Martinez – Sokratis, Luiz, Holdin – Nelson (67. Martinelli), Guendouzi, Xhaka, Kolašinac – Pépé, Özil (77. Willock), Lacazette.
Meslier – Ayling (78. Stevens), Berardi, White, Douglas – Alioski (61. Costa), Gotts (60. Dallas), Phillips, Klich, Harrison – Bamford.
Casilla, Casey, Costa, Cooper, Dallas, Davis, Stevens.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 11:12. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 16:15.
Je konec! Arsenal, který byl nakonec favoritem dnešního zápasu, nakonec zvítězil, i když to pro něj byla těžká šichta. Ve druhém poločase však londýnský celek dokázal přepnout na vyšší úroveň, díky čemuž nakonec vstřelil rozdílovou branku. O tu se postaral Reiss Nelson, jenž překonal vyběhnuvšího brankáře. Kanonýři si už výsledek pohlídali a mohou se radovat z postupu do dalšího kola. Leeds však předvedli hodně srdnatý výkon, avšak v druhé půli už na soupeře nestačili.
90+6'
90+4'
Arsenal se navíc drží na balónu, takže hostující celek se nemůže dostat do nějaké akce. Minutu před koncem se však dostávají k balónu a snaží se ještě zakončit.
90+3'
Arsenal ještě vybojoval standardní situaci, po které ale Meslier nemusel zasahovat. Střela totiž nešla vůbec mezi tři tyče, hosté ale už mají málo času.
90+2'
Martinelli po několika přešlapovačkách našel na hranici šestnáctky volného Lacazetteho. Ten si ale špatně zpracoval balón, takže nemohl ani zakončit.
90+1'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Pépé, přichází Saka.
90'
Nastavovat se bude pět minut!
89'
Lacazette si dobře zpracoval balón, který si rovnou posunul do běhu. Poté ale nejspíše jeden z domácích zahrál rukou, čehož si lajnový sudí všiml.
88'
VAR ovšem nakonec rozhodl ve prospěch hostujícího hráče. Douglas tam sice zbytečně polaskal hráče Arsenalu po obličeji, ale žádný tvrdý úder to nebyl.
87'
V akci máme ale video! Došlo tam totiž ke střetu mezi Sokratisem a jedním z domácích a VAR posuzuje, jestli by z toho neměla být červená karta pro fotbalistu Leedsu!
86'
Hned čtveřice hráčů bojovala u rohového praporku o balón, kdy tam Sokratis upadl. Všichni se tam vztekali, ale nakonec Arsenal vybojoval aut.
85'
Žlutou kartu dostává Dallas (Leeds United).
84'
Kolašinac rozehrával autové vhazování na útočné polovině, kde se spoluhráčem tvrdě bojovali o každý centimetr. Následně Arsenal získal další aut.
83'
Tento centr Leedsu neměl vůbec špatnou myšlenku. Špatně to však udělal hráč hostí, který chtěl sklepnout míč na spoluhráče. Tam byl ale jen domácí hráč.
82'
Vypadá to, že David Luiz toho má plné kecky. Už ho totiž berou křeče do lýtek, avšak obránce domácích nadále pokračuje. Nyní Arsenal ubránil roh United.
80'
Kolašinacova střela byla nakonec sražena na rohový kop, který tak Arsenal mohl rozehrávat. Následný centr však bez větších problémů odvrátila obrana hostí.
79'
Londýnský celek si jde za postupem. Je to hlavně on, kdo drží balón na svých kopačkách. Kolašinac zakončoval akci na jeden dotek, ale nebyl přesný.
78'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Ayling, přichází Stevens.
77'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Özil, přichází Willock.
76'
Martinelli napřáhl na hranici šestnáctky a nejspíše značně polekal gólmana hostí. Ten však předvedl dobrý skok k tyči, který míč ztlumil, načež ho sebral.
75'
Rohový kop nakonec přece jen udělal průvan v šestnáctce hostů. Sokratis se snažil prodloužit míč na zadní tyč, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
74'
Lacazette předvedl velmi dobré napadání, díky kterému se jeho tým nakonec dostal k balónu. Následná střela však byla sražena na rohový kop.
73'
Fotbalisté v červenobílých dresech diktují tempo hry, přesto se soupeř dostal k míči. Toho se však sám zbavil, když poslal dlouhou nepřesnou nahrávku.
72'
Kolašinac fauloval v nebezpečném prostoru, a tak měli hosté k dispozici přímý kop. Ten opravdu skončil střelou, avšak ta minula horní tyč o značný kus.
71'
Žlutou kartu dostává Kolašinac (Arsenal FC).
