Fortuna liga Slovensko - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ružomberok : Nitra - 21. července 2019   19:00

Ružomberok
Ružomberok
90+2' Takáč
1:0
(0:0)
Nitra
Nitra
Ružomberok
Krajčirík – Čurma, Maslo (C), Twardzik (69. Jonec), Mojžiš – Qose, Takáč – Gerec, Kostadinov, F. Hašek (85. Regáli) – Novotný (58. Brenkus).
Kohár – Regáli, Jonec, Kružliak, Zsigmund, Brenkus, Kojnok.
Nitra
Šípoš – Kuník, Dubeň, Farkaš (C), Šurnovský – Magda, Bilovský, Podhorin (80. Štefanec), Chobot (74. Ristovski) – Gatarić, Tancík (52. Fabiš).
Kuciak – Fábry, Fabiš, Guláš, Remeň, Ristovski, Štefanec.

Druhý poločas nám příliš fotbalové krásy nenabídl. Ružomberok byl aktivní, ale nedokázal se dostat do nějakých pěkných šancí. V koncovce se zkrátka hodně trápil. Už to vypadalo na dělbu bodů, ale nakonec se štěstí přece jen přiklonilo na stranu aktivnějšího domácího celku a Dalibor Takáč je šťastným mužem tohoto okamžiku.
90+3'
90+2'
Ružomberok právě vstřelil branku!
Tak to je pro domácí velké štěstí, kteří se v závěrečných sekundách přece jen prosazují! Za dlouhým míčem šel DALIBOR TAKÁČ, Dávid Šípoš nedokázal odkopnout dlouhý míč a s trochou štěstí se Takáč následně dostal do zakončení a umísťuje míč do prázdné branky.
90+2'
Martin Regáli střílí, škoda pro domácí! Jeho rána mohla být razantnější.
90+1'
V první minutě se domácí zdržovali před šestnáctkou soupeře, ale nedostali se ke střele.
90'
Žlutou kartu dostává Šimon Štefanec (FC Nitra).
89'
Martin Regáli se dostal ke střele z úhlu, ale Dávid Šípoš v poklidu chytil jeho přízemní pokus. Avšak snad první sympatické zakončení domácích za celý druhý poločas.
88'
Dalibor Takáč se už s míčem ocitl za brankovou čarou a bude následovat odkop od nitranské branky.
87'
Ján Maslo to vzal na sebe, ale napálil dobře připravenou hostující zeď.
86'
Ružomberok se připravuje k zahrávání nebezpečné standardní situace a uvidíme, jak naloží s touto situací!
85'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Filip Hašek, přichází Martin Regáli.
84'
Ani s blížícím se koncem zápasu se na hře obou celků nic nemění. Ružomberok už hraje v takové křeči, kdy chce dát branku, ale vůbec se jim nedaří v útočné fázi.
82'
Další z řady nepřesností na straně domácích a těm se čas velmi rychle krátí.
80'
Podhorin nakonec musel předčasně střídat a na jeho místo nastoupil Štefanec.
80'
Přihrávka za obranu Nitry, která si ji pohlídala a další útok domácích, který nebyl dotažen do konce.
79'
S ním však naložili prachbídně...Ružomberoku se nedaří ve druhém poločase výrazněji ohrozit Šípoše v brance.
79'
Ružomberok přetáhl míč na pravou stranu a už se zdálo, že opět jejich útok skončí nezdarem. Nakonec si vybojovali aspoň rohovou možnost.
77'
Na trávníku zůstal ležet Oliver Podhorin, který chytá nejspíše křeče a uvidíme, zda ještě Podhorin bude schopen pokračovat ve hře.
76'
Po delší kombinaci domácích na polovině hřiště následoval dlouhý míč směrem dopředu, kde nebyl nikdo z domácích.
75'
Alexander Mojžiš zastavil na pravé straně útok Nitry.
74'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Marian Chobot, přichází Milan Ristovski.
73'
Matúš Kuník táhl míč do útoku, ale jeho zakončení mohlo být rozhodně lepší.
70'
Dvacet minut do konce zápasu a stále hrajeme bez branek na obou stranách.
69'
Filip Twardzik byl faulován a nakonec nebude moci pokračovat ve hře a na jeho místo nastoupil Michal Jonec.
68'
Daniel Magda ztratil míč po nepřesné přihrávce a musí se rychle vracet zpět do defenzívy.
67'
Po delší době si na míč sáhl i brankář Ružomberoka a to po ukvapeném zakončení Nitry.
