Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sofia : Zorja Luhansk - 8. srpna 2019   19:30

Sofia
Sofia
13' Silva
1:1
(1:1)
Zorja Luhansk
45+1' Jurčenko
Sofia
Cemiauskas – Zanev, Tomas, Albentosa – Geferson (77. Solomon), Malinov, Bikel, Turitsov (62. Fabbrini) – Evandro (82. Carey), Rodrigues – Sowe.
Busatto – Antov, Carey, Fabbrini, Galabov, Solomon – Otabor, Watt
S. Scharer
Nacionalen Stadion Vasil Levski
Ševčenko – Tymčuk, Vermydub, Abu Hanna, Mykhajlyčenko – Kočergin, Ivanisenja (70. Arveladze), Lunjov (66. Lednev) – Jurčenko (66. Rusyn), Budkivsij, Khomčenovskij.
Vasilj – Arveladze, Čeberko, Kabajev, Kamenjuka, Lednev, Rusyn

Skončilo nám utkání v rámci 3. předkola Evropské ligy. CSKA Sofia remizovala s ukrajinským Luhanskem 1:1 a nutno poznamenat, že se jedná o výsledek zasloužený. Úvod patřil domácím, kteří vsítili už v 13. minutě zásluhou Evandra branku. Odpověď přišla v podání Jurčenka z penalty na konci prvního poločasu. Druhý poločas už nebyl příliš kvalitní a po zásluze branka nepadla ani na jedné straně.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a těším se na vás příště. Na počtenou!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 14:25.
90+4'
90+3'
Cemiauskas pořádně zahrál na nervy svých fanoušků, neboť při zpětné přihrávce si předkopl balón až příliš a nechybělo moc k tomu, aby jej hostující hráči potrestali.
90+2'
Ali Sowe se dostal ke střele z otočky, jenže míč mu na levačku nesedl ideálně, a proto mířil zhruba tři metry vedle pravé tyče z pohledu Ševčenka.
90+2'
Domácí dostali de facto zadarmo k mání rohový kop.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat 4 minuty.
90'
Albentosa se dostal k zakončení po dlouhém centru do pokutového území, ale zařízení netrefil.
89'
Už to vypadalo, že Luhansk zahrozí a vytvoří si velkou šanci, ale opět byl odpískán ofsajd.
88'
Kapitán Zanev si vůbec nerozuměl se svými spoluhráči. Nejprve to vypadalo, že pošle do vápna centr, jenže nakonec zvolil přízemní přihrávku, která skončila v zámezí.
86'
V ofsajdovém postavení se zjevili hned dva hráči hostů, a proto musel Budkivsij svou akci zastavit.
85'
Zdá se, jakoby už oba týmy čekaly na konec tohoto utkání. Závěr je hodně soubojový a není příliš fotbalový.
84'
Na středu hřiště bylo k vidění několik nepřesností. Z toho všeho vyplynulo autové vhazování ve prospěch Luhansku.
82'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Evandro Da Silva, přichází Graham Carey.
82'
Rohový kop rozehrála Sofia na krátko. Signál se nepovedl a teď musí spěchat hráči v červených dresech dozadu.
81'
Začala nám závěrečná desetiminutovka tohoto utkání. V těchto momentech se toho na trávníku tolik fotbalového neděje. Snad se ještě nějaké šanci nebo gólu dočkáme.
79'
Jeden z domácích hráčů inkasoval při souboji tvrdou ránu a musel být ošetřen. Ve hře by měl za malou chvíli pokračovat.
78'
Slibnou akci Luhansku zastavil praporek pomezního sudího, který odmával ofsajd.
77'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Geferson, přichází Viv Solomon-Otabor.
77'
Cemiauskas hru uklidnil a stáhl si dlouhý centr do své náruče.
75'
Žlutou kartu dostává Diego Fabbrini (CSKA Sofia).
74'
Evandro rozehrál přímý kop, jenž byl kopnut velmi dobře. Zhruba půl metru chybělo k tomu, aby se domácí šli podruhé v zápase radovat.
73'
Žlutou kartu dostává Joel Abu Hanna (FK Zorja Luhansk).
72'
Sowe nebyl daleko od gólové dorážky. Hostující brankář Ševčenko udělal chybu, neboť ve své náruči neudržel poměrně nepříjemnou střelu z dálky. Sowe měl na kopačce dorážku, ale hostující brankář mu čistě skočil pod nohy.
71'
Čerstvý Rusyn se snažil protančit v pokutovém území až ke střele, ale byl zastaven hned třemi hráči domácího celku. Nyní nedali domácí ani milimetr prostoru hostujícímu hráči.
