Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Hibernians : Videoton Fehérvár - 17. září 2020   19:00

Hibernians
Hibernians
0:1
(0:0)
Videoton Fehérvár
61' Nikolov
Hibernians
Briffa – Desira, Ellul, Uzeh, Winchester, Veila, Xuereb
Stojanov – Todorov, Maksimov (Všichni Bulharsko)
Ta'Qali (Malta)
Rockov, Hodžič, Pátkai, Da Silva, Hangya, Bamgboye, Nikolič

Já děkuji za pozornost a přeji všem příjemný večer. Někdy příště zase na počtenou!
Jak jsem říkal, v zápase byli lepší, aktivnější, techničtější hráči Féherváru a zaslouženě jdou dál. Předvedli, že maďarský klubový fotbal je dál než ten maltský. Byli lepší i v kombinaci a samozřejmě i individuálně, proto postupují do 3. překdola Evropské ligy. Maltský klub končí v slzách.
Hrálo se bez diváků, kvůli koronaviru.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Desira (Hibernians FC).
90+5'
A je hotovo, dnes postupuje MOL Fehérvár.
90+5'
Hosté kombinují na polovině soupeře.
90+4'
Žlutou kartu dostává J. Grech (Hibernians FC).
90+3'
Červenou kartu dostává Šodija (Hibernians FC).
90+3'
Žlutou kartu dostává Stopira (MOL Fehérvár FC).
90+2'
Maďarští nepospíchají nikam, snaží se držet míč co nejdál od své branky.
90+1'
Domácí trefují břevno!!! Opět nakopávaný balón ze standardky, krásně na hlavu, sklepnutí na střelu a rána do břevna.
89'
No taky tady chybělo málo!!! Dlouhý nakopávaný balón na křídlo, střela z křídla a těsně vedle levé tyče. Domácí byli v šanci.
88'
Střídání v týmu MOL Fehérvár FC: ze hřiště odchází Zivzivadze, přichází Nikolic.
88'
Neznají recept, domácí zkouší, ale prostě neví, jak se dostat do šance.
86'
Maďarští ale zatím bez problému kontrolují utkání, uvidíme, jestli se jim podaří neinkasovat.
85'
Teď ale zahrál výborně bek hostů, na poslední chvíli odvrátil rodící se nebezpečí. To zavánělo průšvihem.
85'
Protiútok Malťanů zůstal nevyužit.
83'
Střídání v týmu Hibernians FC: ze hřiště odchází Attard, přichází Veila.
82'
Střídání v týmu MOL Fehérvár FC: ze hřiště odchází Petrjak, přichází Evandro.
82'
Krásná střela Fehérváru ze střední vzdálenosti, ale šla těsně nad branku, velká škoda.
81'
Jeden hráčů hostů to vzal na sebe a ukázal individuální schopnosti, ovšem potom byl o míč obrán.
80'
Zahrán na přední tyč, odvrácen.
80'
Fehérvarští opět hrozí z pravé strany, vybojovali roh.
78'
Standardka po faulu Kovacsika byla kopnuta mizerně.
77'
Žlutou kartu dostává Adam Kovacsik (MOL Fehérvár FC).
76'
Teď hráč maďarského klubu zaběhl s míčem až do aut, a to se schylovalo k nádherné šanci, potenciál nebyl vytěžen z této akce.
75'
Parádní ťukes hostů okolo vápna a do něj, střela byla ovšem zblokována.
75'
Střídání v týmu Hibernians FC: ze hřiště odchází Teixeira, přichází Uzeh.
73'
Fehérvár pořádně dostupuje soupeře, brání výborně, zatím.
71'
Maďaři se snaží hrát v klidu, nepankařit, avšak když vedete o gól, je tam vždy nebezpečí vyrovnání. Dokud nepískne sudí konec.
70'
Pokus o průnikovou přihrávku domácích zastaven v zárodku.
68'
Velká šance hostů! Centr z pravé části vápna, krásně načechraný, střela zprvní, ale bohužel těsně mimo.
68'
Fehérvár by potřeboval vstřelit ten uklidňující druhý gól, to by se mu lépe dýchalo.
66'
Žlutou kartu dostává Almeida (Hibernians FC).
65'
Hosté dobře presují a nepouštějí Malťany na svou polovinu hřiště.
64'
Střídání v týmu Hibernians FC: ze hřiště odchází Z. Grech, přichází Winchester.
63'
Maltští se nevzdávají a pronikají po levé straně, tamtudy to ale nepůjde.
61'
Vidi právě vstřelil branku!
Autorem branky je BOBAN NIKOLOV. Centr na střed vápna, prodloužení na za dní tyč a tam už byl připravený NIkolov, který dopravil míč do sítě.
60'
Fehérvarští opět aktivějším týmem, dnes by si za takový výkon zasloužili postoupit.
60'
Teď byli hosté hodně blízko gólu, hráč se dostal na kraj pokutového území, vystřelil z úhlu a těsně minul tři tyče.
59'
Krásná technika na míči obou hráčů Fehérváru.
58'
Roh hostů na přední tyč odvrácen do bezpečí.
56'
Akce po levém křídle hostů, zase skončila neslavně.
56'
Hosté se prostě ne a ne prosadit do pevné defenzívy Hibernians.
55'
Ma´daři opět lepčí v kombinaci, ale chce to lepší finální fázi,už to tu opakuji, ale je to stálá pravda.
54'
Dobrá přihrávka dloubnutým balónem, pak pas do vápna, tam ho ale domácí odvrátili.
53'
