Fortuna liga Slovensko - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Senica : Trnava - 23. února 2020   15:00

Senica
Senica
36' Eneji  • 45+1' Akinyoola
2:0
(2:0)
Trnava
Trnava
Senica
Vorel – Mihal, Didiba (C) (90+8. Černák), Addo – Totka – Yenne, Baumgartner (90+5. Horniak), Eneji, de Assis – Meliš (90. Buchel), Akinyoola.
Chropovský – Horniak, Buchel, Lichý, Krišica, Černák.
Chmura – Pozor, Galo
1 865 diváků
Trnava
Rusov – Moenza, Mitrea, Izuchukwu, Pereira (74. Gamboš) – Yao (36. Tavares), Tesija, Grendel (C), Tzandaris (61. Bamidele Isa) – Sobczyk, Orlandić.
Kamenár – Turňa, Krč, Vukojević, Gamboš, Bamidele Isa, Tavares.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Je dobojováno! Dohrávka dvacátého kola nabídla poměrně zajímavý souboj, ve kterém se z vítězství 2:0 raduje domácí Senica. Ta hlavně po změně stran čelila velkému množství střel, které ale neměly potřebnou kvalitu. Domácí naopak byli efektivnější a díky gólům Enejiho Mosese a Akinyooly se posunuli v tabulce na osmé místo hned za svého dnešního soupeře.
90+9'
90+9'
Cascardo de Assis nekompromisně odpálil míč z vlastního vápna do autu. Rozhodčí dost nepochopitelně nechávají hru běžet i na startu deváté minuty nastavení.
90+8'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Joss Didiba, přichází Filip Černák.
90+7'
Konečný hvizd se kvůli ošetřování Josse Didiby ještě odkládá. Na výsledku by se každopádně nic měnit nemělo.
90+6'
Ještě jeden nákop od Rusova, který proletěl až do vápna na druhém konci hřiště. Tam Isa fauloval Didibu a Spartak se zřejmě nezmůže ani na ten jeden gól.
90+5'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Denis Baumgartner, přichází Šimon Horniak.
90+4'
Gustavo Cascardo de Assis zadrbal přečíslení tři na dva střelou snad ze čtyřiceti metrů. Domácím to však vadit už nemusí.
90+3'
Isův centr z pravého křídla byl sražen za postranní čáru. Tavaresův dlouhý aut každopádně žádné vzrušení nezpůsobil.
90+2'
Addo už nestihl míč uvnitř hrací plochy. Ještě před vhazováním Trnavy se však domácí v plném počtu zformovali do obranného bloku.
90+1'
Tavaresův centr neprošel přes hlavu Mihala. Míče se zmocnili domácí fotbalisté a vynutili si faul od frustrovaných protihráčů.
90'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Dávid Meliš, přichází Filip Buchel.
89'
Peter Eneji Moses místo přihrávky do vápna na Akinyoolu střílel křížem, ale míč poslal vedle Rusovovy levé tyče.
88'
Izuchukwu dal malou domů na Rusova, po jehož rozehrávce uteklo jen pár vteřin, než zpoza vápna napřáhl Sobczyk. Přízemní střela ale nebyla nebezpečná a Vorel ji snadno zastavil.
87'
Moenzův centr zleva přistál na hrudi Yenneho, který nevymýšlel nic riskantního a zakopl míč za postranní čáru.
86'
S menší prodlevou došlo na domácí roh, který odvrátil Tavares na Akinyoolu a ten z dobrých pětadvaceti metrů o velký kus minul.
85'
Baumgartner se nezvedá po střetu s Isou. Dost možná je to úmyslné natahování času, kterého přece jenom už moc nezbývá.
83'
Orlandić na centr z pravé strany těsně nedosáhl. O chvíli později letěl do vápna ještě jeden nákop od Moenzy, ale míč spadl na ruku jeho spoluhráče.
82'
Yusuf Bamidele Isa roztáhl hru doprava na Tavarese, kterému skočil pod nohy Marko Totka. Je z toho faul a standardní situace.
81'
Didiba obrovsky podcenil nákop zpoza půlící čáry, míč pustil k Petaru Orlandićovi a z domácího pohledu vše zachraňoval až Vorel, který zasahoval skoro na hranici šestnáctky.
80'
Alex Sobczyk inkasoval úder loktem od Didiby. Rozhodčí faul neviděli a hrát bude domácí jedenáctka, která stále hraje v původním složení.
