Fortuna liga Slovensko - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Žilina : Ružomberok - 9. listopadu 2019   14:00

Žilina
Žilina
90+1' Bernát
1:2
(0:1)
Ružomberok
Ružomberok
25' Takáč   • 62' Regáli
Žilina
Holec – Vallo (38. Kiwior), Kaša, Králik, Demiri – Káčer (C), Pečovský (46. Fazlagić), Bernát – Kurminowski (78. Balaj), Boženík, Ďuriš.
Petráš – Balaj, Bichakhchyan, Kiwior, Fazlagić, Sluka, Anang.
Gemzický E
Pod Dubňom, Žilina
Ružomberok
Macík – Čurma, Maslo (C), Twardzik – Kojnok (88. Jedinák), Kostadinov, Zsigmund (87. Qose), Takáč, Mojžiš – Regáli, Bobček (83. Gerec).
Krajčirík – Mrva, Qose, Madleňák, Jedinák, Gerec, Kudlička.

S konstatováním, že Žilina na domácím trávníku podlehla v krajském derby Ružomberku 1:2 se s vámi loučím, přeji Vám pěkný zbytek dne!
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 18:10.
90+4'
90+4'
Po centru z rohového kopu se jeden z domácích fotbalistů opřel do střely, ale ta končí v hloučku hráčů před brankou Matouše Macíka.
90+3'
Centr Enisa Fazlagića zblokován obranou hostů na další rohový kop.
90+2'
V pokutovém území hostů je už i brankář Žiliny Dominik Holec, míč však po centru končí v moci Matouše Macíka.
90+2'
Přihrávku do prostoru tečovali hosté na rohový kop pro Žilinu.
90+1'
Žilina právě vstřelila branku!
Rychlá akce Žiliny, Jakub Kiwior našel přihrávkou z levé strany JÁNA BERNÁTA, který ze středu šestnáctky hostí doslova prostřelil Matouše Macíka v brance hostů! Asistence: Jakub Kiwior.
90'
V druhém poločase bude hlavní rozhodčí nastavovat minimálně čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Martin Regáli (MFK Ružomberok).
89'
Domácí rozbíhají jeden z posledních útoků v dnešním zápase.
88'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Lukáš Kojnok, přichází Viktor Jedinák.
88'
Snaha se domácím upřít rozhodně nedá, ale je to dnes dost zoufalé.
87'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Marek Zsigmund, přichází Kristi Qose.
87'
Žlutou kartu dostává Besir Demiri (MŠK Žilina).
87'
Žlutou kartu dostává Filip Kaša (MŠK Žilina).
86'
Fotbalisté Žiliny už zkoušejí střelbu ze všech možných pozic, Macík dnes ale stáhl roletu na své bráně.
85'
Filip Kaše neměl komu přihrát a tak se pokusil o střelu, jeho projektil však míří vysoko nad branku hostí. Domácí jsou však dnes příliš statický a dovolím si říct, že hosté dnes získají zasloužené tři body.
84'
Žlutou kartu dostává Lukáš Kojnok (MFK Ružomberok).
83'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Tomáš Bobček, přichází Štefan Gerec.
82'
Kiwior přihrávkou do prostoru hledal Berna, ten však na jeho myšlenku vůbec nereagoval.
81'
Rychlý útok hostů po pravé straně, domácí obrana však byla pozorná a získává míč do své moci.
80'
Do konce řádné hrací doby zbývá necelých 10 minut, Žilina prohrává s Ružomberkem 0:2.
79'
Dlouhý centr na střídajícího Baleje, před ním ale míč chytá dnes skvělý Macík.
78'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Dawid Kurminowski, přichází Filip Balaj.
77'
Domácí to všemožně zkoušejí z levé strany, z pravé strany, středem, ale obrana hostů je dnes doslova nepropustná.
76'
Kačer se nakonec z přímého kopu rozhodl přihrávat, ale ani tento pokus o signál domácích fotbalistů nevyšel. Jaroslav Kentoš chystá třetí dnešní střídání, do hry přijde vysoký útočník Filip Balaj.
75'
Miroslav Káčer faulován přibližně 30 metrů od branky hostí. Pro MŠK je to další přímý kop ze zajímavé pozice.
74'
Jenže centr domácích končí znovu v rukavicích pozorného Matouše Macíka, pro kterého jsou takové míče doslova lahůdkou.
73'
Centr Miroslava Kačera z přímého kopu obrana hostí odvrátila, následný centr domácích hlavičkoval Boženík nad branku hostí. Míči však pomohl jeden z hráčů hostů, MŠK bude tedy kopat rohový kop.
72'
Domácí budou zahrávat přímý kop. Je to však příliš daleko na přímé ohrožení Matouše Macíka.
71'
Dlouhý balón za obranu Žiliny končí v moci Dominika Holece, který okamžitě posílá spoluhráče dopředu.
70'
Dnešní utkání sleduje 1692 diváků.
69'
