Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Progrès Niederkorn : Cork City - 18. července 2019   19:30

Progrès Niederkorn
1:2
(0:1)
Cork City
Cork City
3' O'Conchubhair (Sheppard)   • 47' McCarthy (Buckley)
Flauss – Karajer, Hall, Skenderovič, Marques – Vogel – De Almeida, S. Thill (C) (90+2 Ferino, Silaj, Muratovič (65. Bah) – Tekiela (85. Šala)
Czekanowicz – Cervellera, Bastos, Mmaee, Bah, Ferino, Šala
Cork City
McNulty – Horgan, McCarthy, Mcloughlin, Hurley – Morrissey, McCormack, Buckley – O'Conchubhair (83. Griffin), Sheppard (C), Coustrain (89. Casey)
Ryan – Bennett, Byrne, Griffin, O Connor, Casey, Crowley

To je z mé strany vše, děkuji vám za pozornost a u dalších utkání z předkol na viděnou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:7. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 23:11.
Nepadne!! Niederkorn stejně jako minulý rok postupuje do druhého předkola Evropské ligy a znovu tento tým ukázal, jak skvěle umí reprezentovat svojí zemi. Sršni tedy postupují a 3500 diváků může vypuknout radostí. Byli jsme svědky skvělého utkání s nádherným závěrem, toto prostě fotbal umí. Utkání nakonec rozhodl domácí mladíček Issa Bah, který byl teprve dvě minuty na hřišti a myslím si, že dnešní noc bude pro něj velmi skvělá. Cork City, byť končí, tak předvedli skvělý výkon, utkání dokázali srovnat, jenže hold to nestačilo. Hráčem utkání byl zvolen střelec rozhodující branky Issa Bah.
90+5'
90+4'
Poslední šance na gól!! Ferino fauloval na hranici brankoviště a pro Cork City je tu přímý kop z cca 17 metrů!! Padne branka??
90+3'
Cork City vyvíjel ohromný tlak na hranici vápna Niederkornu, obránci se však skvěle ubránili a Flauss bude vykopávat.
90+2'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází S.Thill, přichází Ferino.
90+1'
Domácí putovali dopředu, protiútok poté na sebe vzal nejzkušenější v týmu S. Thill, ale jeho bomba mířila pouze vedle!
90'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty!
90'
Silaj posílal do běhu čerstvého Šalu, jenže pass měl příliš velkou razanci, tudíž ji hráč nezastihl.
89'
Střídání v týmu Cork City FC: ze hřiště odchází Coustrain, přichází Casey.
88'
Dnešní utkání sleduje 3500 diváků, tudíž je vyprodáno!
87'
Žlutou kartu dostává Vogel (FC Progrès Niederkorn).
86'
Domácí hráči jsou velmi pod tlakem, jelikož neustále faulují a musím říct, že jim tuto situaci nezávidím.
85'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Tekiela, přichází Šala.
84'
Pro Cork City tu byl ještě nadějný přímý kop, který též letěl do středu vápna, do hlavičky se dokázal protlačit Mcloughlin, jenže jeho pokus putoval pouze vedle brány a domácí diváci si tak vřele oddychli.
83'
Střídání v týmu Cork City FC: ze hřiště odchází O'Conchubhair, přichází Griffin.
82'
Hosté měli k dispozici rohový kop, který putoval do středu vápna, u míče byl však jako první obránce Hall.
81'
Devět minut do konce základní hrací doby, domácí jsou momentálně malý krůček od postupu do druhého předkola, zatímco Cork City od nečekaného vyřazení. Projíždějící vlaky by nejraději zastavily a sledovaly závěr s námi.
80'