66'
Adam Brenkus zahrával standardní situaci, jeho centr nenašel spoluhráče. Míč však domácí udrželi, ke střele se dostal Kristi Qose, ale jeho střela nebyla vůbec nebezpečná.
65'
Domácí celek drží míč na svých kopačkách...avšak směrem k brance Nitry se momentálně nedostávají.
63'
Marek Dubeň odvrací centr z rohového kopu. Domácí v posledních třech minutách výrazně ožili. Dočkáme se nyní úvodní branky?
62'
Hašek dostal přihrávku, ale rychle se k němu seběhl obránce a střela je blokována do zázemí.
61'
Rohový kop v podání Ružomberoka vypadal slibně, ale hráči scházelo kousek k lepšímu zakončení. Následně se pokoušel o střelu Štefan Gerec, kterému kousek před ním odkopává míč Farkaš!
60'
Hodina hry je minulostí a stále čekáme na první rozvlnění sítě.
58'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Ondřej Novotný, přichází Adam Brenkus.
57'
Po dlouhé době střela z pohledu hostí, které však scházelo hodně přesnosti.
56'
Nitra se do útočení téměř nedostává, jejich soupeř sice ano, ale nedokáže své útoky dovézt do zakončení.
55'
Ondřej Novotný se dostával do útoku po pravé straně, ale nakonec mu míč utíká z kopačky do zázemí a bude to jen odkop brankáře Nitry.
53'
Štefan Gerec byl faulován Kuníkem a ten vidí žlutou kartu.
52'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Jakub Tancík, přichází Lukáš Fabiš.
51'
Domácí pokračují ve svém aktivní hře z prvního poločasu, nicméně zatím se nedostali do větší šance v průběhu druhé půle.
49'
Na levé straně Marian Chobot, který si obešel soupeře, ale následně si předkopl daleko míč a ten končí mimo hrací plochu. Odkop domácího celku.
48'
Ján Maslo přišel o míč a takticky musel zatáhnout za ruční brzdu.
47'
Přetažený centr z pravé strany. Na levé straně se pokoušel zabojovat o míč Filip Twardzik, ale míč nakonec končí v autu.
46'
Druhý poločas začaly oba celky beze změny ve střídání.
46'
První poločas byl ve znamení stupňujícího tlaku Ružomberoka. Ten vyústil v poslední pětiminutovce, kdy byli domácí velmi blízko k úvodní brance, kdy jeden střelecký pokus dokonce obrana Nitry odvracela z brankové čáry! Nitra se snaží dobře bránit a dostávat se do protiútoků, avšak vyloženou šanci si za celý první poločas nevypracovala.
45'
45'
Chyba Olivera Podhorina kousek od půlky a domácí šli do nadějného útoku. Ten zastavuje obránce Nitry v pravou chvíli.
43'
Ružomberok se snaží vrátit ke svému tlaku a určitě by rádi otevřeli skóre před odchodem do šaten.
42'
Neskutečný závar Ružomberoka! Po rohovém kopu se Nitra nedokázala dostat z tlaku soupeře. Nejprve přišlo břevno, následně střela z malého vápna, kterou odvracel hráč Nitry z brankové čáry. Následně se stále Nitra nemohla dostat k míči a celý tento tlak končí přízemní střelou, kterou chytá Dávid Šípoš!
40'
Nitře se nepodařilo dostat míč z vlastní poloviny a k míči se dostal Filip Hašek, který míří k pravé tyčce a Dávid Šípoš skokem ke své tyčce vyrazil míč na roh.
40'
Ani druhý centr nepřinesl zakončení na branku Nitry.
40'
Zblokovaná přihrávka domácího hráče a následuje roh v podání Ružomberoka.
39'
Oliver Podhorin skluzem fauluje Gerece a hostující obránce zaslouženě vidí žlutou kartu.
38'
Blíží se nám závěr prvního poločasu a stále čekáme na první branku zápasu.
37'
Míč skončil na hlavičkách domácích hráčů a i tohle defenzíva MFK zvládá bez potíží.
36'
Míč směřoval k levé tyči, nakonec je sražen na rohový kop, který bude zahrávat Frederik Bilovský.
35'
Následuje standardní situace Nitry...
35'
Ján Maslo skluzem překazil útočný výlet Chobota po levé straně. Míč končí v autu.
33'
Domácí se nenechají zahanbit a jejich útočný pokus eliminují obránci v pokutovém území.
31'
Další dobrý centr Nitry, který nyní kryje Ivan Krajčirík a hosté měli nyní dobrou pasáž hry.
30'
Nitra zahrávala rohový kop, ale defenzíva domácích si poradila s dvěma centry od Nikoly Gatariće.