Na hranici žilinské šestnáctky došlo k nepříjemnému střetu, hráči se ve výskoku srazily hlavami a oba leží otřeseni na trávníku.
68'
Kurminowski na pravé straně přišel o míč, následný útok hostí zastavil žilinský stoper Martin Králík.
67'
Zajímavá akce Žiliny, Boženík pálil z pravé strany, ale jeho střelu do sítě hostí zastavil před brankovou čarou Kurminowski.
66'
Hra se přelévá ze strany na stranu, Ružomberok je však v těchto momentech jasně lepším týmem.
65'
Další pěkná akce hostů, Bobček hlavou sklepl centr v šestnáctce domácích na Tihomira Kostadinova, který ale pálil jen do náruče Dominika Holece!
64'
Centr do šestnáctky hostí z pravé strany, hráčům Žiliny je však odpískán útočný faul.
62'
Ružomberok právě vstřelil branku!
Hosté z ničeho nic vedou 0:2! MARTIN REGÁLI dostal dobrou přihrávku, před obránci Žiliny si našel prostor ke střelbě a míč poslal k levé tyči nešťastného Dominika Holece! Asistence: Dalibor Takáč.
61'
Dlouhý centr domáích za obranu Ružomberka, Macík však opět výborně četl hru a míč včas skryl do svých rukavic.
60'
Hodina hry je za námi, Žilina na domácím stadionu stále prohrává s Ružomberkem 0:1.
59'
Besir Demir znovu operoval na levé straně u vápna hostí, jeho centr však nenašel před Macíkem adresáta.
58'
Výborná kombinace Žiliny, z 20 metrů zkusil technickou střelu Ján Bernát, ale minul levý horní roh Macíkova branky.
57'
Miroslav Káčer poslal do šestnáctky hostí dobrý centr, Matúš Macík však míč odvážně vyboxoval do pole.
56'
Domácí fotbalisté do rozehrávky zapojují i ​​Dominika Holece. Po rychlé akci po levé straně budou fotbalisté Žiliny opět kopat rohový kop.
55'
Míč po rohovém kopu poskakoval v šestnáctce hostů, do svého náruče ho nakonec stáhl pozorný Matúš Macík.
54'
Domácí opět kombinují ve středu pole, po rychlé akci budou zahrávat rohový kop z pravé strany.
53'
Bernát se výborně zbavil Kostadinova, našel nalevo Demiriho, který okamžitě poslal centr před Macíka, ale ten nenašel adresáta.
52'
Žlutou kartu dostává Marek Zsigmund (MFK Ružomberok).
52'
Bernát kličkoval na hranici šestnáctky hostí, ale bylo to příliš dlouhé, hosté nakonec získali míč pro sebe.
51'
Máme za sebou 51 minut dnešního zápasu, Žilina však stále vážněji nedokázala ohrozit branku hostů.
50'
Tomáš Bobček v dresu Ružomberka svádí nesmírně mnoho osobních soubojů, zatím je to velmi platný hráč pro ofenzívu MFK.
49'
Rohový kop hostí hráči Žiliny bez problémů zvládli, následný centr do šestnáctky MŠK nenašel číhajícího Tomáše Bobčeka.
48'
Hosté krátce po startu druhého poločasu budou zahrávat rohový kop z pravé strany.
47'
Domácí nastoupili do druhého poločasu poměrně ofenzivně naladěni, zasahovat musel i Matúš Macík, ale nešlo o nic vážného.
46'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Viktor Pečovský, přichází Enis Fazlagić.
46'
Úvodní výkop druhého poločasu ve prospěch fotbalistů Ružomberka.
46'
Statistiky po prvním poločase
Držení míče: 60% – 40%
Střely na branku: 1 – 2
Střely mimo branku: 4 – 4
Rohové kopy: 0 – 1
Ofsajdy: 0 – 1
Po prvním poločase, ve kterém byli lepší hosté prohrává Žilina s Ružomberkem 0:1. Střelcem jediné branky se stal v 25. minutě Dalibor Takáč. Druhý poločas začne přibližně v 15:00.
45+1'
45'
Dlouhý centr do šestnáctky hostí, před Boženíkom však míč bez problémů stáhl ze vzduchu Matúš Macík.
44'
V prvním poločase se bude nastavovat minimálně 1 minuta.
43'
Hraje se převážně ve středu pole, domácí fanoušci dnes zatím hodně radosti ze zápasu nemají.
42'
Domácí tedy mírně změnily rozestavení, David Ďuriš se posunul na pravou stranu obrany, na levou obranu nastoupil Jakub Kiwior a na post křídelní nastoupil Besir Demir.
41'
Hostům se v těchto momentech nedaří v útočné kombinaci, domácím se však nedaří vůbec.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá necelých 5 minut, Žilina stále prohrává s Ružomberkem 0:1.
39'
Dlouhý centr za obranu Žiliny, Tomáš Bobček byl však v postavení mimo hru.
38'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Kristián Vallo, přichází Jakub Piotr Kiwior.
37'