79'
Gamboš vystřelil z velké dálky. Moc mu to ale nesedlo a míč proletěl několik metrů vedle Vorlovy brány.
78'
Yusuf Bamidele Isa díky poměrně snadno utekl Yennemu, ale z pravé strany nakonec netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
77'
Další faul v neprospěch Senice. Tešija však pokazil rozehrávku a adresoval míč do Vorlovy náruče.
76'
Na druhé straně mohl po centru z pravého křídla definitivně rozhodnout Yenne, ale rozměry branky byly pro jeho střelu nedostatečné.
75'
Bogdan Mitrea si v zahuštěném prostoru zpracoval nákop ze standardky, ale zblízka nedokázal prostřelit brankáře Vorla.
74'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Joel Pereira, přichází Martin Gamboš.
73'
Izuchukwu se dostal k míči po odvráceném přízemním centru Grendela. Bez váhání vypálil z dálky, nicméně o hodně minul.
72'
Orlandić se tvrdě srazil s vlastním spoluhráčem Tavaresem. Hra je přerušena a bude se ošetřovat.
71'
Dnešní utkání sleduje 1 865 diváků.
70'
Yenne se kličkou zbavil Izuchukwa, tím se ale dostal z palebného úhlu a musel si vystačit se ziskem dalšího rohu.
69'
Hraje se ve velmi dobrém tempu. Po změně stran ještě nebyla k vidění snad ani jedna vlažnější pasáž.
68'
Yusuf Bamidele Isa dostal od Mihala dost prostoru na střelu, které ale scházela přesnost. V mezidobí si protestující Orlandić řekl o žlutou kartu.
68'
Stoper Joss Didiba se zjevil na hrotu útoku. Vzrušení při jeho úniku se ale nekonalo, neboť byl máván ofsajd.
67'
Tenton Yenne neodcentroval vůbec špatně, avšak od hlavy Mihala šel balón přesně do náruče Rusova.
66'
Převaha Spartaku už je znovu minulostí. Teď mají navrch zase domácí, kteří si vybojovali výhodu rohového kopu.
65'
Edmund Addo otálel s rozehrávkou tak dlouho, až mu hlavní rozhodčí nekompromisně udělil žlutou kartu.
65'
Mitrea mezi střídačkami fauloval Baumgartnera, který se jen ztěžka zvedá na nohy. Pár vteřin se zřejmě hrát nebude.
64'
Orlandić prodlužoval přízemní pas Tešiji dovnitř šestnáctky, ale tam už nebyl žádný z hráčů v bílém dresu Trnavy.
63'
Cascardo de Assis přenášel hru na volného Akinyoolu, který se však nacházel v signalizovaném ofsajdu.
62'
Meliš na malém vápně nedosáhl na přihrávku z levé strany. Z nulového úhlu pak ještě dorážel Yenne, ale Rusov dokázal zasáhnout na brankové čáře!
61'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Fanis Tzandaris, přichází Yusuf Bamidele Isa.
60'
Pereirův centr Mihal nadzvedl za sebe a Addo měl co dělat, aby odhlavičkoval míč na rohový kop.
59'
Tešija se nepochopil s Tavaresem, který se mu v momentě přihrávky do prostoru zastavil. Senica zadarmo vhazuje.
58'
Průniková přihrávka na Akinyoolu byla příliš dlouhá, takže propadla až k rukavicím Dobrivoje Rusova.
57'
V posledních minutách Trnava výrazně přidala a začíná pořádně zatápět domácí obraně, která zuby nehty odolává.
55'
Grendelův pas byl sražen k Vorlovi. Hosté se marně dožadovali odpískání ruky, nicméně si míč okamžitě získali zpět.
54'
Další hostující šance! Domácí obrana nechala spoustu času a prostoru Tavaresovi, který se posunul až na hranici vápna a z vnější strany orazítkoval boční síť!
53'
Velká smůla pro Trnavu! Alex Sobczyk vystřelil z pravé strany a trefil vzdálenější tyč, od které se míč odrazil přesně k sedícímu Vorlovi.
52'
Moenza zrealizoval rohový kop Trnavy, nicméně jistě chytající Vorel vyboxoval centrovaný míč do bezpečí.
51'
Dávid Meliš si vyšlápl na pravé chodidlo Grendela a tentokrát už nevyvázl bez karetního trestu.
50'
Tešija chytře rozehrál standardní situaci nakrátko, ovšem Sobczykova následná střela byla sražená na roh, který Senica ubránila.