Hosté né a né projít zálohou, natož obranou lucemburského týmu, to se momentálně nepodařilo Morrisseyovi a Silaj vytvořil protiútok, na jejímž konci právě zakončoval, jeho rána letěla mimo.
79'
Domácí zřejmě dostali pokyn bránění, protože hráči neustále kombinují na středu a je vidět, že se i bojí jít moc dopředu, aby z toho nebyl protiútok.
77'
Po tlaku Niederkornu, se dopředu snažili dostat hráči Corku, jenže špatná přihrávka na středu hřiště málem způsobila únik Tekiely sám na brankáře, McCarthy byl u míče naštěstí včas.
75'
Tekiela proklouzl mezi dvěma obránci, jako nůž máslem, jenže to bylo všechno. V obrovské šanci si míč předkopl a nevyrovnal utkání na 2:2.
73'
Niederkorn stále drží míč na svých kopačkách, diváci fandí co to jde, zatímco Irové si kousají nehty a modlí se, že jejich tým dá na 3:1.
71'
Domácí se drží na polovině hřiště, kde kombinují a nechtějí pustit irské hráče k míči.
69'
Momentálně je na postupu Niederkorn, ovšem hráči musí zůstat v klidu, jelikož vyrovnání by znamenalo postup irského Corku!! Toto bude velmi napínavý závěr.
67'
Niederkorn právě vstřelil branku!
To je neuvěřitelné!! Střídání vyšlo na jedničku, jelikož gól dává čerstvě vystřídaný ISSA BAH. S. Thill ho skvěle našel na levé straně, ten se poté probojoval obranou a následně skvěle zakončil na přední tyč!
66'
Domácí zkoušejí štěstí pomocí střídání, uvidíme jestli jim to pomůže, nebo ne.
65'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Muratovič, přichází Bah.
63'
Hurley tvrdě zfauloval Skenderoviče, který byl nejdříve ošetřován, ovšem poté dokázal vstát a utkání zřejmě dohraje. Hurley si tedy odnáší žlutou kartu.
61'
Domácí měli zahrávat autové vhazování v blízkosti vápna Corku, jenže hlavní sudí se rozhodl jinak, což se hráčům, hlavně fanouškům vůbec nelíbilo.
59'
Utkání se znovu uklidnilo a míč se drží převážně na polovině hřiště, uvidíme zda se dočkáme v nejbližší době nějaké branky, která rozhodne.
56'
Hosté zahrávali přímý kop, jenže ten skončil pouze na obranné zdi.
55'
Do útoku se přesunuli hosté z Irska a domácí obrana je tak pod velkým tlakem, jelikož branka by znamenala pohromu. Hurley se objevil v dobré pozici pro střelu, do té mu však na poslední chvíli skočili dva obránci.
53'
De Almeida zahrával rohový kop, který směřoval na přední tyč, to bylo však všechno, žádná šance po rohu nenastala.
52'
Domácí kapitán, není jednoznačně spokojený a když nechtějí střílet jeho spoluhráči, tak musí on. Nyní se objevil v dobré pozici, jenže brankář McNulty předvedl brilantní zákrok a bude z toho pouze roh!
51'
Domácí se dlouhé dvě minuty držely na polovině Corku, jenže po špatně hozeném autu, se teď musí vracet do obrany.
49'
S. Thill nevěděl co s míče, žádný ze spoluhráčů mu nenabíhal, tak se rozhodl pro střelu z dálky, ta ale letěla vysoko nad.
48'
Hraje se od začátku, kdyby utkání takto skončilo, nastalo by prodloužení, uvidíme zda nastane, nebo se o vítězi rozhodne v základní hrací době.
47'
Cork City právě vstřelil branku! Je vyrovnáno!! Domácí opět nezvládli úvod poločasu, stejně jako na začátku a jejich dvougólové vedení z Irska je rázem pryč a hraje se od nuly! Do vápna domácích přilétl skvělý míč, který jemně tečoval CONOR MCCARTHY a míč se nešťastně doklouzal do branky.
46'

