Fortuna liga Slovensko - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Michalovce : Dunajská Streda - 23. listopadu 2019   14:00

Michalovce
Michalovce
11' Sidibé  • 27' Kolesár  • 40' Sidibé  • 43' Koštrna(vl.)  • 45+1' Kolesár
5:0
(5:0)
Dunajská Streda
Michalovce
Kira – Rota, Carrillo, Soler, Vojtko – Grič – Danko (C) (71. Kountouriotis), Savvidis (75. Mavretić), Martínez García, Kolesár (87. Kolesár) – Sidibé.
Dráb – Hovhannisyan, Kolesár, Žofčák, Mavretić, Bekir, Kountouriotis.
Ocenas M
Mestský futbalový štadión (Michalovce)
Jedlička – Koštrna (C) (46. Ramírez), Kružliak, Beskorovajnyj, Davis – Oravec – Rodolfo (83. Fábry), M. Vida, Ronan, Divković (81. Šimčák) – K. Vida.
Száraz – Šimčák, Ramírez, Abdulrahman, Veselovský, Fábry, Čmelík.

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám hezký zbytek dnešního dne!
Střelecký koncert MFK v prvním poločase rozhodl o vítězi utkání! Domácím stačilo 45 minut, aby duel s druhým mužstvem tabulky vyhráli vysokým rozdílem. Tento výsledek je prozatím největším překvapením 16. kola Fortuna ligy. Do listiny střelců se dvakrát zapsali Peter Kolesár a Modibo Sidibe.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 4:6. Fauly: 12:15.
90+2'
90'
Ve druhém poločase se rovněž bude nastavovat jedna minuta!
89'
Opět domácího brankáře centrem zaměstnal Ronan. Dnes skálopevný gólman Zemplína používá ruce a znovu míč vytěsnil daleko od branky.
88'
Matúš Kira teď udělal hloupost, když se zbytečně dotkl míče, který by v případě přejití čáry znamenal odkop od brány. Takto jen nabídl soupeři zdarma rohový kop.
87'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Peter Kolesár, přichází Martin Kolesár.
86'
Martínez se nepochopil se spoluhráči ve středním pásmu. Jeho přihrávka šla do neznáma.
85'
Další obranný zákrok předvádí Davis, tentokrát míč míří za postranní čáru, aut pro Michalovce.
84'
Rota oběhl Beskorovanyho. Na hranici brankové čáry ho zatáhl za ruku. Obránce hostí spadl na trávník, ale okamžitě se pískalo.
83'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Cesar Rodolfo, přichází Andrej Fábry.
82'
Eric Davis oklamal domácí obranu před šestnáctkou. Naznačil střelu, míč si přesunul doprava a vystřelil, ale velmi nepřesně.
81'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Marko Divković, přichází Milan Šimčák.
80'
Čistý kontakt Mavretića s protihráčem v šestnáctce domácích. Míč opustil hřiště, následuje rohový kop.
78'
Velmi dobře zvládnutá standardní situace hostujícího Ronana. Domácí gólman Kira však míč ze vzduchu sbírá.
77'
Žlutou kartu dostává Lazarus Rota (MFK Zemplín Michalovce).
77'
Žlutou kartu dostává Issa Modibo Sidibé (MFK Zemplín Michalovce).
76'
Dnes to hostům zřejmě nepadne do brány! Kristopher Vida nechal vyniknout při své tvrdé střele brankáře Zemplína!
75'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Kyriakos Savvidis, přichází Til Mavretić.
74'
Kira a další dobrý zákrok. Centrovaný míč vyboxoval z šestnáctky.
74'
Dunajská Streda má k dispozici rohový kop, jeho exekutorem bude Ronan.
73'
Peter Kolesár je podobně jako Sidibe blízko hattricku. Ani on ho však ještě nezaznamenal. Míč byla velmi prudký a Jedlička zasáhl.
72'
Žlutou kartu dostává Jakub Grič (MFK Zemplín Michalovce).
71'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Stanislav Danko, přichází Christos Kountouriotis.
70'
Ještě uvidíme dvacet minut řádné hrací doby. Dunajská Streda stále nenašla recept na gól.
68'
Této úlohy se zhostil druhý jmenovaný. Svým pokusem našel jen Matouše Kiru, který míč ztlumil v náručí.
67'
Další přímý kop Dunajské Stredy. U míče je Ronan a Rodolfo. Uvidíme, který z nich ho bude zahrávat.
66'
Ramírez se v souboji tahal vzájemně za dres s Carrillem. Tento moment nebyl posouzen jako nedovolený.
65'
Divković zvolil individuální postup, který zastavil Savvidis ve spolupráci s Rotem. Michalovce otáčejí hru na soupeřovu polovinu.