49'
Denis Baumgartner tvrdě zajel do Moenzy. Domácí záložník může být rád, že za jasný faul nedostal žlutou kartu.
48'
Peter Eneji Moses si nepohlídal své postavení a nechal se chytit do ofsajdové pasti.
47'
Senica zahájila druhou půli ziskem rohového kopu, i když z něj nevytěžila žádný náznak šance.
46'
Je za námi první poločas, po kterém jsou domácí fotbalisté odměněni potleskem svých fanoušků. Senica byla od první minuty lepším i nebezpečnějším týmem a vypracovala si dvougólový náskok, o který se svými trefami zasloužili Peter Eneji Moses a Samson Akinyoola. Z pohledu Trnavy to byl hodně nevydařený poločas, Vorel nemusel řešit žádnou větší šanci.
45+1'
45+1'
Senica dala gól!
To jsou věci, Spartak v jediné nastavené minutě inkasuje i podruhé! SAMSON AKINYOOLA si skvěle zpracoval do běhu dlouhatánský nákop z obranné poloviny a zleva precizně uklidil míč k vzdálenější ttyči.
45'
Hned po vhození míče do hry se však mával ofsajd. Spartak okamžitě rozehrál a otáčí hru.
44'
Tenton Yenne po ztrátě míče nevypustil souboj s Izuchukwem a ještě z nastalé situace vytěžil aut pro Senici.
43'
Tešija centroval ze standardní ofsajdu na Mitreu, který podle názoru asistenta rozhodčího vybíhal z odmávaného ofsajdu.
41'
Špatné přenesení hry na Cascarda de Assise, kterému předcházel vynikající zákrok Didiby ve vlastním pokutovém území.
40'
Teď už se Spartak k zakončení dostal, nicméně Orlandić bez zpracování Sobczykovy přihrávky vysoko přestřelil Vorlovu branku.
39'
Nově příchozí Tavares se snažil podél levé postranní čáry. K ohrožení domácí branky to však nevedlo.
38'
Žlutou kartu dostává Alex Sobczyk (FC Spartak Trnava).
36'
Domácí jdou v šestatřicáté minutě do vedení! Menší chaos po Baumgartnerem rozehrané standardní situaci skončil parádní střelou zpoza vápna od PETERA ENEJIHO MOSESE, na kterou Rusov nedosáhl.
36'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Yann Yao, přichází Rafael Tavares.
35'
Váhající Joel Pereira chyboval uprostřed hřiště, jenže Peter Eneji Moses při samostatné akci balón rovněž ztratil hned po vstupu do šestnáctky.
33'
Baumgartner levačkou čepoval centr do pokutového území, kde balón spadl k Akinyoolovi a ten zblízka trefil horní tyč!
32'
Joss Didiba si počínal až moc důrazně před standardní situací Baumgartnera a vykoledoval si žlutou kartu.
31'
Po půlhodině hry se pokračovalo rohovým kopem. Tzandaris ale nedal sílu do své hlavičky a Vorel si připsal rutinní zákrok.
30'
Další obranný zákrok Didiby po centru Moentzy byl hodně nepovedený. Ke střele se dostal Yao, ale tečovaný míč mezi tyče neletěl.
29'
Didiba přes sebe nepustil centr z levého křídla, nicméně Senica se nedostala s míčem ven z obranné poloviny.
28'
Vojtěch Vorel vyběhl až k okraji vápna a lapil balón před rychle se blížícím Orlandićem.
27'
Obrovský chaos před Vorlem! Sobczyk, Grendel ani nikdo jiný neprostřelil domácí blok. Míč se ještě dostal k Pereirovi a po jeho centru u zadní tyče nepřesně hlavičkoval Yao.
26'
Pereira skončil po tvrdém souboji s Yennem v kotrmelcích. O faul se ale nejednalo a Spartak bude jenom vhazovat.
25'
Petar Orlandić chtěl úřadovat i na opačném konci hřiště, ale z dvaceti metrů vystřelil jen do předním stojícího Didiby.
24'
Z rohového kopu nic vzrušujícího nebylo, centr zneškodnil Orlandić a balón se vzápětí dostal až k Vorlovi.
23'
Samson Akinyoola našel na hranici pokutového území Baumgartnera, který výborně vypálil a donutil Rusova k ještě lepšímu zákroku!
22'
Joel Pereira špatně přihrál a po útočném výletu se musí velmi rychle vracet do obranné čtveřice.