Druhý poločas začne přibližně v 20:34.
První poločas je u konce. Irský celek vstoupil do utkání jako neřízená střela a už v 2. minutě vedl po ráně do šibenice z kopačky O'Conchubhaira. Poté se utkání zklidnilo a gól už to nepřineslo. Šance ale pokračovaly, a to na obou stranách, brankáři, hlavně Flauss byl proti. Sledujeme velmi vyrovnané utkání, kdo však postoupí do druhého předkola Evropské ligy, to se dozvíme v následujících čtyřiceti pěti minutách.
45+2'
45+1'
Hosté měli ještě k dispozici přímý kop, který putoval na zadní tyč, pro míč si však jako první běžel Flauss a i přesto, že dostal tvrdou ránu od Buckleyho, tak míč zachytil.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
43'
Vogel mohl putovat směrem dopředu, místo toho však fauloval hostujícího Shepparda a může být rád, že neobdržel žlutou kartu.
41'
Hosté znovu začínají více útočit, teď to akorát dokázal O'Conchubhair, který si seběhl na pravou stranu, kam následně dostal přihrávku a vzápětí střílel. Jeho ránu z velkého úhlu ale nejspíš očekával Flauss.
40'
Po dvou minutách přihrávání, se hosté konečně odhodlali ke střele, Sheppardův pokus zpoza vápna však mezi tři tyče neletěl.
38'
Domácí měli šanci utkání vyrovnat, ovšem zmatek v brankovišti Corku ukončil brankářův skvělý manévr.
37'
Konec prvního poločasu již klepe na dveře a utkání je stále od druhé minuty 1:0 pro Cork. Tato situace stále vyhovuje domácímu celku, ovšem utkání bude pro ně ještě velmi těžké.
35'
Přímý kop zahrával netradičně Muratovič, zřejmě mu to S. Thill přenechal, ovšem ten zkusil přímou střelu na bránu, jenže jeho pokus trefil prvního stojícího hráče v zeleném.
34'
Pro domácí tu bude přímý kop též z poměrně dobré vzdálenosti, ale né tak dobré, jako v úvodu zápasu měl tým z Irska. Hra stále nepokračuje, jelikož se čeká, jak se naloží se zraněným Coustrainem.
32'
Utkání začíná být velmi opatrné, nyní je tu zbrklý faul Coustraina, který se u toho i nejspíš zranil, páč si volá ošetřovatele, to je poměrně zajímavá situace.
30'
Po téměř dvou minutách se na hrací ploše nic velkého nestalo, k vidění byl jeden faul domácího celku, ten je teď však na polovině Corku.
28'
Opět musel zasahovat domácí brankář, jelikož obrana nechala dovolit vystřelit znovu Coustraina, ovšem v brance byl připraven již zmiňovaný Flauss.
26'
Pojďme se vrátit ke hře. Hosté si za tu minutu vytvořili dvě velké šance, na jejímž konci byl jiný hráč. Nejdříve zakončoval Sheppard, jeho rána ale putovala vedle. O pár sekund pozdějí střílel Coustrain, tam už musel zasahovat Flauss!
25'
Domácí tým hraje na cizím stadionu, neboli spíše na mezinárodním stadionu, na kterém hraje hlavně národní tým Lucemburska, a také týmy které nesplňují kapacitu pro Evropské poháry. Utkání se tedy odehrává na stadionu Stade Municipal de Differdange, který se může pyšnit krásným výhledem na město a hlavně kolem stadionu projíždějí netradičně elektrické vlaky.
24'
Po tlaku domácích, je tu znovu tlak hostů. Morrissey získal míč na středu hřiště a následně se s ním dostal až k brankovišti, odkud pálil, jeho rána však prosvištěla těsně vedle.
23'
Rohový kop putoval do středu vápna, odtamtud pouze na hranici brankoviště, tam se však až tři hráči Corku nedomluvili a rázem bylo po nadějné akci.
22'
Sheppard unikl obraně a dostal se s míčem až do brankoviště, jeho centr, který chtěl provést mu však na roh zblokoval jeden z obránců.
21'
Netrvalo to dlouho a domácí opět putovali dopředu. Pravý bek Marques unikl po pravé lajně a dostal se s míčem až do brankoviště, tam ale branku o centimetry minul!
20'
Nyní se o střelu z dálky pokusil kapitán a hlavně jeden z trojčat s příjmením Thill.. Sebastian Thill, jenže na jeho ránu si počíhal klidný McNulty.
19'
Následný rohový kop, též nebyl o nic lepší jako přímý kop, roh totiž rozebrali obránci.
18'
Nepadne. I přesto, že to hosté zkusili přímo na bránu, tak míč který pronikl pod obrannou zdí putoval jen na rohový kop.
17'
A pozor!! Domácí faulují v blízkosti vápna a hlavně v dobré pozici pro zakončení z přímého kopu, ten se totiž bude zahrávat z cca 19 metrů! Padne branka?
16'
Žlutou kartu dostává Buckley (Cork City FC).
15'
Irský celek zde má mnoho diváků, kteří společně s domácími vytváří výbornou atmosféru, na to že se jedná o první předkolo.
13'
De Almeida je zatím velmi aktivní. Nyní dostal dobrou přihrávku a následně pálil opět zpoza vápna, jeho pokus i na podruhé putoval nad.
12'
De Almeida pomerně zbytečně fauloval na polovině Corku, to teď hostům dává výhodu volného kopu směrem dopředu.
11'
I přesto, že jsme viděli již jednu branku, tak od té doby se hra poměrně zklidnila a míč se drží spíše na středu hřiště, uvidíme jaký tým přinese velkou akci.
9'
Niederkorn trochu ožil a vzpamatoval se po úvodním zkratu a nyní se znovu drží na polovině irského celku.
8'
Po autovém vhazování sice nic nenastalo, ovšem vzápětí na to, to zpoza vápna zkusil třiadvacetiletý De Almeida, jeho rána ale putovala nad.
7'
Domácí se po delší době posunuli na polovinu Corku, kde mají autové vhazování v blízkosti vápna.
6'
Buckley si nabíhal za obranu a pomocí signálu dostal přesnou přihrávku, celou a hlavně nadějnou akci ukončil pomezní sudí svým praporkem.
5'
Žlutou kartu dostává Silaj (FC Progrès Niederkorn).
4'
Takový start si domácí určitě nepředstavovali, hosté mají obrovský tlak a pokud to tak půjde dále, dočkáme se nejspíš vyrovnání.
3'
Cork City právě vstřelil branku! Tak to byla rychlovka!! Hosté si převzali míč, konkrétně Sheppard posunul míč na RUAIRIA OCONCHUBHAIRA, který zpoza vápna vypálil ohromnou dělovku, která skončila v pravém horním rohu branky.
2'
Domácí zatím kombinují na své polovině, tak budou dle mě hrát celý zápas.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté z Irska, ti ihned nakopli míč dopředu, tam ale situaci rozebrali obránci.
1'
Hráči obou týmů již přicházejí na hřiště. Domácí nastupují v žlutých dresech, hosté v dresech zelených.