64'
Přímý kop domácích. Carrillo nízkým centrem našel jen hlouček soupeřových hráčů.
63'
Peter Kolesár šel na to šikovně. Obhodil si Davise, ale jeho spoluhráč zasáhl proti domácímu reprezentantovi a vykopl míč mimo stadion..
62'
Oravec zezadu šel do souboje s Martíneze. Domácí hráč si tělem zakryl míč a rozehrál na Danka.
61'
Kouzelný zákrok Jedličky na brankové čáře! Překazil radost Sidibeho z hattricku!
61'
Následuje rohový kop pro domácí fotbalisty.
60'
Hodina souboje je pryč. Michalovce nadále vedou nad hosty z Dunajské Stredy neuvěřitelným výsledkem 5:0.
60'
Výborná hlavička Carrilho, kterou nedovolil Ramirezovi dostat se k míči.
59'
Ramírez sprintoval do šance, ktera se však jevila jako ofsajdová. Píšťalka arbitrů nezazněla, ale nakonec ho stihli zdvojit Rota s Carrillem.
58'
Rodolfo sledoval míč, se kterým nakládal Vojtko a z jeho kopačky ho dostal za postranní čáru.
56'
Míč šel po ose Rota – Peter Kolesár a posledním do skládačky měl být Sidibe, který se vysouvá zpoza obrany. Ocitl se v ofsajdu.
55'
Ronan prudkým centrem přenesl hru na pravou stranu. Rodolfo získal na okamžik míč. Je tu však standardka Dunajské Stredy.
55'
Martin Jedlička už má míč připravenou na pětce a vykopává ho do pole.
54'
Savvidis se chtěl prosadit jeden na jednoho přes Beskorovanyho. Ten svůj prostor spolehlivě pokryl.
53'
Zakončení Sidibeho, které vyrušilo brankáře Jedličku. Míč směřoval vedle levé tyče.
52'
Rota se vrací na hřiště, Grič mezitím přihrával na Solera, ten ale míč odkopl nechtěně pryč.
52'
Michalovce hrají v desíti, jelikož Rotu odvedli ošetřovatelé pryč z hřiště.
51'
Domácí krajní obránce Rota se svíjí v bolestech na trávníku. Rozhodčí přivolal na hrací plochu ošetřovatele.
50'
Beskorovany hasil šanci Petra Kolesára, který se už těsně dostával k míči.
49'
Rota šel do skluzu proti Divkovićovi, který stihl přesunout míč na Ronana. Záložník DAC z rohu centroval, ale Kira si stáhl míč do svých rukavic.
49'
Další propad obrany Dunajské Stredy. Modibo Sidibe ale hattrick prozatím nevstřelí, protože se nedostal k přímému ohrožení brankáře Jedličky.
48'
Standardní situace pro Zemplín. Přímý kop však velkou šanci domácích nepřinesl.
47'
Danko byl rychle obsazen ve středové linii a míč raději nahrával volnému Solerovi dozadu.
46'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Kristián Koštrna, přichází Eric Ramírez.
46'
Po prvním poločase na tabuli svítí stav 5:0! Domácí po prohře 0:4 z minulého kola předvádějí neskutečný výkon, hostům se nic nedaří, dali si vlastní gól. Zatímco domácí válí a zdá se, že v gólové nadílce nehodlají přestat.
45+1'
45+1'
Michalovce daly gól!
Pravděpodobně dnes Michalovce dosáhly historického výsledku od vstupu mezi elitu! PETER KOLESÁR do protipohybu Jedličky dává už pátý gól domácích!
45'
V prvním poločase rozhodčí nastavuje jednu minutu!
43'
Neuvěřitelný průběh na Zemplíně. Nyní se hosté jen dívali na soupeře a máme tu už čtvrtý gól! Kapitán KRISTIÁN KOŠTRNA si nešťastně poslal míč do vlastní branky.
41'
Pro Dunajskou Středu je první poločas 16. kola Fortuna ligy jako ze špatného filmu. Peter Hyballa to už vzdal a sedl si na lavičku.
40'
Michalovce posílají DAC do kolen! MODIBO SIDIBE střílí již druhý gól. Pohodlně dopravil míč za záda Martina Jedličky, který byl absolutně bezmocný.
39'
Kira vyslal dlouhý míč na spoluhráče, ti mají prozatím míč pod kontrolou.
37'
Žlutou kartu dostává Kyriakos Savvidis (MFK Zemplín Michalovce).
36'
Sidibe přeloboval obránce soupeře! Zdálo se, že si to míč namíří do brány, ale nakonec pouze zamířil těsně vedle branky.
35'
Martínez nevyzrál uvnitř šestnáctky na kapitána Dunajské Stredy, i když situace vypadala slibně pro domácí, tak míč se dostane k hostům.
34'
Po přechodu dopředu byl k vidění zmatek ve vápně hostů, vše dlouhým odkopem vyřešil Rodolfo.
34'
Oravcovu nahrávku zachytil Peter Kolesár a společně s ním se spoluhráči přesouvají před pokutové území soupeře.