70'
Jenže s touto standardní situací si domácí celek nakonec poradil bez problémů. Nakonec vše přerušil hvizd sudího, který přiřkl balón Arsenalu.
69'
Avšak Leeds vybojovali standardní situaci, před kterou se ještě měnil nejspíše poškozený balón.
68'
Hosté se zase dostali na útočnou polovinu, ale to je pro ně nyní maximem. Martínez si tak mohl počkat na balón a v klidu ho rozehrát dále.
67'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Nelson, přichází Martinelli.
66'
Žlutou kartu dostává Klich (Leeds United).
65'
Domácí by chtěli penaltu, ale rozhodčí je opět jiného názoru! Lacazette dostal přihrávku do brankové šance, když při otočce upadl. Proto jeho zakončení nemělo žádnou razanci.
65'
Domácí to chtěli zkusit přihrávkou mezi obránce, ale ta neměla moc dobré parametry. Šla totiž přesně na hostujícího obránce, který ji sebral.
64'
Leeds se v tomto utkání nechtějí za žádnou cenu vzdát, a tak se znovu dostávají do útočných akcí. Vypadá to, že se z inkasované branky už oklepali.
62'
Následný rohový kop ovšem hostující obrana zvládla a odvrátila balón alespoň na hranici šestnáctky. Arsenal však má nakonec aut na vlastní obranné půlce.
61'
Domácí předvedli přečíslení a rychlou protiakci, při které znovu zakončoval Nelson, který je dnes asi nejlepším hráčem. Nyní vybojoval pro svůj tým roh.
61'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Alioski, přichází Costa.
60'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Gotts, přichází Dallas.
59'
Domácí nyní reklamovali ruku hostujícího celku v jeho šestnáctce, ovšem sudí byl jiného názoru. Podle opakovaných záběrů bylo vidět, že byla ruka u těla.
58'
Přesto jsme viděli střelu v podání Leeds! Gotts napřáhl na nějakých dvaceti metrech, ale rána mu sjela po nártu a šla hodně mimo tři tyče a místo určení.
57'
Arsenal je navíc brankou nakopnut a v druhém poločase evidentně přepnul na vyšší stupeň. Hosté se vlastně jen brání a nedostávají se téměř dopředu.
55'
Arsenal právě vstřelil branku!
Domácí měli sice výhodu, jenže jejich rychlá akce nakonec končí brankou! Po několika odrazech, kdy chtěl zakončovat Pépe se balón dostal na nohu REISSE NELSONA, který jemnou tečí rozvlnil síť branky hostí.
54'
Philips byl nyní podkopnut, a tak vybojoval faul na svou osobu. Nakonec se hosté dostali ke střele, kterou musel tygřím skokem lapit Martínez.
53'
Guendouzi napřáhl k velmi solidní ráně! Tu mířil na zadní tyč, ale tu nakonec těsně minul. United jsou nyní pod obrovským tlakem.
52'
A další šance Arsenalu! Ten je nyní rozhodně aktivnějším týmem a k zakončení se dostal Pépe. Jeho ránu dokázal Meslier vyrazit mimo nebezpečí.
50'
Nyní chybělo jen několik centimetrů k tomu, aby šli domácí do vedení! Lacazette se postavil k přímému kopu, ale trefil spojnici!
49'
Jinak to vypadá, že oba týmy vstoupily do druhého poločasu beze změn. Kolašinac nyní mohl zahrávat autové vhazování a domácí vybojovali přímý kop!
48'
Nelson zase dobře zakročil v obranné činnosti a rozhodně patří k hráčům Arsenalu, kteří předvádějí lepší výkon. Domácí však nyní začali hodně aktivně.
47'
Tak už nám začala i druhá půle! Nelson se okamžitě hnal do šance, avšak jeho rychlý běh nestačil. Hostující obránci si s tím nakonec dokázali poradit.
46'
Je za námi první poločas dnešního zápasu, ve kterém jsme neviděli ani jednu branku. Lepším týmem byli rozhodně fotbalisté United, avšak ani jednu ze svých šancí nedokázali využít. To Arsenal se dostával do útoku spíše sporadicky a bude muset podstatně přidat, pokud chce vyhrát.

Další poločas začne přibližně v 21:57.
45+1'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta!
45'
Alioski je hodně aktivním hráčem na levé straně, avšak nyní je jeho akce přerušena. Sudí totiž viděl i odmával ofsajdové postavení. Domácí získali míč.
43'
Arsenal se dostal po delší době s balónem na útočnou polovinu, ale vše si zhatil sám nepřesnou přihrávkou. Na druhé straně byl ostře faulován Sokratis.
