Fortuna liga Slovensko - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Senica : ŠKF Sereď - 13. června 2020   17:00

Senica
Senica
45+2' Eneji
1:1
(1:1)
ŠKF Sereď
ŠKF Sereď
14' Vuk
Senica
Vorel – Lukáčik, Didiba (C), Mihal – Totka – Yenne (46. Buchel), Duda (81. Černák), Meliš, Eneji – Sulley, Akinyoola.
Chropovský – de Assis, Kučera, Černák, Buchel, Buchel, Deket.
Pavlík
OMS ARENA Senica
ŠKF Sereď
Kanurić – Morong, Ba, Hučko (C), Mečiar – Duranski – Iván, Špehar (63. Pankarićan), Potoma, Vuk – Vucenović (59. Jarovič).
Yakubu – T. Dabó, Slaninka, Adekuoroye, Rorič, Pankarićan, Jarovič.

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek soboty!
V jednom z úvodních zápasů slovenské Fortuna ligy po koronavirové pauze remizovala Senica se Seredí 1:1. Toto skóre se zrodilo už v prvním poločase. Hosté začali lépe a už ve 14. minutě je po rohu poslal do vedení Matej Vuk. Poté se hrálo za územní převahy Senice, hosté hrozili hlavně z brejků. Vyrovnat se domácím podařilo až v nastavení úvodního dějství, když se z dorážky prosadil Peter Moses Eneji. Po změně stran začala Senica tlakem, který přinesl i několik nadějných příležitostí, jež však zůstaly neproměněny. Poté se osmělila i Sereď, která zahrozila Vukem či Ivánem. V samotném závěru pak mohl trefit domácím výhru Černák, který nepropálil brankáře Kanuriće.
90+2'
90+1'
Domácí mohli rozhodnout! Eneji posílal míč do malého vápna, kde se k zakončení těsně nedostal Akinyoola. Odražený balón však z hranice šestnáctky napálil Filip Černák a jen vynikající zákrok brankáře Kanuriće hosty ochránil od pohromy!
90+1'
Rozhodčí ale nastaví jen dvě minuty, což není, vzhledem k níže řečenému, zase tolik.
89'
Závěr zápasu je hodně kouskován. Vidíme řadu faulů ve středu hřiště.
87'
Opět tu máme přerušení hry. Tentokrát je ošetřován hostující Mečiar.
85'
Hra je přerušena kvůli ošetřování domácího Petera Mosese Enejiho. Ten zřejmě bude moci pokračovat.
84'
Utkání pomalu spěje k remíze. Domácí se těžce dostávají do šancí. Ty neproměněné z úvodu poločasu je teď mohou o to více mrzet.
82'
Z pravé strany odcentroval Filip Buchel jen do bránícího Mečiara. Domácí budou vhazovat.
81'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Dominik Duda, přichází Filip Černák.
79'
Marko Totka se ocitl v péči lékařů. S jejich pomocí kulhá za postranní čáru, kde bude ošetření pokračovat.
77'
V Senici začalo poměrně hustě pršet. I namoknutý trávník by ještě mohl do osudu zápasu promluvit.
76'
Hosté zahrozili! Vuk dostal přihrávku na levé křídlo a dobře odcentroval. Alex Iván zakončoval netypicky hrudí a balón poslal vedle levé tyče.
74'
Eneji se na levé straně vyhnul Morongovi a z úhlu se pokusil zakončit. Bránu netrefil a následně musel čelit vyčítavému pohledu spoluhráče Sulleye, který si myslí, že mohl dostat přihrávku.
72'
Hostující brankář Kanurić si vybíhal pro míč, ale asi nekřikl na stopera Hučka. Ten totiž také hrál, pro hosty to však dobře dopadlo i proto, že se v blízkosti nenacházel žádný z ofenzivních hráčů Senice.
71'
Před námi je závěrečných dvacet minut řádné hrací doby. Stále platí nerozhodné skóre 1:1, které se zrodilo už v prvním poločase.
70'
Domácí záložník je už v pořádku, hra může pokračovat.
69'
Totka dostal míčem nepříjemně do tváře a je viditelně otřesen. Rozhodčí tak čeká se zahájením hry.
67'
Málem další šance Seredi! Tu utnul včasným výběhem opět Vojtěch Vorel!
66'
Na druhé straně měli hosté větší šanci! Matej Vuk si na levé straně šestnáctky přehodil míč na pravačku a ranou po zemi vyzkoušel Vorla. Ten vyrazil před sebe a následně dokázal zabránit ve skórování dorážejícímu Pankarićanovi!