Taktika až příliš ovlivňuje utkání v posledních minutách hry.
51'
Střídání v týmu Hibernians FC: ze hřiště odchází Alef, přichází Pátkai.
50'
Jeden z domácích leží na trávníku a nechce se mu jen tak vstávat.
49'
Hostující brankář byl zapojen do hry, ovšem ne tak jako ve Slavii třeba Kolář, tady byl hostující brankář ve svém pokutovém území a rozehrával ba obránce.
47'
Z akce nic neupletli.
47'
Maďarští to zkoušejí trochu překvapivě i přes pravou stranu.
47'
Hibernians nastoupili velmi houževnatě, bojují jako lvi.
46'
Potkaly se vyrovnané týmy, Fehérvár je silnější v útoku, dmácí zase v obraně. Jsem zvědavý, jak toto dopadne. Dokážu si představit v dalším kole oba kluby, ale favorizuji maďarský tým, který je silnější ve finální fázi, v pokutovém území a hraje lépe kombinačně.
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
45+1'
45+1'
Špatně zahraná standardka HIbernians, ti přetáhli míč a ten vletěl do autu.
45'
V útoku už to je pro Hibernians horší, tam se těžko prosazují.
44'
Jenže opět skvělá defenzivní práce Hibernians, ti nepustili Maďary do zakončení.
44'
Centr na pravé křídlo Fehérváru, akce nebyla dotažena do konce, byla přerušena domácím týmem.
42'
A teď to byla obrovská smůla pro maďarský klub, domácí hráč odkopával míč z brankové čáry, tady chybělo málo!!!
41'
Obrovská šance domácích!!! Ti zahráli přímý kop parádně do pokutového území, odkud hlavičkoval jeden z HIbernians a tzěsně minul branku, zatím největší šance HIbernians.
39'
Hosté postupně vytlačeni z míst, odkud by se dalo vystřelit, Zase dotěrná, důrazná a kompaktní obrana Hibernians.
37'
Nebezpečný rohový kop hostů, míč proletěl vápnem, gólman se hoi jen dotkl, ale nikdo balón neusměrnil do brány.
36'
Zase útok z levé strany Fehérváru, zase to skončilo ve finální fázi.
35'
Výborný pas do šestnáctky, ale centr byl odvrácen, velká škoda, teď to Maďaři sehráli opravdu pěkně.
34'
Přecejen oba kluby ví, žýe jde o hodně, hraje se na jeden duel, nikdo nechce udělat chybu jako první.
34'
Nezajímavá část hry, týmy se přetahují o to, kdo půjde do útoku a kdo se dostane do finální fáze.
33'
Centr, který možná trochu vyděsil brankáře Hibernians, letěl však jen na bránu.
32'
Roh pro Fehérvár. Bohužel nepovedený.
31'
Hosté pokračují v tlaku.
29'
Obrovská šance Maďarů, krásná přihrávka pod sebe a přízemí střela k tyči, která trefila obránce domácích.
28'
Obrany vládnou na hřišti.
27'
Rozháraný fotbal, žádné pěkné kombinování, ale míč putuje sem, tam a zpátky.
26'
A druhý roh v krátkém sledu. Opět na přední tyč, velice špatný pokus.
25'
Roh pro domácí. Zahrán na přední tyč, ale hlavička se nepovedla.
23'
Do pokutového území domácích putovali celkem dva centry, ani jeden ale nenašel hlavu Fehérvárských.
22'
Zajímavý přímý kop pro hosty.
21'
Obehrávání zdi! Tak by se dao hodnotit snažení Maďarů, kteří se chtějí probít do šance.
20'
Ani jeden týmy neprodukuje nějaké vysoké napadání. Jsou spíš zalezlé v bloku.
18'
Další odebrání míče, tentokráte obrali maďarský tým.
18'
Oba týmy mají připravené defenzívy a je těžké se přes ně prosadit. Jsou to hradby.
16'
Průnik hostů zastavil až vrátivší se hráč, ukázková defenzíva od tohoto hráče.
16'
Trochu kostrbatá hra.
15'
Co Teď? Akce po levém křídle Fehérváru, ale nic z toho.
14'
Maďaři si vyměňují míč celkem dovedně a rychle, je to však celé jen ve středu hřiště.
13'
Po pár minutách se vrací míč na kopačky hostů. Ti vymýšlejí, jak dostat balón do sítě.
12'
Další kolmice na útočníka, pískán ofsajd, domácí se ani nyní neprosadili.
12'
Drzý průnik domácích, skončil na stoperovi z MOL Fehérváru.
10'
Pozor na dobrou kombinaci po zemi Hibernians, teď však měli volit přihrávku kolmo, ne dozadu.
9'
Domácí se snaží dostat do nějaké zajímavé akce, jejich kombinace zatím soupeře nepřekvapila.
8'
Hosté se probojovali až do šance, útočník vystřelil, ale byl zřejmě faulován při zakončení, sudí ale zatím mlčí.
7'
Exkluzivní akce Fehérváru, patička do průniku mezi hráči a střela, ale ta neměla gólové paramtery.
6'
Hibernians však brání poctivě.
6'
Nyní hledají cestu přes obranu soupeře.
6'
Maďaři podle očekávání diktují hru.
5'
Problémy Hibernians s kombinací po zemi.
Omlouváme se za potíže. Videopřenos nebyl dostupný.
1'
Ještě dodám, že Hibernians je maltský klub a Fehérvár maďarský.

