Fortuna liga Slovensko - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trenčín : Nitra - 4. května 2019   17:00

Trenčín
Trenčín
9' Čataković (Roguljić)
1:4
(1:1)
Nitra
Nitra
34' Fabiš  (Fábry) • 63' Bilovský  (Fábry) • 66' Chobot   • 79' Charizopulos  (Chobot)
Trenčín
Šemrinec – Slávik, Laczkó (66. Corryn), Skovajsa, Yem – Lamine (60. Ubbink) – van Arnhem (C), Zubairu – Bukari, Čataković, Roguljić.
Chudý – Šulek, Ubbink, Sleegers, Kleščík, Corryn, Kvocera.
Očenáš – Štrbo, Tomčík
Mestský štadión Trenčín
339 diváků
Nitra
Pindroch – Kuník (58. Charizopulos), Farkaš (C), Niba, Šurnovský – Bilovský, Machovec (53. Kóňa) – Fabiš, Vestenický, Chobot (86. Štefanec) – Fábry.
Šípoš – Kóňa, Štefanec, Zgrablić, Chovanec, Macho, Charizopulos.

Zatiaľ čo prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal, ktorý skončil 1:1, bolo druhé dejstvo odlišné. Trenčan Roguljič nepremenil dve tutovky, ktoré Nitra potrestala strelenými gólmi a definitívne rozhodla o svojom zaslúženom víťazstve. Nitrania zaznamenali prvú výhru v nadstavbovej časti, pre Trenčanov znamená dnešná prehra prepad na piatu priečku skupiny o záchranu.
90+2'
Koniec zápasu.
90+2'
Čatakovičova prihrávka hľadala Bukariho, no vystihol ju Šurnovský a vracia loptu na hosťujúce kopačky.
90'
Zápas sa už len dohráva. Nadstavujú sa dve minúty.
89'
Trenčania sú na súperovej polovici, ale dostali sa s loptou za čiaru.
87'
Pindroch vybehol po lopte, kde sa nešťastne zrazil s vlastným spoluhráčom, ktorého sotil Bukari. Nalseduje ošetrenie hosťujúceho gólmana.
86'
Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Marian Chobot, prichádza Šimon Štefanec.
85'
Corryn sa dostal úplne blízko brány, namieril z uhla, kde bol pripravený Pindroch.
85'
Nitrania sa ubránili, situáciu zvládli. Čo sa nedá povedať o Trenčíne, ktorý zaknihuje ďalšiu prehru.
84'
Center Skovajsu odvrátil Niba len na kopačky Bukariho, ktorý vypálil po zemi a po zákroku Pindrocha uvidíme roh.
83'
Yem vytlačil Charizopulosa, pri lopte ale zostane Nitra, ktorá bude vhadzovať.
81'
Charizopulos išiel do zakončenia, vonkajším priehlavkom napálil loptu do bočnej siete.
79'
Nitra dala gól!
Na ľavú stranu si nabehol Chobot, ktorý nebol dostatočne bránený, zvnútra pokutového územia poslal prudký pas pred bránu, kde loptu z prvej upratal do siete MÁRIUS CHARIZOPULOS.
78'
Chobot napádal Corryna pri rozohrávke, na pomoc mu prišiel aj Bilovský, ktorý si počínal nedovolene.
77'
Črtala sa nádejná útočná akcia pre hostí, ale čiarový rozhodca zdvihol zástavku – ofsajd.
75'
Trenčanom sa nedarí dostávať do zakončenia, čas hrá pre Nitru.
73'
Charizopulos neodcentroval cez Yema, nebude z toho napokon ani roh, ako sa najprv zdalo.
72'
Výborná prihrávka Skovajsu na Čatakoviča, ktorý ešte chcel šikovne vysunúť spoluhráča, no toto nitrianska obrana na svoje šťastie prečítala.
71'
Žltú kartu dostáva Lukáš Fabiš (FC Nitra).
70'
Nitra už nemusí, a tak sa bráni len bezhlavým odkopom lopty dopredu. Na ťahu je Trenčín.
68'
Situácia pre Trenčín je tak ešte horšia, Trenčania momentálne predvádzajú odovzdaný výkon. Mrzieť ich môžu najmä dve nepremenené tutovky Roguljiča v druhom polčase.
66'
Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Adam Laczkó, prichádza Milan Corryn.
66'
Laczkó hlavou odvrátil loptu priamo na kopačku MARIÁNA CHOBOTA, ktorý z voleja napálil ľavú žrď, odkiaľ sa lopta skotúľala za bránkovú čiaru. 3:1 pre Nitru!
65'
S Trenčínom to vyzerá zle nedobre, nie len v tomto zápase ale aj celkovo v nadstavbovej časti. Do konca zápasu je ale ešte dostatok času. Zmôže sa Trenčín na vyrovnanie, prípadne obrat v stretnutí?
63'
Charizopulos prestrčil loptu Vestenickému, ten Fábrymu, ktorý spätnou prihrávkou našiel voľného FREDERIKA BILOVSKÉHO, ktorý aj s prispením teču Adama Laczká prekonal Šemrinca!
62'
Nitrania momentálne preukazujú väčšiu chuť po víťazstve a s pribúdajúcim časom sú čoraz aktívnejší smerom dopredu.
61'
Charizopulos sa už aj dostal k prvej strele. Strieľal spoza hráča, no nie prudko, Šemrinec išiel na zem a so zákrokom nemal problém.
60'
Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Mohammed Lamine, prichádza Ubbink.
59'
Trenčín sa zatiaľ nikam neponáhľa, už aj diváci ho poháňajú dopredu. Trenčanom chýba zrýchlenie hry v správny moment.
58'
Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Matúš Kuník, prichádza Márius Charizopulos.
58'
Žltú kartu dostáva Hamza Čataković (AS Trenčín).
57'
Čatakovičov center z pravej strany skončil až na Roguljičovej kopačke, samotný hráč ostal trochu prekvapený, loptu z prvej poslal len do náručia Pindrocha!
56'
Štandardka aj pre Trenčín, Van Arnhem poslal loptu do ohňa, Nitra sa dokázala ubrániť.
55'
Yem poriadne zariskoval, ale vyšlo mu to. Ako posledný hráč kľučkoval, nezobral mu loptu ani Vestenický, ani Fábry.
54'
Straty lopty na oboch stranách, ale faul Van Arnhema prisudzuje loptu na kopačky futbalistov Nitry.
53'
Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Jaroslav Machovec, prichádza Tomáš Kóňa.
51'
Nitra kopala priamy kop z nebezpečnej pozície, Šurnovský pristavil loptu Vestenickému, ktorý však trafil len múr.
49'
Čatakovičov krásny center do stredu 16-tky na Roguljiča, ktorý osamotený na hranici päťky hlavičkoval mimo pravej žrde!
47'
Trenčín to skúša po pravej strane, Slávikova spätná prihrávka na Bukariho, ktorý neprestrelil hráča pred sebou.
46'
Bilovský sa dostal k odrazenej lopte a ihneď z diaľky vystrelil, padajúca lopta trochu vystrašila Šemrinca, ale ten napokon nemusel zasahovať.
46'
Začal sa druhý polčas.
Trenčín – Nitra 1:1 po prvom polčase. Skóre otvoril v 9. minúte Čatakovič, vyrovnával v 34. minúte Fabiš.

