Fortuna liga Slovensko - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Michalovce : Pohronie - 26. září 2020   19:00

Michalovce
Michalovce
15' Žofčák  • 52' Trusa
2:0
(1:0)
Pohronie
Pohronie
Michalovce
Marković – Kolesár, Soler, Vovkun, Vojtko – Neofytidis – Phillips, Ivanov (56. Spoljaric), Žofčák /C/ (88. Hirnyj), Popovits (73. Kountouriotis) – Trusa.
Dráb – Vaško, Méndez, Siopis
Kráľovič
377 diváků
Pohronie
Jenčo – Badolo, Pavlík /C/, Jacko, Župa – Blahút, Mazan, Weir (69. Abrahám), Petrák (56. Obročník) – Fadera, Bimenyimana (80. Matić).
Dovec – Pellegrini, Kramár, Lindsay

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 14:21.
Zemplín Michalovce v souboji dvou nejskromnějších účastníků slovenské ligy zaslouženě po dobrém výkonu poráží žiarské Pohronie 2:0 a opouští alespoň do zítřejší dohrávky poslední místo v tabulce. Východniari bodově přeskočili Senici a dotáhli se na další tři mužstva včetně dnešních poražených.
Hrdinou zápasu byl 37letý Igor Žofčák, který otevřel skóre po zpětné přihrávce Dimitriose Popovitse a po změně stran krásně sklepl dlouhý míč na druhý gól o polovinu mladšímu Mateji Trusovi.
90+2'
90+2'
Ještě v úplném závěru letí střela z dálky vysoko nad žiarskou bránu.
90+1'
Dnešní utkání sleduje 377 diváků.
90'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Zemplín drží míč na útočné polovině a hlídá si pohodlný náskok.
88'
Kapitán Zemplínu Michalovce Igor Žofčák opouští hřiště za potlesku spoře zaplněných tribun, na závěr zápasu místo něj přichází ukrajinský mladík Maxim Hirnyj.
88'
Faderovi je pískána nedovolená hra rukou, když se snažil prodrat k míči přes Kolesára.
86'
Spoljaricovu ztrátu míče uprostřed hřiště nepotrestal Mazan, skákavá střela vedle z uctivé vzdálenosti je pouze odevzdáním míče.
85'
A jako obvykle byl z žiarského rohu brejk a velká šance Zemplínu! Domácí běželi dokonce tři na jednoho, Kountouriotis našel zleva volného Ricarda Phillipse, který šanci úplně zazdil. Míč si příliš předkopl a Jenčo mu ho skluzem sebral.
85'
Blahút z dobré pozice v pokutovém území vytěžil jen další roh pro Pohronie.
84'
Marković musel vystartovat na malou domů do špeku a v tísni odpálil míč přes celé hřiště ke svému protějšku Jenčovi.
82'
Pavlík podebral míč do běhu Blahútovi, ale jeho dloubák byl příliš prudký a k odkopu si staví balon letní posila ze Sarajeva Matej Marković.
80'
Nejlepší střelec Pohronie Bon-Fils Caleb Bimenyimana dnes neuspěl, útočníka z Burundi mění na place Kojo Matić.
79'
Masér pomáhá Župovi od křečí, které ho postihly přímo před žiarskou lavičkou.
78'
Žofčák odrazem o hostujícího Jacka nabídl nečekanou šanci devatenáctiletému Trusovi, který chtěl zatočit míč k zadní tyči. Střela se mu vychýlila vedle a tak dnes zatím svůj dvougólový počin celé loňské sezóny nezopakoval.
77'
Po Župově faulu rozehrávají ze středového kruhu Michalovce dlouhým nákopem, Trusovi však míč utíká od nohy.
76'
Marković vyskočil spoluhráčům na záda a stáhl si míč ze vzduchu před Bimenyimanou.
74'
Obročník dostal míč do uličky od Badola, jeho centr napříč celým pokutovým územím však adresáta nenašel.
73'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Dimitrios Popovits, opačným směrem jde jeho krajan Christos Kountouriotis.
73'
Žofčák rozehrál standardku do vápna, tam byl však faulován bránící Mazan.
71'
Peter Mazan nevyužil volného prostoru na pravém křídle a přetáhl centr až do autu. Vhazují Michalovce.
70'
Uprostřed druhého poločasu sledujeme pohledný otevřený fotbal s šancemi na obou stranách. Rohový kop vybojovali hosté.
69'
Střídání v mužstvu Pohronie: anglický záložník James Weir má dohráno, nahradil ho Patrik Abrahám.
67'
Na zadní tyči si našel Phillipsův rohový kop Spoljaric a prudký „koníček“ kyperského fotbalisty se o zem odráží těsně nad břevno.
66'
Roh vedl opět jen k rychlému kontru Zemplínu! Režisér Žofčák poslal přesný míč Philipsovi, ten dal do uličky Popovitsovi a křížnou střelu řeckého levého záložníka vyškrabuje Jenčo na roh.
65'
Po Obročníkově sraženém centru kope Žiar nad Hronom další roh.
63'
Žofčák od postranní čáry poslal míč před Kolesára, který si naběhl mezi beky a z mírného úhlu rozvlnil boční síť.
62'
Weir narazil Mazanovi, který stříleným centrem hledal Bimenyimanu. Tomu je máván ofsajd, u míče byl ovšem tak jako tak dříve Marković.
59'
Rohový kop Igora Žofčáka opět uklízí Petr Pavlík a útočný faul je pískán ukrajinskému mladíkovi v dresu Michalovců Arťomu Vovkunovi.
57'
Mazan se po vzoru Poborského z roku 1996 probil přes dvojici skluzujících protihráčů, propadlý míč si našel Fadera, ale jeho přízemní centr domácí se štěstím odkopávají z malého vápna.
56'
Střídá i Pohronie: místo Petráka nastupuje také z dresu Liberce a Olomouce známý Michal Obročník.
56'
Poprvé střídají Michalovce: odchází Sergej Ivanov, na jeho místo přišel Danilo Spoljaric, kyperský fotbalista, který na Zemplíně hostuje z Apollonu Limassol.
55'
Z rohu hostů byl však nebezpečný brejk domácích. Blahút se stihl vrátit a skluzem posunout Popovitsův pas mimo dosah rozběhnutého Philipse.
54'
Pohronie to ještě nebalí a Blahút vybojoval sraženým centrem vůbec první roh.
52'
Michalovce daly gól! Vzápětí poté, co Zemplín přežil obrovskou šanci hostů, bleskově udeřil. Žofčák skvěle sklepl dalekonosný nákop a nepokrytý MATEJ TRUSA z náběhu propálil Jenča.
51'
Nádherná žiarská akce! Fadera našel v šestnáctce Blahúta, který šajtlí z první předal napravo zcela volnému Mazanovi. Také jeho centr byl na jedničku s hvězdičkou, Petrákovu prudkou hlavičku ze tří kroků však likviduje Matej Marković!
49'
Druhý poločas zatím probíhá v podobném duchu jako ten první, tedy především uprostřed hřiště.
46'
Župa centroval z přímého kopu, bosenský brankář Marković zasahovat nemusel.
46'
Poslední celek ligy zaslouženě vede o jeden gól, který dal po výpadu a zpětné přihrávce Řeka Popovitse rutinérsky z 10 metrů bývalý záložník Sparty či Jablonce a nejzkušenější muž na trávníku Igor Žofčák.
Žiar nad Hronom sice déle držel míč, ale vůbec neohrozil michaloveckou bránu.