21'
Zatím je hra hodně rozkouskovaná. Peter Eneji Moses nyní fauloval na půlící čáře Fanise Tzandarise.
20'
Petar Orlandić mohl zaútočit do hodně otevřené obrany. Trochu se ale unáhlil a střelou z dálky minul ze svého pohledu levou tyč.
19'
O faul se ale nejednalo a pokračovat se bude rozehrávkou domácí Senice, která má zatím o něco více ze hry.
18'
Pereira vhodil míč na Tzandarise, který inkasoval nějakou nepříjemnou bolístku u rohu pokutového území.
16'
Už několikátá standardní situace pro domácí tým. Rusov tentokrát nic řešit nemusel, centrovaný míč proletěl jeho vápnem a zmizel v autu.
15'
Ofsajd a v něm Yann Yao. Rozehrávat bude domácí gólman Vojtěch Vorel.
14'
Rusov stál na okraji pokutového území a sebral dlouhý nákop, který byl původně určen pro Samsona Akinyoolu.
13'
Baumgartner si pomohl faulem na Erika Grendela a Spartak se konečně může trvaleji usadit na útočné polovině.
12'
Na senické poměry se hraje před slušnou návštěvou. O atmosféru se však stará jen a pouze početný kotel trnavských fanoušků.
10'
Trnava musela čelit další standardní situaci. Z nějakých třiceti metrů se do míče pěkně opřel Yenne a Rusov musel zasahovat skokem k levé tyči.
9'
Akinyoola neobešel posledního obránce Pereiru. V opačném případě by z toho byl zajímavý únik a trable pro Rusova.
8'
Orlandić centrovaný míč odvrátil mimo pokutové území. Pokračující akce domácího týmu skončila Didibovým pasem do boční sítě.
7'
Rohový kop pro domácí mužstvo. O rozehrávku se postará s jedenáctkou hrající Baumgartner.
6'
Hodně zbytečná žlutá karta pro Tentona Yenneho, který si neodpustil nějaké poznámky směrem k hlavnímu rozhodčímu.
5'
Tenton Yenne se u půlící čáry dostal mezi tři protihráče. Jeden z nich ho fauloval a hrát bude Senica.
4'
Vorel si došel pro Pereirův centr z pravé strany a lehce se střetl s Orlandićem. Míč ale udržel a akce Spartaku je minulostí.
3'
Senica dostala výhodu přímého kopu, jenže Denis Baumgartner vypálil nad břevno trnavské brány.
2'
O úvodní výkop zápasu se postarali domácí, kteří nastupují v červených, zatímco hosté v kompletně bílých dresech.
1'

FK Senica: Vorel – Mihal, Didiba (C), Addo – Totka – Yenne, Baumgartner, Eneji, de Assis – Meliš, Akinyoola.
Náhradníci: Chropovský – Horniak, Buchel, Lichý, Krišica, Černák.

FC Spartak Trnava: Rusov – Moenza, Mitrea, Izuchukwu, Pereira – Yao, Tešija, Grendel (C), Tzandaris – Sobczyk, Orlandić.
Náhradníci: Kamenár – Turňa, Krč, Vukojević, Gamboš, Bamidele Isa, Tavares.

FK Senica

Domácí klub se už tradičním účastníkem bojů o záchranu, která je jeho hlavním cílem i v této sezóně. S bilancí pěti výher, pěti remíz a devíti porážek patří Senici desáté místo, přičemž má pětibodový náskok na poslední Pohronie a navíc dnešní utkání dobru. Z posledních pěti kol Senica prohrála jen s Žilinou, na úvod jara cestovala do Dunajské Stredy a tam uhrála cennou remízu 0:0. Po odchodu osmigólového Castaňedy je nejproduktivěnšjím hráčem Akinyoola Samson, který přitom má jen tři ligové góly.
FC Spartak Trnava

V hostujícím týmu došlo přes zimu k velkým změnám, ale i tak zvládl první jarní duel velmi obstojně, když s jasně vedoucím Slovanem Bratislava uhrál ve velkém derby bezbrankovou remízu. Kvůli včerejší výhře Michalovců nad Nitrou se však Spartak propadl do spodní poloviny tabulky. Před dnešní dohrávkou dvacátého kola je až sedmý, přestože mu chybí jen tři body na čtvrtý Ružomberok. Nejlepším střelcem z aktuální soupisky Trnavy je šestigólový Bogdan Mitrea.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu dvacátého kola slovenské Fortuna ligy. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi FK Senica a FC Spartak Trnava!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.