33'
Ronan po narážečce odcentroval míč přesně do náruče Kiry. Míč je již na druhé straně hrací plochy. Na kopačce ho má Dominik Kružliak.
32'
Přihrávka domácích na brankáře skončila katastrofálně, domácí hostům darovali rohový kop.
31'
Tvrdý zákrok Divkovića na domácího Rotu. Hlavní rozhodčí zůstává v klid a píšťalku nevytahuje.
30'
Danko se před Jedličkou hlavou natahoval za centrovaným míčem, ale nedosáhl na něj! Hráči Dunajské Stredy si mohou oddechnout.
29'
Sidibe v osobním souboji s Beskorovanym. Tento obránce byl v minulé sezóně na hostování právě v Michalovcích.
27'
A je to 2:0. Michalovce potrestaly nedovolený zákrok hostů. PETER KOLESÁR, který v pondělí odehrál utkání za Slovensko U21 proti Gruzii se trefuje a posílá svůj tým do vedení o dvě branky.
26'
Rozhodčí Očenáš ukazuje na bílý bod! Michalovce mají výhodu pokutového kopu po faulu na Stanislava Danka!
24'
Neuvěřitelný zákrok Kiry! Domácí brankář vychytal doslova za pět dvanáct ve velké šanci Rudolfa.
23'
Hosté si nyní přihrávali poměrně nepřesně. Sidibe ale míč i přes velkou snahu nedokázal zachytit.
21'
Michalovce se přesouvají blíže k bráně hostujících fotbalistů. Mají k dispozici autové vhazování na pravé straně.
20'
Divković si posunul míč daleko od sebe, čehož využil Kira, který proti němu vyběhl a míč odkopl do bezpečí.
20'
Dunajská Streda ani po této situaci nedokázala vyrovnat. Utkání má však slušnou úroveň a šance se přelévají ze strany na stranu.
19'
Rodolfo dal pořádně zabrat domácím hráčům, ale zejména brankáři Matoušovi Kirovi! Kira musel znovu zasahovat, ránu pod břevno však dokázal vyrazit nad branku.
18'
Sidibe se ocitl v podobné pozici jako při svém gólu! Tentokrát pravou nohou pouze rozvlnil jen boční síť Dunajské Stredy!
17'
Michalovce ohrožují hostujícího brankáře. Zasáhnout musel Koštrna, který vytlačil Carrilho a od něj jde míč za čáru. Další rohový kop.
16'
Obrovská šance! Savvidis ve stoprocentní tutovce! Namísto střely z první ještě volil kliku a až po ní zakončoval! Jedlička vyráží na roh!
15'
Danko se opřel do míče, ale jeho rána byla sražena vlastním hráčem. Míč pošle zpět do hry brankář soupeře.
14'
Rodolfo chtěl vystřelit z kraje pokutového území, ale nejprve narazil na pevnou obranu domácích, následně se již do zakončení nedostal.
13'
Dunajská Streda se dostává před domácí bránu. Třetí rohový kop pro hosty.
12'
Míč se pomalu kutálí k domácímu brankáři Kirovi. Zezadu ho ještě pro jistotu jistil Soler.
11'
ISSA MODIBO SIDIBÉ zevnitř šestnáctky nekompromisně napálil míč do hostující sítě. Diváci si poprvé zakřičeli gól.
9'
Další standardní situace Dunajské Stredy končí na kopačkách domácích, konkrétně u Sidibeho.
9'
Nádherný moment! Oravec nebezpečně hlavičkoval a Kira fantasticky poslal míč nad břevno!
8'
Aktéři míří do pokutového území domácích. Zemplín čelí druhému rohovému kopu hostů.
8'
Davisová přihrávka do běhu na Kristopher Vidu. Cariillo zabránil této nahrávce.
Rodolfo běžel rychle dopředu, ale Soler ho dokázal přibrzdit dobrým skluzem a následně ho o míč obral Savvidis.
6'
Domácí defenziva ukazuje své mezery. Často jsou otevřená nebezpečná místa, kam si soupeř posílá přihrávky, ale doposud z nich nic nevytěžil.
5'
Fotbalisté MFK zastavili pokus od rohového praporku. Přesto zůstávají u míče, hosté se brání.
5'
Divković využil chybu soupeře! Centroval míč do šestnáctky na Rodolfa, ale před ním stihl míč odkopnout na roh Soler!
4'
Sidibe se vydal napadat rozjetého Kružliaka, který byl však rychlejší i s míčem na kopačce. Následně si Matúš Kira počkal na míč, kterou vykopával.
3'
Michalovce ztratily ve středu pole míč. Naštěstí pro ně se hosté nedostali do zakončení.
2'
Kružliak také vyslal kupředu prudký centr. Ten se pro změnu stal úlovkem domácí obrany.
1'
Vojtko dlouhým centrem poslal míč dopředu směrem do středu. U čáry ovšem průniku zabránil jeden z hráčů soupeře.
1'

