Fortuna liga Slovensko - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dunajská Streda : Bratislava - 1. července 2020   20:00

Dunajská Streda
17' Kalmár
1:3
(1:1)
Bratislava
Bratislava
21' Medved   • 83' Moha   • 90+3' Moha
Jedlička – Rodolfo, Kružliak, Davis – Kalmár (C), Njie (72. Fábry), Schafer (87. Sharani), Bednár (39. Malý), A. Balić – Divković, Ramírez.
Száraz – Šimčák, Sharani, Fábry, Malý.
Gemzický – Bednár, Hrmo
6 120 diváků
Bratislava
Greif – Medveděv, Abena, Bajrić, Božikov (C) – Rabiu, de Kamps (75. Ratão), Moha – Ožbolt, Strelec (64. De Marco), Medved (67. Nono).
Šulla – Daniel, Ratão, Čavrić, De Marco, Nono, Holman.

Skončilo nám utkání mezi Dunajskou Stredou a Slovanem Bratislava. Utkání to bylo velice zajímavé. Viděli jsme čtyři branky a také několik dalších povedených akcí. Šťastnější byl nakonec Slovan, který dvě branky vsítil v závěru a připsal si vítězství 3:1. Staronový slovenský mistr tak potvrdil svou dominanci i na půdě třetího týmu tabulky.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 8:9. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 19:15.
90+4'
90+3'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Nono založil brejkovou situaci, která Slovan poslala do dvoubrankového vedení. Nono vysunul Ožbolta, který se před bránou neukvapil a raději přihrál Ratãovi, jenž ale nezakončil a míč se dostal k RHARSALLU MOHOVI. Moha si připsal svůj druhý gól v utkání a rozhodl o dnešní výhře Slovanu. 1:3.
90+2'
Slovan už chce svůj jednogólový náskok ubránit. Dunajská Streda se po rohovém kopu neprosadila.
90+1'
Fábryho techická rána se otřela o obránce. Bude se kopat od rohového praporku.
90'
Ratao načasoval přihrávku na Mohu, který se ale nedokázal na straně uvolnit. Slovan ale drží míč i v 90. minutě.
88'
Divkovič jen těsně nedosáhl na centr z pravé strany. Chybělo mu zhruba půl kroku k tomu, aby se dostal do šance. Nechybělo moc a mohlo být vyrovnáno.
87'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází András Schafer, přichází Zuberu Sharani.
86'
Fábryho centr byl velice nepřesný. Míč doputoval do autu.
83'
Schafer nadzdvihl Abenův centr. Jedlička už reagoval na tuto situaci, při které ještě před ním přeběhl Ožbolt. Právě Ožbolt míč nezasáhl, ale mrzet ho to nemuselo, neboť RHARSALLA MOHA zůstal v šestnáctce úplně volný a s přehledem zakončil do odkryté brány. 1:2.
81'
Slovan se opět dostal do tlaku. De Marcův centr ze strany ale byl odvrácen na rohový kop.
79'
Abenovu chybu chtěl trestat Balič. Pokus domácího hráče ale skončil těsně vedle pravé tyče.
79'
Moha v souboji s Malým neuspěl. Stoper domácích si poté přihrávkou pomohl se svým brankářem.
77'
Zhruba patnáct minut před koncem utkání došlo k občerstvení obou týmů.
75'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Joeri de Kamps, přichází Rafael Ratão.
74'
Nono poprvé v dnešním utkání zakončil. Jeho pokus byl jemně tečován, jenže zaplul přímo do náruče brankáře Jedličky.
73'
Nyní už drží míč na svých kopačkách Slovan. Dunajská Streda se zatáhla na svou polovinu.
72'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Sainey Njie, přichází Andrej Fábry.
71'
Greif si připsal poměrně jednoduchý zákrok proti střele z uctivé vzdálenosti.
71'
Tempo hry se pro tuto chvíli trochu uklidnilo. Dunajská Streda kombinuje na své polovině.
70'
Abena servíroval míč do pokutového území. Defenzivní povinnosti si ale velice dobře odvedl Njie.
69'
Žlutou kartu dostává Eric Ramírez (FK DAC Dunajská Streda).
68'
Tak nakonec ne. Střelec doposud jediné branky úřadujícího mistra byl vystřídán.
67'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Žan Medved, přichází Nono.
66'
Medved byl na malý okamžik ošetřován. Nyní odchází ze hřiště, ale zřejmě se na něj ještě vrátí.
66'
Dnešní zápas sleduje velmi pěkný počet diváků. Do Dunajské Stredy přišlo 6 120 diváků.
65'
Belasí dokázali odhlavičkovat přímý kop Kalmára. V současné době se hra přenáší ze strany na stranu.
64'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dávid Strelec, přichází Vernon De Marco.
63'
Domácí brankář bez větších potíží zasáhl proti centru z rohového kopu. Následně založil protiútok.
62'
Balič důsledně zasáhl proti Strelcovi. Slovan bude kopat rohový kop.
60'
Aktivní Moha se snažil hledat Medveda, ovšem přihrávka nakonec byla nepřesná. Poté vyrazili do brejku domácí, jenže jej nevyřešili dobře.
59'
Domácí si dali pozor na souhru mezi Mohou a Strelcem. Hostující hráče o míč odzbrojili.
57'
O chvíli později měli velkou šanci také domácí. Teď už ale Ožbolt pořádně protáhl Jedličku, který musel být v pohotovosti. Slovan si vytvořil dvě šance v krátkém sledu.
55'
Kalmár pálil z hranice šestnáctky do horního rohu brány. Greif tento pokus zneškodnil pravou rukou.
54'
Na druhé straně zase zaútočila Dunajská Streda. Schaferův centr byl zablokován Rabiuem. Následoval rohový kop, který směřoval na Kalmára. S ním si ale poradil Medved.
53'
Slovan se dostal do zajímavého tlaku. Moha vybídl Rabiua, který mohl pálit. Nakonec opravdu ránu vyprodukoval, jen trefil prvního bránícího hráče.
52'
Žlutou kartu dostává Ibrahim Rabiu (ŠK Slovan Bratislava).
49'
De Kamps si v souboji s Divkovičem pomohl faulem. Domácí budou rozehrávat standardní situaci.
48'
Kalmár si zpracoval míč v pokutovém území, následně jej zasekl, ale akce byla ukončena útočným faulem.
46'