Statistiky první půle:
Držení míče 40% – 60%, střely na bránu 2:0, střely mimo 3:1, rohy 3:0, fauly 7:9, ofsajdy 3:3.
45'
44'
Michalovce v sevřeném šiku uhájily vlastní velké vápno.
43'
Dimitrios Popovits vracel míč z hloubi pole, Matej Trusa prodlužoval hlavou, ale jen k brankáři Pohroní.
43'
Žofčák našel na penaltě Trusu, před nímž odkopává Jacko na roh.
41'
Aliu Fadera po špatném odkopu domácího Pina střílel z dobré pozice, jenže nenaklopil dostatečně nárt a podle toho vypadala dráha letu.
40'
Blahút si neporadil s obtížným vysokým pasem a jen posouvá míč hlavou do zámezí.
38'
Rozhodčí uklidňuje Faderu s Philipsem, kteří se postrkávali uprostřed hřiště. Gambijsko-panamská válka z toho nebude, oba se poplácávají po zádech.
37'
Rozhodčí Kráľovič nepostřehl Kolesárovu lehkou teč a místo rohu pro Pohronie se odkopává od domácí svatyně.
35'
Znovu postavení mimo hru na michalovecké straně po Žofčákově pasu na Trusu.
33'
Na levé straně fauluje Vojtko, rozhodčí zatím žlutými kartami šetří. Následný Weirův nízký přímák snadno ubránila obrana Zemplínu.
32'
Matej Trusa asi spíše centroval, než střílel, každopádně se mu míč stočil na horní síť žiarské brány.
31'
Blahút zprava nastřelil jen dobře postaveného Vojtka. Domácí vyrazili do brejku, jenže Trusa vybíhal z ofsajdu.
30'
Snažení fotbalistů Pohronie však překazila Jackova nepřesná kolmá přihrávka, vhazují Michalovce.
29'
Hosté už nějaký čas obléhají domácí šestnáctku, rychle sbírají odkopávané míče a nedovolují žlutomodrým vydechnout.
27'
Žofčák vysunul do běhu Popovitse, který zakončuje z rohu velkého vápna po zemi přímo do brankáře Jenča.
26'
Popovitsův průnik se hodně podobal tomu před gólovou akcí, tentokrát však píšťalka rozhodčího zastavuje počínání Zemplínských.
24'
Přímý kop Jamese Weira doskákal od postranní čáry do pokutového území, kde zůstal po úderu do zátylku ležet domácí obránce Vojtko a sudí píská proti Pohroní.
21'
Žiarský Mazan může být rád, že za faul na paty rozběhnutého Ivanova uprostřed hřiště neviděl žlutou kartu.
19'
Dlouhán Bimenyimana kličkoval na domácí bránu s obráncem zavěšeným na zádech, až v poslední chvíli mu skočil pod nohy a sebral míč Marković.
18'
Prostor ke střele si před domácím územím hledali Bimenyimana i Blahút, povedlo se to až Weirovi, jehož ránu sráží Ían Soler Pino do autu.
15'
Michalovce daly gól! Pinův dlouhý pas převzel Popovits, jemuž hodně pomohlo uklouznutí hostujícího Badola. Řecký křídelník přihrál pod sebe a velezkušený IGOR ŽOFČÁK napnul síť placírkou do protipohybu brankáře.
15'
Útočný faul vrací míč opět na kopačky žlutomodrých.
13'
Žiarská kombinace nevedla k zakončení, domácí však s brejkem naložili podobně a přišli o míč před šestnáctkou.
11'
Žofčákův centr důrazně vyhlavičkoval z malého vápna Petr Pavlík a napodruhé mává pomezní michaloveckým hráčům ofsajd.
11'
Philips hledal centrem v pokutovém území Trusu, hosté před ním odhlavičkovali míč na roh.
9'
První roh v zápase kopal domácí Žofčák, odražený míč se vrací k Philipsovi a mladík z Panamy pálí z úhlu nad břevno.
8'
Exsparťan Igor Žofčák narazil do běhu Martinu Kolesárovi, který svůj výpad korunoval krásnou střelou z 22 metrů kousek kolem šibenice. Jenčo plachtil vzduchem, ale zasahovat nakonec nemusel.
7'
Zatím se před velmi prořídlými ochozy hraje pouze mezi šestnáctkami.
5'
Hosté poměrně riskantně rozehrávají nakrátko, ale presink Michalovců zatím nevede k zisku míče.
2'
Kolesár na těžkém terénu zvládl čistě skluz proti hostujícímu Faderovi.
1'
Zemplín hraje ve žlutých dresech a modrých trenýrkách, Pohronie má modro-černou kombinaci barev.
1'

