Fortuna liga Slovensko - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ružomberok : ŠKF Sereď - 28. dubna 2019   15:00

Ružomberok
Ružomberok
20' Kostadinov
1:0
(1:0)
ŠKF Sereď
ŠKF Sereď
Ružomberok
Macík – Čurma, Maslo, Kružliak (C), Jonec – Qose, Takáč – Kostadinov (89. Kmeť), Mustedanagić (76. Jedinák), Gál-Andrezly – Gerec (90+2. Kochan).
Čtvrtečka – Kmeť, Kochan, Madleňák, Kružliak, Jedinák, Brenkus.
Dohál – Weiss, Jánošík
Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok
ŠKF Sereď
Penksa – Sus, Michalík (C), Menich, Hučko – Adekuoroye, Bilas – Morong, Pankarićan (46. Špehar), Iván (77. St. Hillaire) – Lačný (82. Kuzma).
Nwolokor – Dybala, Kuzma, St. Hillaire, Lukáčik, Špehar.

Ode mne je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám hezký zbytek dnešního dne!
Dnešní utkání končí vítězstvím domácího týmu, kterému výhru zajistil ve 20. minutě brankou Kostadinov. V druhém poločase se toho mnoho neudálo, a proto domácí dokázali vedení udržet.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 4:7. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:15.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Štefan Gerec, přichází Matej Kochan.
90+1'
Nakonec se dostává k střele z hranice šestnáctky Kmeť. Trefuje ale před ním stojícího obránce.
90+1'
Domácí zvolili při přímém kopu pomalou rozehrávku a snaží se ušetřit co nejvíce času.
90+1'
Nastavovat se v druhém poločase budou dvě minuty.
90'
Po faulu Michalíka bude následovat přímý kop Ružomberka.
90'
Žlutou kartu dostává Ľubomír Michalík (SKF iClinic Sereď).
89'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Tihomir Kostadinov, přichází Matúš Kmeť.
88'
Nyní si vepředu nedovoleně počínali naopak domácí, kteří už odpočítávají poslední vteřiny utkání.
87'
Utkání se blíží do úplného konce, oba dva celky v druhém poločase nepředvádí mnoho fotbalové krásy. Domácí prozatím drží svoje vedení z prvního poločase.
86'
Hosté si vpředu počínají nedovoleně a přicházejí o míč.
85'
Jedinák se na dvakrát snažil poslat míč do šestnáctky hostí, což se mu nakonec nedaří.
84'
Hostující tým se dostal k autovému vhazování nedaleko velkého vápna domácích, ale následný centr Sereďi nevyšel.
82'
Střídání v týmu SKF iClinic Sereď: ze hřiště odchází Miloš Lačný, přichází Marek Kuzma.
82'
Žlutou kartu dostává Adam Morong (SKF iClinic Sereď).
81'
Centr Kostadinova od rohového praporku hosté odvrátili.
81'
Ružomberok získal přímý kop.
80'
Jedinák našel v šestnáctce Gereca, ale ten byl v době přihrávky mimo hru, a tak končí domácí akce.
77'
Střídání v týmu SKF iClinic Sereď: ze hřiště odchází Alex Iván, přichází Kathon St. Hillaire K.
76'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Zinedina Mustedanagić, přichází Viktor Jedinák.
76'
První centr domácích odvrátili a následovaly dva další centry, které poslal mimo svou šestnáctku Maslo. Po chvíli Adekuoroye míří nepřesně.
75'
Centr Seredě z levé strany odvrací Maslo na rohový kop.
73'
Žlutou kartu dostává Miloš Lačný (SKF iClinic Sereď).
72'
Hosté následně poslali ze středu hřiště dlouhý centr až do velkého vápna, kde si však počínali nedovoleně.
71'
Žlutou kartu dostává Kristi Qose (MFK Ružomberok).
71'
Mustedanagićův centr z rohu prodloužil hráč stojící na bližší tyči. Míč následně chytá Penksa.
70'
Ružomberok získal rohový kop.
69'
Mustedanagić po přihrávce od Gala Andrezlyho vypálil zpoza šestnáctky, ale trefuje jen před ním stojícího obránce.
67'