Dunajská Streda neproměnila velkou šanci. Balič vysunul Schafera, který těsně před Greifem neuspěl. Gólman Slovanu vykopl ránu domácího hráče pravou nohou. Ani následná dorážka se neujala.
46'
Právě nám skončil první poločas zatím velmi zajímavého duelu. Úvod patřil domácím, kteří se v 17. minutě dostali do vedení zásluhou dokonalé hlavičky Kalmára. O čtyři minuty později ale bylo vyrovnáno, neboť Strelec fantasticky načasoval přihrávku na Medveda, jenž běžel sám na bránu a měl už celkem jednoduchou práci. Posledních 15 minut první půle už patřilo Slovanu, ale další branku jsme neviděli.
45+3'
45+3'
Žlutou kartu dostává Cesar Rodolfo (FK DAC Dunajská Streda).
45+2'
Medvedova přihrávka za obranu byla velice nepřesná. Jedlička lapil míč do své moci a následným dlouhým odkopem rozehrál.
45+1'
Nastavovat se budou 3 minuty.
45'
Po následném rohovém kopu domácích došlo k faulu. Dominik Greif tak bude moct vykopávat z vlastní poloviny.
44'
Divkovič si navedl míč do šestnáctky, odkud razantně vypálil. Greif zareagoval včas a míč za svá záda nepustil.
44'
Domácí však vybojovali míč na své kopačky a nyní to zkouší přízemní souhrou po levé straně hřiště.
43'
V posledních minutách je bratislavský celek jasně lepší. Aktivita DACu z úvodních minut je pryč.
42'
Na polovině hrací plochy došlo k faulu. Provinili se fotbalisté Dunajské Stredy.
41'
Po rohovém kopu Strelca se do vzduchu pověsil Abena. Jedlička ale tento centr stačil vyboxovat ještě před hlavičkujícím soupeřem.
39'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Martin Bednár, přichází Matúš Malý.
39'
Mohova krásná individuální akce mohla skončit gólem. Záložník Slovanu protancoval s balónem na noze obranou domácích a poté nebezpečně pálil. Jeho pokus ale skončil o pár desítek centimetrů nad bránou.
38'
Dunajská Streda si musí na malou chvíli poradit v deseti. Bednár zřejmě opravdu bude muset střídat a hosté jsou nyní na míči.
37'
Bednár musel být po jednom ze soubojů ošetřován. Zdá se však, že v dnešním utkání bude pokračovat.
36'
Centr Mohy byl ale až příliš dlouhý. Slovan z této možnosti nic nevytěžil.
35'
Po obranném zákroku Kružliaka získali hosté svůj třetí rohový kop v utkání.
34'
Slovan mohl rozjet další protiakci, která ale ztroskotala nepřesnou přihrávkou Ožbolta na půlící čáře.
33'
Slovan kopal rohový kop, ze kterého se však nic kloudného neudálo. Poté Belasí vybojovali aut.
32'
Hostující záložník Moha pálil z hranice šestnáctky k tyči. Jedličkův fantastický zákrok ale dokázal Dunajskou Stredu zachránit od druhého gólu Slovanu.
32'
Medveděv bude vhazovat druhý aut v krátké době z pravé strany.
30'
Hostující trenér Ján Kozák obdržel v přerušené hře za prostesty žlutou kartu.
29'
Balič našel Schafera, který pálil zhruba z dvaceti metrů. Jeho pokus zamířil pouze do připraveného Greifa. Domácí celek ale opět předvedl svou sílu.
28'
Davisův nákop sklepl Ramírez pod sebe, jenže fotbalisté Slovanu tuto akci přečetli a zasáhli včas.
26'
Ramírez vysunul Njieho, jenž ještě vybízel Divkoviče. Útočník Dunajské Tredy ovšem také byl v ofsajdu.
25'
Ožbolt si také nabíhal za obranu, jenže v tuto chvíli se jednalo o ofsajd. Hra musela být přerušena.
24'
Pokus o rychlý protiútok v podání hostů ve finální fázi nebyl přesný. Kružliak přihrávku Strelca přečetl.
23'
Zatím sledujeme velmi ofenzivní zápas ve skvělé atmosféře. Rabiu se po faulu protihráče ocitl na zemi. Sudí tento prohřešek dobře viděl.
21'
Po necelých čtyřech minutách je vyrovnáno. Strelec vyprodukoval krásnou přihrávku za obranu, kterou zužitkoval ŽAN MEDVED. Medved běžel úplně sám na Jedličku a překonal jej střelou mezi nohy. 1:1.
19'
O dvě minuty později kopal standardní situaci také Slovan. Po odraženém míči zkoušel zaútočit po levém křídle, ovšem centr do vápna nebyl přesný. Skončil u Jedličky.
17'
Dunajská Streda dala gól!
Svou další šanci už DAC využívá. Po rohovém kopu se pověsil do vzduchu ZSOLT KALMÁR, jehož hlavička z bezprostřední blízkosti byla nechytatelná. 1:0.
17'
Moha mohl z hranice vápna střílet, ovšem raději zvolil zpětnou přihrávku na Rabiua. Slovan nevystřelil ani jednou ze dvou zajímavých palebných pozic.
16'
Dunajská Streda je v úvodu utkání aktivní. Snaží se svého soupeře vysoko napadat a zatím je i celkem nebezpečná.
15'
Hra se zase trochu uklidnila. Slovan se dostal na polovinu hrací plochy a bude vhazovat aut.
13'
Obrovskou šanci Dunajské Stredy zazdil kapitán Kalmár. Bajrič ve středu pole předvedl velkou chybu. Naservíroval míč svému soupeři, který v meziprostoru uvolnil právě Kalmára. Kapitán domácích ale zamířil do středu brány, kde Greif stál.
12'
Dalekonosná rána jednoho z domácích hráčů zamířila do rukavic připraveného Dominika Greifa.
10'
Davisova standardní situace mířila k přední tyči. Ožbolt však ve vlastním vápně odvedl své povinnosti dobře a nebezpečí nedopustil.
7'
Domácí vybojovali svůj první rohový kop v tomto zápase. K zakončení se však Dunajská Streda nedostala.
4'
Abena potáhl míč po pravém křídle. Poté míč naservíroval Medvedovi, jehož rychlou střelu zneškodnil prvním skvělým zákrokem Jedlička.
4'
Greif musel na druhé straně lapit do své náruče dlouhý nákop domácích. Gólman bratislavských poté rozehrál do strany.
3'
Akci po pravé straně v podání hostů zabrzdil nepřesným centrem Ožbolt. Hosté tak úvodní střelecký pokus zatím nevyprodukovali.
2'
Úvodní minuta byla z obou stran opatrná. Momentálně drží míč na svých kopačkách hostující Slovan.
1'