Žlutou kartu dostává Viktor Pečovský (MŠK Žilina).
35'
Domácí lavička chystá první dnešní střídání, do hry přijde polský obránce David Kiwior.
34'
Zdá se však, že Žilina se pomaličku dostává do tempa.
33'
Žilina se konečně dostala do střeleckého zakončení, Kurminowski však málo razantní střelou přímo do náruče brankáře hostí nevystrašil.
32'
Gólman Holec znovu dlouhým výkopem posílá míč daleko na polovinu hostů, hráči Žiliny se okamžitě snaží kombinačně prosadit, ale stále se jim nedaří.
31'
Znovu dobrá akce hostů, Bobček našel Regáliho, který však na pravé straně v pádu přestřelil branku Dominika Holece.
30'
Úvodní půlhodina zápasu je za námi, Žilina zatím na domácím stadionu prohrává s Ružomberkem 0:1.
29'
Do rozehry Žiliny se zapojuje i Dominik Holec, který své spoluhráče vyzývá k většímu klidu v rozehrávce.
28'
Žilina znovu na polovině hostů, domácím se ale vůbec nedaří, vypadají hodně nervózně a nedokáží si vyměnit více přihrávek.
27'
Domácí se hodně snaží útočit, ale momentálně se jim skutečně nedaří.
26'
Akce Žiliny končí, Vallo příliš dlouho váhal se střelou a nakonec o míč přišel.
25'
Rychlá akce hostů. Mojžíš našel z vhazování Tomáše Bobčeka, který míč posunul na DALIBORA TAKÁČE, který míč zakroutil technicky k levé tyči bezmocného Dominika Holce!
24'
Domácí fotbalisté znovu kombinují na polovině soupeře.
23'
Holec poslal míč dlouhým výkopem na polovinu Ružomberka, hosté se však poměrně jednoduše ubránili.
22'
Hosté opět na polovině Žiliny, centrovaný míč na Bobčeka však byl příliš vysoký.
21'
Na druhé straně zkoušela své štěstí také Žilina, domácí ovšem zastaveni kvůli útočnému faulu.
20'
Obrovská šance hostů! Tihomir Kostadinov dostal přihrávku do středu šestnáctky Žiliny, kde byl osamocený. Výborně vystřelil, ale jeho brankový pokus Holec bravurně vyrazil nohou!
19'
Hostům se nevydařil ani další pokus o útok, míč bude odkopávat brankář Žiliny Dominik Holec.
18'
Akce Žiliny končí v šestnáctce Trnavy, Davidovi Durisovi byl totiž odpískán útočný faul.
17'
Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů si však nedokázal vypracovat vážnější příležitost.
16'
Rohový kop hostů dokázala domácí obrana odvrátit bez větších problémů.
15'
Pěkná akce hostů, Mojžíš našel v šestnáctce Žiliny Regáliho, který však namísto střely Zvolil přihrávku a tu domácí obrana zblokovala na rohový kop.
14'
Filip Kaše se vydal na útočný výlet, prošel velkou část hřiště, jako nůž máslem, a zastavil ho až čtvrtý obránce hostů.
13'
Domácí v kombinaci na polovině soupeře, na levé straně však neuspěl David Ďuriš a dopředu půjdou fotbalisté MFK.
12'
Žilina se zatím nedostala do velkého nátlaku, domácí se zdají být trochu nervózní.
11'
Hosté měli výhodu přímého kopu ze zajímavé pozice, jejich centr do šestnáctky MŠK však nenašel adresáta.
10'
Úvodních 10 minut zápasu je za námi, Žilina hraje s Ružomberkem zatím nerozhodně 0:0.
9'
Stoper Filip Kaše se rozhlédl a nakonec zkusil střelu. Dalekonosná jedovka obránce domácí Žiliny ale končí nad brankou Matouše Macíka.
8'
Další centr, který mířil na Tomáše Bobčeka, tentokrát z nohy Martina Regáliho. Útočníka hostů však od míče odstavil žilinský Kristián Vallo.
7'
Domácí kombinují na polovině hostů, obrana MFK je však zatím pozorná a kompaktní, takže Žilina se do větší šance prozatím nedostala.
6'
Kolmice do prostoru pro útočníka Ružomberka Tomáše Bobčeka nevyšla, domácí obrana si tuto přihrávku bez větších problémů pohlídala.
5'
Další rychlá akce Žiliny, David Ďuriš nabil do ideální pozice nabíhajícímu Demirelu Besirimu, který však dělovkou trefil jen připravené obránce hostů.
4'
Tentokrát však pohrozili hosté, protože centr z pravé strany na zadní tyči těsně minul hráč hostí Lukáš Kojnok!
4'
První útočná snaha Žiliny v zápase, Kurminowski si však v kombinaci nerozuměl s Robertem Boženíkem.
3'
Filip Twardzik zkusil centr z pravé strany, ale míč zachytil domácí obránce Kristián Vallo pohotovým zákrokem.
2'
Oba týmy se snažili o kombinaci ve středu pole, dopředu jdou nakonec fotbalisté domácího týmu.
1'

