Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sofia : Osijek - 25. července 2019   19:30

Sofia
Sofia
52' Da Silva
1:0
(0:0)
Osijek
Osijek
Sofia
Černiauskas – Tomas, Bodurov (C), Zaněv (78. Carey) – Bikel, Rodrigues, Fabbrini (63. Antov), Malinov, Geferson – Da Silva (82. Chorbadžijski), Sowe.
Busatto – Chorbadžijski, Carey, Watt, Solomon-Otabor, Albentosa, Antov.
Valeri – Alassio, Del Giovane
Bulgarska Armia Stadion
Osijek
Ivušić – Šorša, Škorić (C), Majstorović, Šutalo – Kleinheisler (84. Lyopa), Pilj (78. Jugović), Žaper, Bočkaj – Marić, Mance.
Malenica – Tomelin, Jugović, Lyopa, Dugandžić, Mioč, Lončar.

To už je ode mne pro dnešek vše, za pozornost Vám děkuje Lukáš Mihal a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 19:20.
CSKA Sofia nakonec udržela jednobrankový náskok a napravuje své předchozí zaváhání v lize výhrou 1:0 nad chorvatským Osijekem. Utkání bylo po celou dobu hodně vyrovnané a to platilo i po skvělém gólu Da Silvy. Po vstřelené brance ale domácí přestali útočit, protože chtěli udržet jednobrankovou výhru. To se jim povedlo a do odvety tak půjdou v lepší pozici.
90+7'
90+6'
Černiauaska si připsal ještě jeden zásah, i když to neměl vůbec složité.
90+5'
Zaněv si vyžádal ošetření, hra tak byla delší chvíli přerušena.
90+3'
Osijek se na útočné polovině zase dlouho neohřál, ale míč má rychle zpět, protože Bikel fauloval na útočné polovině.
90+2'
Chorvatský tým si připisuje další zbytečný faul. Domácí tak budou moct získat spoustu dalšího času.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Žlutou kartu dostává Graham Carey (CSKA Sofia).
89'
CSKA má míč v držení a na útočné polovině chytře získává čas.
88'
Osijek opět zbytečně fauluje, nyní hrál nedovoleně Šorša.
87'
Hostující hráč míří hodně vysoko a brankář Sofie tak může odkopnout míč co nejdál od své svatyně.
86'
Sofia pokračuje ve skvělé defenzivě a napadání, po odkopu Černiauskase sice míč ztrácí, ale soupeřící rozehru ihned napadá.
84'
Střídání v týmu NK Osijek: ze hřiště odchází László Kleinheisler, přichází Dmytro Lyopa.
84'
Chorvatský tým už je zoufalý, Kleinheisler úplně zbytečně fauluje na útočné polovině.
82'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Evandro Da Silva, přichází Bozhidar Chorbadžijski.
82'
Nakonec přece jen přišla střela, ale Žaper mířil jen mimo.
81'
Osijek pomalu začíná být bezradný, nedaří se mu ani úspěšně rozehrát.
78'
Střídání v týmu NK Osijek: ze hřiště odchází Marin Pilj, přichází Vedran Jugović.
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Petar Zaněv, přichází Graham Carey.
77'
Konec utkání se velmi rychle blíží a CSKA se stále bez problémů brání a drží jednobrankové vedení.
76'
Nákop měl dobíhat Kleinheisler, ale povrch není úplné ideální, protože při startu sprintu upadl.
75'
Následovala nepřesná střela z otočky a domácí brankář bude opět odkopávat.
74'
Standartní situace však končí zblokovanou střelou, takže hosté mají alespoň roh.
73'
Hosté mají velkou šanci na vyrovnání, Kleinheisler vybojoval na útočné půlce nebezpečnou standartku.
72'
Další útočné snažení Osijeku končí neúspěchem, Černiauskas tak odkopává míč co nejdál od své klece.
71'
Žlutou kartu dostává Valentin Antov (CSKA Sofia).
70'
Domácí navíc míč vybojovali a šli do přečíslení, které však skončilo kvůli nepřesné přihrávce do zámezí.
69'
Sofia znepříjemňuje rozehru soupeři, čímž získává cenné sekundy navíc.
68'
Zraněným hráčem je Zaněv. Ten je po ošetření v pořádku, ale ještě si půjde odpočinout za postranní čáru.
67'
Nadějný útok Osijeku je ukončen kvůli ofsajdu, jeden z domácích hráčů navíc zůstává ležet na trávníku.
66'
Žlutou kartu dostává Geferson (CSKA Sofia).
65'
Domácí se stále v klidu brání, mezitím zbývá do konce utkání už jen pětadvacet minut.
64'
Hosté měli na mále, tak si raději pomohli hraničním zákrokem, který hlavní sudí neposuzuje jako faul.
63'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Diego Fabbrini, přichází Valentin Antov.
62'
CSKA se osvobodilo pomocí výkopu až k Ivušićovi, který však hodně nepřesně odkopává.
61'
Bulharský tým už by rád udržel vedení, podle čehož aktuálně vypadá dění na hrací ploše. Domácí se jenom brání.
59'
Už docela dlouho dobu se hraje na polovině domácího celku, ale Osijek stále hledá cestu k zakončení.
58'
Žlutou kartu dostává Petar Bočkaj (NK Osijek).
57'
Sofia se pomalu začíná soustředit na obranu, těžit chce hlavně z rychlých protiútoků.
55'
Z velké dálky zkusil štěstí také Rodrigues, ale narozdíl od svého spoluhráče mířil vysoko nad bránu.
54'
Osijek po inkasovaném gólu přestává hrát zataženě, ale na útočné polovině stále nemůže nic vymyslet.
52'
Tým CSKA Sofia právě vstřelil branku!