V posledních minutách sledujeme hodně nepohledný fotbal na obou stranách. Ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit šanci.
65'
Po rohovém kopu se dostal před bránou k míči Adekuoroye a ve velké šancí těsně minul bránu.
65'
Sereď získala rohový kop.
64'
Mustedanagić poslal centr na bližší brankovou tyč, odkud hosté odvrátili míč opět na domácí kopačky. Následoval další centr do šestnáctky a Maslova hlavička vedle brány.
63'
Po střetu dvou hráčů zůstal na hrací ploše ležet Menich, který se ovšem zdá být v pořádku.
62'
61'
Žlutou kartu dostává Bankolé Adekuoroye (SKF iClinic Sereď).
61'
Hosté mohli potrestat chybnou rozehrávku soupeře, ale domácí svou chybu napravují.
59'
Faul hostů, následuje přímý kop z velké dálky, který ovšem našel pouze brankáře hostí.
58'
Dnešní setkání sleduje 1020 diváků.
57'
Takáč to vyzkoušel zpoza velkého vápna, jenže míří nad bránu hostů.
57'
Přímo po rohu domácí neohrozili bránu. Po chvíli se dostával do šance Gerec, ale místo střely volil přihrávku dozadu, která neslaví úspěch.
55'
Ružomberok získal po akci alespoň rohový kop.
54'
Nyní drží míč hosté, kteří se snaží dostat s míčem vpřed, což se jim prozatím moc nedaří.
53'
Vpředu to teď zkusil Hučko, ale jeho střele chybí více přesnosti.
52'
Přímo z rohu sice hosté neohrozili bránu, ale zůstali na míči a ještě se dostali ke střele, která však letí nepřesně.
51'
Bilas se po chvíli ocitl v další šanci, domácí obránce v poslední chvíli odvrací míč na roh.
50'
Po chvíli posílá Mornog z pravé strany míč na zadní tyč, odkud ji hlavou odvrátil Čurma.
50'
Hosté se od úvodu druhého dějství zakousli do svého soupeře. Qose nyní odvracel z vlastní šestnáctky Ivánův centr z levého křídla.
49'
Bilas to vyzkoušel zpoza velkého vápna a pěknou střelou těsně míjí břevno ružomberské brány.
48'
Lačný hledal centrem z levé strany Susa, ale jeho dlouhému míči chybí trošku více přesnosti.
46'
Střídání v týmu ŠKF iClinic Sereď: ze hřiště odchází Filip Pankarićan, přichází Dino Špehar.
46'
V prvním poločase byl aktivnější domácí Ružomberok, který poslal do vedení Tihomir Kostadinov. Na tomto výsledku se od dvacáté minuty zatím nic nezměnilo a tak po prvním poločase vyhrává Ružomberok nad Sereďí 1:0.
45+2'
45+1'
Po rohovém kopu domácí hráči neohrozili bránu. Nakonec si ještě po chvíli počínali nedovoleně a dopředu šli hosté. Do zakončení se dostal Michalík, ale mířil nepřesně.
45+1'
Rozhodčí v prvním poločase nastavuje 1 minutu!
45'
Po rohu vybojovali domácí hráči další rohový kop.
45'
Čurma posílal další centr z pravé strany před bránu a Menich blokuje míč na rohový kop.
44'
Domácí hráči jsou nadále aktivní a snaží se zvýšit svůj náskok, ale hosté je nepouštějí do výraznější šance a vcelku dobře jejich akce zastavují.
42'
Kostadinov vymyslel skvělou akci z pravé strany, ale nedokázal odcentrovat, a tak se k míči dostává Sereď.
41'
Hosté hledali dlouhým míčem Ivána, ale tento pas byl na něj příliš dlouhý a následuje Macíkův odkop od brány.
41'
Mustedanagić vešel s míčem do šestnáctky a vypálil, ale trefuje pouze bránícího hráče hostů.
40'
Mustedanagić poslal z pravé strany míč před bránu, odkud ji odvrací Menich.
38'
Qose tvrdě vypálil do Michalíka, ten zůstal na chvíli ležet na trávníku. Domácí akce ještě chvíli pokračovala dál, jenže Qose nenašel přihrávkou spoluhráče. Obránce ze Seredě se naštěstí při blokování střely nezranil a už pokračuje ve hře.
38'
Po akci domácích se k výkopu od vlastní branky dostal brankář Sereďe. Domácí ale po výkopu ihned získávají míč zpět do svého vlastnictví.