Hibernians FC: Calleja Cremona – Agius (C), Leandro Almeida, Apap – Z. Grech, Šodija, J. Grech, Attard, Izquier Artiles – Teixeira, Degabriele
Náhradníci: Briffa – Desira, Ellul, Uzeh, Winchester, Veila, Xuereb

MOL Fehérvár FC: Kovácsik – Fiola, Stopira (C), Musliu, Bolla – Alef – Petriak, Houri, Nikolov, Nego – Zivzivadze
Náhradníci: Rockov, Hodžič, Pátkai, Da Silva, Hangya, Bamgboye, Nikolič

Rozhodčí: Stojanov – Todorov, Maksimov (Všichni Bulharsko).
MOL FEHÉRVAR FC

Fehérvár měl v 1. předkole Evropské ligy větší problémy než Hibernians. S irským Bohemians došel až na penalty, kde vyhrál 4:2. Přičemž výsledek po 90 minutách byl 1:1. Měl tak více štěstí a může se utkat v dalším kole se skotským Hibernians, je to tak další soupeř z ostrovů.

Maďarská liga má za sebou čtyři kola, ale opět, ne všechny týmy je odehrály. Fehérvár zatím vede ligu s 8 body. Dvakrát vyhrál a dvakrát remizoval. Na záda mu dýchá Ferencváros a Mezokovesd. Ti mají o bod méně. V dalším kole se MOL Fehérvár, jak zní celé jeho jméno, utká s Kisvardou. Nejlepším střelcem je Maďar Nemanja Nikolics se 4 brankami. Vévodí i ligové tabulce střelců, kde se dělí o první místo s Nguenem a Simonem.
HIBERNIANS

V 1. předkole vyřadili skotští HIbernians lichtenštejnský Vadúz. Hrálo se na jeden zápas a Skoti vyhráli ve Vadúzu 2:0 a postoupili tak do 2. předkola. Nyní se bude hrát taky na jeden duel a HIbernians budou mít výhodu domácího prostředí. O góly ve Vadúzu se postaral J. Degabriele, maltský útočník.

Skotská Premiership už začala a většina klubů má odehráno 7 duelů, některé zápasy však byly odloženy. Hibernians jsou zatím druzí s 16 body. Mají na kontě 5 výher, 1 remízu a 1 prohru. Forma stále nadprůměrná – 3 výhry, 1 remíza, 1 prohra. Celkové skóre 11:3. Nejlepším střelcem Hibernians a vůbec celé ligy je útočník Kevin Nisbet, který dal 4 branky.
Hezký den s fotbalem, vítám vás u komentování zápasu 2. předkola Evropské ligy. Domácí HIbernians ze Skotska narazí na maďarský Fehérvár.Utkání začíná v 19 hodin, dejte si po večeři nášup evropského fotbalu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.