FC Progrès Niederkorn: Flauss – Karajer, Hall, Skenderovič, Marques – Vogel – De Almeida, S. Thill (C), Silaj, Muratovič – Tekiela
Náhradníci: Czekanowicz – Cervellera, Bastos, Mmaee, Bah, Ferino, Šala

Cork City FC: McNulty – Horgan, McCarthy, Mcloughlin, Hurley – Morrissey, McCormack, Buckley – O'Conchubhair, Sheppard (C), Coustrain
Náhradníci: Ryan – Bennett, Byrne, Griffin, O Connor, Casey, Crowley.
První utkání

Cork City vstupovalo do zápasu s mizernou formou a hosté z Lucemburska to hned potvrdili. V 11. minutě se po chybě v obraně ujal míče Belmin Muratovič a nádhernou střelou umístil míč na přední tyč. Domácí byli velmi zaskočený, což Niederkornu velmi pomohlo a po penaltě ve 21. minutě vedli už 2:0!! Za pouhé dvě minuty byla nařízena penalta i na druhé straně, domácí ji však neproměnili.

Druhá část začala velmi opatrně, a tak i skončila. Lucemburský tým se semkl a začal výrazně bránit, Cork City už tomu nepřišel na kloub. Irští fanoušci poté vypískali své hráče, jelikož v tomto utkání byli velcí favorité.

Cork City FC – FC Progrès Niederkorn 0:2 (0:2)

Branky: 11. Muratovic, 21. Almeida (pen.)
Karty: 52. Casey (CRK), 59. Buckley (CRK) – 19. Hall (PRK), 82. Thill (PRK)

Neproměněná penalta: 25. Sheppard (CRK), brankář Flauss zneškodnil

Statistiky: Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 16:21.

Cork City FC: McNulty – McCarthy, Casey, Mcloughlin – Horgan (24. O´Sullivan), Morrissey, McCormack, Buckley (61. Boylan), Hurley – Sheppard (C), Coustrain (80. Crowley).
Náhradníci: Ryan – Bennett, O´Sullivan, O´Conchubhair, Byrne, Boylan, Crowley

FC Progrès Niederkorn: Flauss – Karayer, Hall, Skenderovic, Laterza – Vogel – De Almeida, Thill (C) (88. Ferino), Silaj, Muratovic (71. Mmaee) – Tekiela (90+3. Marques).
Náhradníci: Czekanowicz – Cervellera, Bastos, Mmaee, Bah, Ferino, Marques.

Rozhodčí: Anufrijevs – Platonovs, Koritko.
Dobrý den, vítám Vás u odvetného zápasu Evropské ligy mezi FC Progrès Niederkorn – Cork City FC. Niederkorn znovu překvapil další evropský tým, tentokrát Cork City. První zápas v Irsku dopadl velmi špatně pro domácí, jelikož již v 21. minutě prohrávali 2:0, utkání už takto skončilo. Cork City dnes bude muset ohromně zabrat, pokud chce postoupit. Výkop je stanoven na 19:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.