Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rosenborg BK : Breidablik - 27. srpna 2020   19:00

Rosenborg BK
3' Børven  • 16' Reginiussen  • 23' Hovland  • 28' Børven
4:2
(4:0)
Breidablik
Breidablik
60' Einarsson   • 90+1' Mikkelsen
Faye Lund – Hedenstad (80. Kamanzi), Hovland, Reginiussen (C), Reitan – Asen, Tagseth (61. Brattbakk), Zachariassen – Borven, Islamovič, Holse
Tangvik – Valsvik, Brattbakk, Kamanzi, Solem, Skogen
M. De Gabriele – A. Camilleri, R. Vella (vš. MLT)
Lerkendal Stadion, Trondheim
Breidablik
A. Einarsson – Yeoman (39. Sigurjónsson), Muminovič, E. Helgason, Porkelsson (78. Margeirsson) – V. Einarsson, Sigurdarson (68. Steindórsson) – Gunnlaugsson (C), Eyjófsson, Mikklsen – Willumsson

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z Evropské ligy, na viděnou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:12.
Je konec. Rosenborg díky skvělému prvnímu poločasu postupuje do 2. předkola. Druhý poločas byl poměrně vyrovnaný, ovšem ke konci již patřil hostům. Ti se v druhé části dokázali dvakrát prosadit, na vyrovnání to ale nestačilo. Pro Breidablik tak pohárová Evropa končí, pro Rosenborg pokračuje. Hráčem utkání byl zvolen střelec dvou branek Torgeir Borven.
90+4'
90+3'
Mladý norský hráč Brattbakk dostal dobrou šanci pro skórování, jenže v úniku po pravé straně minul branku a promarnil tak první gól v dresu Rosenborgu v dospělé kategorii.
90+2'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty!
90+1'
Breidablik právě vstřelil branku!
Je to gól! Hosté proměňují pokutový kop, který na sebe vzal THOMAS MIKKELSEN, jenž zvolil razantní střelu pod břevno.
90'
Žlutou kartu dostává Holse (Rosenborg BK).
89'
Byla nařízena penalta pro Breidablik!
87'
Viktor Einarsson chtěl přidat druhou branku, a tak zkusil štěstí zpoza vápna, jenže v brance byl dobře připravený Faye Lund a ránu k tyči tak vyrazil.
86'
Breidablik si ještě vybojoval rohový kop, který putoval na přední tyč, tam byl ale připravený domácí Reitan.
84'
Muminovič fauloval na středu hřiště domácího útočníka Islamoviče. Rosenborg tak bude zahrávat volný kop.
82'
Steindórsson mohl snížit na rozdíl dvou branek, když obdržel dobrou a hlavně přesnou přihrávku na hranici brankoviště. Jeho pokus z první však prolétl jen kolem levé tyče.
81'
Rosenborg drží míč na polovině soupeře a vypadá to, že už si výsledek na 100% pohlídají, ovšem nikdy nepišme nic dopředu!
80'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Hedenstad, přichází Kamanzi.
79'
Přímý kop na sebe vzal Sigurjónsson, který zkusil střelu přímo na bránu, jenže pokus byl zblokován dobře postavenou zdí.
78'
Střídání v týmu Breidablik: ze hřiště odchází Þorkelsson, přichází Margeirsson.
77'
Åsen nedovoleně odstavil Willumssona, uvidíme tak zajímavý přímý kop ve prospěch hostů.
76'
Domácí zahnali hráče Breidabliku na vlastní polovinu, ti tak museli do hry zapojit i brankáře Einarssona.
75'
Do konce základní hrací doby zbývá necelých patnáct minut. Uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké té branky, nebo již skóre zůstane nedotčené.
74'
Trenér Breidabliku Oskar Hrafn Thorvaldsson, hlasitě povzbuzuje svůj tým a vypadá to, že to docela pomáhá. Od té doby totiž padl gól pouze do sítě Rosenborgu.
72'
Nyní se do střely za hosty opřel hrotový útočník Willumsson, avšak ani on brankáře Faye Lunda neprostřelil.
71'
Do vápna RBK přilétl centr z levé strany, na který si zkoušel vyskočit Mikkelsen, ale míč mu pouze přelétl přes hlavu.