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Soler, Vojtko – Grič – Danko (C), Savvidis, Martínez García, Kolesár – Sidibé.
Náhradníci: Dráb – Hovhannisyan, Kolesár, Žofčák, Mavretić, Bekir, Kountouriotis.

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna (C), Kružliak, Beskorovajnyj, Davis – Oravec – Rodolfo, M. Vida, Ronan, Divković – K. Vida.
Náhradníci: Száraz – Šimčák, Ramírez, Abdulrahman, Veselovský, Fábry, Čmelík.

Rozhodčí: Ocenas M.
FK DAC Dunajská Streda

Naopak hostům z Dunajské Stredy se daří, nacházejí se na pozici druhé. Po patnácti kolech mají na kontě dvaatřicet bodů za 10 výher, dvě remízy a tři prohry. Fotbalisté DAC prozatím vstřelili osmadvacet gólů a inkasovali jich patnáct. Nejlepším střelcem týmu je se sedmi přesnými zásahy maďarský útočník Kristopher Vida.

Poslední odehraná utkání:
Dun. Streda – Trenčín 3:1
Dun. Streda – Sereď 0:0
Pohronie – Dun. Streda 0:2
MFK Zemplín Michalovce

Domácí tým se nachází po patnácti kolech až na desáté pozici, která zaručuje boje o udržení. Michalovce mají doposud na kontě pouze tři výhry, pět remíz a také sedm proher. Fotbalisté MFK v probíhajícím ročníku nastříleli patnáct branek, naopak jich inkasovali třiadvacet. Hráčem, jenž zařídil domácím nejvíce přesných zásahů je sedmadvacetiletý forvard Modibo Sidibe.

Senica – Michalovce 4:0
Michalovce – Z. Moravce 2:2
Michalovce – Slovan Bratislava 0:1
Dobrý den! Vítám Vás u přenosu 16. kola slovenské Fortuna ligy, ve kterém se střetne domácí MFK Zemplín Michalovce proti hostující FK DAC Dunajská Streda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.