Domácí jdou zničehonic do vedení! EVANDRO DA SILVA vybojoval míč poblíž vápna a ihned se odhodlal ke střele z otočky. Udělal velmi dobře, protože poslal míč přesně pod horní tyč.
51'
Sowe byl při napadání moc tvrdý a hlavní rozhodčí jeho zákrok posuzuje jako faul.
50'
Poprvé ve druhé půli musel být v pozoru Černiauskas, který jen tak tak zachytil dost nebezpečný centr.
49'
Domácí vhazovali hned dvakrát na levé straně hřiště, ale ani jednou se s míčem nedostali do vápna.
48'
Stále se hraje na chorvatské polovině, nic moc zajímavého se tam ale neděje.
47'
Nakonec přichází jen dlouhý nákop, který v klidu pokryje Ivušić.
46'
Druhý poločas začíná aktivnějí CSKA, ale cestu přes obranu Osijeku stále marně hledá.
46'
První poločas byl sice na šance docela bohatý, ale gól nepřinesl. Oba týmy se totiž soustředili hlavně na obranu, protože nechtějí zbytečně inkasovat. Uvidíme, jestli se branky dočkáme ve druhé půli.
Druhý poločas začne přibližně v 20:31.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Centr od rohového praporku nemohl domácí branku ohrozit. Konec první půle se mezitím kvapem blíží.
44'
Osijek se sice dostává k jedné střele za druhou, ale většina ran končí mimo tři tyče. Další střela byla zblokovaná, takže domácí zahrávají roh.
43'
Osijek vhazuje na pravé straně hřiště. Poté přichází centr do vápna, který však nemohl projít.
41'
Oba týmy se snaží o gól pomocí nákopů, ale ani jednomu celku to nevychází. Obě obrana jsou stále bezchybné.
40'
Docela zákeřný faul zezadu nakonec není potrestán žádnou kartou.
39'
Další nákop hostujícího týmu je moc dlouhý, míč má v rukavicích Černiauskas.
38'
První poločas už se spíše dohrává, ani jeden tým už nemá moc síly a tak se soustředí hlavně na obranu.
37'
Po dlouhém odkopu Ivušiće se hostující útočník tlačil do úniku, ale proti míči nakonec raději vyběhl domácí gólman.
35'
Hosté mají další přímý kop, ale téměr z poloviny hřiště. Centr ale i přesto našel svůj cíl, ale Šutalo posílá volejí míč jen do zámezí.
34'
Další útok domácího celku končí neúspěchem, chorvatský tým tak uklidňuje hru na své půlce.
33'
Nyní už to nedovlený zákrok byl a Osijek bude rozehrávat standartku z dost dobré pozice.
32'
Domácí si opět pomohli hraničním zákrokem, ačkoliv tentokrát to nebyl faul, takže se ve hře pokračuje.
31'
Nyní už nákop vypadal dost nebezpečně, ale Da Silva si pod tlakem nedokázal míč zpracovat. Dle hlavního sudího navíc fauloval.
30'
Sofia to zase zkoušela pomocí dlouhého nákopu do středu hřiště, ale opět je to neúspěšné.
29'
Žlutou kartu dostává Tomislav Šorša (NK Osijek).
28'
Hosté se tlačí za další brankou, ale o tlak přišli po příhrávce na půlící čáru.
27'
Mance se šikovně uvolnil a levačkou mířil k levé tyči, ale míč se nakonec zatočil těsně vedle brankové konstrukce.
26'
Osijek má po delší době míč v plné moci a ulidňuje hru kombinací na vlastní půlce.
25'
CSKA útočí hlavně přes levou stranu hřiště. Tam většinou získá aut a poté míč ztratí.
23'
Chorvatský klub je zatím lepším celkem, i když u míče jsou častějí domácí. Osijek si však vytvořil více gólových šancí.
22'
První větší příležitost v zápase si vytvořili hosté, ale Mance z dobré pozice zakončil jen do rukavic Černiauskase.
21'
Žlutou kartu dostává Mihael Žaper (NK Osijek).
19'
Rodrigues hledal jednoho ze svých spoluhráčů nákopem, ale míč poslal až za brankovou čáru.
18'
Domácí chtějí před svým publikem skórovat jako první, ale přes obranu Osijeku se už dlouho nemohou dostat k zakončení.
17'
Žlutou kartu dostává Diego Fabbrini (CSKA Sofia).
15'
CSKA už hodně dlouho drží balón, ale krouží s ním jen kolem půlící čáry, což Osijeku moc nevadí.
14'
Hosté na útočné polovině moc dlouho nevydrželi a opět musí bránit rychlý útok soupeře.
13'
Domácí se tlačí dopředu přes pravou stranu hřiště, kde ale po autovém vhazování ztrácejí míč.
12'
Další centr do vápna bulharský klub v klidu pokryl a poté už konečně získal míč, protože Osijek fauloval.
11'
Většinu času se stále hraje na polovině Sofie, ale ta zatím soupeři nedovolila jedinou střelu na bránu.
10'
Dle hlavního sudího to byl Zaněv faulován, takže se míče ujal Černiauskas, který v klidu rozehrává.
9'
Po obranném zákroku na zemi končí Zaněv. Ten si vyžádá ošetření, ale v zápase bude pravděpodobně pokračovat.
8'
Po chvíli byl sice v dobré pozici Da Silva, ale střela z první mu vůbec nesedla, míč zastavili ještě obránci.
7'
První rohový kop v zápase gólem nekončí, chorvatský tým hlavičkuje míč do zámezí.
6'
CSKA se zkoušelo dostat do útoku pomocí nákopu, ale ten hosté v pohodě pokryli.
5'
Osijek ještě chvíli poté pokračovat v útočném snažení, ale střelu na bránu si nakonec nepřipsal.
4'
Také domácí si při bránění pomohli faulem, následnou standartku soupeře úplně bez problémů ubránili.
3'
Škorić docela tvrdým zákrokem posílá k zemi protihráče, vše se nakonec obejde bez karty.
1'