70'
Po tlaku hostů, se dopředu opět vrací domácí, avšak bez žádné větší šance.
68'
Střídání v týmu Breidablik: ze hřiště odchází Sigurdarson, přichází Steindórsson.
66'
A znovu brankář! Holse si připravil míč do dobré pozice pro střelu, konkrétně zpoza vápna, ovšem v brance hostů byl však připravený Andre Einarsson, který stále drží svůj tým před další brankou.
64'
Zatím jedinou branku hostů vstřelil Viktor Einarrson, neboli bratr brankáře Andreho Einarssona. Uvidíme, zda tento gól hosty nakopne a dočkáme se ještě nějakého drama.
63'
Domácí mohli znovu odskočit na rozdíl čtyř branek! Do dobrého zakončení se prosmýkl střelec dvou branek Børven, ale jeho rána orazítkoval pouze břevno.
61'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Tagseth, přichází Brattbakk.
60'
Hosté snižují! Z levé strany přilétl zajímavý centr, který nejdříve tečoval jeden z obránců, a to přesně na kopačku VIKTORA EINARRSONA, který doslova propálil domácí branku.
59'
Hosté se dostali až do brankoviště! Z pravé strany přišel pozemní centr do malého vápna, kde se snažil míč tečovat Gunnlaugsson, ale obrana byla proti.
58'
Právě Einarsson je momentálně nejlepším hráčem hostujícího celku, a to zejména v druhém poločase, kde drží svůj tým před větším debaklem.
57'
Rosenborg měl po faulu výhodu přímého kopu, který putoval do středu vápna, jenže míč okamžitě sbíral brankář Einarsson.
56'
Žlutou kartu dostává Willumsson (Breidablik).
54'
Jednadvacetiletý Holse dostal na kopačku odražený míč a zpoza vápna tak zkusil štěstí k pravé tyči, ovšem Einarsson byl připraven!
52'
Brankář Einarsson byl momentálně pod velkým náporem dvou domácích hráčů, nakonec si však poradil a bude z toho odkop od brány.
51'
I ve druhém poločase jsou lepším týmem domácí. Hosté nám zatím nic neukázali, neboť se pořád brání domácímu tlaku.
49'
Po střele Islamoviče nastal rohový kop, který putoval na hlavičku Zachariassena, ale ani on nedokázal míč přesně namířit do branky.
48'
Asen pomocí dobré přihrávky našel opět Islamoviče, tentokrát již pas čekal, ovšem z velkého úhlu brankáře neprostřelil.
47'
Tagseth dobře našel ve vápně Islamoviče, jenže ten zřejmě přihrávku nečekal a vystartoval na ni příliš pozdě, tudíž míč následně sbíral brankář.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:04.
První poločas je za námi, k vidění byly až čtyři branky. Vše začalo již v 3. minutě díky skvělé souhře mezi Zachariassenem a Børvenem, který otevřel skóre. Následně se prosadil kapitán Reginiussen z rohového kopu. Hosté se poté zkoušeli dostat zpět do zápasu, místo toho však dostali třetí branku. O tu se z velké blízkosti postaral další stoper Hovland. U poslední čtvrté branky bylo opět duo Zachariassen a Børven. Uvidíme, zda se svěřenci Oskara Hrafna Thorvaldssona proberou a budou se snažit utkání nějak zdramatizovat.
45+4'
45+3'
Žlutou kartu dostává Åsen (Rosenborg BK).
45+2'
Holse se protáhl až do brankoviště Breidabliku, kde hledal mladého Tagsetha, jenže na poslední chvíli do přihrávky vstoupil obránce. Kdyby tak neučinil, možná by z toho byla pátá branka.
45+1'
Breidablik zahrával rohový kop, který putoval do středu vápna, ovšem ani teď se do míče nikdo z hostů nepoložil.
45'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
43'
Hosté se potáceli na polovině domácích, ale nijak se jim nepodařilo branku ohrozit.
41'
Souhra mezi domácím Asenem a Hedenstadem nevyšla, neboť byl jeden z nich nachytán v ofsajdovém postavení.