MŠK Žilina: Holec – Vallo, Kaša, Králik, Demiri – Káčer (C), Pečovský, Bernát – Kurminowski, Boženík, Ďuriš.
Náhradníci: Petráš – Balaj, Bichakhchyan, Kiwior, Fazlagić, Sluka, Anang.

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo (C), Twardzik – Kojnok, Kostadinov, Zsigmund, Takáč, Mojžiš – Regáli, Bobček.
Náhradníci: Krajčirík – Mrva, Qose, Madleňák, Jedinák, Gerec, Kudlička.

Rozhodčí: Gemzický E.
MFK Ružomberok

Hosté okupují příčku čtvrtou, na kontě mají o deset bodů méně než Žilina, tedy dvacet. Ružomberok dokázal v této sezóně pětkrát zvítězit, pětkrát remizovat a čtyřikrát také prohrál. Hráči hostujícího týmu nastříleli 18 branek, inkasovali jich stejný počet. Z posledních pěti utkání pak dokázali nasbírat skvělých jedenáct bodů za tři výhry a dvě remízy. Hráčem, který dokázal nastřílet nejvíce branek je český záložník Filip Twardzik.

MŠK Žilina

Domácí tým se nachází na druhém místě s počtem třiceti bodů, které získali za čtrnáct odehraných utkání. Žilina v probíhajícím ročníku devětkrát zvítězila, třikrát remizovala a dvakrát také poznala hořkost porážky. Fotbalisté Žiliny nastříleli doposud šestadvacet branek, naopak jich inkasovali dvanáct. Žilina, jež se snaží dotáhnout na první Slovan Bratislava, z posledních pěti utkání získala 7 bodů, což je pro MŠK spíše zklamáním a velkou ztrátou při snaze dohnat Slovan. Nejlepším střelcem týmu je aktuálně teprve osmnáctiletý forvard Jan Bernat, jenž se trefil šestkrát.

Trenčín – Žilina 3:0
Trnava – Žilina 0:1
Žilina – Michalovce 1:1
Žilina – Sereď 1:0
Dun. Streda – Žilina 1:0
Dobrý den! Vítám Vás u textového přenosu 15. kola slovenské Fortuna Ligy, ve kterém se střetne domácí MŠK Žilina proti hostům z MFK Ružomberok.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.