37'
Po rohu se míč dostal na hranici šestnáctky. Odtud pálí Jonec, ale trefuje bránícího hráče. Krátce na to končí Mustedanagićův centr z levé strany nad bránou.
36'
Čurmův centr hosté odvracejí na roh.
34'
Nyní šli hosté dopředu. Jejich aktivita končí střelou Bilasa zpoza velkého vápna, který trefuje domácího hráče v šestnáctce.
33'
Hráči MFK mají častěji míč na svých kopačkách. Hosté pozorně brání a zatím se navzdory nepříznivému stavu netlačí do bezhlavého útočení.
32'
Po delší době se k balónu dostali hosté ze Sereďe, kteří ho ihned nakopli dopředu a zároveň o něho přišli.
31'
Míč drží Ružomberok a dostává ho až ke svému brankáři na vlastní polovinu.
30'
Hosté odvracejí další domácí útok.
29'
Mustedanagićův centr z rohu hosté odvracejí od své brány. Liptáci se nyní musí spokojit s vhazováním.
28'
Po rohovém kopu Gerec posílal míč před bránu, ale Lačný jeho pokus blokuje na další roh pro domácí.
27'
Gerec se řítil do šance, nakonec vybojoval roh pro své mužstvo.
26'
Hostující celek nadále běhá bez míče a nedokáže si ho vybojovat. Domácí tým drží balón a hosty prozatím nepouští.
25'
Po Mustedanagićovym rohu zakončuje Gerec vysoko nad břevno.
25'
Hosté odklidili center Curmy ze své šestnáctky jen za cenu rohového kopu.
23'
Hra se odehrává na polovině domácích, kteří stále diktují tempo hry, nyní dokonce vybojovali rohový kop.
22'
Mustedanagić posílal před bránu střílenou přihrávku a Penksa ji bez problémů chytá.
21'
Ružomberok nadále kombinuje a tlačí se s míčem dopředu, hosté v posledních minutách nestíhají tempo domácích.
20'
Ružomberok právě vstřelil branku!
Tihomir KOSTADINOV táhl domácí útok, který nakonec zakončil nekompromisní střelou a poslal Růže do vedení! Na krásnou střelu neměl šanci hostující brankář dosáhnout.
20'
Liptáci obléhali šestnáctku svého soupeře, ale nepodařilo se jim protlačit přes dobře organizovanou obranu Seredě.
18'
Ružomberok po delší kombinaci v další šanci, ani tato střela ovšem neměla dostatečnou razanci na gól.
17'
Domácí trochu v posledních minutách vyrovnali tempo, i když šance po pravé straně se také nechytla.
16'
Po Mustedanagićovým rohu se hosté ubránili.
15'
Qose vypálil zpoza velkého vápna a jeho hezké zakončení vyráží brankář na rohový kop.
15'
Mustedanagićuv centr z přímého kopu končí v Penksovym náručí.
14'
Po faulu na Gala Andrezlyho získal Ružomberok přímý kop.
13'
Domácí po delší době drží balón a snaží se nyní dostat do vápna hostů.
12'
Hosté se snažili najít v šestnáctce Ivána, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá.
9'
Nadále aktivnější hosté se snaží útočit ze všech stran, ale zatím se to příliš nedaří.
8'
Dlouhý centr domácích hráčů končí až u brankáře Penksy, ten okamžitě rozehrává.
6'
Zápas se hraje za deštivého počasí. Hra momentálně probíhá ve středu hřiště.
5'
Hosté nadále aktivnějším celkem, Sereď drží balón na útočné polovině.
3'
V úvodu byli aktivnější hosté, ale domácí se ubránili. Hosté se následně prezentovali střelou zpoza velkého vápna. Ta však letí vysoko nad břevno.
2'
Hosté začali aktivněji s míčem, první akci zkoušeli po pravé straně.
1'
Před utkáním si na stadionu uctíme minutou ticha dvou nedávno zesnulých fotbalistů – Pavla Hubu, který v minulosti hrával za Ružomberok a skalického mládežnického hráče Denisa Urbánka. Čest jejich památce!
Oba dva celky nastupují na hrací plochu! Hosté budou dnes hrát v bílých dresech a domácí v oranžovo-černých.