40'
Pomalu, ale jistě se nám blíží konec prvního poločasu, uvidíme zda se dočkáme ještě nějaké branky, nebo již skóre zůstane nedotčené.
39'
Střídání v týmu Breidablik: ze hřiště odchází Yeoman, přichází Sigurjónsson.
37'
Nyní je hra přerušená, neboť sledujeme ošetřování hostujícího hráče s číslem 30, Andri Yeoman. Na místě jsou i nosítka.
36'
Po teči tak nastal další roh. Ten tentokrát letěl do středu vápna, kde si nejvýše vyskočil Åsen, ale i on byl nepřesný.
35'
U domácích ještě zůstaneme. RBK zahrávali přímý kop, jenž zahrával Holse, ovšem jeho přímý pokus na branku ztečovala obrana.
34'
Domácí měli k dispozici další roh, který prošel až na zadní tyč, kde se o teč nikdo nepokusil.
33'
Nyní nastal trošku tvrdší střet mezi Hovlandem a Willumssonem. Hovland ho v souboji o míč kopl do stehna, rozhodčí však situaci na kartu neviděl. To se ale hostům nelíbilo.
32'
Rohový kop zahrával Eyjólfsson, ale to je tak jediné co můžeme říct. Obrana se o vše následně postarala.
31'
Breidablik zahrával po faulu přímý kop, který putoval na zadní tyč, kde si nejvýše vyskočil E. Helgason. Nakonec byl pokus ztečován a uvidíme rohový kop.
30'
Žlutou kartu dostává Zachariassen (Rosenborg BK).
28'
Rosenborg právě vstřelil branku!
Tohle už zavání debaklem! Není ještě ani třicátá minuta a skóre je už 4:0! U tohoto gólu se sešla stejná dvojka, jako u gólu prvního. Zachariassen se rozhlédl a našel opět odkrytého TORGEIRA BORVENA, který poslal míč do pravého horního rohu.
27'
U balónu stále vidíme domácí celek, který je na koni a hosté neví co s tím a jak na Rosenborg hrát.
26'
Žlutou kartu dostává Sigurdarson (Breidablik).
24'
Zatím sledujeme zajímavý zápas, neboť za Rosenborg se prosadili dva stopeři. Jedním je kapitán Tore Reginiussen a druhým je jeho dlouholetý spoluhráč Evan Hovland. Oba dva se již považují za takové tahouny a matadory týmu, protože jejich věk přesáhl třicítku.
23'
A máme tu již třetí branku v síti Breidabliku! Rosenborg zahrával rohový kop, po kterém nastal obrovský zmatek v brankovišti. Brankář Einarsson si sice připsal jeden dobrý zákrok, ale na dorážku EVENA HOVLAND již nevyzrál.
21'
Hra se v posledních minutách přestěhovala na polovinu Breidabliku, kde se hlavně hráči Rosenborgu snaží přidat další gól. Brankář Einarsson je však proti.
20'
Teprve devatenáctiletý Edvard Tagseth, zkoušel projít středem obrany, ale soupeř mu skoro nic nedovolil.
18'
Hosté sice měli další výhodu přímého kopu, ovšem centrovaný kop do vápna nikdo z hráčů v černém netečoval. Následuje tak odkop od branky.
17'
Tohle už pro Breidablik vypadá černě. Pokud se hráči Oskara Thorvaldssona neprobudí, skončí to ještě hůře. Uvidíme, co přinesou následující minuty.
16'
Domácí odskakují již o dvě branky! Rosenborg zahrával první rohový kop tohoto utkání. Kop na sebe vzal Holse, jenž našel v brankovišti kapitána TORA REGINIUSSENA, a ten jakožto vysoký hráč, nedal svojí hlavičkou brankáři šanci.
13'
Breidablik však žádný z volných kopů nevyužil a Rosenborg tak momentálně uklidnil hru a hráči kombinují na středu hřiště.
12'
Domácí sice vedou, ale dosti zbrkle faulují, aby se jim to časem nevymstilo.
10'
Na hostech je jasně vidět, že se snaží s výsledkem něco udělat, ale zkušená domácí obrana s Torem Reginiussenem je proti.