70'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Dmytro Ivanisenja, přichází Levan Arveladze.
69'
Luhansk se opět usadil na útočné polovině a nyní bude mít k dispozici autové vhazování.
68'
Ševčenko si musel dát pozor na dva nebezpečné centry ze stran. Ten druhý lapil do svých rukavic a rychle rozehrál na své spoluhráče.
66'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Vladlen Jurčenko, přichází Nazarij Rusyn.
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Maxym Lunjov, přichází Bogdan Lednev.
64'
Domácí rozehráli standardní situaci, která byla poměrně rychle odvrácena hlavičkujícím obráncem.
62'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Ivan Turitsov, přichází Diego Fabbrini.
61'
Žlutou kartu dostává Oleksandr Tymčuk (FK Zorja Luhansk).
60'
Lunjov mohl utéct se spoluhráči do protiútoku, ale přihrál velmi nepřesně.
59'
Sowe si na zadní tyči počkal na přetažený míč, který zkoušel vracet pod sebe. Pro balón si došel Ševčenko, pro kterého tohle obtíž nebyla.
57'
Po souboji s Evandrem zůstal jeden z hostujících hráčů ležet na trávníku. Na hřiště přibíhají týmoví lékaři.
56'
Hosté získali míč a opět se snaží přesně kombinovat. Sofia nám od začátku druhého poločasu nic moc nenabídla, zatímco hosté jsou téměř všude dříve.
55'
Geferson si šikovně potáhl míč k lajně a poté po kontaktu s protihráčem spadl na zem. Standardní situace pro CSKA je na světě.
54'
Rozhodčí opět musí oběma celkům domluvit, jelikož se na hřišti začíná přiostřovat.
52'
Hlavička Budkivsije nebyla důrazná a pro brankáře Cemiauskase tohle byla jednoduchá práce.
50'
Hosté jsou v úvodu poločasu jednoznačně aktivnější. Předvedli další pěknou akci, ale finální přihrávka nebyla dobrá.
49'
Ivanisenja si počkal na zadní tyči na prodloužený centr a přestože nebyl v komfortní pozici, tak nebezpečně zakončil. Ke gólu mu scházelo málo, bránu přestřelil o kousek.
48'
Kočergin nám předvedl skvělou individuální akci středem hřiště a poté uvolnil spoluhráče na straně levé. Následovat bude rohový kop, protože obránci následný centr zablokovali.
46'
Druhá půle začala dlouhou přihrávkou na ofenzivního Rodriguese. Míč si ale zpracovat nedokázal.
46'
Skončil nám první poločas velmi vyrovnaného zápasu. CSKA se ujalo vedení už v první patnáctiminutovce zásluhou Evandra Da Silvy, ale na konci poločasu odpískal sudí Scharer penaltu, kterou s přehledem proměnil Jurčenko. Do kabin se jde za stavu 1:1, ale podle toho co vidíme, tak se jedná o průběžný stav zasloužený.
45'
45+1'
Zorja Luhansk právě vstřelila branku! Hosté po penaltě, která byl nařízená kvůli ruce, vyrovnávají skóre. K puntíku se postavil VLADLEN JURČENKO a přesnou střelou do levé strany k tyči ze svého pohledu, proměnil penaltu s přehledem. 1:1.
45'
Hostující tým bude kopat penaltu!
44'
Mykhajlyčenko je v dnešním utkání často na míči a nyní nám předvedl perfektní kličku těsně před pokutovým územím. Přesto byl nakonec čistě od míče odzbrojen.
43'
Na útočnou polovinu se dostali už zase fotbalisté Luhansku, jenže střílený centr do vápna byl zablokován.
42'
Bikel byl při svém útočení zastaven nedovoleně. Po přistrčení na jeho osobu se bude rozehrávat standardní situace ve prospěch Sofie.
41'
Žlutou kartu dostává Kristiyan Malinov (CSKA Sofia).
40'
Lunjov svůj rohový kop nerozehrál příliš ideálně. Na hlavičku dosáhli jen domácí obránci.
39'
Ševčenko vypomohl svým spoluhráčům s kombinací a nyní si hostující obránci vyměňují míč na své polovině.
38'
V těchto chvílích sledujeme velmi vyrovnaný zápas, hosté by si za svou občasnou aktivitu možná také zasloužili vstřelenou branku.
36'
Nepřesná rozehrávka CSKA zapříčinila míč v zámezí. Autové vhazování obstarají fotbalisté v černých dresech. Konkrétně Mykhajlyčenko.
35'
Hosté to teď zkouší přízemní kombinací na půlce soupeře. Zatím ale moc volného prostoru před bránou CSKA Sofie k vidění není.