66'
Filip Buchel nezvládl souboj 1 na 1 proti Ba. Ještě se na něho zlobí Sulley, že nenahrával.
63'
Po centru Dudy se dostal k hlavičce Sulley. Z těžké pozice ale netrefil bránu.
63'
Střídání v týmu ŠKF iClinic Sereď: ze hřiště odchází Dino Špehar, přichází Filip Pankarićan.
62'
Eneji zahrával rohový kop. Centroval na bližší tyč, hosté míč odvrátili do autu.
61'
Domácí se snaží rozehrát další akci od svého brankáře. Ten to bere přes Didibu.
59'
Střídání v týmu ŠKF iClinic Sereď: ze hřiště odchází Alexsandar Vucenović, přichází Senad Jarovič.
59'
Vuk dostal přihrávku doleva od Špehara a zkoušel poslat míč před bránu. Obrana Senice ale dobře zapracovala. Hosté budou střídat...
58'
Vypadá to, že domácí nezužitkovali nápor z úvodu druhé půle. Hra se postupně vyrovnává.
56'
Ještě trocha zmatků při rozehrávce od hostující brány. Brankář Kanurić si totiž myslel, že byl pískán útočný faul a chystal si míč pro přímý kop. Má ale provést klasický odkop od brány.
56'
Domácí pokazili rozehrávku rohového kopu. Balón totiž opustil hrací plochu.
55'
Druhý gól Senice měl na kopačce Filip Buchel, který z pravé strany postupoval proti brankáři Kanurićovi! Se zakončením však trochu zaváhal, čehož využil obránce Mečiar, jenž jeho střelu zablokoval!
54'
Byla z toho přízemní střela jednoho z hráčů po přiťuknutí od Ivána, která ale Vorlovi nenadělala žádné starosti.
53'
Šikovný Iván dobře kombinoval s Potomou, který byl nakonec faulován. Sereď bude mít k dispozici přímý kop z dobré pozice.
52'
Tentokrát byl Sulley v ofsajdu. Senica je však v úvodu druhého poločasu velmi aktivní.
51'
Další šance Senice! Mladíček Buchel odcentroval na hlavu zcela volného Kristiána Lukáčika, který však trestuhodně netrefuje prostor mezi tyčemi!
50'
Dobrá příležitost domácích! Z nadějné pozice hlavičkoval nad břevno Sadam Sulley. Pěkný centr mu adresoval Eneji.
49'
Vucenović fauloval domácího stopera Didibu. Senica bude rozehrávat.
47'
Hostující brankář Adnan Kanurić vyběhl daleko ze své brány, ale před nabíhajícím Akinyoolou nedokázal míč odehrát! Situaci tak musel za svého gólmana definitivně vyřešit až Tidiane Djiby Ba.
46'
Domácí provedli střídání, které jsme avizovali už v závěru první půle. Zraněného Tentona Yenneho nahradil Filip Buchel.
46'
Po prvním poločase souboje tabulkových sousedů platí vyrovnané skóre 1:1. Hosté začali lépe a už ve 14. minutě je po rohu poslal do vedení Matej Vuk. Poté se hrálo za územní převahy Senice, hosté hrozili hlavně z brejků. Vyrovnat se domácím podařilo až v nastavení úvodního dějství, když se z dorážky prosadil Peter Moses Eneji.
45+3'
45+2'
Senica dala gól!
Domácí v závěru poločasu srovnávají! Centr z levé strany si našel a zpracoval Sadam Sulley, jehož střelu vyrazil brankář Kanurić jen k PETEROVI MOSESOVI ENEJIMU a ten už to měl snadné – 1:1.
45+1'
Rozhodčí nastaví první půli o dvě minuty. Uvidíme, zda střídání proběhne ještě do přestávky. Senica zatím pokračuje v deseti.
45'
Yenneho zranění bude vážnější. Podle signalizace lékaře budou muset domácí střídat.
44'
Tenton Yenne byl faulován. Nejednalo se o nějaký tvrdý zákrok, ale při pádu si mladý hráč přilehl rameno, což je samozřejmě velmi nepříjemné. Na trávník už míří lékařský tým Senice.
43'
Míč poslal před bránu Iván. Jeho centr hledal Tidianeho Djibyho Ba, který byl ale ustrážen obránci.
42'
Morong byl faulován Enejim a vybojoval tak pro Sereď standardní situaci.
40'
Z brejku málem přišla velká příležitost Seredi! Na pravém křídle byl rozběhnutý Alex Iván, který hledal před bránu nabíhajícího Alexsandara Vucenoviće. Ten však v gólové šanci balón přeběhl!