9'
A další šance hostů. Do rány se opřel záložník Sigurdarson, ovšem jeho technická rána zpoza vápna zamířila pouze vedle.
8'
Eyjófsson poslal do vápna domácích zajímavý centr, na který si pokoušel seběhnout Willumsson, jenže Hedenstad byl hold proti.
7'
Máme tu první faul, ve kterém se objevil domácí Reitan, jenž nedokázal čistě odstavit jednoho z protihráčů. Breidablik tak bude mít výhodu volného kopu.
5'
Holse se táhl s míčem po pravé straně, ale dále než na hranici brankoviště, neprošel.
4'
Rosenborg začal snad nejlépe jak to jen šlo. Nyní se po vstřelené brance ihned dostali na polovinu soupeře, kde momentálně kombinují. Hosté jsou z toho dosti překvapení.
3'
A máme tu první brzkou branku! Zachariassen našel svým pasem dobře postaveného TORGEIRA BORVENA, jenž se z blízké vzdálenosti nemýlil a poslal míč do protipohybu brankáře.
2'
Hosté se díky centru z levé strany dostali až do brankoviště RBK, tam se o veškeré nebezpečí však postarala obrana.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí hráči, kteří okamžitě přesunuli hru na polovinu soupeře, tam však balón daleko nedotáhli.
1'
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hřišti. Rosenborg nastupuje v tradičních bílých dresech, zatímco Breidablik v dresech černých.

Rosenborg BK: Faye Lund – Hedenstad, Hovland, Reginiussen (C), Reitan – Asen, Tagseth, Zachariassen – Borven, Islamovič, Holse
Náhradníci: Tangvik – Valsvik, Brattbakk, Kamanzi, Solem, Skogen

Breidablik: Einarsson – Yeoman, Muminovič, E. Helgason, Porkelsson – Einarsson, Sigurdarson – Gunnlaugsson (C), Eyjófsson, Mikklsen – Willumsson
Náhradníci: Gunnleifsson – Sigurjónsson, Andrasson, Steindórsson, Margeirsson, Ingvarsson, Quee

Rozhodčí: M. De Gabriele – A. Camilleri, R. Vella (vš. MLT).
vzájemná utkání

20.7.2011 – Breidablik – Rosenborg 2:0
13.7.2011 – Rosenborg – Breidablik 5:0
Breidablik je islandský tým, který skončil na druhém místě domácí soutěže. Island to má tak trochu z ruky, protože sezóna jim tam začíná v červnu a končí v září. Proto tak mají v průběhu roku i další soutěže, čímž jsou dva poháry, díky kterým se též můžete dostat do bojů o evropskou ligu. Breidablik však v jednom poháru málem uspěl, ale ve finále prohrál 5:2. Do Evropy je tak dostala sezóna z druhého místa. I na Islandu již začala liga, kde týmy mají za sebou 11. kolo. Breidablik se drží o pouhé dva body pod vedoucím Valurem, ovšem v patách jsou jim další tři týmy. Hosté do tohoto zápasu vstupují jako velcí outsideři, tak uvidíme zda dokáží překvapit.
Rosenborg BK je norský celek, který se v minulé sezóně umístil na třetím místě a přenechali tak titul rivalovi z Molde. Nový ročník už je dlouho v průběhu, momentálně se zde hraje 16. kolo. Rosenborg ani letos nemíří na titul a patří jim 4. příčka. Nutno podotknout, že hráči mají skvělou formu, neboť vyhráli poslední tři zápasy. Oba týmy se již proti sobě utkali, a to v roce 2011, konkrétně v 2. předkole Ligy mistrů. První utkání zvládli hráči z Norska poměrem 5:0, odvetu na Islandu již však nezvládli a prohráli 2:0. To je však mrzet nemuselo, neboť v součtu vyhráli 5:2. Uvidíme, zda Rosenborg splní roli favorita a v klidu postoupí do druhého předkola.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na 1. předkolo Evropské ligy, a to konkrétně na utkání Rosenborg BK – Breidablik. Favoritem zde bude bez pochyby norský domácí celek Rosenborg, který v minulých třech ročnících hrál hlavní soutěž. Výkop je stanoven na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.