Druhý polčas sa začne približne o 18:01.
45+1'
Prvý polčas sa skončil.
45'
Skovajsa v 16-tke evidentne zahral rukou, no pokutový kop sa nepíska. Nitrania môžu byť právom nahnevaní.
45'
V závere polčasu tempo hry upadlo. Oba tímy sa už asi vidia v kabíne a budú sa sústrediť na druhý polčas, kde sa pokúsia strhnúť víťazstvo na svoju stranu.
42'
Trenčania držia loptu, ale Nitra je dobre pozične rozostavená, čo robí Trenčanom problémy. V 16-tke Niba odzbrojil Bukariho a kopať sa bude od brány hostí.
39'
Šurnovský centroval z priameho kopu, po hlavičke Farkaša a následnom teči nasleduje roh. Šurnovský a jeho delovka, ale po zblokovanej strele Šemrinec nemusel zasahovať.
38'
Bukari už bol v pokutovom území, ale nevyšachoval Šurnovského. Nasledovať bude roh. Čatakovič poslal loptu priamo do rukavíc Pindrocha.
35'
Machovec sa oprel do lopty spoza 16-tky, lopta smerovala pod brvno, Šemrinec ju vyškriabal na roh.
34'
Rozhodujúci bol prienik Chobota, na ktorého trenčianska obrana pozabudla, prihral Fábrymu, ktorý krížnou prihrávkou cez pokutové územie našiel ešte lepšie postaveného LUKÁŠA FABIŠA a ten trafil k protiľahlej žrdi, Šemrinec bol bez šance.
32'
Niba poslal vysokú loptu dopredu, ale jeho spoluhráči ju nezískali, musia sa opäť brániť.
31'
Kombinácia Trenčanov na pravej strane bola zablokovaná Nibom. Nitra ale nevie dlhšie podržať loptu a má problém zaútočiť.
30'
Šurnovský vytlačil Bukariho a môže vhadzovať. Nitra sa ďaleko nedostala, nakoľko Machovec fauloval v strede poľa.
28'
Šemrinec musel ísť ďaleko z brány, aby loptu odkopol pred Vestenickým. Na druhej strane nezakončil Čatakovič.
27'
Rýchlu akciu Trenčanov zastavil v poslednej chvíli Machovec.
24'
Bukari proti Nibovi, lišiacky si poradil, prihral Čatakovičovi, ten ešte do lepšej pozície Van Arnhemovi, ktorý zostrelil Kuníka v 16-tke.
23'
Roguljič dokázal odcentrovať z ľavej strany, loptu odvrátil kapitán hostí Pavol Farkaš.
22'
Šurnovský si predkopol loptu príliš ďaleko, takže Lamine mal zľahčenú prácu v defenzíve.
21'
Čatakovič vysúval Roguljiča, tomu chýbali centimetre, aby si loptu spracoval za obranou a išiel do veľkej šance.
20'
Vestenický si zvolil za adresáta prihrávky Machovca, ale tomu finálna fáza vôbec nevyšla, je z toho len odovzdaná lopta súperovi.
19'
Po prihrávke Slávika zakončil Čatakovič z otočky ľavačkou, ale netrafil priestor brány.
17'
Bilovský si spracoval loptu, prehodil si ju na druhú nohu a vystrelil. O malú chvíľu zakončoval tento hráč znova po spätnej prihrávke Chobota a Šemrinec musel boxovať!
16'
Nitra zaútočila po ľavej strane, Šurnovského center bol zrazený za postrannú čiaru.
13'
Zdalo sa, že Chobot ešte loptu zachráni a odcentruje, no tá napokon končí za bránkovou čiarou, nasledovať bude odkop od Šemrincovej brány.
12'
Nitra sa snaží o dopoveď, ale jej hráči sa nedostali cez Zubairua, ktorý výborne zakročil na vlastnej polovici.
11'
Žltú kartu dostáva Tomáš Vestenický (FC Nitra).
9'
Trenčín dal gól!
Trenčania vedú od 9. minúty gólom HAMZU ČATAKOVIČA, ktorý si elegantne spracoval prihrávku za obranu od Roguljiča a nekompromisne poslal loptu pomedzi Pindrochove nohy!
8'
Slávik si neporozumel so spoluhráčmi, na jeho kolmicu nik nezareagoval a tak Pindroch odkopáva od vlastnej brány.
6'
Prvá strela na bránu prichádza od hosťujúceho hráča Bilovského, ktorý koníčkom napálil loptu, ale Šemrinec nemal so zákrokom problém.
5'
Vestenický si vypýtal faul na poliacej čiare a aspoň takýmto spôsobom získava loptu pre svoj tím.
4'
Aktívnejšie začali domáci, ktorí sa snažia kombinovať, k ohrozeniu brány sa zatiaľ nedostali.
3'
Prihrávka na Pindrocha, ktorý musel rýchlo odkopávať, loptu dáva len na trenčianske kopačky.
2'
Trenčania sa snažili preniesť hru na ľavú stranu cez os ihriska, lenže Nitrania boli dobre rozostavení.
1'
Začal sa zápas takpovediac trápiacich sa celkov, uvidíme, kto sa bude dnes po záverečnom hvizde viac tešiť z výsledku.
1'
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