33'
Žlutou kartu dostává Janio Bikel (CSKA Sofia).
32'
Evandro, kterému zatím tento zápas velmi vychází, se dostal do otevřeného prostoru. Levou nohou svého spoluhráče nenašel.
31'
Po rohovém kopu se opět dostali hosté k zakončení, ale znovu hlavička minula cíl.
30'
Jurčenko využil práce svého agilního spoluhráče a zakončil jeho přízemní pobídku. Jelikož jeho rána byla tečována, tak se bude kopat rohový kop.
29'
Khomčenovskij se už chystal na zakončení, ale nakonec svou kopačkou nechtěně trefil hlavu protihráče. Sudí vše viděl a odpískal faul.
27'
Evandro vyslal do pokutového území poměrně zajímavý centr, jenže útočícímu hráči chyběly k zakončení potřebné centimetry. Na světě je další odkop od brány.
26'
Nepřesná přihrávka domácích doputovala až do zámezí. Ševčenko tak bude mít k dispozici odkop od své brány.
25'
Dlouhá přihrávka na Khomčenovského letěla pouze do ofsajdu. K rozehrávce se tak opět dostanou fotbalisté CSKA.
24'
Autové vhazování rozehraje Albentosa. Jelikož jeho mužstvo vede, tak rozhodně nemá kam spěchat.
23'
Rozehrávka domácího stopera nebyla ideální, ale ukrajinští hráči pohrdli svou možností na rychlé přečíslení.
22'
Mykhajlyčenko u lajny velmi ostře dohrál střelce branky Evandra. Domácí hráč by však měl pokračovat i přesto, že tato situace velmi bolela dle jeho výrazu.
21'
Hra se zase trochu uklidnila a v těchto chvílích se hraje převážně u půlící čáry.
20'
Sowe sklepl míč na nohu Rodriguese, jehož rána levačkou minula zařízení o pár centimetrů.
19'
Luhansk ale vycítil šanci a i nadále kombinuje na polovině domácího týmu.
17'
Vermydub měl na hlavě velkou možnost. Hosté rozehrávali standardní situaci, která byla kopnutá velmi dobře. Hlavičkující stoper hostů jen těsně přestřelil břevno.
16'
Rozhodčí si svolává hráče obou týmů a jelikož došlo k nedovolenému zákroku, tak musí celou situaci řešit. Zřejmě se vše ještě obejde bez karty.
15'
Sofia i nadále pokračuje v aktivitě. Nyní to zkoušela akcí po straně pravé.
13'
Tým CSKA Sofia právě vstřelil branku!
Fotbalisté Sofie jdou do vedení. Malinov dostal míč na levou stranu, odkud vyslal přízemní centr na hranici malého vápna. Tam se nejlépe zorientoval EVANDRO DA SILVA a přesnou střelou do šibenice nedal brankáři šanci. 1:0.
11'
Ševčenko si dokázal poradit s nepříliš důraznou střelou Soweho. Následně se ujme výkopu.
10'
Úvod utkání se odehrává v poměrně velkém tempu. Snad nám to v podobném duchu vydrží po celý zápas.
8'
Jurčenko se dostal k přízemnímu centru, který dokázala odkopnout pohotová obrana. Také Ukrajinci však v těchto chvílích prokázali svou kvalitu.
7'
Na druhé straně se připomněli také hosté. Dalekonosný pokus Lunjova skončil těsně vedle levé tyče z pohledu brankáře.
5'
Další nebezpečný centr dokázala obrana hostujícího týmu v čele s Abu Hannanem odvrátit.
4'
Začátek utkání patří domácímu celku. Ševčenko si musel sáhnout na centrovaný míč ze strany.
3'
Gefersonův průnik po levé straně skončil v moci bránícího hráče. Následovat bude autové vhazování.
2'
V úvodu zápasu drží míč na kopačkách domácí celek. Hosté začali utkání v hlubokém bloku.
1'

CSKA Sofia
Bulharský celek zdárně prošel přes nástrahy úvodních dvou kol kvalifikace. Nyní mají před sebou poslední dvě kola, aby se kvalifikovali do základních skupin EL. CSKA Sofie si v úvodním kole poradila s černohorským Titogradem, v dalším kole pak vyřadila chorvatský Osijek.

FK Zorja Luhansk
Zorja měla v osmifinále kvalifikace volný los a do kvalifikačních bojů zasáhla ve čtvrtfinále, kde se utkala s černohorskou Buducností. S ní si ukrajinský celek poradil bez větších problémů a v semifinále kvalifikace vyzve Sofii. V tomto dvojzápase není Zorja favoritem, naopak pro oba celky jsou šance na postup do finále kvalifikace hodně vyrovnané.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.