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Kružliak, Davis – Kalmár (C), Njie, Schafer, Bednár, A. Balić – Divković, Ramírez.
Náhradníci: Száraz – Šimčák, Sharani, Fábry, Malý.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Abena, Bajrić, Božikov (C) – Rabiu, de Kamps, Moha – Ožbolt, Strelec, Medved.
Náhradníci: Šulla – Daniel, Ratão, Čavrić, De Marco, Nono, Holman.

Rozhodčí: Gemzický – Bednár, Hrmo.
Dunajská Streda bojuje o druhé místo. Na momentálně druhou Žilinu ztrácí 4 body, ovšem právě dnešní zápas má k dobru. Tento celek dosud získal 44 bodů ve 24 zápasech a z první trojky už jej žádný jiný tým nemůže dostat. Dunajská Streda si tak s jistotou zahraje jedno z předkol Evropské ligy. V nadstavbě se Dunajské Stredě daří skvěle, neboť vyhrála oba dva předchozí duely. Po koronavirové pauze zdolala 5:0 Michalovce a 2:0 Trnavu. Nejlepším střelcem týmu je sedmigólový Zsolt Kalmár.

Slovan si už v minulém kole zajistil svůj 26. ligový titul. Belasí totiž porazili druhou Žilinu 3:2 a získali tak nedostižný třináctibodový náskok. Svěřenci kouče Kozáka si ve 24 zápasech připsali 61 bodů za 19 výher, 4 remízy a pouze jednu porážku. V nadstavbě zdolali také Ružomberok výsledkem 1:0. Nejlepším střelcem bratislavského celku je Rafael Ratão se sedmi góly.
Přeji příjemný středeční večer při sledování textového přenosu ze slovenské Fortuna ligy. Dnes nás čeká duel 3. kola nadstavbové části skupiny o titul mezi celky FK DAC Dunajská Streda a ŠK Slovan Bratislava. Zápas začíná ve 20:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.