AS Trenčín: Šemrinec – Slávik, Laczkó, Skovajsa, Yem – Lamine – van Arnhem (C), Zubairu – Bukari, Čataković, Roguljić.
Náhradníci: Chudý – Šulek, Ubbink, Sleegers, Kleščík, Corryn, Kvocera.

FC Nitra: Pindroch – Kuník, Farkaš (C), Niba, Šurnovský – Bilovský, Machovec – Fabiš, Vestenický, Chobot – Fábry.
Náhradníci: Šípoš – Kóňa, Štefanec, Zgrablić, Chovanec, Macho, Charizopulos..
Do konca nadstavbovej časti zostáva odohrať už len štyri kolá a ide skutočne do tuhého. V skupine o záchranu nemá žiaden tím nič isté, aj preto je dôležitý každý jeden získaný bod.

7. kolo nadstavby postavilo proti sebe AS Trenčín a FC Nitra. Rozdiel medzi tímami sú 4 body. Viac ich má Nitra, konkrétne 31, Trenčín nazbieral 27.

TRENČÍNU sa nedarí, v minulom kole hladko podľahol Senici na jej trávniku 0:4. Celkovo v nadstavbovej časti vybojoval v šiestich zápasoch len päť bodov.

NITRA získala v nadstavbe taký istý počet bodov, ako jej dnešný súper, teda päť. Jedenkrát prehrala a až päťkrát remizovala, vyhrať sa jej ešte nepodarilo. V minulom kole si body delila po domácej remíze s Podbrezovou.

Zápas má úvodný výkop naplánovaný na 17:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Očenáš, Štrbo, Tomčík. Prajem príjemné sledovanie.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.