41'
Nyní mohla pro domácí přijít pohroma! Martínez totiž vůbec neodhadl výběh! Alioski přihrával před branku, kam si chtěl domácí gólman vyběhnout, ale hráč hostí si míč zasekl. Následně se nakonec od něj odrazil do zámezí!
40'
Chybí nám pět minut do konce poločasu a hosté měli další šanci! Jeden z nich dostal přihrávku do dobré pozice, ale ranou z první vysoko přestřelil.
39'
Leeds jsou nadále aktivnější, ovšem nedaří se jim vstřelit vedoucí branku. K tomu ještě hosté vybojovali autové vhazování, kterého zatím nijak nevyužili.
38'
Navíc se dostal k další střele! Jeden z hostí vypálil z voleje v šestnáctce, avšak domácí obránce stihl do rány skočit a jeho ránu srazit mimo nebezpečí.
37'
Lacazette se snažil napadat rozehrávku hostujícího celku, ale jako osamocený hráč na to neměl moc nárok. United to tedy znovu vykombinoval.
36'
Velké zmatky vznikly v arsenalské obraně, avšak hosté toho znovu nedokázali využít. K míči se totiž dostal David Luiz, jenž ho nekompromisně odpálil.
35'
Hostující hráč si navíc při předchozí akci trochu pohmoždil kotník a musel být ošetřován. Nakonec jde za postranní lajnu, ale nejspíše bude pokračovat.
34'
United znovu zahrozili a znovu u toho byl aktivní Alioski. Těsně před ním se ale k hlavičce dostal domácí hráč, který ho stihl odehrát těsně před ním.
33'
Alioski znovu dostal přihrávku do strany, avšak jeho centr na hranici šestnáctky nebyl přesný. Domácí však jen odkopli balón znovu pro hosty.
32'
Arsenal začal hrát podstatně aktivnější než na začátku zápasu a snaží se znepříjemnit rozehrávku hostům. Ti si s tím zatím dokáží v klidu poradit.
31'
David Luiz to zkusil střelou ze střední vzdálenosti. Meslier byl však pozorný, a tak jeho pokus vyrazil na roh. Po něm Luiz zase zakončoval, ale tentokrát vedle.
30'
Již je za námi půl hodina hry, ve které jsme neviděli ani jednu branku. Podstatně více ze hry měli hosté, ale ani jednu ze šancí nedokázali využít.
28'
Domácí gólman má dnes práce až nad hlavu, to možná ani sám nečekal. Leeds však ukazují, proč vládnou druhé lize. I dnes jsou lepším týmem.
27'
Nelson se hnal s balónem dopředu a dostal se až od šestnáctky. Tam se mu ale nepovedla klička, kterou hosté odhadli a získali balón do své moci.
26'
Sokratis to nyní neměl vůbec jednoduché, když byl napadán hned dvojicí soupeřů. Nakonec se mu ale podařilo udržet balón, navíc vybojoval aut.
25'
Lacazette byl nejspíše tím, který se na chvilku ocitl na trávníku, když schytal úder do žeber. Nakonec ale nepotřebuje ani ošetření a bude pokračovat v zápase.
24'
United se hnali do další akce, která znovu jen těsně nekončí brankou! Alioski pálil na zadní tyč, avšak jeho rána proletěla těsně vedle.
23'
Kanonýři se snažili prohnat do rychlé akce na jeden dotek, ale vše zhatil praporek sudího. Domácím je odpískán ofsajd, a tak jsou u míče zase hosté.
22'
Leeds měli možnost vhazování na útočné polovině, ale neporadili si s ním zrovna dobře. Míče se totiž zmocnil Arsenal, který má k dispozici taktéž aut.
21'
Phillips se nakonec postavil k centru a mířil ho dobře! Škoda pro hosty, že jej nikdo nedokázala hlavičkou tečovat, a tak Martínez poslal míč na rohový kop.
20'
Gunners se ještě dnes nedostali do zápasu. Bamfordova střela byla sražena, avšak hosté vybojovali ještě zajímavou standardní situaci.
19'
Kanonýři předvedli chybu na obranné polovině, čehož hosté nevyužili. Alioski hledal spoluhráče v šestnáctce, ale domácí obrana si poradila.
18'
Meslier se po delší době setkal s míčem, když na něj mířila zpětná přihrávka. Hostující gólman poslal přihrávku dále, ale domácí aktivně napadají.
17'
No, Martínez se v brance zatím rozhodně nenudí. Arsenal bude muset podstatně přidat, jestli si chce vybojovat postup do dalšího kola FA Cupu.