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Kružliak (C), Jonec – Qose, Takáč – Kostadinov, Mustedanagić, Gál-Andrezly – Gerec.
Náhradníci: Čtvrtečka – Kmeť, Kochan, Madleňák, Kružliak, Jedinák, Brenkus.

ŠKF iClinic Sereď: Penksa – Sus, Michalík (C), Menich, Hučko – Adekuoroye, Bilas – Morong, Pankarićan, Iván – Lačný.
Náhradníci: Nwolokor – Dybala, Kuzma, St. Hillaire, Lukáčik, Špehar.

Rozhodčí: Dohál – Weiss, Jánošík.
ŠKF iClinic Sereď
Hosté ze Seredě jako nováček soutěže, který se navíc od začátku sezóny nemůže spolehnout na pravé domácí prostředí, podali v základní části sympatický výkon a ze šesté pozice postoupili do nadstavbové skupiny o titul. V náročných nadstavbových bojích táhli nepříznivou sérii, kdy prohráli první čtyři souboje. S touto bilancí minulý víkend cestovali do Žiliny. Už ve 2. minutě je však poslal do vedení Alex Iván a dvacet minut před koncem řádné hrací doby Miloš Lačný zvýšil náskok Seredě na rozdíl dvou branek. V zápětí sice Miroslav Káčer kontaktním gólem zdramatizoval závěr duelu, ale Sereď obětavým výkonem dotáhla zápas do vítězného konce a po výhře 2:1 si připsala na své konto první tři body v nadstavbové části.

Sereď dosud získala 34 bodů, Má pasivní skóre 30:42 a nachází se na šesté příčce, přičemž na páté Michalovce ztrácí jeden bod a od aktuálního soupeře, čtvrtého Ružomberka, ji dělí deset bodů.
MFK Ružomberok
Domácí Ružomberok nenašel přemožitele jedenáct ligových duelů v řadě. V minulém kole se mu však postavil do cesty Slovan Bratislava, který neprohrál celou sezónu a už si definitivně zajistil mistrovský titul. Růže na Tehelném poli poprvé inkasovali v 20. minutě, kdy se prosadil Andraž Šporar. Krátce po změně stran Liptáci ukázaly, že to svému soupeři neulehčí a po rohovém kopu vyrovnal Dominik Kružliak. V 62. minutě však z pokutového kopu vstřelil svůj druhý přesný zásah v utkání Andraž Šporar a po dvanácti minutách se při rychlém domácím protiútoku nemýlil Dejan Dražica, který zvýšil náskok týmu z hlavního města na rozdíl dvou branek. V samém závěru ještě vykřesal jiskřičku naděje pro hosty Viktor Jedinák, ale Slovan si pohlídal vítězství a Růže prohrála 2:3 .

Ružomberok dosud získal 44 bodů , má aktivní skóre 40:25 a patří mu průběžná čtvrtá příčka. Na 3. Žilinu ztrácí čtyři body a od pátých Michalovic ho dělí devět bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.