Zemplín Michalovce: Marković – Kolesár, Soler, Vovkun, Vojtko – Phillips, Ivanov, Neofytidis, Žofčák /C/, Popovits – Trusa.
Náhradníci: Dráb – Kountouriotis, Spoljaric, Vaško, Mendez, Siopis, Hirnij.

Pohronie Žiar nad Hronom: Jenčo – Badolo, Pavlík /C/, Jacko, Župa – Blahút, Mazan, Weir, Petrák – Fadera, Bimenyimana.
Náhradníci: Dovec – Matić, Pellegrini, Kramár, Abrahám, Lindsay, Obročník.

Rozhodčí: Kráľovič.
Vzájemné zápasy
Po postupu do ligy remizoval Žiar nad Hronom před 973 diváky doma s Michalovcemi 2:2, na Zemplíně pak před návštěvou 1127 diváků zvítězili domácí 1:0 gólem Sidibeho. Také v poslední druholigové sezóně, kdy se oba celky potkaly, vyhrály všechny tři duely Michalovce.
Pohronie Žiar nad Hronom / Dolná Ždaňa (1-4-2, 9:11, 7 bodů, 9. místo)
Sloučený klub z Pohroní loni postoupil poprvé v historii do nejvyšší soutěže. V nováčkovské sezóně skončil v základní části poslední, ale ve skupině o udržení poskočil o jednu příčku a zachránil se.
Na svém kontě má Pohronie také jen jedno vítězství, ale jen skóre ho dělí od ambicióznějších Ružomberku a Trenčína. Naposledy doma remizovalo se Seredí 2:2.

Nejlepším střelcem je třígólový útočník z Burundi Bonfils-Caleb Bimenyimana. Mezi osmi cizinci v kádru je i zkušený český obránce Petr Pavlík, který na Slovensko v zimě přestoupil ze Zbrojovky Brno.
Pro žluté karty bude hostům chybět záložník Peter Chríbik.
Zemplín Michalovce (1-1-5, 4:21, 4 body, 12. místo)
Východoslovenský celek po solidním 5. místě, kdy do poslední chvíle bojoval o evropské poháry, prožívá kocovinu a uzavírá ligovou tabulku s nejhorší obranou i útokem. Proti Žiaru nad Hronom potřebuje nutně zvítězit, aby se bodově dotáhl na mužstva před sebou a nezačal mu ujíždět vlak.

Z působení na Žižkově či v Drnovicích známý trenér Jozef Majoroš má mezi svěřenci 14 cizinců, z toho pětici Řeků. Nejlepším střelcem je s pouhými dvěma góly panamský mladíček Ricardo Philips, hostující z Dunajské Stredy. Nejznámějším jménem pro české fanoušky je bývalý hráč Sparty a Jablonce, sedmatřicetiletý záložník Igor Žofčák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.