16'
To byla další gólová šance na straně United, který je podstatně blíže vstřelení branky! Bamford napřáhl na nějakých deseti metrech, ale trefil jen břevno! Velká škoda pro hosty.
15'
Střely na branku: 1 – 1.
14'
United se znovu dostali na útočnou polovinu a byla z toho dobrá střela! Martínez musel vytáhnout zákrok proti Harrisonovi, jenž mířil dobře! Avšak gólman domácích ráně odolal.
13'
Londýnský celek se po delší době dostal do útoku, ale dlouho zde nepobyl. Byla z toho totiž hodně nepřesná rána, proti které brankář nemusel zasahovat.
11'
A z opakovaného záběru jsme viděli proč mu to trvalo! Jeden z hostí byl totiž ošetřovaný za postranní čarou a je odnášen dokonce na nosítkách!
10'
Martínez měl možnost odkopu od své branky, avšak nakonec mu to chvilku trvalo. Nakonec poslal míč na polovinu hřiště, kde ho vybojovali hosté.
9'
Je za námi úvodních devět minutu tohoto zápasu. ve kterém jsme ještě neviděli nějakou větší šanci. Lepším týmem jsou však hostující hráči.
8'
Nelson dostal přihrávku do strany a dostal se s balónem až do šestnáctky. Nakonec přišla rána od Pépeho, ovšem Meslier má za sebou úspěšný zákrok.
7'
To byla asi první větší šance, která přišla na hostující straně! Hráč United dostal přihrávku do strany, ale do jeho střely nakonec vpadl domácí obránce.
6'
Domácí obrana to nyní zvládla bez problémů a okamžitě se vydala do protiútoku. Ten měl na starosti Pépe, avšak ten si míč předkopl moc před sebe.
5'
Arsenal má zatím značné problémy v přechodové fázi. Leeds naopak aktivně napadají a rozhodně dnes nebudou hrát nějakého zanďoura.
4'
A hosté jsou v úvodu zápasu rozhodně lepším týmem! Krásný centr byl vyprodukován ze standardky a Bamford si naskočil nejvýše, těsně bránu minul.
3'
Hostující záložník posílal dobrý centr na hranici šestnáctky, ale domácí si s ním poradili. O pár vteřin později se však provinili faulem na třiceti metrech.
2'
United začali hodně aktivně a hned se hnali na útočnou polovinu. Hosté jinak dnes nastupují v modrých dresech, zatímco domácí v bíločervených.
1'
A dnešní utkání právě odstartovalo! Souboj mezi Arsenalem a Leeds je dnešním jediným, který se dnes hraje v rámci FA Cupu, tak uvidíme, jak skončí.
1'

Arsenal FC: Martinez – Sokratis, Luiz, Holdin – Nelson, Guendouzi, Xhaka, Kolašinac – Pépe, Özil, Lacazette.
Náhradníci: Leno, Mavropanos, John-Jules, Willock, Saka, Ceballos, Martinelli.

Leeds United: Meslier – Ayling, Berardi, White, Douglas – Alioski, Gotts, Phillips, Klich, Harrison – Bamford.
Náhradníci: Casilla, Casey, Costa, Cooper, Dallas, Davis, Stevens.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Leeds United

United prožívá naprosto opačnou sezónu než jeho dnešní soupeř. V druhé nejvyšší anglické soutěži totiž sbírá průměrně dva body na utkání, a tak jich má na svém kontě po dvaceti šesti zápasech dvaapadesát, díky tomuto zisku a lepšímu skóre se hřeje na výsluní! Leeds vstřelili už čtyřicet tři branek, zatímco jich dostali jednadvacet. V posledních pěti zápasech se jim ale tolik nedařilo, jelikož dokázali zvítězit jen jednou, a to nad Birmighamem. Následně třikrát remizovali, a to s Prestonem, West Bromem a Cardiffem. K tomu jednou padli, když nestačili na Fulham.
Arsenal FC

Arsenal rozhodně neprožívá zrovna ideální ročník, který nakonec vedl až k odvolání trenéra. V současné době je až na desátém místě v rámci Premier League, jelikož v jednadvaceti zápasech získal jen dvacet sedm bodů. Velkým problémem pro Gunners je střílení branek, jelikož jich dali jen dvacet osm, k tomu jich inkasovali třicet a pohroma je na světě. Co se týče FA Cupu, tak v tom se v letošním ročníku představí Kanonýři poprvé. Soupeřem jim budou Leeds United, tedy tým z druhé nejvyšší anglické soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:56.