40'
Po něm zakončoval v akrobatické pozici opět Sulley. Bránu ale netrefil.
39'
Sulley si zpracoval míč zády k bráně, otočil se a vystřelil. Jeho pokus byl tečován obráncem a Senica tak bude zahrávat roh.
38'
Domácí stále nemohou prorazit urputnou obranu Seredi. Senica se snaží hrát kombinačně, ale ve finále tomu schází přesnost či myšlenka.
37'
Dlouhý míč propadl za hostující obranu, kde číhal Sadam Sulley. Ten chtěl lobovat brankáře Kanuriće, ale balón poslal daleko za bránu.
35'
Domácí měli k dispozici standardní situaci z levé strany. Centr Petera Mosese Enejiho dolétl jen do míst, kde byli hráči v bílém.
34'
Akinyoola odchází za postranní čáru po svých. Za malou chvíli se tak zřejmě vrátí do hry.
33'
Na hrací ploše zůstává ležet Samson Akinyoola. Rozhodčí přerušil hru, aby umožnil zasáhnout domácímu lékařskému týmu.
32'
Po rohovém kopu se míč dostal k Tentonovi Yennemu, který se zbavil Vuka a vyslal na bránu přízemní střelu. Adnan Kanurić ji pokryl.
31'
Domácí se teď málem prokombinovali do šance. Sadam Sulley byl ale na poslední chvíli zastaven a z následné snahy Enejiho byl jen roh.
29'
O rychlý brejk se hosté pokusili i nyní. Špehar byl ale přistižen v ofsajdu.
28'
Totka chtěl přenést hru na levé křídlo, kde byl Eneji, jenž ale míč nezpracoval. Domácí se snaží hru tvořit, Sereď sází na rychlé kontry.
27'
Ten rozehrával Tenton Yenne, jenž trefil pouze zeď.
26'
Ba fauloval Akinyoolu a domácí budou zahrávat přímý kop ze zajímavé pozice.
25'
Na druhé straně sprintoval dopředu Dino Špehar. Ocitl se ale v dvojbloku protihráčů a upadl. Bylo to čisté, o penaltě nemůže být řeč.
24'
Hráči Senice se snažili prokombinovat až do šestnáctky soupeře. Narážečka mezi Sulleyem a Akinyoolou však k úspěchu nevedla.
22'
Další hostující akci zastavil ofsajd, ve které byl Vucenović.
21'
Hosté mohli přidat druhý gól! Alex Iván utekl u pravé postranní čáry svému strážci a poslal před bránu přízemní centr, který si našel Matej Vuk. Ten však svatyni Senice překopl!
21'
Kanurić následně nepospíchal s rozehrávkou a sudí mu pohrozil, že příště by za to dostal žlutou kartu.
20'
Tenton Yenne vysunul kolmou přihrávkou Samsona Akinyoolu. Ten chtěl obejít vybíhajícího brankáře Kanuriće, ale zahnal se s balónem až za brankovou čáru! Bude se jen kopat od brány Seredi.
19'
Dino Špehar byl ostře zasažen ve středu hřiště a zůstal ležet na zemi. Sudí tak raději přerušil hru.
17'
Yenne zahrál vysokou nohou a míč tak byl přisouzen hostům.
16'
Hosté svým gólem trochu ochladili nadšení Senice. Momentálně se hraje na útočné polovině Seredi.
14'
Tým ŠKF Sereď právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení! Po rohovém kopu propadl míč na zadní tyč, kde ho zblízka usměrnil do odkryté brány MATEJ VUK.
13'
První příležitost si vytvořili hosté! Adam Morong se na pravé straně protlačil k centru, který na zadní tyči zasáhl Denis Potoma. Jeho zakončení na bližší tyč však vytěsnil na roh Vojtěch Vorel!
12'
Vypadalo to, že před hosty by se mohl otevřít prostor pro rychlý protiútok. Ten ale přibrzdil čistým skluzem Marko Totka.
12'
Fotbalisté Senice si postupně vytvářejí územní převahu. Na šanci ale zatím čekáme.
11'
Sadam Sulley se snažil uvolnit přes stopera Ba. Ten ho ale k ohrožení brány Seredi nepustil.
10'
Peter Moses Eneji posílal z levé strany míč do hostující šestnáctky. Tam číhali Akinyoola a Sulley, ovšem ani jeden se do zakončení nedostal.
