ale Skrabb si proti Fortesovi pomohl faulem a je pískáno.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
Máme za sebou docela nudný úvodní poločas. Domácí se dostali do vedení hned v první minutě zásluhou Therna, poté se jim i přes nějaké šance vedení navýšit nepodařilo.
45+2'
45+1'
Fortes je nachytán v ofsajdu.
45+1'
Rozhodčí v úvodním poločase nastavuje dvě minuty.
45'
Tento přímý kop letěl do nebezpečné pozice, Tobers se k němu nedostal a míč chytá opět Pettersson.
44'
Douhý míč do pokutového území letí jen do rukavic Petterssona.
43'
Ta jim však vůbec nevyšla a po hlavičce Lauritsena končí míč mimo branku.
43'
Tobers si pomohl faulem a domácí budou rozehrávat standartní situaci.
41'
Holmbergův míč letí pouze mimo hřiště.
40'
Na druhé straně pálí Emeka velice slabě mimo branku.
38'
Pro dlouhý míč za obranu si došel Ralkevics.
37'
Jejich centr z levé strany v poklidu chytá do rukavic Pettersson.
37'
Domácí si v útoku pomohli faulem a na míč se dostanou hosté.
35'
Kigurs pálí z nepřipravené pozice hodně mimo.
34'
Nyman dostal přihrávku mezi obránce, ale nedokázal ji zpracovat a míč chytá Ralkevics.
33'
Tento dlouhý míč na Foretese končí jen odmávaným ofsajdem.
32'
Keita si na stoperu dovolil zasekávačku, která mu vyšla a mohl tak rozehrát.
31'
Po něm hlavička Lauritsena letí vysoko nad branku.
30'
Tento pokus Gersona zeď tečuje pouze na rohový kop.
29'
Sudí Gocek sice chvíli váhal, nakonec však píská Strumiovi faul na Nymana a to bude velice zajímavý přímý kop hráčů ve žlutém!
28'
A po delší době přichází přeci jen nepříjemná přízemní střela Kigurse, Pettersson míč na dvakrát chytá.
28'
Hosté mohli rozehrát hned dva rohové kopy, ani zu jednoho však nebyli nebezpeční.
27'
Dodo vybojoval rohový kopp pro svůj tým.
27'
Nedorozumění na domácí straně a Gerson posílá míč mimo hřiště.
26'
Hosté se brání dalšímu útoku Švédů jen za cenu dlouhého odkopu.
25'
Hosté přicházejí na útočné polovině o míč a domácí ze svého brejk získali pouze autové vhazování.
24'
Rozhodčí přerušuje hru, aby se hráči mohli občerstvit,.
22'
Tento rohový kop končí pouze v rukavicích hostujícího brankáře.
21'
Nyman si pomohl útočným faulem a Ralkevič může rozehrát.
20'
Domácí drží míč na polovině hřiště a vyčkávají na otevření vrátek v hostující obraně.
18'
Domácí si poradili s dlouhým míčem za obranu a rozehrát můe Pettersson.
17'
Již se opět hraje a míč na kopačkách drží hosté.
15'
Dodo zůstává po hlavičkovém souboji na zemi a musí být ošetřován.
14'
Nyman dostal mezi obránce fantastickou přihrávku od Dagerstala, svou střelou ve skvělé pozici netrefil branku!
13'
Tato střela hostů domácí brance žádné problémy nenadělala.
12'
Ofsajd je máván i Nymanovi a rozehrávat tak mohou hosté.
10'
Střílený centr z levé strany domácích nadělal Ralkevičovi starosti, ale nakonec si s ním poradil.
9'
Útočnou akci Emeky ukončuje odmávaný ofsajd.
7'
Na hřišti se ocitá Nyman a je pískán přímý kop pro domácí tým.
5'
Skrabb získává pro svůj tým rohový kop.
3'
Tobers fauluje Skrabba a bude to přímý kop pro domácí tým.
1'
Domácí se dostali do rychlého brejku na jehož konci stál SIMON THERN a střelou k tyči otevírá skóre duelu.. Asistence: Kalle Holmberg
1'

IFK Norrköping: Pettersson – Dagerstal, Larsen, Lauritsen – Gerson, Fransson, Thorarinsson, Skrabb – Nyman, Holmberg, Them

FK Liepāja: Ralkevič – Jurkovkis, Keita, Ivanovs, Zulevs – Kigurs, Tobers, Strumia – Dodo, Friday Emeka, Fortes

Rozhodčí: Gocek H. (Tur).
IFK Norrköping

I Domácí tým si již musel poradit s nástrahami předchozího předkola. Proti St. Patricks ze Severního Irska byl favoritem a pohodlně postoupil, když vyhrál na půdě soupeře 2:0 a doma poté 2:1.

I Švédská soutěž má za sebou již velkou porci zápasů a Norrköping má do pohárové Evropy hodně daleko. Tým je totiž až sedmý s 27 získaným i body. O víkendu si domácí poradili na svém stadionu s Östersundsem v poměru 3:0.

Nejlepším střelcem celé Švédské ligy je mladý útočník Jordan Larsson s jedenácti góly.
FK Liepāja

Lotyšský celek sehrál předchozí předkolo proti Dinamu Minsk a v tomto dvojzápase rozhodně nebyl favoritem. Přesto svému soupeři ani jednou nepodlehl a po domácí remíze 1:1 (hosté nedali v 97.min. penaltu) dokázali v Bělorusku vyhrát 2:1 a mohli se radovat z postupu do další fáze.

V domácí soutěži se týmu vůbec nedaří, po 19. odehraných kolech má na svém kontě pouze 25 bodů a patří mu tak až šestá příčka devíti členné tabulky. Naposledy Liepāja jen remizovala na půdě předposlední Jelgavy 0:0.

Nejlepším střelcem týmu a druhým nejlepším v celé soutěži je Vugar Askerov se sedmi góly.
Hezký den vám přeji u sledování textového přenosu utkání předkola Evropské Ligy mezi Švédským IFK Norrköping a Lotyšským FK Liepāja. Favoritem tohoto duelu a i celého dvojzápasu je domácí tým, splní roli favorita?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.