27'
Hra probíhá stále ve středu hřiště. O kulisu se stará domácí fanklub, který má za sebou rušný týden. Skupinka ružomberských příznivců byla podpořit hráče v Sofii, včera B mužstvo v Liptovskom Mikuláši a nyní jsou na domácím souboji s Nitrou.
26'
Nikola Gatarić se podklouzl na míči a Ivan Krajčirík rozehraje míč od své branky.
25'
Ružomberok nyní pracuje s míčem na polovině hrací plochy a Nitra nyní nepouští svého soka do blízkosti své branky.
23'
Ondřej Novotný vyslal dlouhou přihrávkou svého spoluhráče v poli, avšak Nitra se dokázala se soupeřem včas vrátit.
22'
Nikola Gatarić prováhal přihrávku, nakonec se dostal ke střele, kterou blokuje jeden z domácích hráčů. Tohle bylo nadějné ze strany Nitry.
20'
Ondřej Novotný dostal náhodnou přihrávku, ale Novotný se nacházel v ofsajdovém postavení.
19'
Avšak i tento roh si Ružomberok pohlídal.
18'
Alexander Mojžiš odvrací míč na rohový kop a Nitra má druhý pokus v dnešním zápase.
17'
Tento útok se domácím tuze nepovedl. Dlouhý míč proletěl skrze pokutové území soupeře a končí v zázemí.
16'
Po centru přišla z pokutového území hlavička domácího útočníka, ale nepřesně.
16'
Patrik Šurnovský ubránil přihrávku od Gerece a uvidíme rohový kop Ružomberoku.
15'
Dalibor Takáč nepřesnou přihrávkou donutil svého spoluhráče, aby si pro míč došel až ke své vlastní brance.
14'
Dlouhý aut směřoval do šestnáctky Ružomberoku. Nitra se však nedostala do zakončení.
13'
Dávid Šípoš si pohlídal centr z levé strany a ukrývá míč do svých rukavic. Centry domácích nejsou zatím příliš nebezpečné a defenzíva Nitry je zvládá dobře bránit.
12'
Ružomberok stále aktivní a pokouší se o rychlou úvodní branku tohoto zápasu.
11'
Matej Čurma vyslal centr z pravé strany, ale v pokutovém území nikdo z domácích hráčů.
9'
Patrik Šurnovský si pokryl Štefana Gerece, který se pokoušel hlavičkovat centr do vápna. Nakonec hlavičkoval, ale hodně nepřesně.
8'
MFK je v úvodních minutách zápasu aktivnějším celkem, Nitra se poctivě brání a čekají na svou příležitost.
7'
Nadějná kolmice, ale míč nakonec na Dalibora Takáče neprošel. Defenzíva Nitry výborně přečetla tento úmysl domácího hráče.
6'
Nikola Gatarić se dostal k dalšímu dobrému centru, Frederik Bilovský se pokoušel dostat k míči, ale byl odtlačen.
6'
Centr mířil před branku, ale obránce odhlavičkoval míč mimo pokutové území.
5'
První rohový kop po Nitru a k rohovému praporku míří Nikola Gatarić.
4'
Centr Mateje Čurmy našel jen připravené rukavice brankáře Šípoše.
3'
Filip Twardzik faulován a domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny.
2'
Snaha o útok Nitry, avšak obránce si pohlídal pohyb svého soupeře a bude následovat odkop od branky Ružomberoka.
1'
Domácí se jako první dostali do delší kombinace, která je přerušena faulem Nitry.
1'

MFK Ružomberok
Ružomberok v minulé sezóně skončil na čtvrté pozici se ziskem 36 bodů a se skóre 34:20 (v hlavní části soutěže). V nadstavbové části se nakonec umístil na třetí pozici, za což si vysloužili kvalifikaci EL.
Ružomberok v letní přípravě odehrál celkem pět přípravných zápasů a vesměs velmi dobře. Připsal si na své konto tři výhry, jednu porážku a remízu. I v letošní sezóně bude mít Ružomberok ty největší cíle.

FC Nitra
Nitra se v hlavní části soutěže umístila na sedmé příčce, která již neznamenala účast v nadstavbové části, kde se hrálo o titul. Naopak museli hrát zápasy o udržení. Zde se Nitra bez problémů zachránila a v konečném zúčtování obsadila devátou pozici. I Nitra má ty největší ambice a určitě bude chtít dopadnou lépe než v minulé sezóně a snažit se dostat mezi šestici nejlepších týmů a bojovat v závěrečných kolech o titul, případně o evropské poháry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.