9'
Obléhání hostující šestnáctky ukončil ranou z její hranice Samson Akinyoola. Střela levačkou mu však nesedla podle představ a brankáře Kanuriće neohrozila.
8'
Přihrávka za hostující obranu nenašla adresáta. Míč skončil až u brankáře Adnana Kanuriće.
7'
Můžeme čekat, že na obou týmech bude znát jistá nerozehranost. Přeci jen, tři měsíce hráči nenastoupili do žádného soutěžního duelu.
6'
Teď mohli domácí zahrozit. Přihrávka hledala na levém křídle nabíhajícího Petera Mosese Enejiho, na poslední chvíli ji však zablokoval Morong.
5'
Hosté to zkusili dlouhým nákopem, který skončil až u brankáře Vorla.
5'
Domácí hráči zatím hrají hodně tvrdě. Na zemi skončil Tidiane Djiby Ba.
5'
Martin Mečiar to zkusil přímou střelou. Mířil ale vysoko nad.
4'
Tentokrát byl faulován Alex Iván, který si šikovně zasekával míč přes bránícího hráče. Nadějná standardka pro hosty...
2'
Ve středu hřiště se srazili domácí Kristián Lukáčik s hostujícím Matejem Vukem. Faul byl odpískán hráči Senice.
1'
První útočná akce Seredi skončila odmávaným ofsajdem.
1'
Utkání rozehráli v bílém nastoupivší hosté. Senica zvolila červené dresy.
1'
Utkání začne společným potleskem jeho aktérů pro lidi z první linie, kteří bojovali proti pandemii koronaviru.
Také na Slovensku nastupují hráči obou týmů i rozhodčí na hřiště odděleně. V ochozech je omezené množství diváků zahrnující partnery a VIP hosty domácího klubu.

FK Senica: Vorel – Lukáčik, Didiba (C), Mihal – Totka – Yenne, Duda, Meliš, Eneji – Sulley, Akinyoola.
Náhradníci: Chropovský – de Assis, Kučera, Černák, Buchel, Buchel, Deket.

ŠKF iClinic Sereď: Kanurić – Morong, Ba, Hučko (C), Mečiar – Duranski – Iván, Špehar, Potoma, Vuk – Vucenović.
Náhradníci: T. Dabó, Slaninka, Adekuoroye, Rorič, Pankarićan, Jarovič.

Rozhodčí: Pavlík.
Oba celky se v nejvyšší soutěži utkaly čtyřikrát a Senica stále čeká na první vítězství. V základní části této sezóny Sereď vyhrála oba duely. Nejprve zvítězila 2:1 na domácí půdě a poté si odvezla výhru 1:0 ze Senice.
FK Senica (9. místo, 6 – 6 – 10, skóre 24:33, 24 bodů)
Senica je na tom o místo a dva body lépe než Sereď. Pokud by tedy v sobotu naplno bodovala, byla by téměř jistě zachráněna. Na tohoto soupeře se ale Záhorákům vůbec nedaří. Ještě ho totiž nedokázali porazit. Před přerušením ligy podlehla Senica 0:3 Nitře. V přípravě před restartem soutěže Seničtí odehráli tři utkání. Remizovali 0:0 se Slovanem a shodně 1:0 zdolali Podbrezovou a Trnavu.
ŠKF iClinic Sereď (10. místo, 5 – 7 – 10, skóre 23:34, 22 bodů)
Fotbalisté Seredi se nacházejí na čtvrtém místě tabulky skupiny o udržení. Na poslední příčku, která znamená baráž proti nejlepšímu celku 2. ligy, mají náskok šesti bodů. Před přerušením ligy se iClinicu vůbec nedařilo. Z posledních devíti zápasů vyhrál jediný a k tomu přidal jednu remízu. V posledním duelu, který se hrál 7. března, padla Sereď doma 0:3 se Žilinou. Před obnovením ligy stačili Sereďští odehrát dva přípravné zápasy. Nejprve podlehli 0:2 bratislavskému Slovanu a poté zdolali 2:1 nejlepší tým letošního ročníku 2. ligy z Banské Bystrice.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Po koronavirové pauze se vrací také slovenská Fortuna liga. Ta vyvrcholí nadstavbovou částí, která byla z původně plánovaných deseti kol zkrácena na polovinu. V úvodním hracím kole skupiny o udržení se utkají Senica a Sereď. Ligové prezídium nejprve vyhlásilo, že se ze soutěže kvůli koronaviru nebude sestupovat. Toto rozhodnutí ale bylo přehodnoceno a poslední celek Fortuna ligy nakonec půjde do baráže proti vítězi druhé nejvyšší soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.