CSKA Sofia: Černiauskas – Tomas, Bodurov (C), Zaněv – Bikel, Rodrigues, Fabbrini, Malinov, Geferson – Da Silva, Sowe.
Náhradníci: Busatto – Chorbadžijski, Carey, Watt, Solomon-Otabor, Albentosa, Antov.

NK Osijek: Ivušić – Šorša, Škorić (C), Majstorović, Šutalo – Kleinheisler, Pilj, Žaper, Bočkaj – Marić, Mance.
Náhradníci: Malenica – Tomelin, Jugović, Lyopa, Dugandžić, Mioč, Lončar.

Rozhodčí: Valeri – Alassio, Del Giovane.
NK Osijek
Pro Osijek je to první letošní zápas v evropských pohárech, ale také už má na kontě jeden ligový zápas, který narozdíl od Sofie zvládl bravurně, vyhrál 2:0. Předtím odehrál celkově šest přípravných utkání s docela dobrou bilancí. Zapsal dvě výhry, dvě remízy a dvě prohry. Uvidíme tedy, jak se chorvatský tým s prvním utkáním v Evropě popasuje.
CSKA Sofia
Sofia má v posledních týdnech opravdu náročný program, společně s předkoly musí totiž také stíhat domácí soutěž, což jde vidět hlavně na výsledcích v lize. CSKA sice postoupilo bez problémů přes černohorský Titograd po výsledcích 4:0 a 0:0, ale po dvou zápasech bulharské Parva Ligy má na kontě jen jediný bod za remízu 2:2 a prohru 1:3. Uvidíme, jestli únava půjde v dnešním zápase vidět.
Zdravím zde všechny fandy evropské kopané. Hrací den plný předkol evropských pohárů je v plném proudu, od 19:30 nás čeká utkání mezi Sofií a Osijekem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.